Jump to content

administrativna zabrana i ovrha


kardo

Preporučene objave

- na mirovinu mi sidne ovrha (zagrebačka banka)u iznosu 21.000,00 i uredno uzimaju 1/3 svaki misec; u travnju 2012 god. bi ta ovrha bila u potpunosti plaćena.

- sad mi preko FINE blokiraju sve račune i sidnu mi i na mirovinu (volkabank u iznosu 4.200,00 kn. i valjda sad čekaju u redu )

- otvorija sam zaštićeni račun ( u gore navedenim slučajevima sam blago meni jamac )

 

pitanje na koje molim odgovor:

- ako ja sad odem u svoju banku i zatražim administrativnu zabranu na svoju mirovinu u iznosu rate svog kredita, i ta zabrana stane u red iza one dvi ovrhe, nakon njihove isplate administrativna zabrana bi trebala biti prva na redu...

da li neka buduća ovrha nju preskače ili buduća ovrha čeka isplatu administrativne zabrane ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- ja kao jamac ( koliko se sićam ) banci sam dao samo tromjesečni prosjek mirovine i temeljem toga je odobren kredit.

odakle sad pravo FINI da blokira sve moje račune ( oročenu štednju, račun za invalidninu, žiro račun di mi se isplaćuje dividenda od dionica itd.) jer ja nisam stvarni dužnik nego jamac koji je jamčio svojom mirovinom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

- dobro pročitam ugovor o svom stambenom kreditu kad tamo i moji jamci osim svojim mjesečnim primanjima jamčili i svom svojom pokretnom i nepokretnom imovinom,sa svim svojim štednim računima ...

- možda mi ljudi ne bi bili jamci da ih je na to upozorio netko u banci ili javni bilježnik di smo samo serijski potpisivali ugovor o kreditu ...

 

- konačno odem u banku i zatražim da ratu kredita od sad plaćam administrativnom zabranom, ali voditeljica poslovnice kaže ne može iz raznoraznih razloga, nakon prepirke i rasprave opet kaže ne može, nekako se smirim da je ne zadavim na licu mista pivajući u sebi " ništa mi ovaj dan ne može pokvarit "...

- vratim se popodne i zamjenica voditeljice poslovnice mi kulturno, ljubazno i uredno napravi administrativnu zabranu.

- sad ta administrativna zabrana (provjereno i potvrđeno) je stala u red iza one dvi ovrhe u kojima sam jamac i nakon njihove naplate kreće njena naplata

- šta sam postigao...moj kredit je dosta vremenski duži nego krediti u kojima sam jamac, tako da svaka sljedeća ovrha će se načekati da se naplati pa će banke valjda pokrenuti i ostale instrumente prisilne naplate od svojih stvarnih dužnika..

- auto i dionice darovao naravno ženi :zao:

 

samo imam osjećaj da će ovo trajati dok bankari ne smisle neku novu šemu naplate, ali ja tad već NEĆU NIKOM BITI JAMAC

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija