Jump to content

pozajmica


qqjada

Preporučene objave

Pozdrav, ovo je moja prva tema.

Stvar je sljedeća. Jedna osoba me traži pozajmicu na neku cifru. Želim se osigurati za svoj novac pa me zanima da li je potrebna ovjera našeg ugovora kod javnog bilježnika? Ili je dovoljan samo naš poptis?

Novac bih posudio bez kamate (nisam zelenaš) i s razumnim rokom otplate.

Dalje, ako bih potisivali (sa i bez ovjere)kako sastaviti ugovor?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav...

 

evo ako ikako mogu pomoći vlastitim iskustvima...

zavisno o sumi (naravno da nećete ovjeravat ugovor o zajmu od 50kn), al svakako se pravno osigurajte ugovorom o zajmu ovjerenom kod javnog bilježnika (cca. 100ak kuna), napomenite da želite ovjeru obje potpisane strane - vas kao zajmodavca i osobu koja posuđuje - kao zajmoprimca (u slučaju da vam zatreba kopija ugovora možete ju naknadno jeftinije napraviti kod istog bilježnika ali samo ako je i vaš potpis ovjeren)

isto tako, ukoliko se radi o značajnijoj sumi, bilo bi poželjno u ugovor dodati i neki instrument osiguranja naplate (najbolje hipoteku na nekretninu, jer je to najsigurnija naplata, koju onda predajete u gruntovnicu i teretite nekretinu do isplate duga).

Ja sam u svom slučaju čak ugovorom obvezao zajmoprimca da vinkulira policu osiguranja na mene, u slučaju da mu se nešto dogodi u međuvremenu (to su cifre od nekoliko 10aka eura godišnje, a takve slučajevi se mogu dogoditi, pa nek vam onda dragi Bog vraća ako nemate drugih instrumenata naplate)

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

UGOVOR O ZAJMU

sklopljen dana …... godine između:

Ime, prezime, adresa, MBG - zajmoprimac

i

Ime, prezime, adresa, MBG - zajmodavac

Stranke su se sporazumjele kako slijedi:

Članak 1.

Zajmodavac daje zajmoprimcu zajam od ……..kn (……………), a zajmoprimac potvrđuje primitaktog iznosa potpisom ovog ugovora.

Članak 2.

Zajmoprimac se obvezuje vratitiukupni iznos zajma u najdužem periodu od ……dana, odnosno dodatum, godine.

Članak 3.

U slučaju spora nadležan je općinski sud u (mjestu sklapanjaugovora).

Ćlanak 4.

Ovaj ugovor sastavljen je u tri istovjetna primjeraka od kojih je za zajmodavca jedan i za zajmoprimca jedan za javnog bilježnika.

U………... godine

Zajmoprimac:

ime I prezime Zajmodavac:

ime I prezime

(nezaboravite ovjeru)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija