Jump to content

Novi Zakon o upravnim sporovima


zix7

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani kolege koji se spremate na pismeni dio sad u siječnju kao i ja,

 

pošto je novi zakon o upravnim sporovima stupio na snagu 1.1.2012.g. i u sluzbenoj literaturi na internetu piše da je samo taj novi zakon ispitna literatura, onda će valjda i samo taj pitati na usmenom..

 

nije logično da se ispituje stari ZUS kad je potpuno novi stupio na snagu, po meni..

 

to onda znači da pitanja koja su objavljena za ZUS ne vrijede..ako nisam u pravu, neka me se ispravi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

 

ja isto idem sad na pismeni u siječnju.i isto mislim da se na nas odnosi novi zus, to piše i na stranici ministarstva.nažalost pitanja nemamo, mislim se ravnati otprilike po starima i nadati se da će kolege koje će slušati ispit sa našeg roka marljivo objavljivati pitanja tako da bar nešto skupimo dok i sami ne dođemo na usmeni.pod uvjetom da prođem pismeni i da ne budem odmah prvi dan na redu za usmeni. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je lilla..i ja se nadam da se ljudi sa slušanja neš objavit..gledala sam, stara pitanja neka ne postoje uopce u novom ZUS-u, npr. šutnja uprave, spor pune jurisdikcije, naknadni upravni spor, supstituiranje upravnog akta rješenjem, zaštita ustavnih prava u kvaziupravnom sporu, tužba radi zaštite od nezakonite radnje, zahtjev za zaštitu zakonitosti (sada bi to pitanje moglo biti zahtjev za izvanredno preispitivanje zakonitosti prav. presude), ponavljanje sudskog postupka..mislim da sva ova pitanja više neće postojati pa treba računati na naslove u novom ZUS-u kao nova pitanja ;) bice veselo..:D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni koji idu na USMENI sada odgovaraju po starom ZUS-u

a koji idu na PISMENI sada (u sijecnju) odgovarat ce po novom ZUS-u

 

za sve se gleda dan pismenog, tako i za ovrsni u petom mjesecu, ako ovrsni stupi na snagu tada svejedno ce oni koji pisu pismeni u petom jos uvijek odgovarat po starome

tako nam je barem receno od strane sesse na seminaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

evo slideovi iz uprave, otkrila kako uploadat :)

ali zalosno je koliko ovaj forum malo funkcionira i koliko ljudi samo traze i traze i traze skripte i pitanja i stavljaju offtopic postove kad nesto traze po svuda a ne daju nista... sad sam i ja offtopic ali eto :o

 

http://www.scribd.com/doc/86097405

http://www.scribd.com/doc/86097448

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nekoliko pitanja s usmenog u ožujku ( znači sa siječnjskog rok). Promjenila su se i pitanja iz ZUP-a i ZUS-a.

59. Načela ZUP-a

62. Stvarna i mjesna nadležnost, sukob nadležnosti, jedinstveno upravno mjesto

64. Službena osoba i izuzeće

65. Sudjelovanje stranaka u postupku, izjašnjavanje i davanje podataka

78. Rješavanje u stvarima manjeg značenja, djelomično i dopunsko rješenje

84. Obnova postupka, rješavanje u obnovi

101. Vrste tužbenih zahtjeva

111. Povrat u prijašnje stanje

115. Dopustivost žalbe protiv presude

116. Sadržaj žalbe, podnošenje, odricanje od žalbe i povlačenje žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija