Jump to content

Molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

Molim malo pažnje, strpljenja i pomoć.

Situacija je slijedeća:

Posjed je u vlasništvu g. X. On ima ženu gđu X, tri kćeri i sina. Gospodin i gospođa X žele još za života prepisati, darovati što li već posjed dvjema kćerima. Naime, sin se odriče svog dijela, majka, odnosno gđa X. također. Problem je treća sestra kojoj je ne žele ništa ostaviti jer smatraju da je već dosta toga dobila u razno-raznim vidovima, a ne brine se o njima niti ih posjećuje itd.

 

Ukoliko sačine darovni ugovor sa te dvije kćeri, mogu li one odmah uknjižiti posjed u svoje vlasništvo?

Što ako se ona treća jednom žali … počne pobijati … odnosno, što ako ta treća to učini nakon što ove dvije već npr. prodaju svoje, darovnim ugovorom stečeno vlasništvo.

 

Drugi upit: - ako sačine ugovor o doživotnom uzdržavanju sa dvije kćeri, one ne mogu upisati vlasništvo za života g. X već tek nakon njegove smrti?

 

Što me zanima, ima li mogućnosti sačiniti nešto gdje se dvije kćeri odmah mogu upisati kao vlasnici, odnosno da g. i gđa. X još za života vide da je to baš tako kako oni žele, i da ta treća kćer ništa ne može ovim dvjema.

 

Vjerojatno sam sve zakomplicirao, ali se nadam da će mi netko tko ima živaca i vremena sve potanko objasniti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Što me zanima, ima li mogućnosti sačiniti nešto gdje se dvije kćeri odmah mogu upisati kao vlasnici, odnosno da g. i gđa. X još za života vide da je to baš tako kako oni žele, i da ta treća kćer ništa ne može ovim dvjema.

 

Ima. Ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju (slican dozivotnom sli se vlasnistvo prenosi u trenutku zakljucenja ugovora) ili ugovor o darovanju (manje sigurna varijanta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija