Jump to content

otuđivanje automobila i pokušaj lihvarenja


ruffball

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

Vlasnik autoservisa prihvati raditi auto koji je u vlasništvu moje supruge,a ja sam zamolio da ga popravi.

Auto je predan 24.04.2011...a prije 5 dana (10.12.2011),zove mene serviser da je auto napravljen i tu počinje problem.

Pošto auto nije znao napraviti ja sam mu predložio da ipak kupim novi motor koji bi on ugradio i naplatio uslugu ugradnje koja košta cca 2000 kn.

U međuvremenu od pustih razgovora i odlaska po dijelove i naravno kupnja motora i kompjutora mene košta ukupno 9000 kn.

Ja dolazim prije 5 dana po auto i majstor kaže....

 

Dijelovi su ti 2500 kn,a moje ruke 7500 kn!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja pitam..koji dijelovi?

Pa znaš....ulje,filteri itd i akumulator!

A ja njemu...u motoru koji sam kupio nije trebalo ništa osim ulja,a akumulator sam imao!

 

Dobro...ja kažem pa i neka je 2500 kn paltit ću ti,ali te molim račun i obrazloženje kako tvoje ruke koštaju 7500 kn.

Majstor bahato zalupi vrata od radione i kaže:

 

Sad ti je cijena još 1500 kn više i kad doneseš novac dobit ćeš auto!!!!!!

 

Molim Vas broj neke ustanove da im se obratim za pomoć,jer policija tu ništa ne može...Bio sam 4 sata u policiji i nema rada.Kažu..privatna tužba!!!

 

Molim pomoć.Igor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imate bilo što napismeno bilo bi vam najbolje, ali pošto vjerujem da ste išli u dobroj vjeri, sa usmenim dogovorom,zatražite od servisera neka vam izda račun. račun se nadalje može osporit jer zna se koliko vremena treba za zamjenu motora primjerice 7500 ako mu je satnica i 200kn+pdv kao u ovlaštenim servisima tada mu je za zamjenu tregalo 4,68 radnih dana što je nerealno.ako se ne uspijete dogovorit tada čete trebat sutski uz procjenitelje osporavat račun.

moj savijet idite u ovlašteni servis te da vam uni daju procjenu koliko bi izvedeni posao došao koštat kod njih, te se sa tim pokušajte dogovorit sa serviserom.

 

Editirao moderator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na savjetu...ali opet ne znam kaj napraviti.

ne bih želio da se to protegne još godinu dana...potreban mi je auto i koma je osjećaj kad nemaš kontrolu nad svojim vlasništvom..Da se razumjemo...auto vrijedi 2000 eura,a on je uporan za 10000 kn.

Hvala još jednom.

Ako netko ima rješenje molim ga da me savjetuje...

 

Igor :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. paskual

ovaj forum ne služi za širenje naslova.

 

Poticanje počinjenja kaznenog djela je ozbiljna stvar.

 

Da je pitanje postavio neki naivac i da je napravio ono što ste napisali, prvi se vi ne bi dobro proveli.

 

Pazite što pišete na ovom forumu.

 

Promatramo vas.

 

Što se tiče postavljenog pitanja, to što je taj majstor napravio ima elemente kaznenog djela samovlasti koje se pokreće privatnom tužbom, ali istovremeno taj majstor ima pravo zadržati stvar koju popravlja dok mu se ne plati.

 

Znači da je istina negdje između.

 

Ja vam preporučam da uzmete odvjetnika koji ima vremena i volje otići do tog majstora.

 

Ako niste bili u stanju unaprijed dogovoriti posao i cijenu, te ostati na dogovorenom, ne vjerujem da sami možete riješiti svoj problem pristojnim razgovorom ili nekim pismom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija