Jump to content

neuteljena odluka sudca


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi netko objasni kako je moguće da sudac donese odluku u korist druge strane ako sam ja tužio, sve potkrijepio dokazima a druga strana nije pobijala ništa od tužbe. Naime radi se o prekovremenim satima koje sam odradio a nisam plaćen za to, dao sam dokaze i spreman sam ih dokazati i pred sudom osobno, druga strana nema ama bas nikakve dokaze da rad nije postojao niti to sa bilo cime dokazuje. Na kraju se moja tužba odbija. KAKO JE TO MOGUĆE I DALI JE TO MOGUĆE???????

PA DALI JE OVO PRAVNA DRŽAVA ILI NIJE???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoji dokazi mogu biti dokazi i "dokazi". Postoji najmanjenje nekoliko zakonskih osnova da ti odbije tuzbu ali ona koja mi iz tvojeg uzrujanog piskaranja prva pada na pamet je da ce sud odbiti tuzbu kad tuzitelj nije dokazao cinjenice na kojima temelji tuzbu.

 

Drugi put ne radi sam. Za prepisku sa sudom se ide u skolu. Godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ma gospodo ovdje postupak vodi jako dobra i školovana a plus toga iskusna osoba, tako da to prvo razjasnimo.

2. Potpuno se slažem da sud treba doći do dokaza, mi smo spremni zatražiti sudskoga vještaka, čak smo tražili saslušanje druge strane što je odbijeno.

3. ista situacija je bila kod MUP-a, kada je MUP-a izračunalo da policajci još MUP-u duguju određeni broj radnih sati a na kraju su ipak sud dobili i isplaćen im je novac. U ovom sporu se isto radi o državi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne da treba doći do dokaza nego treba uz tužbu priložiti dokaze, teško da češ saslušavanjem protivnika dokazati njegov grijeh neisplaćivanja predmetnih prekovremenih sati, jako jako teško. To bi trebala znati ta školovana + iskusna osoba.

 

Savjet:

slijedi uputu o pravnom lijeku i priloži DOKAZE, jer teret dokazivanja ovdje je na tužitelju dragi moj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Tvoji dokazi mogu biti dokazi i "dokazi". Postoji najmanjenje nekoliko zakonskih osnova da ti odbije tuzbu ali ona koja mi iz tvojeg uzrujanog piskaranja prva pada na pamet je da ce sud odbiti tuzbu kad tuzitelj nije dokazao cinjenice na kojima temelji tuzbu.

 

Drugi put ne radi sam. Za prepisku sa sudom se ide u skolu. Godinama.

 

Slazem se, ali u praksi to moze kostati jako puno novaca, a biti bez ikakvog rezultata...

Odvjetnici,koja se godinama skolovala, platio sam 3.500 kuna, a ona nije bila sposobna podnijeti tuzbu godinu dana, iako je pri drugom susretu tvrdila da ce biti podnesena u kratkom roku. Nakon toga su poceli pozivi za razgovor, skoro svakog mjeseca i uvijek sa istim pitanjima...

Kad sam vidio da to ne vodi nikuda, otkazao sam punomoc i sam napisao tuzbu i predao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas lijepo ovaj gospodin „rtg“ nema nikakve veze sa ovim gore što je napisano niti veze sa našim slučajem. Kod nas je vrlo, vrlo specifičan slučaj. Dobili smo pismeno rješenje u kojemu sud odbija tužbeni zahtijeva i navodi tužbeni zahtijeva u cijelosti neosnovan a navodi da on smatra te da je mišljenja ali nema konkretnih članaka po kojoj je zahtijeva odbijen. Nadalje spominje članak koji određuje neke stvari na koje mi uopće nemamo nikakvih primjedbi ni prigovora. Navodi se da po mišljenu suda određeni zakon ima karakter prisilnog propisa.

Zanima me kakav je to prisilan propis. Dali taj „prisilan propis“ veli da ja 30 radnih dana moram raditi po 24 sata a da za to ne budem plaćen, i da plaću primim kao da sam radio 168 sati.. O čemu se ovdje radi tko ovdje nije normalan.. netko sigurno nije i netko sigurno nije školovan za svoj posao.

A ovaj gospodin što piše sam žalbu, svaka čast ja mu držim fige pa ako on uspije neću ni ja više tražiti odvjetnike a savjetujem i drugima da to ne rade nego sjedneš sam i tipkaš......joj, joj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o primjeni posebnog prisilnog propisa kod odredjenih poslova koji su regulirani posebnim propisima. Tim propisom je drukčije određena visina plaće raspodjela radnog vremena i sl., a isti ima prednost pred primjenom općeg propisa ZR.

Pretpostavljam da se kod vas radi o radu u javnoj sluzbi, te vam preporucujem da proucite Zakon o placama u javnim službama (NN 27/01) i propise vezane uz vasu sluzbu.

Teret dokazivanja pada na vas kao tuzitelje, te sve dokaze prilozite odmah uz tuzbu.

Prema iskustvu mog prijatelja, koji vodi spor oko neisplacenih prekovremenih sati, ali prema ZR, odvjetnik mu je savjetovao prikupljanje dokaza u duzem vremenskom periodu, kako bi izbjegao mogucnost obrane tuzenika kako se radi o preraspodjeli radnog vremena.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

rdg je napisao:

 

Kad sam vidio da to ne vodi nikuda, otkazao sam punomoc i sam napisao tuzbu i predao...

 

Odlicno. Kad dobijes presudu javi rezultat pa da i mi vidimo kako to laik moze napisati suvislu tuzbu ako isti nije u stanju godinu dana svojoj a ne tudjoj odvjetnici predociti sve relevantne cinjenice...

 

Nisam vidio ni jedankvalitetan savjet od Vas...Vasi cinicni ispadi mogu me samo nasmijati, ali mi smo ovdje ipak da bismo podijelili i primili koji upotrebljiv savjet...

Izmedju ostalog, pravilima foruma je zabranjeno reklamiranje odvjetnika, a Vi to neposredno stalno cinite, mada je to stvarno nepotrebno, jer svatko zasigurno zna da bi mu dobar odvjetnik svakako dobro dosao, ali dobar,........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam vidio ni jedankvalitetan savjet od Vas...Vasi cinicni ispadi mogu me samo nasmijati, ali mi smo ovdje ipak da bismo podijelili i primili koji upotrebljiv savjet...

 

Upotrebljiv ti je savjet da se za bilo koji postupak koji se vodi pred sudom zatraži stručna pravna pomoć koju u Republici Hrvatskoj mogu dati samo i jedino za to ovlašteni odvjetnici. To nije nikakvo reklamiranje, već je upravo to kvalitetan savjet. Laik može pokušati razumjeti materiju, ali znašli ti što znači poznavati i primjenjivati s uspjehom ZPP i ostale Zakone koji neposredno uređuju predmet spora. Tako nešto ne možeš naučiti postanjem, već dugotrajnim i skupim školovanjem. Druga je stvar da presudu donosi sud. Neki su zahtjevi opravdani, na Zakonu utemeljeni, neki to nisu.

 

Zaključak:

laik ne može sam napisati tužbu, predati ju sudu i s uspjehom okončati postupak, ma nije to poslovno dopisivanje, to je nešto drugo, shvati to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nisam vidio ni jedankvalitetan savjet od Vas...Vasi cinicni ispadi mogu me samo nasmijati, ali mi smo ovdje ipak da bismo podijelili i primili koji upotrebljiv savjet...

 

Upotrebljiv ti je savjet da se za bilo koji postupak koji se vodi pred sudom zatraži stručna pravna pomoć koju u Republici Hrvatskoj mogu dati samo i jedino za to ovlašteni odvjetnici. To nije nikakvo reklamiranje, već je upravo to kvalitetan savjet. Laik može pokušati razumjeti materiju, ali znašli ti što znači poznavati i primjenjivati s uspjehom ZPP i ostale Zakone koji neposredno uređuju predmet spora. Tako nešto ne možeš naučiti postanjem, već dugotrajnim i skupim školovanjem. Druga je stvar da presudu donosi sud. Neki su zahtjevi opravdani, na Zakonu utemeljeni, neki to nisu.

 

Zaključak:

laik ne može sam napisati tužbu, predati ju sudu i s uspjehom okončati postupak, ma nije to poslovno dopisivanje, to je nešto drugo, shvati to

 

Zasto uopce posjecujes ovaj forum, kada ti je tako mrsko citati nase laicke topice...

Sad vec nisi smijesan, vec zalostan, ako mislis da sudionici ovog foruma ne znaju da im treba strucna pravna pomoc...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto uopce posjecujes ovaj forum, kada ti je tako mrsko citati nase laicke topice...

 

Zato jer na neki način svojom stručnošću, znanjem i iskustvom mogu savjetom pomoći ljudima koji postavljaju ovdje suvisla pitanja.

 

I što ti sad hočeš RDG. S Legalisa otjerati stručnu osobu jer ti je diskretno probala objasniti da baljezgaš bezvezarije ovdje ili što. Ljudima treba stručan savjet u granicama dozvoljenog, a ne tvoje uvredljivo bulažnjenje gađanje materije i priče tipa čuo sam negdje od prijatelja.

 

Ideš.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija