Jump to content

Solemnizacija ugovora o najmu stana


mikica555

Preporučene objave

Poštovani,

 

trebam savjet u vezi sklapanja ugovora o najmu.

 

Ovih dana u stan bi nam trebali useliti najmoprimci s kojima planiramo sklopiti ugovor koji bi se ovjerio kod javnog bilježnika.

 

Na jednom drugom forumu pročitala sam da ljudi masovno savjetuju solemnizaciju ugovora a ne samo ovjeru potpisa.

 

Tui pak čitam da se sama solemnizacija ugovora o najmu stana rijetko radi pa me zanima koja je korist od toga.

 

Shvatila sam da solemnizirani u. ima svojstvo ovršne isprave pa me zanima koji je postupak ako najmodavac ima ugovor koji je samo ovjeren kod javog bilježnika a desi se slučaj da se želi raskinuti ugovor a najmoprimac recimo promijeni brave i ne želi izaći.

 

Da li je u takvom slučaju puno bolje imati solemnizirani ugovor ili i obični ugovor može posluužiti da se podstanari koji se ne pridržavaju ugovora izbace van.

 

Htjeli bi se maksimalno zaštititi.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikica555 je napisao:

Htjeli bi se maksimalno zaštititi.

Poželjno je uopće ne ovjeravati ugovor u JBU, ako je najmoprimcu ovjera potrebna radi prijave boravišta - dopustite mu.

 

Ugovor mora biti na određeno vrijeme do jedne godine.

 

Ukoliko isti pokuša prijaviti prebivalište najmodavca će morati kontaktirati policija, tada odgovoriti policiji da niste suglasni da predmetni prijavi prebivalište, već samo boravište ukoliko i za to uopće ispunjava uvjete. To je vrlo bitna stvar.

 

I na kraju najbitnija stvar, sastaviti ispravu "Otkaz ugovora o najmu stana" u kojem treba datume ostaviti prazne, a od najmoprimca tražiti da taj papir potpiše bjanco, takvog bez datuma.

 

Nakon toga su najmoprimci izrazito dobri i pristojni.

 

Sve režije plaćajte sami, niti jedan račun ne smije najmoprimac plaćati samostalno, sve konce držati u svojim rukama.

 

Najamninu za mjesec siječanj 2012. godine naplatiti 15.12.2011., za veljaču naplatiti 15.01., za ožujak 15.02. i tako dalje.

 

Pri naplati stanarine naplaćivati i režije.

 

Tako ja radim i moji podstanari obično ostaju u mom stanu dugi niz godina.

 

Razlozi raskidanja najma s njihove strane su kupovina vlastitog stambenog prostora, razvod, udaja i odlazak djece iz obitelji.

 

Prema najmoprimcima postupati pravedno, fer, ali istovremeno i okrutno, te nezanteresirano za njihove osobne probleme.

 

Iznajmljivanjem se bavim dugi niz godina i nikad nisam imao problema sa podstanarima po pitanju odbijanja iseljenja ili nečeg sličnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija