Jump to content

otkaz auto kredita- potraživanje osiguravajuće kuće


Marina123

Preporučene objave

Poštovani,

imala sam kredit za auto u švicarcima. Nakon otplate skoro cijelog auta upala sam u financijske teškoće i nisam redovito uplaćivala te nove, velike rate, pa mi je banka otkazala kredit i prebacila na osiguranje. Osiguranje mi sada šalje dopis da platim u roku od 15 dana cjelokupno dugovanje (što nisam u mogućnosti) ili da u roku 15 dana prodam auto ili da ga predam osiguravajućoj kući. Ne vidim u dopisu nigdje mogućnost žalbe. Ukoliko ne provedem navedeno ide tužba. Da li mogu nešto napraviti da produžim taj rok ili bilo što drugo.

Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte se dogovoriti sa osigur. kućom i moliti ih da preostali dug platite u nekim razumnim i vama podnošljivim ratama. Iskreno, sumnjam da će pristati, ali to bi bila najbolja solucija. Inače su banke toliko nefleksibilne i usmjerene prema svom profitu da čak i u situacijama kada bi mogle klijentu izaći u susret ( pogotovo ako kažete da je skoro cijeli kredit otplaćen! ) otkažu ugovor čak i zbog neznatnog kašnjenja, oderu vas što više mogu i sve prebace na osigur.kuću. E onda se vi nađete pod njihovim pritiscima i prijetnjama. Potražite, na forumu smo već pričali o tome na koji način postupati ako vas prisiljavaju da vratite automobil i kakav je zakonski put- ukratko, ništa bez rješenja suda. Dakle, ako ne možete platiti dug u datom roku a ne želite predati automobil ( jer pretpostavljam da ste ga do sada već platili par desetaka tisuća kuna ), nastavite plaćati osig.kući što više možete samo da se dug smanjuje. Njima je jedina solucija ovrha a vi se možda do tada uspijete snaći, dobijete malo na vremenu i otplatite ostatak tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da će nevraćanje auta osiguravajućoj kući rezultirati podizanjem kaznene prijave s njihove strane što će kao rezultat imati povećanje troškova, ali to je jedini način da mi dođu oduzeti auto s pravomoćnim rješenjem...jesam li u pravu ?, ili sam nešto krivo shvatila. Naravno to je scenarij ukoliko ga ne platim u cijelosti ili ne prodam u međuvremenu kako bih im vratila novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marina123 je napisao:

Pretpostavljam da će nevraćanje auta osiguravajućoj kući rezultirati podizanjem kaznene prijave s njihove strane što će kao rezultat imati povećanje troškova, ali to je jedini način da mi dođu oduzeti auto s pravomoćnim rješenjem...jesam li u pravu ?, ili sam nešto krivo shvatila. Naravno to je scenarij ukoliko ga ne platim u cijelosti ili ne prodam u međuvremenu kako bih im vratila novac.

 

 

Kaznena prijava znači ako do nje dođe (u što ne vjerujem) ukoliko bi Vas proglasili krivom neku sankciju za Vas npr. novčanu kaznu ili uvjetnu kaznu zatvora te podnositelj prijave na temelju pravomočne presude ima osnovu za pokretanje Ovršnog prijedloga na temelju pravomočne presude za iznos utvrđen u presudi.

Osiguravajuča od Vas regresnim zahtjevom potražuje određeni iznos novca (koji su isplatili banci) uvečan za troškove i kamate. Kako Vas je savjetovao Yanni u svome postu probajte otplačivati koliko možete i tako dobiti na vremenu i eventualno isplatiti tako dug. Ako ne slijedi njihova tužba radi isplate regresnog zahtjeva i tek nakon pravomočnosti rješenja mogu krenuti sa Ovrhom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marina123 je napisao:

Hvala :) Ma najveći je problem što po izračunu banke moram otplatiti skoro još jedan auto (sježili me švicarci)

 

Pokušajte se dogovarati sa osiguranjem i dobro proučite regresni zahtjev pa odlučite šta če te dalje poduzeti. Svako odugovlačenje Vama ne ide u prilog jer se na dug obračunava kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija