Jump to content

HITNO! primjer prigovora .....savjet molim..... ističe rok


vlajo

Preporučene objave

NISAM PRAVNIK PA AKO NEKO MOŽE REĆI KOJU O OVOM PRIGOVIRU,

DUG POSTOJI I ZNAM DA GA TREBAM PLATIT....

 

Na prijedlog za ovrhu – općenito na imovini ovršenika ( IME I PREZIME )ulažem PRIGOVOR sa:

1. ZAHTJEVOM DA SE IZ TRAŽBINE IZUZMU IZNOSI:

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

2. ZAHTJEVOM DA ZA GORE NAVEDENO NEMA OSNOVE JER O ISTOME OVRHOVODITELJ NIKADA NIJE OBAVIJESTIO OVRŠENIKA KOJI KOD NJEGA IMA UGOVORENU DRUGU PRETPLATU VEĆ VIŠE OD DVIJE GODINE I U KOJOJ JE NAVEDENA ADRESA NA KOJOJ JE ZAPRIMLJENO OVO RJEŠENJE O OVRSI TE NA KOJU NIKADA NIJE STIGLO NIKAKVO UPOZORENJE O GORE NAVEDENIM IZNOSIMA

 

3. BUDUĆI DA SE RADI O ZAJEDNIČKOJ NEMARNOSTI, PREDLAŽEM:

3.A. DA SE IZ RJEŠENJA IZUZMU NAVEDENI IZNOSI I KAMATE KOJE TRAŽI OVRHOVODITELJ.

3.B. DA TROŠAK POSTUPKA PODIJELE OVRHOVODITELJ I OVRŠENIK

 

3.C. I MOLIM DA SE OVRŠENIKU OMOGUĆI PLAČANJE U 6. RATA ZBOG POSTOJEČIH FINANCIJSKIH OBVEZA KOJE PRELAZE POLA OSOBNOG DOHODKA ( AUTOKREDIT U IZNOSU OD XXXX KN

 

 

hvala Vam svima unaprijed....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlajo je napisao:

NISAM PRAVNIK PA AKO NEKO MOŽE REĆI KOJU O OVOM PRIGOVIRU,

DUG POSTOJI I ZNAM DA GA TREBAM PLATIT....

 

Na prijedlog za ovrhu – općenito na imovini ovršenika ( IME I PREZIME )ulažem PRIGOVOR sa:

1. ZAHTJEVOM DA SE IZ TRAŽBINE IZUZMU IZNOSI:

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

- od XXX kn od dana XXX godine

2. ZAHTJEVOM DA ZA GORE NAVEDENO NEMA OSNOVE JER O ISTOME OVRHOVODITELJ NIKADA NIJE OBAVIJESTIO OVRŠENIKA KOJI KOD NJEGA IMA UGOVORENU DRUGU PRETPLATU VEĆ VIŠE OD DVIJE GODINE I U KOJOJ JE NAVEDENA ADRESA NA KOJOJ JE ZAPRIMLJENO OVO RJEŠENJE O OVRSI TE NA KOJU NIKADA NIJE STIGLO NIKAKVO UPOZORENJE O GORE NAVEDENIM IZNOSIMA

 

3. BUDUĆI DA SE RADI O ZAJEDNIČKOJ NEMARNOSTI, PREDLAŽEM:

3.A. DA SE IZ RJEŠENJA IZUZMU NAVEDENI IZNOSI I KAMATE KOJE TRAŽI OVRHOVODITELJ.

3.B. DA TROŠAK POSTUPKA PODIJELE OVRHOVODITELJ I OVRŠENIK

 

3.C. I MOLIM DA SE OVRŠENIKU OMOGUĆI PLAČANJE U 6. RATA ZBOG POSTOJEČIH FINANCIJSKIH OBVEZA KOJE PRELAZE POLA OSOBNOG DOHODKA ( AUTOKREDIT U IZNOSU OD XXXX KN

 

 

hvala Vam svima unaprijed....

 

 

Bitno je da u prigovoru napište poslovni broj rješenja o ovrsi Ovrv-xxxx i napišete "prigovaram u cjelosti". Ostale činjenice i dokaze možete izvoditi na raspravi na opčinsko sudu kada bude zakazana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako te muči šptranca , kako ju napisati:

 

TVOJI PODACI

Ime i Prezimne

Adresa

Broj telefona

mail

 

PODACI O JB

Ime i Prezime JB

Adresa JB

 

Predmet: Prigovor (žakba) na rješenje o ovrsi BROJ

 

Poštovani,

Ulažem prigovor (žalbu) na rješenje o ovrsi BROJ, koje je donio JB (umjesto JB njegovi podaci) jer se s istim ne slažem.

Sa štovanjem,

 

IME I PREZIME

tvoj potpis

 

Ovdje ne radi dobro razmak, uglavnom podaci o jb i ovo skroz dolje tvoje IME I PREZIME i tvoj potpis

idu skroz desno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

došlo rješenje.....nije 6, ali je 4 mjeseca trebalo

 

i sad kaže....

 

STAVLJA SE IZVAN SNAGE RJEŠENJE O OVRSI TEMELJEM.....BLA BLA BLA......U DIJELU U KOJEM JE ODREĐENA OVRHA I UKIDAJU SE PROVEDENE RADNJE, A POSTUPAK ĆE SE NASTAVITI KAO U POVODU PRIGOVORA PROTIV PLATNOG NALOGA.

 

 

šta sad dalje....????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je spor manji od 10 tisuća kuna ( a pretpostavljam da je) održat će se pripremno ročište na kojem morate iznijeti sve dokazne prijedlog i ako ga propustite (izostanak ne možete opravadati jer je spor male vrijednosti) već se na njemu može donijeti odluka bez vas.

Pogledajte zakon o parnočnim postupku, spor male vrijednosti za detalje.

 

Predlažem da se što prije sa ovrhovoditeljom dogovorite za otplatu duga na rate - NAPISMENO neka vam daju da ste sklopili dogovor/nagodbu!! Možda neće povuči ovrhu, ali ako vide da redovito plaćate možda to i učine.

Ističem da ukoliko je od dospjelosti računa do donošenja rješenja za ovrhu prošlo više od godinu dana dana da se radi o zastari (navodite pretplata pa ako je telefon ili tv godinu dana je zastarni rok). ako nije zastara učinit kako sam naveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije zastara .....gospodin odvjetnik ( sada ministar ) je prijedlog ovrhe podnio javnom bilježniku 2 dana prija isteka godine... ( kao nisu kamatari )

ništa nisam dobivao na adresu jer su gospoda iz vipa slali na krivu, a na još i danas aktivan broj nisu me kontaktirali. spreman sam platiti samo račune za koje sam kriv i od toga ne biježim po Vama šta ću sve morat platit iako nisam kriv za ukupni iznos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

evo mene sa početka teme...

određeno ročište u 5 mj.

 

bio kod odvj. ureda..... oni predlažu obročno ali cijeli iznos s kamatama...jer će se dalje sve povečavat

 

smatram da ne trebam platit cijeli iznos jer je došlo do zajedničke nemarnosti....sve navedeno u pojašnjenju prigovora sa ispisom mojih mailova prema odvj. uredu ( prvom ), odvj. uredu ( drugom ) VIPNET-u... dokazom o krivoj adresi na koju su slali ( valjda ) obavijesti ....itd...itd...

 

PITANJCE...

 

KOLIKE SU ŠANSE DA SUD PRIHVATI MOJE NAVODE I ODREDI DRUGI IZNOS OD ONOG KOJEG TRAŽI SUPROTNA STRANA....sve sam naveo ukratko na početku teme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
evo mene sa početka teme...

određeno ročište u 5 mj.

 

bio kod odvj. ureda..... oni predlažu obročno ali cijeli iznos s kamatama...jer će se dalje sve povečavat

 

smatram da ne trebam platit cijeli iznos jer je došlo do zajedničke nemarnosti....sve navedeno u pojašnjenju prigovora sa ispisom mojih mailova prema odvj. uredu ( prvom ), odvj. uredu ( drugom ) VIPNET-u... dokazom o krivoj adresi na koju su slali ( valjda ) obavijesti ....itd...itd...

 

PITANJCE...

 

KOLIKE SU ŠANSE DA SUD PRIHVATI MOJE NAVODE I ODREDI DRUGI IZNOS OD ONOG KOJEG TRAŽI SUPROTNA STRANA....sve sam naveo ukratko na početku teme

 

TELE 2 naplaćuje usluge koje nije isporučio, dok se raspravljaju s vama prodaju tvrtki INKASO d.O.o. iz Osijeka dug bez da vas obavijesti, a onda INKASO d.O.o. vas kao "utjeruje" taj dug i to proslijedi javnom bilježniku koji vam od 800,00 kn duga naravi 1700 kn duga.

 

Ovrhovoditelj potražuje trošak:

(Javnobilježnički ured Mladen Burec)

 

Da li je normalno da na 800,00 kn duga morate platiti:

Javnobilježničku naknadu 60 kn + pdv = 75,00 kn

Sastavljanje prijedloga za ovrhu (tbr.11) 250,00 kn + pdv = 312,50 kn

Trošak dostave javnog bilježnika 30,00 kn + pdv = 37,50

Trošak pribave pravomoćnosti (Tbr.32) 250,00 kn + pdv =312,00 kn

Dostava rješenja na provedbu (Tbr. 11.5.) 125,00 kn + pdv = 156,25 kn

Klauzula pravomoćnosti 30,00 kn + pdv = 37,50

 

UKUPNO Angry 931,25 kn troškova

 

SVEUKUPNO NA KRAJU ZA PLATITI 1.731,94 KN

 

PA LJUDI, DA LI JE TO MOGUĆEEEEEE???????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija