Jump to content

VIP ovrha


Tutlek

Preporučene objave

Evo pitanje iz usluge

 

Susjedu je blokiran racun od strane Vip-a kojeg zastupa odvjetnicko drustvo da ne spominjem. Presudom koja je donsena jos 2001 ima neko dugovanjenj prema Vipu. Sad mu je iznos ogroman oko 8.000kn narastao nezna ni on kako.Tekuci racun je blokiran u 10mj. prosle godine jedva sam ga nagovorio da ide u Finu vidi sta je po srijedi. Sad ga interesira dali to sve skupa podljeze zastari jer on nije dobio nikakve papire ni opomene ni sudske pozive u intervalu od te 2001 do danas.

Ustvari ukratko sto mu je cinit.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tutlek je napisao:

Evo pitanje iz usluge

 

Susjedu je blokiran racun od strane Vip-a kojeg zastupa odvjetnicko drustvo da ne spominjem. Presudom koja je donsena jos 2001 ima neko dugovanjenj prema Vipu. Sad mu je iznos ogroman oko 8.000kn narastao nezna ni on kako.Tekuci racun je blokiran u 10mj. prosle godine jedva sam ga nagovorio da ide u Finu vidi sta je po srijedi. Sad ga interesira dali to sve skupa podljeze zastari jer on nije dobio nikakve papire ni opomene ni sudske pozive u intervalu od te 2001 do danas.

Ustvari ukratko sto mu je cinit.

 

Hvala na odgovorima.

 

Pretpostavljam da je na temelju presude (koja je pretpostavljam pravomočna)koju spominjete iz 2001. godine pokrenut ovršni postupak (ovrha na temelju ovršne isprave) koju je Vaš susjed morao primiti.

Zastara naplate nastupa 10 godina nakon pravomočnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tutlek je napisao:

Kaze da nije primio i nista potpisao no dobro, Hvala na odgovoru ali imam jos jedno pitanje kako to sad ponistit mislim blokadu tj da deblokira tekuci racun.Jel treba uzet odvjetnika ili sto ?

 

Unaprijed Hvala

 

Ukoliko nije 2 puta preuzeo sudsku pošiljku ista je izvješena na oglasnoj ploči suda i time se smatra da mu je uručena.

Pokuštaj dostave pošiljke i da li je i kada bila izvješena na oglasnoj ploči suda može provjeriti u sudskoj pisarnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I na kraju kako je to zavrsilo jeste li platili ili je otislo u zastaru ?

 

I koji je savjet podmirit dug koji je visestruko veci od stvarnog ako je i bio plus lihvarske kamate sa odvjetnickom tarifom i zaboravit na sve ili uzet odvjetnika da on to gura pa i njega placat. ( Pitanje kakav ce ishod bit ? )

Dali uopce postoji apsolutna zastara u ovakvom slucaju i kolika je ista ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se žalila na nenadležnost suda po mjesnoj nadležnosti i na protek roka od 5 god po zakonu o upravnom postupku...To je bilo u 4 mj. prošle godine.....Ništa nisam dobila...Međutim, tada je na netu bio link koji sam stavila, vidim da ga više nema....bilo je rješenje Županijskog suda u Koprivnici za identičan slučaj, gdje sud odlučuje u korist ovršenika upravo zbog proteka roka od 5 godina po zakonu o upravnom postupku...Pretpostavljam da je moj predmet proslijeđen ili županijskom sudu ili na sud nadležan po mjestu stanovanja...Međutim, nikakvu obavijst o tome nisam dobila i nadam se da će tako i ostati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto ako je to preuzeo odvjetnik koji radi za Vip jel to onda opet moze nesto se sa sudom ili mora se sa njim u Vipu su mu rekli da oni nemaju nista sa tim ako se obrati odvjetniku za neki vid dogovora mislim da nema sans. Neznam dali bi trebao se obratit sudu ili sto.Jer on nema nikakav papir o tome svemu jednostavno su blokirali Tekuci kad je isao pitat rekli da je ViP taj i taj iznos i dali broj rjesenja o ovrsi iz 2001 te broj odvjetnika i sad skupljam podatke da mu prenesem sto je najbolje za njega. Usput sam pronasao ovo na netu :

 

Izvadak iz Zakona o obveznim odnosima –redakcijski pročišćen tekst- NN 35/05, 41/08

 

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

 

Članak 233.

 

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

 

(2) Međutim, sve povremene tražbine koje proistječu iz takvih odluka ili nagodbe, odnosno javnobilježničkog akta i dospijevaju ubuduće zastarijevaju u roku predviđenom za zastaru povremenih tražbina.

 

________________________________________________________________________

 

Dakle,slijedom Vašeg pitanja-i odredbi Zakona o obveznim odnosima-zastara u Vašem slučaju je 10 godina od dana pravomoćnosti rješenja o ovrsi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako postoji rješenje o ovrsi iz 2001. i ako se tada nisu mogli naplatiti mora da je dobio i rješenje kojim se ovrha stavlja izvan snage zbog nemogućnosti naplate. budući da imaju pravo ponovo tražiti ovrhu na osnovu istog rješenja, ne smije proći više od 5 god. od kada je primio prvo rješenje. Pročitajte moje postove za koje sam vam pastala link. Treba dobro pročitati ovršni zakon koji je važio datuma kada su predali zahthtjev na sud, koji je datum kada je sud zaprimio ponovni zahthtjev??? Nema on što pričati sa suprotnom stranom, oni su tužitelji......nego dobro pročitati zakone. Međutim, fina je morala imati pravomoćno rješenje. To znači ili dokaz sa pošte da rješenje nije primio pa je prošao rok za žalbu i nije se žalio ili se žalio pa izgubio. Ako nemaju pravomoćno rješenje onda treba dići kaznenu prijavu protiv Fine pream kaznenom zakonu zbog oduzimanja prava na pravni lijek...(pogledajte kazneni zakon)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Imala sam isti problem... Ovršno rješenje iz 2001. od Vip-a...ponovo su tražili ovrhu. Prema zakonu o upravnom postupku protek roka je 5 god. kada se može ponovo tražiti ovrha....pogledajte ovdje.

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503347675&forum=41&post_id=272318#forumpost272318

 

Ovaj post nema nikave veze sa upravnim postupkom več sa ovršnim postupkom. Na temelju pravomočne presude ovrhovoditelj je pokrenuo ovrhu na temelju ovršne isprave. I zastara naplate pravomočnog rješenja je 10 godina, a taj rok zastare se produžuje ukoliko ovrhovoditelj traži promjenu sredstva ovrhe sa novčanih sredstava na pokretnine itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine Fakincina, ja sam samo prepisala obrazloženje Županijskog suda u Koprivnici (koje je bilo na internetu). U tom rješenju Županijski sud je ukinuo rješenje o ovrsi sa obrazloženjem proteka roka po Zakonu o upravnom postupku koji kaže da ne smije proći više od 5 god. Ako sam ja u krivu, onda je i Županijski sud u Koprivnici bio u krivu kada je tako riješio, no sumnjam. Jer ako je ovršeniku dan rok od 8 dana za žalbu, valjda i druga strana mora imati rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pobrkali ste pojmove. Jedno je ovršni postupak a drugo je upravni postupak i jedan sa drugim nemaju nikakve veze.

 

U nekim prisilnim naplatama (porez, doprinosi itd.) zastarni je rok 5 godina (relativna zastara) a 10 godina je apsolutna zastara.

 

Dakle zastara u konkretnom slučaju u ovršnom postupku je 10 godina od pravomočnosti rješenja i ako ovrhovoditelj mjenja sredstva ovrhe može praktički iči u nedogled je svakom promjenom sredstva ovrhe ista počinje teči iznova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Nisam ja ništa pobrkala. Sve lijepo piše u rješenju Županijskog suda u Koprovnici koji je odlučivao o ishodu žalbe ovršenika u ovršnom postupku. Treba samo pažljivo pročitati.

 

Pobrkali ste da i niste svjesni toga.

Tamo se radi o ovrsi na temelju ovršne isprave(NA TEMELJU RJEŠENJA DONESENOG U UPRAVNOM POSTUPKU)a to je nešto sasvim drugo i tamo se radi o zastari od 5 godina (relativna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tutlek je napisao:

Dakle sad mi vise nije jasno sto covjek treba radit dali da uzme odvjetnika koji ce to rijesit u smislu zastare, jer se vjerovatno sa ovim koji zastupa operatera nece nagodit ili da sam napise prigovor sudu za ovrhu pod tim i tim brojem pa da ceka rijesenja ?

 

Hvala

 

Siguran sam da je ovrhovoditelj pazio na okolnosti zastare (10 godina po pravomočnosti)kada je pokrenuo ovrhu na temelju ovršne isprave tako da zastara nije nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto buduči da se jako malo na ovom forumu javljaju ljudi koji su rijesili na ovaj ili onaj nacin po savjetu sa foruma ili slicno ja cu napisat kraj ove price sve sam to sto ste pisali copy-paste i print odnio susjedu kao ni meni tako ni njemu nista nije bilo jasno u konacnici je skupio novac otisao na Finu i uplatio u prevodu kao sto bi on rekao to sam znao od prvog momenta cim su me blokirali da cu morat podmirit te da nema sanse da se izvucem samo sto je sad dug narasto skoro 4 puta vise i kamate se racunaju 15% podjeljeno po danu tako da recimo dug koji je bio na pocetku ove teme za ovih par dana je uvecan za cca 8,50kn.

 

Hvala svim na expertizi slucaja u ime mog susjeda ,a svima koji imaju slicno sa Vip-om ili onim drugim operaterima nek se uzalud ne nadaju jer kako kaze u VIP reklami : " Mi smo tu zbog Vas......! i jesu da nas deru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod mene je ovakva situacija,prijedlog za izdavanje resenja o ovrsi(17.11.2008) na iznos 1.085,80 pocevsi od (31.5.2007)znaci bez prava zalbe niti da se mene sta pitalo,poanta u svemu tome kada mi je dosao ovrhovoditelj bio sam korisnik socijalnog primanja,na osnovu toga resanja obustavlja se i povlaci ovrsni prijedlog(24.4.2009),da bi mi (6mj.2011)fina sijela na mirovinu 3700kn,posto imam pravo na zasticeni racun 1/3 se oduzima. ali zanimljivo je to sto imam kredit i minus po kreditnoj kartici hpb sebi skida i sebe namiruje po blokiranom racunu,da bi primjetio od ove godine nije to moguce jel se zakon promjenio ili sta,molio bi savjete kako sam ja tu se mogao zalit ili dokazat da moji racuni od vipa i ako su mi bili iskljucili dalje su stizali sve veci,znaci nema teorije broj blokiran a racun sve veci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, sukladno čl. 9. st. 6. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima iz priljeva se izvršavaju nalozi zbog kojeg je ovršenikov račun blokiran. Dakle ovrha ima prioritet u naplati pred kreditom i kreditnim karticama sa blokiranog računa.

 

nemogu da sutim upravo dobio poruku od banke,6mj. su skidali rate kredita sa blokiranog racuna sad od jednom postoji i zakon pa tko je tu vise lud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti nisu normalni koji šalju ovrhe za Vip, ja sam prije dvije godine imao ovrhu na mirovini i uredno su skinuli trećinu mirovine svaka tri mjeseca te se naplatili do zadnje lipe, da bi mi neki dan ponovno za isti slučaj stavili ovrhu.

Gledajući račun u banci na internetu skužio sam da se nešto događa te otišao u Finu vidjeti o čemu se radi i imao šta vidjeti.

Tražio sam i dobio dokumentaciju u mirovnskom da je to plaćeno i kad ali nisu baš ažurni da to zaustave tako da su mi za ovaj mjesec več mirovinu pobrali sa računa a ja moram čekati sad tko zna do kad povrat sredstava.

Sad razmišlaljm o tužbi protiv VIpa, odvjetnika i suda koji su sudjelovali u toj nelegalnoj aktivnosti. Jer netko mora nadoknaditi štetu i finacijsku, fima , telefoniranje, a da negovorim o tome kakav je osječaj kad shvatiš da te sustav bezobzirno pljačka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da je kvaka u tome sto ova odvjetnicka drustva koje vip koristi tj mjenja ko kauboj konja medjusobno ne razvrstaju sto je rijeseno a sto nije pa kad novi to preuzmu oni to sve sibnu na naplatu i sto je placeno i sto nije. Misli da bi Fina to trebala vidjet sto je rjeseno prije nego nekog zblokira jer dok posle vratis oduzeta sredstva ima da izludis ,a nema sanse da dobijes zatezne kameate nego samo budi sretan ako si uspjeo izvuc sto su ti skinuli. S druge strane oni mogu derat zatezne kamate na dnevnom nivou jer im je ova drzava to omogucila. To je i sto i kod elektre kad nesto pretplatis neces dobit kamate mozes dobit samo iznos koji si preplatio uz maltene obrazlozenje zasto ti uopce trazis svoj preplaceni iznos.

Cisto lihvarenje uz blagoslov drzave i daleko smo mi od prava zato svi koji nesto maznu kazu : " Nek institucije pravne drzave rade svoj posao " jer znaju da im nemgu nista.

Samo obicnim smrtnicima mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nebi to želio nikome da proba, srećom nekako se snalazim ali ne izvršavam svoje obaveze zbog lopina. Nakon desetak dana konačno su pročitali moj mail kojim sa poslao dokaze da je to plaćeno ali sad motam još dokazati na točno koji je račun plaćeno. I nadati se da bude povrat brzo prije nego nastanu daljnji nepotrebni troškovi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako sam dokazao da je sve plaćeno, netko je umjesto poziv na broj upisao moj jmbg, i nastali problemi. Odvjetnici javili Fini da se postupak hitno obustavlja , sudu ali Fina neda pare dok ne dobije od suda rješenje. Sud donio i rješenje o obustavi ali teče rok žalbe itd.. a ja čekam svojih 6,5 tisuća kn. Uz to Fina ne vrača troškove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 25 dana natezanja vratili mi novac, uključujući i troškove Fine. Sud se pravio da ništa nezna za njih je postupak završen ali nigdje nisu spomenuli da netko treba vratiti uzeti novac. Iako sam pisao dva prigovora na rješenja i to naveo. Odvjetnički ured poslao drugi dopis Fini i odmah vratili novac. U prvom dopisu su samo skinuli blokadu ali nisu naveli da treba i vratiti novac. A Fina se ponaša ko šerif.. nema šanse da ti pomognu , samo da odmognu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija