Jump to content

skripa za dsi iz financija


veki87

Preporučene objave

  • Odgovora 278
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Polagala sam DSI 6.7. i POLOŽILA :jupii:!!!!

Posebni dio financije i porezni sustav.

Za pismeni dio sam dobila planiranje proračuna, rokovi, financijski plan.

I da, kako se od "famoznog" 1.7. hrpa stvari promijenila, nisu nas davili sa novim stvarima, pričali smo općenito. Hrpu ljudi je ispitivala na usmenom HNB, državne poreze, koji je najveći koji najviše puni drž. proračun, pa još porezni sustav RH (nabrojati poreze) proračun (struktura), privremeno financiranje.... osnove... draga i pristupačna plava teta.

 

 

dal mozes i meni proslijediti skripte..hvala ti puno... na linolada1@net.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pozdrav svima.....ja stažiram u ministarstvu pravosuđa, računovodstvo....i uskoro trebam polagati dsi...skriptu iz općeg dijela sam si sama napravila po onim pitanjima sa stranica ministarstva uprave..ali za posebni dio (FINANCIJA) nemogu nigdje pronaći...pa ako itko ima da mi pošalje bila bi mu jako zahvalna. mail je. iva.tonkovic@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima :) ...ja bih uskoro trebala polagat DSI.Posebni dio polažem iz financija za VŠS...Dali bi mi netko mogao poslati skriptu za posebni dio iz financija na e-mail : separovic0811@gmail.com...Unaprijed hvala :)

 

hej..jesi možda nabavio/la skriptu iz financija..ja isto polažem sa višom za par tjedana a nemam nikakvu skriptu iz tog posebnog dijela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidio sam da si položila DSI i čestitam ti na tome. Da li možda još uvijek posjeduješ skriptu za posebni dio, financije, (VSS)? Bio bih ti jako zahvalan jer neznan ni sam odakle početi...

Moja mail adresa je:ivan.cobanov1@gmail.com

 

Hvala ti unaprijed!

 

isti slučaj kao i kolega iznad :) bila bi vam jako jako zahvalna na skripti iz posebnog dijela financija i poreznih sustava... mail je hhren27@gmail.com puno puno hvala unaprije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

biste li mogli poslati sve što imate za stručni ispit, posebno dio iz financije na jelenapremec@gmail.com!!!

 

Srdačan pozdrav :-)

 

uskoro polažem DSI iz područja financija (financijskog i proračunskog sustava)...isto bih molila sve koji imaju išta od materijala za taj posebni dio, naglasak stavljam na primjere zadataka, ali naravno i skripta za usmeni da mi pošalju na mail: tincy888@gmail.com

POZZ :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje vezano za poseban dio DSI, odnosno za zadatak...

 

Ja sam ekonomist, VSS, na stručnom osposobljavanju u gradskoj upravi...zanima me zna li itko kao se dodjeljuju zadaci???

Odnosno da li ću dobiti zadatak vezano za mjesto na kojem radim (onaj popis poslova koji se nalazi u ugovoru o osposoljavanju) ili prema zakonima koji se odnose na poseban dio koji sam odabrala (ja sam uzela financijski sustav i sustav proračuna jer je to najbliže ono šta radim, ali opet većinu toga ne radim ni po ugovoru, a da ne spominjem sve šta je u zakonima)???:neznam:

 

molim dobre duše da mi odgovore :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polagala sam DSI 6.7. i POLOŽILA :jupii:!!!!

Posebni dio financije i porezni sustav.

Za pismeni dio sam dobila planiranje proračuna, rokovi, financijski plan.

I da, kako se od "famoznog" 1.7. hrpa stvari promijenila, nisu nas davili sa novim stvarima, pričali smo općenito. Hrpu ljudi je ispitivala na usmenom HNB, državne poreze, koji je najveći koji najviše puni drž. proračun, pa još porezni sustav RH (nabrojati poreze) proračun (struktura), privremeno financiranje.... osnove... draga i pristupačna plava teta.

 

Pozdrav proračunska gataro!

Samo jedno pitanje vezano za poseban dio...napisala si da si imala planiranje proračuna, rokove i financijski plan. To si morala objasniti ili si imala neki zadatak vezan na temu financijskog plana i proračuna?

joj, sva sam već zbunjena od toga državnog:neznam:...opći dio me dotukao, pa više ne mogu ni razmišljati kako treba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prijavi mi piše da sam radila sljedeće: prati ostvarenje proračunskih prihoda i proračunske korisnike (predškolski odgoj, kultura i vatrogastvo), vrši određene kontrole istih; prati izvršenje proračuna unutar svakog razdjela, a sukladno planovima i programima.

 

Budući da nisam dana provela u računovodstvu niti veze imala s proračunom molim nekog tko ima iskustva da mi kaže šta očekivat kao zadatak. Od ovih zadataka koje sam vidjela po forumu, po nekoj logici mogu očekivati izvješće o izvršenju proračuna ili izvještaj o naplati gradskih poreza. Ako tko ima još kakvih ideja molim da ih podijeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila sad u subotu, VSS, financije. radila sam u odjelu za trošarine i dobila sam zadatak izračunati trošarinu i neko opisno pitanje vezano za trošarine. od ostalih koji su bili sa mnom, jedna je dobila izračunati plaću, jedna napraviti financ. plan tj. proračun grada, sve ovisno o tome u kojem si odjelu radila. nije uopće strašno, ne moraš dobro riješit zadatak i sve materijale možeš koristiti. i skripte i zakone. ja nisam točno riješila zadatak, ali opisni dio pitanja sam napisala i na usmenom je žena bila super. pitala me koje sam poslove radila i samo me pitala najosnovnije stvari za trošarine i još me pitala koji su državni porezi (samo da nabrojim) i to je to. posebni dio je stvarno lagan i svi su prošli na posebnom. i ja i cura koja je odgovarala sa mnom smo prošle stručni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila sad u subotu, VSS, financije. radila sam u odjelu za trošarine i dobila sam zadatak izračunati trošarinu i neko opisno pitanje vezano za trošarine. od ostalih koji su bili sa mnom, jedna je dobila izračunati plaću, jedna napraviti financ. plan tj. proračun grada, sve ovisno o tome u kojem si odjelu radila. nije uopće strašno, ne moraš dobro riješit zadatak i sve materijale možeš koristiti. i skripte i zakone. ja nisam točno riješila zadatak, ali opisni dio pitanja sam napisala i na usmenom je žena bila super. pitala me koje sam poslove radila i samo me pitala najosnovnije stvari za trošarine i još me pitala koji su državni porezi (samo da nabrojim) i to je to. posebni dio je stvarno lagan i svi su prošli na posebnom. i ja i cura koja je odgovarala sa mnom smo prošle stručni.

Čestitam na položenom ispitu i hvala na odgovoru ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se pohvalim: u subotu sam položila državni :jupii::jupii:

 

 

Poseban dio je bio lagan. Moj zadatak je glasio: "Objasni porezni sustav RH. Koji su državni, koji općinski/gradski, koji županijski, a koji zajednički porezi. Objasni državne poreze (stope, obveznici, olakšice, kako se računaju, rokovi..)" Nakon pismenog ispitivačica me pitala prvo gdje radim, što radim, pogledala pismeni dio i pitala još o PDV-u, HNB, trošarine i proračun. Osnovne stvari o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi,

 

Ispit imam iducu subotu (21.12.), vjerujem da ima jos takvih pa bi bilo dobro da udružimo snage :)

 

Mozda ne bi bila losa ideja da razmijenimo sto imamo od materijala?

 

Najvise me zanima posebni dio (financije i proracun), što cete od materijala nositi sa sobom za pismeni dio? Trebao bih neku dobru dusu da mi posalje na dolje navedeni mail materijale koji bi se mogli pojaviti kao pismeni zadaci (sve osim proracuna)...

 

Npr kada bude zadatak izvršenje proračuna za svoju općinu/grad, ne treba valjda prepisivati kompletan proračun? kako onda izraditi taj zadatak, prepisati samo opći dio?

 

Sve korisne savjete, materijale mozete ostaviti ovdje na forumu ili se javite mail ludnica2001@yahoo.com pa da se razmijenimo.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najvise me zanima posebni dio (financije i proracun), što cete od materijala nositi sa sobom za pismeni dio? Trebao bih neku dobru dusu da mi posalje na dolje navedeni mail materijale koji bi se mogli pojaviti kao pismeni zadaci (sve osim proracuna)...

 

Npr kada bude zadatak izvršenje proračuna za svoju općinu/grad, ne treba valjda prepisivati kompletan proračun? kako onda izraditi taj zadatak, prepisati samo opći dio?

pozdrav

 

I mene ovo zanima.

Dajte molim Vas, ako netko zna neka odgovori.

Hvalaaaa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ljudi, dajte molim Vas da netko pošalje skriptu ili materijale koje ima za financijski dio državnog ispita. Ne znam da li je itko dobio tko je tu tražio ali ja sam već tražio par puta pa nitko ništa ne šalje. Barem postavite tu na forum pa neka si ljudi skinu sami :)

 

P.S. Ako se ipak nađe koja dobra duša da ima te materijale neka mi pošalje na mail damir.djerke@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija