Jump to content

skripa za dsi iz financija


veki87

Preporučene objave

  • Odgovora 278
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Pozdrav, ima li tko pitanja i odgovore ili skriptu iz proračuna? Skinula sam Zakon o proračunu i zaista je lijepo i razumljivo napisan ali toliko ga ima da mislim da je sve bitno, pa bi mi pitanja bila od velike pomoći.

Bila bih vrlo zahvalna kad bi mi netko to proslijedio, mail: n.medvedovic90@gmail.com hvala unaprijed :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitat ću i ovdje...

Postoji li kakva skripta za posebni dio iz financija?

 

U Programu DSI je za financije kao literatura navedeno 40 zakona, pravilnika i sl. (od kojih dio ni ne vrijedi). I još je u pokategoriji ''financijski sustav i proračunski sustav'' navedeno 20 zakona.

 

Zar bi to sve trebalo pročitati? Prebacila sam u word veći dio tih zakona i već imam preko 1.000 stranica toga. :bang:

 

Što učiti??? Help!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja idem na ispit 17.01, posebni dio Financije i jedino cega se bojim to je posebni dio. Ne znam što trebam pripremiti, ne znam čemu se nadati. Molim vas pomozite, koliko se vremena piše što možemo dobiti, ja nemam ništa .

Ako imate kakve materijale molim vas na mail: monita.balic@yahoo.com

Puno, puno hvala

 

Vidim da je ispit bio 17.01., pa me zanima kako je prošlo. Možda koje pitanje i tema pismenog dijela ispita. Puno bi mi značilo jer sam u panici. Ima toga jako puno. Unaprijed zahvalna Iva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav!

 

Posebni dio proračunsko računovodstvo ..

Pisani dio: Obračun plaće, olakšica za jednog uzdržavanog člana, prirez poreza je 10%.

Usmeni dio: Koji su prihodi grada/općine?

Kvalisifikacija proračuna?

Gradski/općinski porezi?

Autorski honorar? (samo osnovno)

 

To su pitanja koja su mi bila na državnom ispitu.

Savjetujem, da ne idete previše u detalje već da razumijete sve ono što govorite (i za opći i posebni dio), na pismenom smijete imati sve materijele, za usmeni sam proučila Hrvatski porezni sustav, carine, carinsku tarifu, HNB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polagala sam financije SSS i imala na pismenom zadatak izraditi rješenje o razrezu poreza na tvrtku! nikad čula e! pisala sam gluposti, sve ono što se treba nalazit u rješenju :) pripazite što vam sve stave poslodavci u opis poslova jer sam zato dobila takav zadatak :) srećom, imala sam suuuper ispitivačicu koja nije ni gledala što sam napisala i pitala me samo koji su općinski/gradski porezi..i to je to! bez panike i bez straha, nije nimalo teško :jupii:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

položila sam..pa da vas obavijestim - proračun - zadatak izvršenje proračuna napravit - dolazi za godinu, tromjesecja, za polugodiste...kako naletite, ekipa je imala svasta... usmeni - drzavni porezi, carine, hnb, kreditne institucije i proracun iz zakona o proracunu

uglavnom...nije tako tesko usmeni i ne gleda se sad na svako slovo, bitno da vidi da nesto znate i razumijete i to je to...pismeni si slozite doma primjer jer treba imat i odluka i opci i posebni dio i obrazlozenje pa se ima kaj pisat..uglavnom...jej..sve sam prosla :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

položila sam..pa da vas obavijestim - proračun - zadatak izvršenje proračuna napravit - dolazi za godinu, tromjesecja, za polugodiste...kako naletite, ekipa je imala svasta... usmeni - drzavni porezi, carine, hnb, kreditne institucije i proracun iz zakona o proracunu

uglavnom...nije tako tesko usmeni i ne gleda se sad na svako slovo, bitno da vidi da nesto znate i razumijete i to je to...pismeni si slozite doma primjer jer treba imat i odluka i opci i posebni dio i obrazlozenje pa se ima kaj pisat..uglavnom...jej..sve sam prosla :skakuce:

 

Imaš li kakvu skriptu za posebni dio financije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

Pozdrav,

I ja bih molila neku dobru dušicu da mi udjeli skriptu na mail inbambooveritas@hotmail.com

Hvala :)

 

Prijavljena sam na radno mjesto višeg stručnog suradnika za računovodstvene poslove pa ako je netko polagao posebni dio ispita za to radno mjesto bila bih zahvalna na bilo kakvoj informaciji :D

 

Sretno svima koji tek polažu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija