Jump to content

molim pravnu pomoć


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,molim Vas za pravnu pomoć.

Moj suprug želi rastavu braka.Problem je oko podjele bračne imovine.Naime,kupili smo stan prije godinu dana na kredit od 25 god.uz taj kredit imamo još tri zajednička kredita koje smo podigli zbog uređenja stana.Stan glasi na supruga.Zanima me da li je polovica stana po zakonu moja.Rate kredita su za moja primanja prevelika.On želi da stan prodamo ja ne želim ali ne mogu ga isplatiti.Zanima me da li mu mogu onemogućiti prodaju stana s obzirom na to da imam dvoje djece iz prvog braka a nemam gdje otići,niti dovoljno primanja za normalan život pored kredita koje ćemo podijeliti?

 

Hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

možete mu onemogućiti prodaju stana tek kada se sudski utvrdi da je stan bračna stečevina ili ako sklopite ugovor kojim to potvrđujete i postavljate suvlasničke omjere 1/1 u tom ugovoru.

Slijedi upis u zem.knjige i postajete suvlasnik u 1/2 dijela. Od tada bez vaše suglasnosti on ne može prodati cijeli stan, a čak i da proda svoj dio, vi ne morate iz stana izaći.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani puno hvala na informaciji..

..zanima me još samo da li ja i on možemo sklopiti nagodbu oko podjele bračne imovine,ovjeriti je kod javnog bilježnika ili je ipak bolje da sklopimo sudsku nagodbu.Što je pravomoćnije i sigurnije za mene s obzirom na to da mi suprug nudi da se sporazumno rastanemo i pritom priložimo našu nagodbu oko podjele bračne imovine i kredita?.Da li svi naši krediti idu na pola ili prema našim primanjima?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam kak ćete Vi moći otplaćivati kredite ? ako imate 4 komada a kažete da vaša primanja nisu dovoljna za otplatu.

 

No, ako se i dogovorite sa suprugom i podjelite sve ( i stan i kredite) pola : pola, on će i dalje biti suvlasnik stana, i jednog dana bi mogao tražiti da ga isplatite ili da on Vas isplati, a ako to ne uspije, tražiti će razvrgnuće suvlasništva. Vrlo nezgodan postupak !

 

Kratkoročno možete rješiti problem (Vama je najbitnije da se Vama prizna suvlasništvo u pola stana, no dobivate i kredite), no dugoročno morate to kvalitetnije riješiti . Kako, to bome nema veze sa pravom !!

 

Sretno

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija