Jump to content
  1. Skywalker007

Skywalker007

2. prof

prof

• Similar Content

• objavio AnitaKozul
      Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno
      Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu
      Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je
    • objavio Željka0505
      Poštovani,
      prijavljena sam na neodređeno vrijeme kod istog poslodavca, ali u dvije tvrtke. Jedno je obrt, a drugo d.o.o. i u obje sam prijavljena na 4 sata.
      U slučaju da obje firme ostanem raditi do 65/67, što se događa s obračunom mirovine?

LP

• objavio SKAFETIN
      Poštovani, u rujnu ću napuniti 65 g. i imam 33 g radnog staža. radim u školi. 
      prema pozitivnim zakonima imam pravo završiti ovu šk. godinu i raditi do 31. 8. 2019. dakle, idem u starosnu mirovinu.
      zanima me mogu li raditi i nakon umirovljenja kod istog poslodavca pola radnog vremena. 
      zakon o tome postoji, ali me zanima vrijedi li to i za školstvo. 

• objavio ive0007
      poštovani, 
      ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.
      moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.
      za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.
      nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.
      da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.
      da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?
      hvala svim komentorima !
  • Online korisnici