Jump to content

Vip internet - velika nejasnoća


KingPablo

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Nadam se da postoji netko da me savjetuje i kaže mi što da napravim. Molim pomoć koja mi je stvarno potrebna.

Naime, evo o čemu se radi. Jučer mi je stigla "plava koverta" naravno prijedlog o ovrsi . Evo nekih činjenica pa molim Vas da razmotrite ih i da vašim odgovorima dobijem jasniju sliku o cijelom slučaju.

 

-02.04.2007.g. sklopio sam ugovornu obvezu sa Vipom za Vip mobile broadband internet uz ugovor na 24 mjeseca. Od početka u gradu gdje živim imao sam problem s tim uređajem, zvao službu za korisnike žalio se na isti.

 

-22.01.2008.g. uputio pismeni prigovor na rad uređaja i tražio da raskinem ugovornu obvezu.

 

-21.02.2008.g. odobren raskid ugovora bez plaćanja ugovorne obveze (bez CB-a, to je valjda njihov naziv za ugov. obvezu) uz uvjet da podmirim neko dugovanje što sam i učinio po uplatnici koju sam dobio uz Obavijest o otkazu ugovora. (11 uredno plaćenih računa do otkaza ugovora).

 

-13.01.2012.g. stiže mi prijelog o ovrsi ovjeren kod javnog bilježnika 15.04.2009.g. gdje me se tereti za preostalih 13 rata koje su ponavljam nisam bio dužan platiti temeljem odobrenog raskida ugovora bez CB odnosno daljnjeg plaćanja ugovorne obveze.

 

 

Nadam se da sam sve važne činjenice naveo da mogu od Vas koji bolje poznajete ovu problematiku od mene dobiti nekakav dobar savjet šta mi je daljnje činiti.

 

Hvala dobri ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KingPablo je napisao:

Pozdrav svima

 

Nadam se da postoji netko da me savjetuje i kaže mi što da napravim. Molim pomoć koja mi je stvarno potrebna.

Naime, evo o čemu se radi. Jučer mi je stigla "plava koverta" naravno prijedlog o ovrsi . Evo nekih činjenica pa molim Vas da razmotrite ih i da vašim odgovorima dobijem jasniju sliku o cijelom slučaju.

 

-02.04.2007.g. sklopio sam ugovornu obvezu sa Vipom za Vip mobile broadband internet uz ugovor na 24 mjeseca. Od početka u gradu gdje živim imao sam problem s tim uređajem, zvao službu za korisnike žalio se na isti.

 

-22.01.2008.g. uputio pismeni prigovor na rad uređaja i tražio da raskinem ugovornu obvezu.

 

-21.02.2008.g. odobren raskid ugovora bez plaćanja ugovorne obveze (bez CB-a, to je valjda njihov naziv za ugov. obvezu) uz uvjet da podmirim neko dugovanje što sam i učinio po uplatnici koju sam dobio uz Obavijest o otkazu ugovora. (11 uredno plaćenih računa do otkaza ugovora).

 

-13.01.2012.g. stiže mi prijelog o ovrsi ovjeren kod javnog bilježnika 15.04.2009.g. gdje me se tereti za preostalih 13 rata koje su ponavljam nisam bio dužan platiti temeljem odobrenog raskida ugovora bez CB odnosno daljnjeg plaćanja ugovorne obveze.

 

 

Nadam se da sam sve važne činjenice naveo da mogu od Vas koji bolje poznajete ovu problematiku od mene dobiti nekakav dobar savjet šta mi je daljnje činiti.

 

Hvala dobri ljudi.

 

Uložite prigovor na ovrhu u roku 8 dana od primitka iste. Napišite "prigovaram u cjelosti" i u obrazloženju napišite da izvod otvorenih stavaka ovrhovoditelja ne odgovara stvarnom stanju jer ste raskinuli ugovor, a imate pismeni dokaz. Ukoliko je tako kako ste napisali u parnici nečete imati problema da iznesete svoju obranu i sud presudi u Vašu korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, to sam jutros i učinio samo mi se javio jedan mali problem, a to je da Obavijest o raskidu ugovora ne mogu barem zasad pronaći kod sebe.

OK, priznajem svoju nemarnost vezanu za čuvanje papirologije ali shvatite da je to bilo praktički prije 4 godine. Ko je znao da će mi to trebati. Možda ga još negdje imam, a možda sam ga bacio npr. prije koji mjesec čisteći svoje papire.

Našao sam uplatnicu gdje je opis plaćanja "plaćanje dugovanja po otkazu ugovora", ne bih ja napamet stavio taj tekst u opis plaćanja i npr. neki poziv na broj da stvarno nisam dobio taj dokument od njih.

 

Pitanje.

Mogu li zatražiti pismenim ili nekim drugim putem i dali su mi dužni dati primjerak pisanog ugovora u Vip-u?

Molio bih Vaša mišljenja i napominjem da nemam razloga pisati na ovom forumu neke neistine odnosno da su sve informacije koje sam naveo u prošlom postu točne jer od Vas tražim savjete koji mi mogu pomoći da razriješim ovaj slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz prigovor na ovrhu trebalo je ,opreza radi ,navesti i zastaru potraživanja. ali ako napravite dopunu žalbe u otvorenom roku žalba bi trebala biti uvažena .

zastara potraživanja za telekomunikacijske usluge je godinu dana od dospjeća svakog pojedinog računa.

 

ako je prijedlog za ovrhu postavljen 23.02. 2009. a zadnji račun je stigao 20.02.2008. nastupila je zastara potraživanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da slažem se za zastaru samo što ne znam točno kada je išao prijedlog za ovrhu. Uz njega sam dobio izvadak iz poslovnih knjiga gdje je evidentirano moje "navodno dugovanje" na dan 19.03.2008.g. ali na prijedlogu za ovrhu od odvjetničkog ureda nema nikakvog datuma osim na zadnjoj strani pečeta i ovjere javnog bilježnika od 15.04.2009.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na prednjoj strani prijedloga za ovrhu treba biti pečat javnog bilježnika koji potvrđuje kad je zaprimljen prijedlog za ovrhu.

ako je to 15.04.2009. nastupila je zastara potraživanja .

na zastaru potraživanja duga morate se pozvati u žalbi na ovrhu a i na raspraviu sudu.

sud a ni JB nepaze na zastaru po službenoj dužnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija