Jump to content

Rješenje o ovrsi - ZGparking


Elischa

Preporučene objave

Poštovani,

danas 31.01.2012.g. sam dobila Prijedlog za ovrhu/Rješenje o ovrsi od javnog bilježnika. Dokument datira od 07.06.2010. (?). Javni bilježnik zastupa ZG Holding i u potpisu dokumenta naveden je Mate Kraljević koji nije više voditelj podružnice Zgoarkinga. Radi se o računu koji mi je od strane Zgparkinga ispostavljen 16.09.2009.g., a na koji sam u redovnom roku napisala prigovor MUP-u, PU Zagrebačka, prema uputi na računu. Do danas nisam od njih dobila nikakav odgovor - imam potvrde o tome da su oni prigovor primili.

Što je sada ispravno za učiniti, osim pisati prigovor? Ima li Policijska uprava pravni rok u kojem mora odgovoriti na prigovor? Kako je moguće da netko vadi stvari iz naftalina i još uz naknadu traži i zakonske kamate?

Molim pomoć. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da se u prijedlogu za ovrhu radi o ugovoreni kazni po čl.270 Zakona o obveznim odnosima.

 

na rješenje o ovrsi pisati žalbu i osporavati dug u cijelosti

u žalbi navesti da se ugovorenu kaznu ne može ugovoriti za novčane obveze.

žalbu pisati u zakonskom ruku ,po uputi o pravnom lijeku,od 8 dana od primitka rješenja .

rješenje poslati JB koji je i donoio rješenje.

 

Citirana odredba čl. 270 st. 3 ZOO-a imperativne je naravi i propisuje da se ugovorna kazna ne može ugovoriti za novčane obveze dakle, po ocijeni suda tužitelj neosnovano potražuje naplatu ugovorne kazne i opomene, to iz razloga jer je navedeno suprotno čl. 270 st. 3 ZOO-a, pa se radi o nedopuštenom raspolaganju.

 

otvori PM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost nije to u pitanju, ali hvala na trudu. Radi se o početku premiještanja automobila po članku 84 ZSPC-a. Dobila sam račun u ruke i žalila se u zakonskom roku. Odgovor nisam nikada dobila, ali sam danas dobila Rješenje o ovrsi na koje se mogu žaliti.

Stoga i moja pitanja:

Nakon što je prigovor odgovornoj instituciji upućen, ima li ona zakonski rok kada mora odgovoriti na prigovor?

Može li se slati Rješenje o ovrsi iz 2010. godine?

Kakav kaos...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija