Jump to content

porodiljne naknade i naknade za bolovanje


Tinny

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam pitanje. Radim 10 godina u firmi i redovito primam plaću. U međuvremenu sam 2 puta bila na porodiljnom, a od zadnjeg porodiljnog prošle su 3 godine. Sada sam treći put trudna pa me zanima:

Plaća mi iznosi cca 6.000 kn

- iznos naknade ako odem na bolovanje zbog komplikacija?

- iznos porodiljnog (ako se uzme da sam bila na bolovanju zbog komplikacija i bez toga)?

- iznos naknade nakon 6 mjeseci života djeteta pa sve do navršene 3 godine?

 

hvala najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tinny je napisao:

Poštovani,

 

imam pitanje. Radim 10 godina u firmi i redovito primam plaću. U međuvremenu sam 2 puta bila na porodiljnom, a od zadnjeg porodiljnog prošle su 3 godine. Sada sam treći put trudna pa me zanima:

Plaća mi iznosi cca 6.000 kn

- iznos naknade ako odem na bolovanje zbog komplikacija?

- iznos porodiljnog (ako se uzme da sam bila na bolovanju zbog komplikacija i bez toga)?

- iznos naknade nakon 6 mjeseci života djeteta pa sve do navršene 3 godine?

 

hvala najljepša!

 

1) 4250

2) 6000 6 mjeseci

3) ovo moraš provjeriti u HZZO, al čini mi se 2500 do godine dana i 1663 dalje no u ovo nisam siguran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Imam slično pitanje, i molim ako bih mogla dobiti odgovor budući su žene na HZZO-u u mom gradu tako neljubazne i jednostavno nitko me ne želi saslušati i odgovoriti.....

 

Radila sam od 01.04.2010 do 31.9.2011. te sam ponovno zaposlena 07.01.2012. i imam ugovor na 6 mjeseci.

 

Sada sam u 6. mjesecu trudnoće i doktor me šalje na bolovanje - komplikacije, odugovlačila sam ali sljedeći mjesec sigurno moram na bolovanje.

 

Plaća mi je oko 4200kn.

 

Imam li pravo na naknadu za komplikacije i kolika bi ona bila? Kolika bi bila naknada za prvih 6, a kolika za drugih 6 mjeseci porodiljnog? I još, igra li ulogu ako mi šef ne produži ugovor, da li onda gubim kakva prava jer mi ugovor ističe 7.7. a termin mi je 15.7?

 

Sada nešto čujem da je ponovno mjenjan zakon o porodiljnim naknadama, ali ne pronalazim ništa na netu...jeli stvarno mjenjan?

 

Hvala unaprijed bilo kome tko mi odgovori....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim pomoć oko izračuna porodiljne odnosno roditeljske naknade...dosta sam toga čitala po netu, ali sve je dosta zbunjujuće!

A kako za današnje uvjete imam poprilično dobru plaću, koja je, međutim, opterećena i kreditima, bitno mi je da znam što nas čeka!

 

Radim neprekidno od studenog 2008.g., plaća zadnjih nekoliko mjeseci mi je oko 7300 kn,

 

1. zanima me koliko će mi iznositi porodiljna naknada za prvih 6 mj tj. od 45 dana prije termina do 6. mj. djetotova života (napomena: radila sam do pred mj. dana, a trenutno sam na GO do porodiljnog tj. 45 dana prije)?

 

2. koliko će mi iznositi rodiljna naknada, odnosno od 6. mj do 1. g. djetetova života ?

 

Hvala Vam unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

imam par pitanja i nadam se da sam pogodio temu...

 

Imam obrt, glasi za sad na mene jer meni vec firma kao zaposlenom placa mirovinsko i to pa doprinose placam po zaradi...

 

Zena mi je nezaposlena, sad me zanima dali mi se prije nego zatrudni isplati zaposlit ju na neodredeno...

Koliko mora bit dugo zaposlena da bi primala naknadu i kakvi su tu troskovi za mene?

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju, kaznenim odredbama propisano je:

 

Novčanom kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se za prekršaj pravna osoba koja podnese prijavu na obvezno zdravstveno osiguranje na temelju zaključenog ugovora o radu

čija svrha nije bila obavljanje poslova u skladu s tim ugovorom već isključivo ostvarivanje prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja.

 

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 8.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se odgovorna osoba u pravnoj osobi i fizička osoba za prekršaj iz stavka 1. i 2. ovoga članka.

(4) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka pravnoj osobi i fizičkoj osobi može se uz novčanu kaznu izreći i zaštitna mjera privremene zabrane obavljanja djelatnosti.

 

A da li bi netko ili to ne bi procijenio na ovaj način i učinio to vjerojatnim, taj dio prepuštam tvojoj procjeni, u svakom slučaju gospođa ostvaruje pravo na rodiljnu naknadu i kao nezaposlena osoba, no ne ostvaruje pravo na naknadu plaće za vrijeme bolovanja.

 

Moj ti je savjet vrlo jednostavan, ukoliko ti treba radnik zaposli ga, ukoliko ti ne treba radnik već ti treba nešto drugo, to je već onda tvoj izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene takođe zanima ovi različiti iznosi uplaćivanja porodiljne naknade...dakle rodila sam u 5.mj i dosad ta razlika u iznosima nije bila tako velika...npr. za srpanj mi je uplaćeno 3512,96 za kolovoz 3672,64 a za rujan 3193,60 to je za moj pojam malo velika razlika u odnosu na ostale mjesece,znam da se zbrajaju radni dani,praznici ali ipak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ja bih zamolila ako mi netko moze pomoci uvezi jednog problemcica :) dakle, rodila sam prosle godine u 11 mjesecu... i primala porodiljnu naknadu cijelu godinu dana i sve je u redu. e sad, jucer sam tek saznala da imam pravo na jos dva mjeseca primanja porodiljne naknade, pa dali mi netko moze reci koga moram zvati i sto sve moram obavit. naime, jos jedan problem postoji, to je sve rjesavano u zagrebu, a sada zivimo u sisku, pa gdje bih to trebala naganjati, po zagrebu ili sisku? :D hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim pomoć!u istoj firmi radim već 7godina,plaća mi varira od 8000 do 10 000 kn,ovisno o dežurstvima.30.07.2012. sam otvorila komplikacije koje mi traju do 16.o2.2013.,a zatim krećem na porodiljni.Termin mi je 02.04. Na početku komplikacija predala sam obrazac s plaćama od 12.'11. do 05.'12.

Mene sad zanima,jer mi u kadrovskoj nisu znali odgovorit, koje meni plaće od kojeg mjeseca ulaze u prosjek,jer sam na komplikacija skoro 8 mjeseci? tamo su mi napisali obrazac gdje mi je 5 mjeseci 0kn,jer sam bila na komplikacijama i jedna moja plaća od 7.mjeseca.Ili moraju biti upisane bar 2 moje plaće bez obzira na broj mjeseci provedenih na komplikacijama, ili se upisuju samo moje plaće ostvarene u zadnjih 6.mjeseci što sam radila prije komplikacija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trudna sam i početkom 03.mjeseca idem prvo na godišnji pa na porodiljni.

imam stari godišnji od prošle godine i naravno novi koji ne mogu cijeli iskoristiti nego samo 2 dana po mjesecu koji sam radila.

moje pitanje je da li je stvarno istina da ne mogu svoj godišnji koristiti od 24 dana iako sam ušla u novu radnu godinu i odradila 2 mjeseca.

haval vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

molim vas,dali mi neko može objasnit kako se zbraja naknada,naime ja sam u onoj skupini 18 mj rada sa prekidom,tri mjeseca sam bila nezaposlena,zatim imam prijavu 20.og u mjesecu,znaci samo 10dana plaće,zatim dvije pune plače od 4500kn,i onda zadnji mjesec 5dana plače,i onda sam ostala na komplikacijama,zanima me dali se mjeseci koji nisu puna plača zbrajaju za prosjek naknade,i kolika bi ona bila u ovom slućaju?

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim da mi netko odgovori na pitanja. Zaposlila sam se te nakon mjese dana saznajem da sam trudna. Do termina poroda necu imati godinu dana neprekidnog staza dakle svjesna sam da me popripada onih 1663 kn po novome 14 mjeseci. Zanima me da li mi svih 14 mjeseci ide u staz. Jos me zanima imam li pravo otvoriti porodiljni 42 dana prije termina poroda. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

imam jedno meni jako bitno pitanje...na roditeljskom sam dopustu, dijete ima 6 mjeseci, do sada sam primala puni iznos plaće i sad padam na 2660. Opet sam trudna i moram na cuvanje trudnoce. Sad me zanima, kako doci do onih 4250kn za vrijeme bolovanja i do punog iznosa place koji je duplo veci od toga. E, i da napomenem, imam cijeli jedan godišnji odmor neiskorišten. Molim za tocan odgovor jer se na hzzo nije nitko nije potrudio naci odgovor...Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hello svima :-)

 

prvi puta sam na nekom forumu pa bih rado provjerila...u drugom stanju sam 2 mjeseca i od povratka s prvog porodiljnog je prošlo dvije godine pa se u tom periodu svašta moglo izmijeniti..ako sam dobro pročitala i shvatila iz prijašnjih odgovora...i dalje vrijedi zakon da porodiljni dopust počinje 42 dana prije termina?? I visina naknade za bolovanje iznosi max 4250,00 Kn? S obzirom da mi je to drugo dijete...imala bih pravo biti doma dvije godine pa mi se nameće pitanje kolika je max naknada za tu drugu godinu?

 

zahvaljujem unaprije i pozdravljam

Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

dobar dan... nova sam ovdje..imam pitanje...dobila sam posao u 3 mj 2012 god, ostala sam trudna i otišla na komplikacije u 7 mj, a rodila u 10 mj, koristila sam 11 mj porodiljni jer sam u 9 mj 2013. god dobila novi posao, sada sam ponovno trudna, termin mi je u 8 mj., zanima me koliku ću naknadu za porodiljni dobiti. u prvoj firmi sam imala plaću 3800kn jer sam radila sa sss i na porodiljnom sam primala 1660 kn prvih 6 mj, a drugih 6 mj 2300kn, sada imam plaću 4600kn, ali to je 70% plaće jer sam završila faks pa sada odrađujem pripravnički, a puna mi je oko 6000kn. zanima me koliko ću sada dobivat prvih 6 mj na porodiljnom jer niti u jednoj firmi nisam bila god dana prije porodiljnog ali sam u neprekinutom radnom odnosu od 3 mj 2012.god

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veliki pozdrav

Ovaj mjesec trebao mi je početi roditeljski dopust, po navršenih 6 mjeseci života djeteta. I primam poziv sa HZZO-a da su mi cijele komplikacije i cijeli porodiljni njihovom greškom uplaćivali višu svotu novaca nego me pripada. I sada, oni priznaju da je greška njihova, ali na meni je da vratim dug državi. Molim savjet dali je ikako moguće to izbijeći (ili smajiti cifru) i kako bi trebala postupati u ovoj situaciji, pošto je greška učinjena s njihove strane. Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac mi je nekoliko mjeseci prije porodiljnog smanjio satnicu na pola radnog vremena,a HZZO nije to uzeo u obzir pri izračunu osnovice za isplatu, te su mi cijeli porodiljnji isplaćivali dvostruko veću cifru, odnosno za 8-osatno radno vrijeme. Ja nisam ni u jednom trenutku posumnjala da nešto nije u redu, pošto sam već dugo zaposlena kod istog poslodavca, bez prekida radnog odnosa,i do zadnjih par mjeseci prije porođajnog radila sam godinama na puno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje primala sam porodiljno kao nezaposlena majka za cetvrto dijete dvije godine onda sam rodila i stopiralo mi se porodiljno za cetvrto dijete i dobivala sam za peto koje mi istice sad 06.02.2014.Sada mi kaze jedna mama da ima pravo traziti porodiljno koje mi je ostalo od cetvrtog djeteta oko godinu dana da je ona toko isto sad me zanima dali imam ili nemam pravo.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

molim vas za pomoć. Naime, sredinom Svibnja, 14.05. mi počinje bolovanje, odnosno 45 dana prije termina. Imam starog godišnjeg tako da ću cijeli Travanj i polovicu svibnja biti na godišnjem.

Sa plaćom za Ožujak će mi biti isplaćeni i bonus za 2013-tu godinu; zanima me uzima li se u obzir bonus kod izračuna porodiljne naknade?

 

Ako da po mom izračunu porodiljna naknada (prvih 6 mjeseci) bi mi trebala biti: 8.667 hrk

 

03.2014. - 8.000 kn

04.2014. - 8.000 kn + 3.000 kn bonus

05.2014. - 7.000 kn

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas pomoć

Vodila sam se u evidenciji nezaposlenih prije trudnoće i sad mi je istekao porodiljnji ( dakle primala ssam 1663kn porodiljnog godinu dana) da li mi se upisuje staž (tih godinu dana porodiljnog) u radnu knjižicu? ja sam sada bila u HZZO i kaže mi djelatnica da nema nikakvo pravo upisa staža da je to nekad davno bilo ....a po forumima čitam da imam pravo na upis i da ga moram sama zatražiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovanje...Nova sam ovdje pa se nadam da ću dobro postaviti pitanje.

Na porodiljnom sam od 1.5 za treće dijete. Ukoliko bi sa porodiljnog koji iznosi 1663kn išla na komplikacije u četvrtoj trudnći koliko bi mi tada iznosile te komplikacije. Inaće sam stalno zaposlena od 2008 godine bez dana prekida.Prvih 6 mjeseci porodiljni mi je iznosio između 3600 i 4000. Zapravo me zanima koji se prosjek, u slučaju da idem na komplikacije sa porodiljnog koji iznosi 1663 kn, uzima u obzir za nove komliplikacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,molim vas ako mi mozete odgovoriti..u 2012.godini sam imala staža 4.mjeseca,a u 2013.-toj 11 mjeseci,sad sam trenutno zaposlena 2 mjeseca na određeno.Moje pitanje je da li se u onih 18 mjeseci staza sa prekidima ubraja i tekuca godina ili ove dvije prethodne?možete li mi reći kada bih ja imala pravo na punu plaću na bolovanju(komplikacije) i na porodiljnom?hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, ostala sam trudna sa blizancima i 10.09.2012. odlazim na komplikacije (sav prijasnji godisnji sam iskoristila do tog datuma). Rodila sam 5.03.2013., sto znaci da mi je od 6.02.2013. poceo teci sluzbeni porodiljni. Posto planiram iskoristiti sve tri godine porodiljnog zanima me da li imam pravo koristiti godisnji iz 2013. i 2014. ZA VRIJEME PORODILJNOG kako bih dobila punu placu umjesto mizernih 1660 kn i nakon toga se vratiti na porodiljni? Koliko kuzim trebala bih imati to pravo poato sam radila mjesec i 6 dana u 2013. (bila na bolovanju). Dali imam zakonsko pravo iskoristiti taj godisnji ili je u pitanju dogovor sa poslodavcem? I sto se dogadja sa porodiljnim nakon toga? Da li mi se mozda smanjuje naknada? Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoc.

radila sam na neodređeno u firmi koja je propala i kupljena te sam dobila ugovo na određeno u trajanju od 6 mj.nakon mjesec dana od potpisivanja ugovora sam zatrudnila i morala otici na komplikacije. to je bilo 21.12.2013.godine. a u 1.2014. su svi prešli u tu novu firmu i tamo počeli raditi po njihovim pravilima.(znači ja nisam niti vidjela urede i ostalo). buduci da mi ugovor vrijedi do 30.04.2014. a trebam roditi 13.8.2014. da li oni meni mogu dati otkaz s obzirom da niti neznaju kakav sam radnik i s obzirom da sam na komplikacijama.

Molim Vas odgovor.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala. a da li znate da li se moram odmah prijaviti na burzu ili tek nakon isteka porodiljnog dopusta? i da li smijem iskoristiti g.o.?

 

hvala unaprijed ;-)

 

Ažurirano

 

Do 30.4. vam ne mogu dati otkaz, ali tada vam ističe ugovor koji vam, na žalost, ne moraju produžiti.

 

hvala. a da li znate da li se moram odmah prijaviti na burzu ili tek nakon isteka porodiljnog dopusta? i da li smijem iskoristiti g.o.?

 

hvala unaprijed ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Postovani, ostala sam trudna sa blizancima i 10.09.2012. odlazim na komplikacije (sav prijasnji godisnji sam iskoristila do tog datuma). Rodila sam 5.03.2013., sto znaci da mi je od 6.02.2013. poceo teci sluzbeni porodiljni. Posto planiram iskoristiti sve tri godine porodiljnog zanima me da li imam pravo koristiti godisnji iz 2013. i 2014. ZA VRIJEME PORODILJNOG kako bih dobila punu placu umjesto mizernih 1660 kn i nakon toga se vratiti na porodiljni? Koliko kuzim trebala bih imati to pravo poato sam radila mjesec i 6 dana u 2013. (bila na bolovanju). Dali imam zakonsko pravo iskoristiti taj godisnji ili je u pitanju dogovor sa poslodavcem? I sto se dogadja sa porodiljnim nakon toga? Da li mi se mozda smanjuje naknada? Unaprijed hvala na odgovorima.

 

 

Dosta mi je hitno. Zna li netko odgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, zanima me da za vrijeme trudnoće, i radnog odnosa je moguće otići na bolovanje ali da mi plaća ostaje u punom iznosu? Naime, ne radi se o komplikacijama, nego sam išla na pretragu zbog koje moram mirovati neko kraće vrijeme. Liječnik mi je rekao da za takve stvari postoji bolovanje sa punom plaćom, ali da to nisu komplikacije. Da li netko zna nešto o tome? Na potvrdi za privremenu nesposobnost mi piše do 60 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Citala sam malo nase zakone i nesto nemogu dobro shvatiti.

Suprug i ja smo se dogovorili da ce mo zajedno koristiti roditeljski dopust pa nas zanima kolika ce nam naknada tada biti.

Trenutno sam na komplikacijama i primam svoj prosjek place koji iznosi 2600kn. Kada rodim prvih 6 mjeseci cu ja biti na rodiljnom dopustu i pretpostavljam da cu dobivati taj iznos i dalje za vrijeme tih 6 mj (ako sam dobro shvatila). E sad nakon toga bi 4 mj bila ja na roditeljskom dopustu a nakon toga suprug nekih 2-3 mj.

 

Mene zanima kolika ce nam tada biti naknada?

 

Kao sto sam rekla ja dobivam cca 2600kn mjesecno a suprug 3100kn mjesecno. Suprug je zaposlen na neodređeno vec 7g u istoj firmi a ja malo duze od 2g na određeno ali mi konstantno produzuju ugovor.

Prema onom sto sam shvatila je da bi trebalo biti 80% od osnovice a nesmije biti manje od 1663,00kn niti vece od 2660,80kn. Prema tome mislim da ce mi tada naknada za mene iznositi 2600*0,8=2080kn a za supruga 3100*0,8=2480.

 

Molim da netko tko se bolje razumije u nas zakon da mi objasni dali sam upravu i ako nisam da mi kaze kolika ce nam naknada biti.hail.gifhail.gifhail.gif

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Imam pitanje. Dakle u radnom sam odnosu 10mj. Ugovor mi istice na punih godinu dana. Isla bi na komplikacije,e sad. Kolika bi mi bila naknada(netto placa oko 3700) ? I kolika je naknada nakon sto rodim uzev u u obzir da mi nece produzit ugovor nakon sto rodim? Dali ce se racunat kao 12mj ili 10 koliko sam odradila prije komplikacija? Hvala

 

Ažurirano

 

Imam pitanje. Dakle u radnom sam odnosu 10mj. Ugovor mi istice na punih godinu dana. Isla bi na komplikacije,e sad. Kolika bi mi bila naknada(netto placa oko 3700) ? I kolika je naknada nakon sto rodim uzev u u obzir da mi nece produzit ugovor nakon sto rodim? Dali ce se racunat kao 12mj ili 10 koliko sam odradila prije komplikacija? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bila sam u stalnom radnom odnosu 3 godine i ostvarila puna prava. Prvo sam bila na komplikacijama i imala tih par mjeseci 4200 kn, a sad sam na porodiljnom drugi mjesec. Prvih 6.mj. primam punu plaću,a nakon toga onih 2600 kn 6 mjeseci. S obzirom da bi vrlo brzo htijela drugo dijete zanima me koje su mi mogućnosti.

- ako odmah pred kraj ovog porodiljnog ostanem trudna i ni ne vratim se u firmu već odmah na komplikacije, hoću li na komplikacijama imati tih 4200 (max. koliko mogu s obzirom na moju plaću koja je veća), prvih 6 mj. novog porodiljnog punu plaću koju sam imala i prije prvog i drugih 6 mj. 2600 kn?

- ukoliko bi se vratila na posao po isteku ovog porodiljnog koliko dugo moram raditi da bi ostvarila PUNA PRAVA,te da li se u rad računa i godišnji odmor? Negdje sam čula da se mora raditi 9 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

'Kako bi se pristupilo izračunu osnovice za naknadu (komplikacija, porodiljnog dopusta), korisnik mora prije dana početka korištenja prava imati 12 mjeseci neprekinutog staža osiguranja ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije početka korištenja prava. U protivnom, isplaćivat će se najmanja zakonom propisana naknada.'

 

Zanima me da li u stari staž osiguranja ulazi i rodiljni dopust ostvaren na prethodnom radnom mjestu. Radila sam (9 god) u firmi, 15 dana nakon porodiljnog (6+6mj) dobila otkaz, 6mj bila na burzi i sad radim u novoj firmi. Da li mi se za osnovicu za naknadu računa i taj porodiljni u staroj firmi? Nakon koliko staža u novoj firmi imam pravo na punu naknadu za novi rodiljni dopust? Po gore citiranome vec za 6mj rad, molim odgovor cim prije.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani

Trebam vašu pomoć.

Do 30.04 sam na rodiljnom dopustu [imala sam pravo na punu plaću]

međutim s tim danom mi završava radni odnos i moram se prijaviti na biro.

Ponovo ću početi raditi 01.06,pa me zanima dali bi opet imala pravo na punu naknadu kad odem na nove komplikacije i porodiljni jer sam opet trudna [1 mj]

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pozdrav! I ja imam slicna pitanja i nedoumice kao vecina, pa sam na sto cuda sto i kako. Situacija je sljedeca; zbog stalnih i vrlo ucestalih oboljenja moje dvogodisnjakinje, voljela bih iskoristiti pravo na neplaceni porodiljni dopust do 3. godine. Ono sto me zanima je sto u slucaju nove trudnoce, s obzirom da je ona u planu? Kakva su moja prava? Imam li onda pravo na porodiljnu naknadu? S obzirom na prirodu posla, morala bih na cuvanje trudnoce, kao i s 1. djetetom. Ima li tko slicna iskustva? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.trebam pomoc...rodila sam trece djete i sad ispada da nemam pravo na porodiljnu naknadu jer ne ispunjavam uvjet od pet godina stalnog boravka.Zivim u Hrvatskoj 11godina,drzavljanstvo sam dobila na osnovu spajanja obitelji,pet godina sam bila na neprekidnom privremenom boravku i ovo mi je peta godina stalnog boravka...ali 21.07 ce tek bit puni pet gidina stalnog boravka i zato nemam prava.Molim za savjet sto napraviti i kome se obratiti?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija