Jump to content

Žalba na rješenje HZMO


Forrester

Preporučene objave

predpostavljam da uz rješenje o mirovini nisi dobio i izračun mirovine . nepoznata osnovica (plaća)po kojoj je određena mirovin (koliko mi je poznato to je sa svim rješenjima za mirovinu za HRVI).

u žalbi dodaj i -rješenje o mirovini klasa:?,broj:? od ? nemože se ispitati i utvrditi pravilan izračun mirovine.

ne prileži izračun mirovine .

 

u mom rješenju nije navedena plaća po kom je određena mirovina i izračun .

kad sam došao do svih podataka i napravio izračun

utvrdio sam da mi HZMO isplaćuje umanjenu mirovinu za oko 25 osobnih bodova x AVM = oko 2.000,00 kuna /mj

i tako 7 godina ,eto prihoda HZMO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani kolega Forrester i kod mene je ista situacija kao i kod tebe,samo što sam ja 3.veljače 2012.bio kod pravnika u područnoj službi koji mi je sastavio žalbu,normalno na omjar rat-mir,te sam istu predao u istoj službi jer mi u pobijanom rješenju stoji da se žalba predaje u područnoj službi a oni kompletan spis zajedno sa žalbom šalju u središnju službu u Zagreb.Do sada sam bio na 3 vještačenja ,uvijek kod drugog,čak i u 2 različite službe i uvijek sam od vještaka dobivao dobar % od rata ali postoji jedan čovijek u"našem" ministarstvu koji ima toliku moć koji omjer 20-80 može pretvoriti u 100%kao posljedicu rata a može,kao što je i kod mene bio slučaj 100%rat pretvoriti u 20-80.U mom slučaju taj isti čovijek ignorirao je nalaze svih 6 mojih psihijatara kod kojih sam se liječio a i sada se liječim,od kojih i nalaze primarijusa doktora znanosti,ignorirao je obrade mog liječnika opće prakse i na kraju ignorirao je i nalaze i mišljenja troje vještaka iz hzmo. Od žalbe ništa ne očekujem jer sam se već žalio pa su me odbili sa obrazloženjem da je ista neosnovana,ali je to jedini način da možem,naravno preko nekog odvjetničkog ureda osvariti pravo tužbe upravnom sudu. I na kraju želim ti,puno sreće i živaca jer itekako će biti potrebno i jedno i drugo. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek nastojim pomoći jer i meni je dago kad mi netko pomogne a posebno su mi na srcu Vukovarci iako nisam bio na tom dijelu ratišta nego na novogradiškom. Puno sreće i koliko je moguće zdravlja želim tebi i svim istinskim braniteljima,poglavito onima koji nisu ostvarili svoja krvlju,znojem i zdravljem,zaslužena prava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek o kojem govoriš ima skoro 70 god. On rješava svoje i intervencije s vrha, a većinu smrtinka kao što smo mi on ''rješi''na način kako si opisao. Tako je štedljiv i efikasan. Državi odgovara jer je štedljiv, moćnicima jer im čini usluge, sebi jer ima koristi (financijske ili usluga za uslugu), a lažnjacima je on osoba iz snova jer nikad ne bi ostvarili visoke mirovine bez takve osobe koja ''drma'' cijelim sustavom braniteljskih mirovina.

 

Molio bi da me se krivo ne shvati. Svi pravi branitelji koji su ostvarili dobre mirovine pa i preko ovog ''čarobnjaka'' nisu od njega ništa dobili, već im to pripada i to su s pravom zaslužili.

 

Molio bi te kolega da napišeš kakve su tvoje informacije (od odvjetnika) vezano za naše šanse na Upravnom sudu, a vezano za tužbu na omjer rat-mir. Prije rata bio sam potpuno zdrav. Vještak mirovinskog mi je dao 70% rat, a V.T. skinuo na 30% rat, profesionalna nesposobnost.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega medeni još nisam bio kod odvjetnika jer tamo ću ići tek kad dobijem negativan odgovor od središnje službe hzmo.Potajno se nadam da će mi ipak koliko toliko popraviti omjer na koji sam se žalio kao i ti ali čisto sumnjam.ali bez bilo kakvog rješenja središnje službe ne može se podnijeti tužba upravnom sudu.Iako imam argumente,kao što je ratni put,vrijeme dolaska u HV,vrijeme provedeno u borbenom sektoru,pet bolničkih,tridesetak ambulantnih liječenja ,nalazi od nekoliko psihijatara i nekoliko psihologa,status hrvi bolje postotke od tri različita vještaka iz hzmo,šifru f62,o proisteklo iz f43,1 chr ,ratna trauma,teško će ići bez tužbe jer mišljenje "gospodara života i smrti se ne poništava samo tako.Na upravnom sudu su šanse puno veće,ali se presuda čeka godinama,a i spora pravda je nepravda i crkni magarče dok trava naraste,kaže narodna. A što se tiče tvoga posta o gospodinu iz "našeg"ministarstva sve potpisujem istavljam čitko ime,prezime adresu i oib.Pozdrav tebi i svim istinskim braniteljima poglavito obespravljenima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova ti je dobra: "Crkni magarče dok trava naraste". Ja sam imao 40% rat i 60% ostalo kad sam pristupio med.vještačenju u PS HZMO-a i područni vještak je dao prijedlog 60% rat i 40% ostalo, no g.V.T. je ostavio isto kao što sam imao. Danas sam poslao žalbu preporučeno (s povratnicom) poštom, i iskreno bio bih zadovoljan da mi središnja slu žba odredi 50-50. Bolje to nego da čekam 4 g. odluku Upravnog suda (po mojoj tužbi). :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da će ti se ispuniti želja.

 

Ja sam od vještaka u HZMO dobio 70% rat, Taborski skinuo na 30%. Nakon što sam poslao žalbu isto sam se tako nadao da će mi ponuditi nekakvu''nagodbu'' od 50% rat-50% mir. Na to bi kao i ti pristao samo zbog toga da izbjegnom dugotrajno maltretiranje na sudu. Nažalost ništa od toga. Tako mi je ostala jedina opcija tužba, čekanje 3-4 godine, pa možda od svega nešto bude, a možda i ne. Vrijeme će pokazati. Skupio sam snage, živaca i strpljenja, jedino što ne mogu je da ubrzam sve ovo, a to me jako boli.

 

Bili smo djeca, a sad smo starci.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud nije doktor, tako da oni u principu dosude samo ako je prekršen postupak donošenja rješenja, tako da mislim da ne ulaze u srž da li je netko trebao dobiti veći omjer.

Da li je netko dobio rješenje od suda da su mu po med. dokumentaciji trebali dati veći omjer??? Ili je bit pravne strane, pa ako je bilo pogrešaka oni dodjele parnicu i usvoje tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apache70 je napisao:

Medeni66, po mojemu ti je uvijek bolja solucija da se ide nakon određenog vremena na novo pogoršanje jer ti sud može jedino vratiti postupak ponovno na prvostupanjsko i opet sve po starom, oni ili on daju postotak po svome i prođe 3,4.5 godina.

 

Kolega,nažalost dobrim dijelom si u pravu.

Naime sud može i sam odrediti postotak, jer može i sam obaviti vještačenje, ali to se gotovo nikad ne dogodi u praksi. Onda ide ono kako si ti napisao, sve se vrati na ponovni postupak koji može (ovisno o HZMO) biti i nekoliko puta, pa sve to može trajati i više od 5-6 godina. Ipak imam i pravo na sve zaostatke ako u konačnici uspijem. A što se tiče ponovnog odlaska na vještačenje zbog pogoršanja stanja, na to imam pravo i sad, bez obzira što sam u sudskom postupku. Istina, kad dođem i ako dođem do tog vještačenja, pa kad vide da sam ja njih tužio, možeš mislit kakva će mi bit korist od toga.

 

Teško je biti pametan koji je put najbolji ili najbrži. Svatko odlučuje sam za sebe. Ipak je dobro čuti različita mišljenja pa će nekome možda i odluka biti lakša. Osobno su mi svojim savjetima i različitim iskustvima kolege na ovom forumu puno pomogle. Nakon puno razmišljanja krenuo sam ovim (sudskim) putem i nema mi povratka. Volio bi da nisam ni došao do te situacije da o tome moram razmišljati, ali što je tu je. Moj psihijatar mi je nedavno rekao: ''dok su svi trčali u mirovinu ti si želio radit, a sad si tu gdje jesi.''

 

''Malo'' sam zakasnio, ali razmišljanje o tome ni meni ni drugima koji su u sličnoj situaciji neće pomoći. Moramo krenuti dalje i boriti se.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Štovani kolega Forrester i kod mene je ista situacija kao i kod tebe,samo što sam ja 3.veljače 2012.bio kod pravnika u područnoj službi koji mi je sastavio žalbu,normalno na omjar rat-mir,te sam istu predao u istoj službi jer mi u pobijanom rješenju stoji da se žalba predaje u područnoj službi a oni kompletan spis zajedno sa žalbom šalju u središnju službu u Zagreb.Do sada sam bio na 3 vještačenja ,uvijek kod drugog,čak i u 2 različite službe i uvijek sam od vještaka dobivao dobar % od rata ali postoji jedan čovijek u"našem" ministarstvu koji ima toliku moć koji omjer 20-80 može pretvoriti u 100%kao posljedicu rata a može,kao što je i kod mene bio slučaj 100%rat pretvoriti u 20-80.U mom slučaju taj isti čovijek ignorirao je nalaze svih 6 mojih psihijatara kod kojih sam se liječio a i sada se liječim,od kojih i nalaze primarijusa doktora znanosti,ignorirao je obrade mog liječnika opće prakse i na kraju ignorirao je i nalaze i mišljenja troje vještaka iz hzmo. Od žalbe ništa ne očekujem jer sam se već žalio pa su me odbili sa obrazloženjem da je ista neosnovana,ali je to jedini način da možem,naravno preko nekog odvjetničkog ureda osvariti pravo tužbe upravnom sudu. I na kraju želim ti,puno sreće i živaca jer itekako će biti potrebno i jedno i drugo. Pozdrav!

 

koliki si omjer vojnog dijela imao prije nego si pristupio na vještačenje gdje si od područnog vještaka dobio -100% vojnog dijela ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucmir piše:

 

.Do sada sam bio na 3 vještačenja ,uvijek kod drugog,čak i u 2 različite službe i uvijek sam od vještaka dobivao dobar % od rata ali postoji jedan čovijek u"našem" ministarstvu koji ima toliku moć koji omjer 20-80 može pretvoriti u 100%kao posljedicu rata a može,kao što je i kod mene bio slučaj 100%rat pretvoriti u 20-80.U mom slučaju taj isti čovijek ignorirao je nalaze svih 6 mojih psihijatara kod kojih sam se liječio a i sada se liječim,od kojih i nalaze primarijusa doktora znanosti,ignorirao je obrade mog liječnika opće prakse i na kraju ignorirao je i nalaze i mišljenja troje vještaka iz hzmo.

 

Evo vam primjer zašto treba ići sa tužbom,možete ići 100 puta na vještačenje a nedobit ništa osim "slom živaca".

 

Vjerujte mi kada sud vašu tužbu uvaži i dotični gospodin se drugčije ponaša.

Ovo je uhodana šablona po kojoj se već godinama radi (100% skida na 20-80)pa šta mislite da Vam je vještak u HZMO-u dao procjenu 100% na ljepe oči :smijeh: nemojte bit naivni.....netko Vam je uzeo ono što Vam pripada,pogodite TKO

:misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Prilikom današnjeg preuzimanja doznaka u doktora O.P. nemalo sam ostao iznenađen.

Kao prvo komisija mi je ovaj put dala c/c dalje samo tri tjedna, kao i obavezu da do 07.03.12. donesem novi nalaz specijaliste,ne uzevši u obzir da mi je termin poslije navedenog datuma.

Osim toga važno je za napomenut da sam obavezan donijeti po komisiji i potvrdu HZMO-a o statusu žalbe.Dakle žalio sam se na rješenje HZMO-a.

Ta žalba je kao i mnoge neopravdano odbijena i u zakonskom roku sam poslao tužbu Upravno sudu u Zg.

Također sam prije dva dana zaprimio preporučenu popošiljku da je Upravni sud u Zg. moju tužbu ustupio Visokom sudu u Splitu te su naveli broj spisa pod kojim se vodi.

Molim ako netko ima slična ili ista iskustva da napiše par riječi.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo i ja sam u nekoj sličnoj situaciji..na bolovanju sam 16.mj. i iz vlastitog iskustva ću ti reći da će te pokušati ¨maltretirati¨ na razne načine no ako ti tvoj specijalista piše da si nesposoban za posao ne mogu te skinuti sa bolovanja.Oni trenutno pokušavaju skinuti što više ljudi sa bolovanja no ne smiješ se nervirati nego samo tjeraj svoje.Ponekad je potrebno biti i malo bezobrazan ali u granicama.Nažalost našu potrebno je puno živaca i strpljenja da bi ostvarili svoja prava jer smo se kasno RAZBOLJELI.Kao da možeš birati kada ćeš se razboljeti.No u našoj državi je puno nepravde i paradoksa ali treba biti ustrajan.Poštivaj rokove na žalbe i tužbe jer to ti jedino preostaje.Misao vodilja neka ti bude da je David pobijedio Golijata samo je potrebno pronaći slabu točku.Pozdrav i ne daj se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim toga važno je za napomenut da sam obavezan donijeti po komisiji i potvrdu HZMO-a o statusu žalbe.Dakle žalio sam se na rješenje HZMO-a.

 

Pozdrav,

Tako je, dostavite doktoru/ci opće prakse dostavnicu iz koje je vidljivo da je vašu tužbu Upravni sud zaprimio, također i potvrdu iz HZMO-a, da ste se žalili na njihovo rješenje.

 

Temeljem toga, kontroliri HZZO-a, će vam i dalje produžavati bolovanje, s time da će vam doktorica opće prakse na "doznake" napisati kako je bolovanje produženo zbog postupka na Upravnom sudu!

 

Ovo da vam traži nalaz specijaliste do točno određenog datuma (7.3.2012) ne bi Vas previše trebalo zabrinjavati, jer kao što sam naveo, bitno je da imaju gore navedene dokumente!

 

No, možda neki kontroliri iz HZZO-a žele imati i dodatne argumente za produženje bolovanja!?

 

 

Ugodan dan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Danas sam napisao žalbu na I-stupanjsko rješenje HZMO i u ponedjeljak ga šaljem (s povratnicom,preporučeno) poštom u zagreb Središnjoj službi HZMO. Hvala svima koji su mi pomogli savjetima putem PM-a. Što će biti dalje, i kada će biti, javit ću!

 

PS. Žalba je bila na omjer rat-mir. :-)

 

jučer sam dobio odbijenicu na povečanje omjera rat-mir i želim uložiti žalbu (a po postovima vidim da ču morati uložiti i tužbu)pa te molim da mi na P.M.pošalješ obrazac žalbe po kojoj bi ja napisao svoju.zahvaljujem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani,

 

Prilikom današnjeg preuzimanja doznaka u doktora O.P. nemalo sam ostao iznenađen.

Kao prvo komisija mi je ovaj put dala c/c dalje samo tri tjedna, kao i obavezu da do 07.03.12. donesem novi nalaz specijaliste,ne uzevši u obzir da mi je termin poslije navedenog datuma.

Osim toga važno je za napomenut da sam obavezan donijeti po komisiji i potvrdu HZMO-a o statusu žalbe.Dakle žalio sam se na rješenje HZMO-a.

Ta žalba je kao i mnoge neopravdano odbijena i u zakonskom roku sam poslao tužbu Upravno sudu u Zg.

Također sam prije dva dana zaprimio preporučenu popošiljku da je Upravni sud u Zg. moju tužbu ustupio Visokom sudu u Splitu te su naveli broj spisa pod kojim se vodi.

Molim ako netko ima slična ili ista iskustva da napiše par riječi.

 

Hvala i pozdrav

 

Otiđi u psihijatra i zamoli ga da te primi iako nisi upisan. Donesi im taj nalaz (do 07.03.12.) Nije u redu što to traže ali poslušaj ih. Na sve načine žele ljude destimulirati i ''skinuti'' ih s bolovanja. Kasnije će i oni ''omekšati'' kad vide da si uporan. Ja sam imao identična iskustva. Bilo je nekoliko puta da sam morao i 2x mjesečno ići u psihijatra za nalaz na kojem piše pošteda 4 tjedna. Znam iz vlastitog iskustva da nije lako i nekad mi dođe da od svega dignem ruke, ali evo, već sam 21 mj. na bolovanju. Također im i donesi potvrdu da si predao žalbu i tužbu. Oni to i sami mogu provjeriti preko mirovinskog ali što ćeš, moraš se sam borit. Što se tiče onoga što su ti napisali kolege omamljeni i zox1971 sve je točno.

 

Vezano za Visoki sud, to je po novome od ove godine. Osnovana su 4 visoka suda u RH. Oni bi trebali bit kontrola Upravnom sudu (dakle drugostupanjski sud).

 

Nije mi jasno tko ti je poslao obavijest da je tvoja tužba upućena Visokom sudu u Splitu?

 

Možda su tvoj predmet ustupili (kao i mnoge druge) ovom sudu kako bi se rasteretio Upravni sud (jedan, jedini, u Zagrebu). U svakom slučaju možda imaš sreće za razliku od mene i mnogih koji su uputili tužbu prošle godine jer idemo po starom zakonu. Mislim da ćeš ti dobiti sudsko rješenje prije mene iako si poslao tužbu iza mene.

 

U svakom slučaju sretno i javljaj što ima novo.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog medeni66,

 

Hvala kao i uvijek što si se javio jer si mi zaista jako puno pomogao,odnosno tvoja pomoć je bila neprocjenjiva.

Da,vjerovatno igraju igre nebili se čovjek slomio i na taj način njima(sustavu)doprinio,(za njih jedan broj manje)

Meni je poslo Upravni sug iz Zgb-a, da mi je predmet ustupljen sudu u Splitu i da oni odlučuju, kao i br.spisa pod kojim se vodi.

Svakako ću javit svaku situaciju koja se pravovremeno pojavi.

 

Sretno i pozdrav.

 

Nije mi jasno tko ti je poslao obavijest da je tvoja tužba upućena Visokom sudu u Splitu?

 

Možda su tvoj predmet ustupili (kao i mnoge druge) ovom sudu kako bi se rasteretio Upravni sud (jedan, jedini, u Zagrebu). U svakom slučaju možda imaš sreće za razliku od mene i mnogih koji su uputili tužbu prošle godine jer idemo po starom zakonu. Mislim da ćeš ti dobiti sudsko rješenje prije mene iako si poslao tužbu iza mene.

 

U svakom slučaju sretno i javljaj što ima novo.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Danas sam napisao žalbu na I-stupanjsko rješenje HZMO i u ponedjeljak ga šaljem (s povratnicom,preporučeno) poštom u zagreb Središnjoj službi HZMO. Hvala svima koji su mi pomogli savjetima putem PM-a. Što će biti dalje, i kada će biti, javit ću!

 

PS. Žalba je bila na omjer rat-mir. :-)

Samo da javim da mi žalba još nije proslijeđena Središnjoj službi u Zagrebu (uvidom u korisničke stranice-gdje je moj zahtjev).Možda je razlog tome što iako omjer rat mir nije promijenjen morali su u Područnoj službi napraviti novi izračun zbog statusa HRVI kojeg sam ostvario. Danas na korisničkim stranicama stoji: rok provedbe MIO-Područna služba Vukovar. Ako se do utorka ne pojavi da je predmet(povodom žalbe)kod Središnje službe moraću se ići osobno informirati o čemu je riječ (di je zapelo). :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Forrester je napisao:

Danas sam napisao žalbu na I-stupanjsko rješenje HZMO i u ponedjeljak ga šaljem (s povratnicom,preporučeno) poštom u zagreb Središnjoj službi HZMO. Hvala svima koji su mi pomogli savjetima putem PM-a. Što će biti dalje, i kada će biti, javit ću!

 

PS. Žalba je bila na omjer rat-mir. :-)

Samo da javim da mi žalba još nije proslijeđena Središnjoj službi u Zagrebu (uvidom u korisničke stranice-gdje je moj zahtjev).Možda je razlog tome što iako omjer rat mir nije promijenjen morali su u Područnoj službi napraviti novi izračun zbog statusa HRVI kojeg sam ostvario. Danas na korisničkim stranicama stoji: rok provedbe MIO-Područna služba Vukovar. Ako se do utorka ne pojavi da je predmet(povodom žalbe)kod Središnje službe moraću se ići osobno informirati o čemu je riječ (di je zapelo). :misli:

 

žalbu si pisao sam ili ju je pisao odvjetnik ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu sa napisao sam uz pomoć nekih forumaša - putem PM-a, i ovim putem se zahvaljujem svima koji su mi pomogli. Mislim da to ništa ne znači ako je žalbu napisao odvjetnik, a ne postoje "teški" medicinski razlozi temieljem kojih bi Središnja služba HZMO-a usvojila žalbu. Smatram da samo jedan mali broj takvih žalbi Središnja služba usvaja (moje skromno mišljenje je cca 5%), i to u slučaju ako postoje stvarno jaki i kvalitetni dokumentirani razlozi (med.nalazi). Normalno podnositelj žalbe mora poznavati osnove forme i krucijalne razloge temeljem kojih na osnovu zakona traži pobijanje I-stup. rješenja i usvajanje žalbe. :frajer::-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Obzirom da moji postovi idu u pravcu (nažalost) što bi bilo kad bi bilo, imam još jedno pitanje.

Dakle,ja se odlučim otići ponovno na ocjenu radne

sposobnosti, i vještak ocjeni NOVO stanje u postocima itd.

Što ako to bude isto kao i prije šest mjeseci,npr 20-80, da li se i na to rješenje može žalit,tim više jer je na prethodnom rješenju ocjene radne sposobnosti upućena žalba pa tužba.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani,

 

Obzirom da moji postovi idu u pravcu (nažalost) što bi bilo kad bi bilo, imam još jedno pitanje.

Dakle,ja se odlučim otići ponovno na ocjenu radne

sposobnosti, i vještak ocjeni NOVO stanje u postocima itd.

Što ako to bude isto kao i prije šest mjeseci,npr 20-80, da li se i na to rješenje može žalit,tim više jer je na prethodnom rješenju ocjene radne sposobnosti upućena žalba pa tužba.

 

Hvala i pozdrav

 

Što se tiče tužbe, to sam siguran da ti takvu tužbu po zakonu odbacuju (a nema ni smisla, jer se tvoja tužba koju si ranije uputio rješava po istom pitanju). Što se tiče žalbe vjerojatno možeš, ali moje je mišljenje dok je uvaženi V.T. tu, da nema ništa od toga ni za tebe,ni za mene i slične slučajeve. Nadam se da će napokon u mirovinu (70 mu je godina tek).

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Moje pitanje je bilo vođeno mišlju, ako nisi zadovoljan procijenom vještaka, a postoji institut žalbe na HZMO rješenje, da li nakon žalbe koja se u pravilu 100% odbija,tj. nakon tužbe(sve po drugi put)može i dalje bit na bolovanju jer nam je bolovanje prihvatljivije nego mirovina,a na koju se zbog njihove procijene % žalimo.

Što se tiče dotičnog, čuj vjerujem kako ima i onih kojima je bio dobar, tako ti je to u svakom sustavu pa tako nažalost i u ovom, ništa bez veze,a sve s vezom ;)

 

Pozdrav

 

Što se tiče tužbe, to sam siguran da ti takvu tužbu po zakonu odbacuju (a nema ni smisla, jer se tvoja tužba koju si ranije uputio rješava po istom pitanju). Što se tiče žalbe vjerojatno možeš, ali moje je mišljenje dok je uvaženi V.T. tu, da nema ništa od toga ni za tebe,ni za mene i slične slučajeve. Nadam se da će napokon u mirovinu (70 mu je godina tek).

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Brumbrumm

 

Što se tiče bolovanja, to je samo po sebi jasno pa o tome nisam ni pisao. Ako ti HZMO donese isto rješenje kao i prije a ti se ne žališ, i kasnije nakon toga ne uputiš tužbu sudu, gotovo 100% sam siguran da bi te ''skinuli'' s bolovanja i odredili ti iznos mirovine. Mislim da to ne bi trebalo tako ići jer se ne radi o općoj nesposobnosti već o profesionalnoj (što znači da bi ti poslodavac trebao ponuditi novo radno mjesto u skladu s tvojim sposobnostima itd.)ali, ponavljam, 100% bi i tebe i mene ekspres izbacili iz sustava i stavili u mirovinu (koju zbog mizernog iznosa nismo ni prihvatili već smo uložili žalbu i tužbu). A ono što slijedi: još jedan postupak, žalba i tužba zbog toga što su te izbacili iz sustava iako nisu imali ispunjene sve zakonske pretpostavke da to učine.

Dakle ako želiš ostat na poslu (bolovanju) a odlučiš se na novu procjenu, morat ćeš opet ići s žalbom i tužbom. Pa ti sad vidi.

 

Što se tiče toga što je povoljnije bolovanje ili mirovina, trenutno mi je otprilike isto. Naime nakon 18 mj bolovanja naknada se umanjuje za 50% (i bez obzira što imam 100% bolovanje kao posljedica Domovinskog rata) po zakonu o zdravstvenom osiguranju (osim za slučajeve kao što je transplantacija organa i sl.) Dobijem 2000 kn.

Mislim da je povoljnije jedino to što je možda lakše popraviti svoj status kad si u radnom odnosu (npr. iz profesionalne u opću)nego kad nisi.

 

Čuo sam da se u MORH-u zbog preustroja (otkaza) spremaju neke otpremnine. Nisu velike kao nekad al ipak ozbiljno razmišljam da se javim i pozdravim ih zauvijek. Moram se odlučit u idućih 20-tak dana jer je to povoljnije nego da me oni izbace za recimo 2-3 mj. Ne bi smjeli jer sam na bolovanju, ali jednom sam već dobio protuzakonit otkaz iz MORH-a, pa zašto bi se ustručavali da to ponove. A za još jedan sudski spor nemam više snage (dosta mi je i ovaj s HZMO).

 

Nadam se da sam ti pomogao u sagledavanju situacije u kojoj se možeš naći.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Kao i uvijek pomogao si jako puno. Ma koliko god oni postavljali sustav kako bi njima odgovaralo, nemogu nam uzet istinu(makar mogu govorit u svoje ime). Ja se doista nadam da ćeš ti kao i ja nagurat :) primjerenu mirovinu kako bi nam bilo manje krivo ili teško spoznat činjenicu da je sustav nekome majka a nekome maćeha.

Neka se svi oni (ne odnosi se na teške nepokretne ili o kolicima ovisne invalide) zamisle kako je nama koji bi trebali imat ista prava bez obzira kad smo pošli u mirovinu, dakle neka se zamisle nad svojim silnim tisućama dok njihovi kolege,do jučerašnji branitelji dobijaju mrvice.

Glavu gore i naprijed,bit će bolje,nije sve u novcu,nešto je i u zdravlju ;)

 

Sretno i pozdrav

medeni66 je napisao:

Kolega Brumbrumm

 

Što se tiče bolovanja, to je samo po sebi jasno pa o tome nisam ni pisao. Ako ti HZMO donese isto rješenje kao i prije a ti se ne žališ, i kasnije nakon toga ne uputiš tužbu sudu, gotovo 100% sam siguran da bi te ''skinuli'' s bolovanja i odredili ti iznos mirovine. Mislim da to ne bi trebalo tako ići jer se ne radi o općoj nesposobnosti već o profesionalnoj (što znači da bi ti poslodavac trebao ponuditi novo radno mjesto u skladu s tvojim sposobnostima itd.)ali, ponavljam, 100% bi i tebe i mene ekspres izbacili iz sustava i stavili u mirovinu (koju zbog mizernog iznosa nismo ni prihvatili već smo uložili žalbu i tužbu). A ono što slijedi: još jedan postupak, žalba i tužba zbog toga što su te izbacili iz sustava iako nisu imali ispunjene sve zakonske pretpostavke da to učine.

Dakle ako želiš ostat na poslu (bolovanju) a odlučiš se na novu procjenu, morat ćeš opet ići s žalbom i tužbom. Pa ti sad vidi.

 

Što se tiče toga što je povoljnije bolovanje ili mirovina, trenutno mi je otprilike isto. Naime nakon 18 mj bolovanja naknada se umanjuje za 50% (i bez obzira što imam 100% bolovanje kao posljedica Domovinskog rata) po zakonu o zdravstvenom osiguranju (osim za slučajeve kao što je transplantacija organa i sl.) Dobijem 2000 kn.

Mislim da je povoljnije jedino to što je možda lakše popraviti svoj status kad si u radnom odnosu (npr. iz profesionalne u opću)nego kad nisi.

 

Čuo sam da se u MORH-u zbog preustroja (otkaza) spremaju neke otpremnine. Nisu velike kao nekad al ipak ozbiljno razmišljam da se javim i pozdravim ih zauvijek. Moram se odlučit u idućih 20-tak dana jer je to povoljnije nego da me oni izbace za recimo 2-3 mj. Ne bi smjeli jer sam na bolovanju, ali jednom sam već dobio protuzakonit otkaz iz MORH-a, pa zašto bi se ustručavali da to ponove. A za još jedan sudski spor nemam više snage (dosta mi je i ovaj s HZMO).

 

Nadam se da sam ti pomogao u sagledavanju situacije u kojoj se možeš naći.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj Brum Brum, vidim da progovaraš iz srca ali pripazi da jeremija nebi stavija lokot,mogli bi ga predložit ove godine za kljućeve grada Splita na krnjevalu, sramin se di i sa kime , mladost ostavi!

 

Pozdrav obespravljenima i upamtite ovu kalvariju koju prolazimo i koju ćemo još proć mogu samo izabrani ako je to način da neko bar uživa i diše punih pluća neka im bude ali nemoj me omalovažavat i maltretirat jer u svemu postoji granica,,,, jeli tako jeremija zašto si zaključa šumu rosinjaču, ko si ti da braniš istinu da se sazna, zašto si izbrisa moj stari profil!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

u petak sam predao žalbu u HZZO (napisao odvjetnik),pa me zanima ako žalba ne uspije koliko moram kunića izdvojiti za tužbu sudu. :misli:

 

Ako imaš status hrvi-a, ne moraš ništa platiti, nikakve sudske troškove. Naime ako hrvi ostvaruje - potražuje bilo što po zakonu o HR braniteljima osolobođen je sudskih troškova. A ta tužba valjda isto spada pod isti zakon. U tom je zakonu regulirano pravo na mirovinu hrvi-a .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani buda1965,

 

Zamolio bi da nas informirate vezano za navedenu žalbu na rješenje HZMO-a,odnosno kako je ista prošla.

Dakle mnogima od nas su žalbe odbijene, a manje više se snalazimo između sebe,tj. poslali bi je ljudi dobre volje u p.m. i na taj način pretpostavljam, dio nas sa problemima funkcionira.

Želim vam da žalba prođe pozitivno i da uspijete bez dodatne tužbe Upravnom sudu.

 

Pozdrav

 

buda1965 je napisao:

fora je u tome da pravnik u HZZO piše žalbu protiv svoje firme (HZZO)gdje radi pa samm išao na sigurno.imat ću malo manje neko vrijeme za kavice a moglo bi proči bez tužbe sudu. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Žalbu sa napisao sam uz pomoć nekih forumaša - putem PM-a, i ovim putem se zahvaljujem svima koji su mi pomogli. Mislim da to ništa ne znači ako je žalbu napisao odvjetnik, a ne postoje "teški" medicinski razlozi temieljem kojih bi Središnja služba HZMO-a usvojila žalbu. Smatram da samo jedan mali broj takvih žalbi Središnja služba usvaja (moje skromno mišljenje je cca 5%), i to u slučaju ako postoje stvarno jaki i kvalitetni dokumentirani razlozi (med.nalazi). Normalno podnositelj žalbe mora poznavati osnove forme i krucijalne razloge temeljem kojih na osnovu zakona traži pobijanje I-stup. rješenja i usvajanje žalbe. :frajer::-)

Uvidom na stranice HZMO-a Upiti na evidencije - Gdje je moj zahtjev saznao sam da je moja žalba na onjer rat-mir tek jučer zaprimljena u Središnjoj službi. Predmet se nalazi kod: Krešimir Maurac referent-vježbenik u odjelu rješavanja o pravima u drugom stupnju! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani buda1965,

 

Zamolio bi da nas informirate vezano za navedenu žalbu na rješenje HZMO-a,odnosno kako je ista prošla.

Dakle mnogima od nas su žalbe odbijene, a manje više se snalazimo između sebe,tj. poslali bi je ljudi dobre volje u p.m. i na taj način pretpostavljam, dio nas sa problemima funkcionira.

Želim vam da žalba prođe pozitivno i da uspijete bez dodatne tužbe Upravnom sudu.

 

Pozdrav

 

buda1965 je napisao:

fora je u tome da pravnik u HZZO piše žalbu protiv svoje firme (HZZO)gdje radi pa samm išao na sigurno.imat ću malo manje neko vrijeme za kavice a moglo bi proči bez tužbe sudu. :kavica:

 

žalba mi je 22.03. zaprimljena u središnju službu u Zagreb.ostaje mi samo da čekam minimalno 6 mjeseci (nadam se pozitivnom rješenju) i javim šta je odlučeno.ako dođe do tužbe -vremena za čekanje imam u izobilju :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio odgovor na žalbu koju sam poslao prije otprilike mjesec i pol dana.Žalba je naravno neosnovana! Kao što sam već pisao na ovom forumu,moja sudbina i sudbina svih vas branitelja je u rukama samo jednog čovjeka,zaposlenog na ugovor o djelu,u ministarstvu branitelja,pa sami odlučite šta i kako dalje .Tužba upravnom sudu i čekanje nekoliko godina ili čekati da priroda napravi svoje jer neće ni taj vječno! Pozdrav svima,a poglavito obespravljenima hrvatskim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U petak mi je stiglo rješenje iz središnje službe HZMO: žalba se odbija! u njihovom obrazloženju sad saznajem da je vještačenjem u PU HZMO-a Vukovar od 9.11.2011.ovlašteni vještak sa 40% povisio na 50% bolest u svezi ZOPHBDR-a. no revizija Povjerenstva MOBMS-a nije bila suglasna s tim, i ovlašteni vještak je morao ostaviti omjer 40% rat i 60%ostalo.

U Rješenju se navodi(bla,bla,bla) na osnovu čega sam stekao invalidnost (opću) i sadašnji omjer i to rješenjem od 20.07.2010.(trenutno važećim). To što sam ja naglasio, a evidentno je iz med.dokumentacije da mi se bolest s osnova rata progresivno pogoršava, a ove ostale stavke-bolesti (60% mir) u najmanju ruku stagniraju(da ne kažem da su nestale) se ni ne spominje. Sada ostaje samo pitanje Upravni sud, ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

moji dečki, mi se ovdje bodemo s rogatim i to nije rješenje.

netko od nas, tko je učeniji u pravnim stvarima, MORA naći rješenje s kojim se treba ići kod ministra i iznijeti mu naš problem. možda je sada prilika kad je fred tamo jer će možda bolje razumjeti. nek se predloži revizija ili bilo što da se pravedno raspodjele ti omjeri jer ovo nema nikakvog smisla. ali to može proći samo da se dođe do medija jer se tek onda malo pokrenu stvari. javnost ne zna za ove naše probleme i borbu s vjetrenjačama koja nam je preostala nakon pravih borbi, možda su nam to ostavili da nas ne uhvati nostalgija?

uglavno, dođimo do ministra i medija pa će se nešto napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Obzirom da sam nakon žalbe HZMO-u poslao i tužbu Upravno sudu u ZG, pristiglo mi je poštom da je moj predmet preuzeo Upravni sud u Splitu.

Dakle nakon te obavijesti jutros sam zaprimio rješenje Upravnog suda u Splitu koji je sastavljen od niza sudaca i zapisničarke, te mi traže citiram;

 

nalaže se tužitelju da u roku od 15 dana od dana primitka ovog rješenja dostavi ovom sudu 2 primjerka izvornika ili preslika osporene pojedinačne odluke (čl.23.st4i5 zakona o upravnim sporovima).

 

Molim sve one koji mi mogu pojasnit što im ja to točno trebam ponovno poslat da mi pomognu, da li je to tužba koju sam već prije poslao ili nešto drugo

 

Hvala i pozdrav

uređeno: od BrumBrumm
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm mislim da te traže da im dostaviš 2 primjerka rješenja HZMO-a koje si dobio kao odgovor na tvoju žalbu i 2 primjerka tužbe.

To je moje mišljenje, možda bi bilo dobro da ih nazoveš da bi bio siguran.

Evo ti zakon.

 

Sadržaj tužbe

 

Članak 23.

 

(1) Tužba mora biti razumljiva i obvezno mora sadržavati:

 

1. naziv suda kojem se podnosi,

 

2. osobno ime, odnosno naziv i adresu tužitelja,

 

3. naziv tuženika,

 

4. oznaku osporavane pojedinačne odluke ili upravnog ugovora, odnosno opis postupanja ili obveze izvršenje kojih se zahtijeva,

 

5. tužbeni zahtjev,

 

6. opseg osporavanja pojedinačne odluke, postupanja ili upravnog ugovora,

 

7. razloge za pokretanje spora glede glavne stvari i sporednih traženja,

 

8. činjenice i dokaze na kojima tužitelj temelji tužbeni zahtjev,

 

9. potpis tužitelja.

 

(2) Ako se u sporu traži povrat stvari ili naknada štete, zahtjev u svezi sa stvarima i visinom pretrpljene štete mora biti sadržan u tužbi.

 

(3) Ako tužitelj nema prebivalište, odnosno boravište ili sjedište u Republici Hrvatskoj, u tužbi je obvezan naznačiti opunomoćenika ili opunomoćenika za primanje pismena.

 

(4) Tužbi treba priložiti izvornik ili presliku osporene pojedinačne odluke, upravnog ugovora ili dokaz o postupanju. Pri pokretanju spora zbog propuštanja donošenja pojedinačne odluke ili postupanja u propisanom roku, tužbi treba priložiti i dokaz o trenutku pokretanja upravnog postupka, odnosno podnošenja zahtjeva za postupanjem.

 

(5) Uz tužbu se podnosi prijepis tužbe i priloga za tuženika i, ako ih ima, za svaku zainteresiranu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Obzirom da sam nakon žalbe HZMO-u poslao i tužbu Upravno sudu u ZG, pristiglo mi je poštom da je moj predmet preuzeo Upravni sud u Splitu.

Dakle nakon te obavijesti jutros sam zaprimio rješenje Upravnog suda u Splitu koji je sastavljen od niza sudaca i zapisničarke, te mi traže citiram;

 

nalaže se tužitelju da u roku od 15 dana od dana primitka ovog rješenja dostavi ovom sudu 2 primjerka izvornika ili preslika osporene pojedinačne odluke (čl.23.st4i5 zakona o upravnim sporovima).

 

Molim sve one koji mi mogu pojasnit što im ja to točno trebam ponovno poslat da mi pomognu, da li je to tužba koju sam već prije poslao ili nešto drugo

 

Hvala i pozdrav

 

čudno je da to pravnik nije znao ili si sam pisao tužbu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija