Jump to content

VIPnet prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave


mate555

Preporučene objave

Poštovanje, mogu li se pozvati na zastaru u žalbi, jer ovo rješenje je stiglo bez ikakvih prijašnjih opomena ili bilo čega sličnog... Usput, pola moje ulice je dobilo isto rješenje. Što učiniti? Evo skenovi u prilogu:

 

Strana1:

http://i214.photobucket.com/albums/cc262/Mate555/Page1.jpg

 

Strana2:

http://i214.photobucket.com/albums/cc262/Mate555/Page2.jpg

 

Strana3:

http://i214.photobucket.com/albums/cc262/Mate555/Page3.jpg

 

Hvala

EDIT: zaboravih reći, to mi je stiglo danas (17.02.2012)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pajdo i meni je tek ovaj prošli ponedjeljak došlo isto takvo rješenje, i pazi isti dan blokirali računi, sve mi počistili. ja u banku, kaže žena imate od fine blokadu, čak mi je rekla koliko mi još para trebaju uzeti, ali da odem u finu, pretpostavljao sam šta je, ja otišao u finu i tamo mi žena reče, šta i kako. da otvaram neki zastičeni račun ili da samo uplatim ostatak svote koje potražuju na svoj tekuči i sve će rješiti. ok. ja sutradan ujutro opet u finu, žena mi rekla koliko točno još treba, dala mi svoj broj telefona i ja njoj njezin. otišao na banku uplatio i zvao da kažem da sam uplatio. nakon 2 sata mene žena zove, kaže gospodine sada su vam računi odblokirani. ok. super. ja opet finu sada ali matičnu poslovnicu da mi daju neki račun ili potvrdu sa je to rješeno, tj. da sam platio. kaže žena morate platit 50kn. vidi isusa ti, velim ja. aj zbogom. otišao na banku i ima onaj mal automat koji printa stanje računa i tamo se vidi koliko mi sve novaca uzelo. mislim opet glupo mi je, jer nigdje nemam rješenje da je to sada gotovo. inače moje se problem vuče iz 2003. napravio sam duga oko 1500kn i već mi je iste godine dolazila doma ovrha. poznavao sam čovjeka koji je radio ovrhe, došao kod mene doma i stari je samo potpisao da nema ništa na mene. i onda sam nakon par mjeseci dobio rješenje da se ovrha obustavlja. i sad su to ovi isusovci pred kraj opet pokrenuli jer pazi kako piše u rješenju koje sam dobio isto kao ti "ovrhovoditelj ima saznanje da ovršenik ima novčana sredstva na računima..." pa koji su to udbaši, odakle oni znaju koliko ja imam para i da li imam. mislim kakvo je to srajne. ja ne bježim od toga, napravio sam sranje i kriv sam, ali oni isto malo toga uzimaju previše sebi za pravo. uglavnom, moj savjet ti je da platiš to što prije jer ti na to idu kamate svaki dan, e sad ovisno koliko si napravio pazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno kako mogu blokirati račun prije isteka žalbenog roka. Piše u rješenju da imam pravo žalbe (standardnih osam dana) a račun je blokiran i prije nego sam dobio rješenje? I šta sad ako se predmet odbaci tj žalba se uvaži a oni poskidali sa računa? Mislim, koja je uopće svrha žalbe ako mi je račun već blokiran???

 

U svakom slučaju ću se žaliti samo ne znam može li zastara biti osnova za žalbu ili ne. Također, meni uopće ništa nije stizalo ni od suda ni od vipa prije ovog rješenja. Mogli su poslati bar opomenu ili neku obavijest... Ovo je onako iznenada došlo 9 godina kasnije. Nije da ja to namjerno nisam platio, već stvarno nemam pojma da sam im uopće ostao dužan.

 

Oni su trebali meni kada sam otkazao pretplatu (prije nekih 8-9 godina) poslati neki račun ili reći trebate platiti toliko i toliko a ne ko papci šutiti i čekati devet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to oni namjerno i rade da ti isisaju sve pare. što se tiče žalbe, meni piše "žalba ovršenika protiv rješenja o ovrsi ne odgađa provedbu ovrhe" i to su likovi. eto vidiš da mogu sve. ne razumim, kako je to moguće, ali očito im je država dala zeleno svjetlo čim to tako mogu. mi smo još sitne ribe, zamisli koliko ima ljudi s većim računima ili tek tvrtke. ja ozbiljno namjeravam napravit tužbu a ne žalbu. imam prijetelja jednom pravnika pa ću ga pitati za savjet. nisam ni ja dobio nikako rješenje niti išta dugi niz godina, a pazi ovo, na rješenju piše da je tiskano još 8 mjesec 2011.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marin2005 je napisao:

opet gledam svoje rješenje. pazi ovo. 3.8.2011. je odvjetnički ured kao poslao to rješenje, u biti ne znam je li poslao, točnije kada je napravljen taj ovršni prijedlog. i pazi sada, na dokumentu onda pečat od nadležnog suda da je primio u 1. mjesecu ove godine. ne razumim?

 

Kod mene su isto konfuzni datumi. Ma ja ću se žaliti i u potpunosti pokušat osporiti to. Ne mogu oni ničim izazvani odjednom tražiti naplatu navodnog duga iz 2003 godine devet godina kasnije. Šta nisu prije proveli ovrhu, nego sad. Vidjet ćemo u ponedjeljak šta će mi reći moj odvjetnik.

 

U međuvremenu, ako ima pravnika tu na forumu, bio bi zahvalan na savjetu. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to i je caka, da klošari uzmu što više para. gle ja mislim da žalbom nećeš ništa dobiti, samo ti vrijeme ide, a dug ti svakim danom raste. u to budi uvjeren. ja razmišljam njih tužiti upravo zbog tih datuma i odakle njima moj OIB i kako znaju da imam novaca na računima. ajde svakako pitaj tog svog odvjetnika pa mi javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema nikakve cake .

na rješenje za ovrhu iz 2003.godine trebao se žaliti

pošto se na to rješenje nije žalio isto je postalo pravomoćno.

 

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

Članak 233.

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

 

uz tražbinu iz 2003. plaćaš i zakonske zatene kamate na utvrđeni iznos (ovrha iz 2003.)

dug je narastao za oko 150% + trošak nove ovrhe ,Fine,odvjetnika.

 

skupa je životna škola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovakva je situacija za sve one koji će se naći u sličnoj situaciji:

 

Kao što je bovu rekao; zastara nastupa za 10 godina (članak 233), stoga sam otišao na sud i tražio uvid u spis u nadi da ću pronaći neku drugu osnovu za žalbu.

 

Dostavnica o rješenju iz 2003 godine postoji i moj je potpis na njoj. Ovršni postupak na pokretninama je bezuspješno proveden jer nikog nije bilo kod kuće kad je ovrha trebala biti provedena, a predmet ovrhe je televizor koji je upisan kada su došli popisati stvari - i tu je moj potpis.

 

Uvidom u spis vidljivo je da nemam nikakve osnove za žalbu i morat ću naravno platiti taj iznos s kamatama. Jedino mogu nazvati Leku i ekipu koja zastupa Vip i dogovoriti se s njima za plaćanje na rate ili nešto slično no i to je teško izvedivo s obzirom da je već predložena blokada računa.

Uglavnom, mora se platiti. Što prije to bolje jer kamate idu.

 

Međutim ono što je očito i nepravedno je da se Vip mogao naplatiti ranije no oni su namjerno sve takve predmete pospremili sa strane i čekali 9 godina (godinu prije nastupanja zastare) kako bi nabili kamate na osnovni dug.

 

Hebena je ta neo-liberalna korporativna pravna etika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nema nikakve cake .

na rješenje za ovrhu iz 2003.godine trebao se žaliti

pošto se na to rješenje nije žalio isto je postalo pravomoćno.

 

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

Članak 233.

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

 

uz tražbinu iz 2003. plaćaš i zakonske zatene kamate na utvrđeni iznos (ovrha iz 2003.)

dug je narastao za oko 150% + trošak nove ovrhe ,Fine,odvjetnika.

 

skupa je životna škola

 

gle, ne razumim, šta sam se trebao žaliti na rješenje koje ide meni u prilog, točnije u kojem piše da se ovrha obustavlja. dakle 2003 ili 2004 ne sjećam se točno sam dobio rješenje od suda kako se ovrha obustavlja niti sam tada radio niti sam raspolagao ikakvim pokretninama. i sada odjedan put dakle u 2012 samo doće rješenje od suda da je odobrava prijedlog za ovrhu koje vodi društvo leko i partneri i to pazi sada, datum je 8. mjesec 2011. a ja ga dobio to tek u veljači ove godine. da li je u međuvremenu pokrenuta ponovo ovrha, ali ako je zašto ja nisam nikakve informacije o tome. jer u razdbolju od zadnje plave kuverte od suda pa do sada nisam nikad dobio ništa više? to mi nema logike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što reći... Prijedlog i sudsko rješenje o ovrsi doneseno u 4. mjesecu 2001. godine za Vip račun iz 2000. godine, prvi puta dostavljeno od suda 31.11.2011., nakon 10 godina i 7 mjeseci, bez ikakvih saznanja ili obavijesti u međuvremenu, tijekom više od 10 godina, da se takav postupak vodi. Po primitku spomenutog rješenja, iznos dugovanja podmiren 6.12.2011. u cijelosti sa svim kamatama i troškovima, a na temelju ukupnog iznosa te broja uplatnog računa i poziva na broj dobivenog telefonskim pozivom odvjetničkom uredu ovrhovoditelja,s obzirom da na spomenutom prijedlogu i rješenju o ovrsi iz 2001. stoji prastari broj računa za uplatu. Odmah po uplati, uplatnica faxirana odvjetničkom uredu, uz ponovnu provjeru primitka sutradan i odgovor iz odvjetničkog ureda da je time podmireno cjelokupnog dugovanje prema ovrsi.

I ONDA, gotovo 3 mjeseca nakon podmirenja cjelokupnog dugovanja po ovrsi, za to isto (podmireno) dugovanje, 29.2.2012. poštom zaprimljeno novo rješenje o ovrsi, ali sa izmjenom načina naplate, sada nad novčanim sredstvima (prethodno nad pokretninama), i istog dana blokirani svi računi.

Što reći? Možda preseliti, u Kanadu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija