Jump to content

inavlidnina


max1405

Preporučene objave

max1405 je napisao:

kako se računa invalidnina, akosam dobio rješenje 40% trajno na invalidnost i 60% na zadobivenu nesposobnost 100% opća nesposobnost, dali ostaje isto u odnosu na invalidninu od prije ili se nešto nešto mijenja, hvala na odgovoru!

 

nejasno postavljeno pitanje, meni se čini da brkate "omjer" sa invalidnosti (hrvi)

 

-koliko hrvi %?

-opća ili profesionalna nesposobnost?

-omjer, rat-mir?

 

ili možda ne brkate, pretpostavljam da ste dobili "opću" omjer 40-60, na invalidninu nemate pravo ako niste hrvi, ako jeste 40% hrvi onda imnate pravo na oko cc 230-240 kn invalidnine

 

evo točno:

20% =114,75 kn mjesečno

30% =153,00 Kn "

40% =229,49 kn "

50% =458,99 kn "

60% =688,48 kn "

70% =1.109,22 kn "

80% =1.568,21 kn "

90% =2.103,70 kn "

100% I.grupa =2.792,18 kn "

100% II.grupa =3.824,90 kn "

 

to su iznosi invalidnina za HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nebrkam ništa, omjer mi je 40% trajno HRVI na osnovi ranjavanja a 60% na osnovu bolesti i procjenjeno na 100% opća nesposobnost, samo me zanima dali ostaje invalidnina kao i do sada ili se mijenja sve ostalo mi je jasno jer tako piše u rješenju koje sam dobio i to je konačno rješenje, znači 100% opća nesposobnost zadobivena u obrani suvereniteta RH, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Danas pogledam račun kod Erste banke i vidim da mi sjela invalidnina od 114 kuna na račun što mi nikako nije jasno jer nisam tražio da mi se isplaćuje na taj račun. Godinama mi se isplaćuje na račun HPB-a. Isto tako sam kod podnošenja zahtjeva za udžbenike naveo račun od Erste banke, a od para ni p već dva mjeseca. Zna li tko koga da zovem i na koji broj.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

imam već račun u drugoj banci. želim se prebaciti jer nema smisla plaćati u dvije banke naknadu za vođenje računa. prije se invalidnina mogla primati isključivo na HPB a čuo sam da se sad već neko vrijeme može i u drugim bankama.

znači nama to isplaćuje Ured državne uprave? a gdje je njihovo sjedište? očekivao sam da će se raditi o ministarstvu branitelja ili HZMO ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam već račun u drugoj banci. želim se prebaciti jer nema smisla plaćati u dvije banke naknadu za vođenje računa. prije se invalidnina mogla primati isključivo na HPB a čuo sam da se sad već neko vrijeme može i u drugim bankama.

znači nama to isplaćuje Ured državne uprave? a gdje je njihovo sjedište? očekivao sam da će se raditi o ministarstvu branitelja ili HZMO ..

 

Ministarstvo branitelja isplaćuje invalidnine HRVI-ima.

 

Ti možeš promjeniti banku koju želiš ali moraš zahtjev o istome sa bankom i računom na koji želiš da ti se invalidnina isplaćuje predati u ured državne uprave pod koju spadaš mjestom prebivališta .

 

Znači u ured državne uprave ( odjel za branitelje - tamo di si predavao kada si predavao zahtjev za priznavanjem statusa hrvi) i dogovori s njima o drugoj banci i računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ,ovako iz prve ruke.

Napisati na papir zahtjev za prebacivanje sa jednog broja računa na drugi broj računa,kopirati karticu novog računa i osobnu iskaznicu,te odnijeti u ured državne uprave odjel za branitelje ili na njihov uruđbeni.

Primjer za zahtjev je ovaj:

 

Ime i Prezime

Adresa stanovanja

grad stanovanja

 

 

Ured državne uprave xxxxx

Služba za društvene djelatnosti

Odijel Financije

Ulica i broj ,te grad

 

 

 

Predmet: Promjena broja računa za isplatu invalidnine

 

 

 

 

Poštovani, molim Vas da mi promjenite isplatu invalidnine sa računa otvorenog kod Hrvatske poštanske banke broj računa : HR xxxxxxxxxxxxxxx na račun otvoren kod druge banke broj računa: HR xxxxxxxxxxxxx radi zatvaranja računa kod Hrvatske poštanske banke.

 

 

 

 

 

 

xxxxxxx 0x.0x.2014 ______________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija