Jump to content

zatvaranje tekućeg računa


antika

Preporučene objave

Poštovanje,

imam pitanje vezano za tekući račun koji je glasio na moju majku.Račun je bio otvoren kod HPB-a na koji je ona redovito dobivala opskrbninu.No, nakon njene smrti taj račun moja sestra nije zatvorila i sad je na njemu minus za vođenje računa ,plus kamate i PDV.

Međutim, moj suprug je imao otvoren tekući račun u OTP banci. Prestao je raditi u firmi koja je uvjetovala da mora otvoriti taj račun u OTP banci ( osobni dohodak ),želio je račun zatvoriti. Pokušao je to već dva puta i svaki put su mu rekli da nema potrebe zatvarati račun, jer ako nema prometa da se naknada za vođenje računa ne obračunava. Bojali smo se da nam se ne dogodi gore navedeno.

Molim lijepo ako mi možete odgovoriti tko je u pravu ?

Da li se nakon tri godine kako se ništa ne uplačuje na račun i uvidom u njen smrtni list, da se naplata ne izvrši ?Lijep pozdrav. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
Poštovanje,

imam pitanje vezano za tekući račun koji je glasio na moju majku.Račun je bio otvoren kod HPB-a na koji je ona redovito dobivala opskrbninu.No, nakon njene smrti taj račun moja sestra nije zatvorila i sad je na njemu minus za vođenje računa ,plus kamate i PDV.

Međutim, moj suprug je imao otvoren tekući račun u OTP banci. Prestao je raditi u firmi koja je uvjetovala da mora otvoriti taj račun u OTP banci ( osobni dohodak ),želio je račun zatvoriti. Pokušao je to već dva puta i svaki put su mu rekli da nema potrebe zatvarati račun, jer ako nema prometa da se naknada za vođenje računa ne obračunava. Bojali smo se da nam se ne dogodi gore navedeno.

Molim lijepo ako mi možete odgovoriti tko je u pravu ?

Da li se nakon tri godine kako se ništa ne uplačuje na račun i uvidom u njen smrtni list, da se naplata ne izvrši ?Lijep pozdrav. :-?

 

Pozdrav

 

Naime baš iz bojazni da se to meni ne desi da nakon nekoliko godina me ne strefi nekakva ovrha od ko zna kolko nula ali isto s velikim zakasnjenjem sam odlucio zatvoriti sve račune koje nisam koristio a bilo ih je na Otp,Zagrebačkoj,Privrednoj,Poštanskoj banci

Uglavnom ti računi nisu bili korišteni najmanje 5 godina a na svakom od računa je bilo oko 30-50 kuna osim Otp banke na kojoj je bilo 1 kuna.

Prvo sam otišao na Otp banku i oni su se pokazali najkorektniji,rekli smu mi isto što i Vama da nema potrebe zatvarati jer se ne vrši nikakva naplata za vođenje računa ali sam isto inzistirao na zatvaranju i još sam dobio tu jednu kunu što je bila na računu natrag.

Kod ovih drugih banaka su mi svi rekli jedno te isto tj. da se nakon 3 godine neaktivnosti svi računi automatski zatvaraju i ako je bilo nekih sredstava na računu ja mislim da je do nekih 70 kuna to ode na troškove zatvaranja i još neke gluposti ni sam ne znam što je sve nabrojala.

 

Eto tolko od mene,pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija