Jump to content

pomno smisljen plan


jaguar82

Preporučene objave

Postovani,

 

Vec sam pisao ovdje i trazio odgovore na raznorazne upite te ovom prilikom zahvaljujem svima koji su mi pomogli no... moram reci kako mojim mukama nije kraj. Naime, situacija je prilicno losa tim vise sto svakim danom otkrivam nove nepoznate cinjenice o osobi s kojom sam zivio i s kojom imam dijete.

Takodjer shvatio sam kako je cijeli plan razvoda i dogadjaja bio pomno isplaniran od strane supruge i njene obitelji, te kada su zakljucili kako je plan dovoljno dobar krenuli su u akciju.

Moram napomenuti kako su mi prilicno uspjesno usuglasivavsi se s mojim tadasnjim odvjetnikom uspjeli dogovorno montirati sukob sa psihicki bolesnom punicom u prisutnosti mog malodobnog dijeteta iz kojeg sam ja nepravomocnom presudom proglasen krivim za obiteljsko nasilje. Nevjerojatna je cinjenica kako na sudu su pred sudcem supruga i punica svjedocivsi jedna za drugu usuglasavale suprotne iskaze, na sto ih je upozorio sudac, no moj odvjetnik za vrijeme cijele parnice nije imao nikakvih pitanja ni komentara. Ja nisam zbog posla bio na parnici, a i vjerovao sam kako ne mogu biti nikako kriv. Vazna cinjenica je kako imam snimku tog napada punice na mene i njenog divljanja pred malodobnim djetetom koja tad nije bila prikazana na sudu. Takodjer i cinjenica da sam ja tada po drugi puta zvao policiju, koja je mene privela a punica je preko veze sadasnjeg Ravnatelja Osijecke Bolnice s kojim je u kumskoj vezi zavrsila u bolnici umjesto takodjer u najmanju ruku na ispitivanju u policiji.

 

Interesantno je kako su u kaznenom postupku protiv mene moja supruga i punica izjavile da je stan u kojem se dogodio incident u vlasnistvu punice, sto je netocno jer uvidom u gruntovni izvadak vidljivo je da je stan u vlasnistvu moje supruge. Tim svojim laznim iskazom stavile su me u losiji polozaj jer ispada kako sam ja dosao u stan svoje punice nju napadati, a ne kako stvarno je onda dosla u stan moje zene s kojom sam zivio i napala mene. Zar za to ne postoji kaznena odgovornost laznog svjedocenja po Kaznenom Zakonu i clanku 373?

 

Takodjer vrlo su zanimljivi i moji razgovori sa socijalnom radnicom u osijeku koja je ujedno i neka tzv "sefovica" za brakorazvodne postupke gdje mi se u jednom telefonskom razgovoru lazno predstavlja kao tajnica kako bi doznala za sta se ja hocu potuziti ravnateljici. Taj razgovor sam snimio kao i jos 30-tak ostalih u kojima mi ista socijalna radnica ne zeli reci zasto moja supruga ne da mog sina na nekoliko dana kod mene, kaze kako mi ne moze organizirati vidjanje djeteta jer oni nisu moja privatna socijalna sluzba, smatra da tesko psihicki bolesna baka moze pricuvati dijete i niz drugih neprimjerenih tvrdnji.

Takodjer ista socijalna radnica se nije udostojila 5 mjeseci odgovoriti na moj dopis u kojem sam upozoravao na losu okolinu u kojoj moje dijete zivi, a u jednom predhodnom sturom dopisu u 5 recenica 3x je za mog sina upotrijebila zamjenice zenskog roda sto je upucivalo na to da tad uopce nije imala pojma o kojem djetetu govori.

 

Nevjerojatno mi je protiv cega se sve treba boriti i kako nitko ne uzima u obzir teske psihicke poremecaje moje supruge (depresija), njene majke (histrionski oblik poremecaja licnost) i njezinog oca (lijeceni alkoholicar!?

 

Buduci da znam kako su moja supruga i punica sklone podmicivanju te imaju prilicno dobre veze (Ravnatelj Osijecke Bolnice - kum, neke doktorice u odijelu anesteziologije iste bolnice - kume, Psiholog koji radi u timu zaduzenom za nas slucaj - bivsi radni kolega...) moja borba nije nimalo lagana no razmisljam da sve iznesem u javnost. Imam puno materijala ( snimki razgovora sa sluzbenim osobama, laznim optuzbama, uvredljivih sms poruka, dokaza o podmicivanju i vezama) razmisljam ozbiljno da od svega napravim dobar koncept i primjer sta se covijeku u HR moze sve dogotiti te da sve to objavim na privatnoj internet stranici.

 

Znam da nisam kriv za ono sto mi se namece, volim svoje dijete i zelim ga odgajati no vidim da je cijeli sustav koncipiran prema supruzi koja davno prije razradila plan i koristi ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Radim svakodnevno na tome. Poslao sam 2 dopisa u Centar za socijalnu skrb osijek, prigovor na rad ravnateljici centra, prijavu na 9 strana sa audio snimkama razgovora sa socijalnom radnicom RM n/p Ministrici Opacic te dijecjoj pravobraniteljici. Uz dopis sam poslao i svoju nepravomocu optuzujucu presudu jer ne zelim nista skrivati a i dalje tvrdim da mi je situacija namjestena i to cu dokazati.

Navedena socijalna radnica je svaki moguci nacin izbjegavala organizirati meni kontakt s djetetom sto je kulminiralo kada je izjavila kako ona "nije moja privatna socijalna radnica", te kada se lazno predstavila na svoj sluzbeni telefon kako bi cula koje prigovore ravnateljici na nju imam. Jos jednom napominjem da za sve navedeno imam snimke tako da ne govorim ni nacelno ni izmisljene dogadjaje. Tokom mjeseca veljace socijalnu radnicu sam zvao gotovo svakodnevno sa istim pitanjem; kada ce mi omoguciti da u prisutstvu sluzbene osobe vidim dijete!? Jutros sam isto pitanje ponovno uputio i v.d. predstojnici centra. Za sada su obecali da ce orgnizirati iduci tjedan, pa cemo vidjeti. Pretpostavljam da su ih kontaktirali i iz ministarstva jer do prije neki dan nisu bili svijesni da ja snimam sve razgovore te da sa svime mislim izaci u javnost.

 

 

2. Promijenio sam odvjetnika, uputio žalbu na vrhovni sud sa 2 kljucna dokaza koji tada na sudu nisu bili prikazani te cu zatraziti i psih vjestacenje supruge i majke buduci da su obje u vise navrata bile hospitalizirane zbog psihickih bolesti (depresija, histrionski poremecaj licnosti, anksiozne epizode) te obje koriste i svakodnevnu terapiju (Velafax, Apaurin....)

Takodjer prikazat cu da je njena majka, koja je mene napala, u zadnjih 6-7 mjeseci 3x prijavljena posliciji zbog nasilnickog ponasanja prema drugim osobama, jednom i osudjena, a prema mojim saznanjima u zadnjih 10-tak godina ista je vodila preko 20-tak sudskih procesa. Znaci, njima su takvi dogadjaji svakodnevna pojava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je sve dobro što ste napravili.

 

"Tokom mjeseca veljace socijalnu radnicu sam zvao gotovo svakodnevno sa istim pitanjem; kada ce mi omoguciti da u prisutstvu sluzbene osobe vidim dijete!?"

 

Umjesto zivkanja telefonom, savjetovao bi vam da svaki dan odnesete dopis sa istim pitanjem i da ga urudžbirate.

 

Ako vrlo brzo ne osiguraju vašem djetetu da vas vidi, kad sljedeći put budete razgovarali sa gospođom Zoricom W. recite da ćete svu dokumentaciju proslijediti na Hrvatsku udrugu za ravnopravno roditeljstvo koja će o tome obavijestiti medije.

A vi kada budete spremni za medije javite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp. Gringo, svakako cu Vam se javiti, pogotovo jer smatram kako imam prilicno zanimljiv materijal za javnost.

 

"Umjesto zivkanja telefonom, savjetovao bi vam da svaki dan odnesete dopis sa istim pitanjem i da ga urudžbirate."

 

Ovo mi nije palo na pamet, malo je problem sto sam ja odselio gotovo 200km od Osijeka no ukoliko se ovaj tretman i dalje prema meni nastavi organizirat cu se preko opunomocenika i za ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp. Gringo, svakako cu Vam se javiti, pogotovo jer smatram kako imam prilicno zanimljiv materijal za javnost.

 

"Umjesto zivkanja telefonom, savjetovao bi vam da svaki dan odnesete dopis sa istim pitanjem i da ga urudžbirate."

 

Ovo mi nije palo na pamet, malo je problem sto sam ja odselio gotovo 200km od Osijeka no ukoliko se ovaj tretman i dalje prema meni nastavi organizirat cu se preko opunomocenika i za ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu, a da ne reagiram na Vaš problem jer sam i sam u sličnoj situaciji, jedina razlika je što se u mom slučaju radi o dvoje male djece, sve ostalo je manje više isto.

Također zahvaljujući Vama nisam nasjeo na ono što su Vama pripremile supruga i punica, jer ja sam također prilikom svakog susreta izložen očito pomno smišljenim provokacijama vjerojatno kako bi me mogle optužiti za obiteljsko nasilje, srećom uspio sam se kontrolirati svaki put bez ulaska u konflikte. Protagonistice moje priče također imaju veze u institucijama koje bi trebale odlučivati o skrbništvu i to je ono što me najviše brine, makar imam gomilu dokaza i svjedoka koji mogu potvrditi da ta okolina nije nimalo zdrava za moju djecu koju neizmjerno volim i dajem sve od sebe kako bi što bezbolnije prolazila kroz razvod međutim ne nailazim na isto razumijevanje kod druge strane kojoj je očito kao i u Vašem slučaju jedina namjera i satisfakcija nauditi meni.

 

Što se tiče javnog objavljivanja situacije u potpunosti Vas podržavam, a vjerujem da nas ima mnogo sa sličnim problemom i mišljenja sam da bismo morali svi zajedno nešto poduzeti i iznijeti to u javnost. Sviđa mi se ideja iznošenja problema na posebnoj web stranici, kako se bavim web dizajnom ja ću je besplatno napraviti uz Vašu pomoć, samo da pomognemo jedni drugima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam Soragav... no pazite kod susreta jer one Vam mogu montirati proces bez da ista i napravite.

 

Ako realno pogledamo cinjenice, ja sam visok 184cm, 75 kg i 30 godina, potpuno zdrav. Moja punica je visoka 158cm i 48kg, 50 godina. Iz sukoba sam izasao sa ugriznom ranom na desnoj nadlaktici, lijevom bedru i trbuhu. S obzirom na odnos izmedju moje i njene konstitucije sta mislite koliko bi taj sukob dugo trajao da sam ja nju zaista napao i htio je povrijediti? Da li bi ona uopce stigla doci do mene, a ne jos i izgristi me?

 

 

Jos jedna stvar... prije 3 tjedna poslao sam zahtjev za prijevremenom mjerom na sud u Osijkeku gdje sam naveo na koji nacin i koliko trazim vidjanje djeteta do okoncanja postupka no jos nisam dobio nikakvo rijesenje. Jel to normalno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vam savjetujem da odmah Strasbourgu pošaljete sve papire i tražite donošenje privremene mjere i sve ostale dopise koje budete slali nadležnim institucijama paralelno šaljite Strasbourgu, a na svaki dopis koji šaljete nadležnoj instituciji u podnožju napišite "obavijest o tome: sud za ljudska prava strasbourg sa njihovom klasom. Na ovaj način poremetit ćete njihove planove nezakonitog postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp. Gringo na savjetu, poslusat cu ga u potpunosti. Buduci da Vi imate vec mnogo iskustva u tome, interesira me da li da dokumentaciju koju saljem u Strasbourg prevodim na engleski? Inace, to mi nije problem buduci da se njime sluzim prilicno dobro. Takodjer, ako mi mozete reci kako da dobijem njihovu klasu? Hvala!

 

Dodatak; odazvao sam se i na poziv centra za soc. skrb Đjurđjevac gdje je dijelatnica, socijalna radnica Ž.C. imala prilicno bahat nastup, na sto sam ja pokazao diktafon i napomenuo kako razgovor mogu i snimati buduci da mi to zakon dopusta. Tada se je socijalna radnica prilicno uspanicila, rekla kako kod njih ne vrijede zakoni nego nesto drugo. Nisam uspio dobiti od nje odgovor sto to "drugo" vrijedi kod njih, no kad je vidjela kako je rekla prilicno veliku glupost pozvala je njihovu pravnicu. No ni ona naravno nije znala objasniti sta to drugo osim zakona kod njih vrijedi, ali takodjer nije bila sigurna da li ja smijem ili nesmijem snimati razgovor, nakon cega sam ja sa snimanjem i zapoceo.

 

Druga stvar; trebali su par dana potom doci u moju kucu izvidjeti uvijete stanovanja, a kako radim terenski posao zamolio sam ih a ujedno i predlozio da me prethodno kontaktiraju na tel kako bi dosao kuci. Naravno da to soc radnica Ž.C. nije napravila vec je banula iznenada i poljubila vrata... sto mi je par dana nakon toga u telefonskom razgovoru pokusala nabiti na nos ujedno rekavsi kako ona nema vremena zvati i najavljivati se nikome prije posjeta. Mislim... zaista nevjerojatno, ako radim i zao me nema kod kuce onda ne suradjujem, a kad ne bih radio i bio stalno kod kuce onda ne bi imao uvijete za zivot s dijetetom.

 

Ali evo neki dan sam saznao glavni razlog takvog ponasanja soc. radnice. Naime, cini mi se kao osoba sa prilicno tvrdim stavom, a nedavno je izgubila funkciju u Gradskom Poglavarstvu Grada Đurđevca. Ocito se ispucava na drugim mjestima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U početku sa Strasbourgom normalno možete komunicirati na hrvatskom, tek u kasnijoj fazi morat ćete odabrati jedan od jezika engleski ili francuski. Klasu suda u Strasbourgu dobit ćete tako da im pošaljete zahtjev sa svom dokumentacijom i onda u svim podnescima kojima se obraćate nadležnim institucijama u Hrvatskoj samo stavljajte tu klasu, vidjet ćete panike. Jedan otac koji također očekuje donošenje privremene mjere također se već obratio Strasbourgu, ako budete trebali sa njime razmijeniti iskustva, javite mi se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gosp. Gringo evo poslat cu Vam pm.

 

Inace, evo danas sam isao u Centar za soc skrb Osijek, zajedno sa svojom majkom vidjeti sina, odnosno ona unuka i naravno da nije proslo glatko. Naime, psiholog H.V. koji je zaduzen za nas slucaj za vrijeme kad sam ja drzao svog sina prilicno me je izvrijedjao. U razgovoru s njime na moju konstataciju kako ne smatram da je za dijete dobro da zivi s osobom koja ima teske psihicke poremecaje zbog kojih je vec vise puta hospitalizirana (aludirajuci pri tome na bivsu punicu koja ima dijagnoze; shizofrenije, PTSP, histrionski poremecaj licnosti) psiholog je poceo vikati na mene;

 

"Ti si Fašist, zelis oduzimati djecu psihički bolesnim ljudima, to su fašisoidne ideje i ja cu to napisati u svome izvješću!"

 

Ja sam ostao zaprepašten no ustrajao sam na tome da to napiše u izvješću kako je i rekao te da cu se na to žaliti. Nakon toga je psiholog nastavio vikati da sam Fašist te je jos izviknuo;

 

"Ti si jedan balavac za mene, ja radim ovaj posao vec 20 godina a ti si samo jedan bezobrazni balavac, platit ces ti za sve sto si pisao ministarstvu i snimao nase razgovore".

 

Moram reći kako nije stao samo na vrijedjanju mene, već je vrijedjao i moju majku koja je samnom dosla vidjeti unuka nazivavši je podrugljivo "Majćica" i vikajuci na nju iz sveg glasa.

 

Interesantno je i kako se navedeni psiholog podrugljivo nasmijao kad sam mu spomenuo da cu sve izloziti i u Udruzi za Ravnopravno Roditeljstvo te poslati podnesak na sud u Strasbourgu.

 

Ovo je definitivno do sad najgori odnos drzavnog sluzbenika prema meni u cijelom mome zivotu, nevjerojatno mi je ovo sto sam dozivio i definitivno cu inzistirati stegovne mjere protiv njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah pošaljite predstavku Ministarstvu socijalne politike i mladih, na ministricu i opišite sve što se dešavalo u Centru. Također možete poslati dopis na Hrvatsku udrugu za ravnopravno roditeljstvo citirajući sve što vam je rečeno, a ja ću onda u ime udruge kontaktirati osobno ministricu Opačić ili zanjenicu Kelavu.

Predstavku pošaljite odmah i na Pravobraniteljicu za ravnopravnost spolova u kojoj ćete također opisati što se dešavalo i navesti sve diskriminirajuće postupke prema vama i obavijestite me kada ste to učinili kako bi mogao kontaktirati i Pravobraniteljicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo upravo sastavljamo dopis koji cu poslati na sve adrese na koje se me uputili. Dopis bi trebao otici sutra, no javit cu Vam ovdje odmah nakon sto ga posaljem. Inace, jutros sam odmah ujutro nazvao v.d. predstojnicu Centra za Soc. Skrb Osijek, Z.V. te sam joj usmeno opisao dogadjaj, na sto se onda doimala prilicno zaprepastena i izenadjena. Takoder, rekao sam da trazim suspenziju sa radnog mjesta gosp. psihiloga H.V. te naravno sto zurnije micanje istog sa mog slucaja.

 

Ne bi bilo posteno s moje strane kada bih presutio da se meni gosp. v.d. predstojnica Z.V. ispricala u ime Centra za sve neugodno sto mi se dogodilo. Ja njenu ispriku prihvačam, to je zaista lijepa gesta, no meni nije dovoljna vec cu ustrajati da se poduzmu konkretne mjere.

 

Gosp, Gringo zahvaljujem Vam se na pomoci, htio bih Vas pitati da li je Udruga za ravnopravno Roditeljstvo "vasa"... tj, da li u tome slucaju dopis saljem Vama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo nastavak; zatrazio donosenje privremene mjere vidjanja djeteta 23.02.2012. god, sutkinja zatrazila misljenje cenra za skrb koji su bili kod mene. Sutkinju G.R. zovem vec 3-6 puta u zadnjih desetak dana te na pitanje "kad ce biti donesena privremena mjera" dobivam odgovore; "neznamo gdje je spis... negdje je zapelo no neznamo gdje...pogledat cu..." i tako svaki puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate kako vrlo jednostavno rješavate "nestanak" spisa na sudu?

Zaputite sa na sud, zatražite spis na uvid, ako je odgovor:

"ne znamo gdje je spis", a vi onda: dobro, nazvat ću policiju da dođu i zapisnički utvrde da nema spisa.

U većiniu slučajeva nastane panika i spis vrlo brzo biva pronađen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, zaista imate veliko iskustvo s nasim "sluzbama"! Zaista cu tako i napraviti kroz par dana kada dodjem u Osijek, do tad cu jos opet nazvati 2-3 puta.

 

Inace, imam ponovo snimku i telefonskog razovora sa sutkinjom gdje ona govori kako; nezna gdje je spis, mozda je u posebnom postupku... mozda je negdje zapelo...itd". Da li je mogu koristiti kao dokaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte snimku koristiti kao dokaz.

Na papir stavite kako se odvijao razgovor i što vam je sutkinja govorila i taj podnesak predajte kad se budete žalili na rad raspravne sutkinje. Snimku čuvajte.

A sad moj vam je savjet zahtjev Strasbourgu za donošenjem privremene mjere. Mislim da će sutkinja svjesno i namjerno odugovlačiti sa donošenjem privremene mjere. U međuvremenu, ako predate zahtjev Strasbourgu, dobit ćete njihovu klasu i s tim onda prema sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas je spis pronadjen no razmisljanje sutkinje Osiječkog Suda G. R. je za mene katastrofalno. U privremenoj mjeri 23.2.2012 godine trazi o sam vidjanje djeteta na nacin da svaki mjesec dijete boravi kod mene i mojih roditelja s kojima zivim 7-8 dana. Sutkinja u telefonskom razgovoru jasno mi je rekla kako se ona ne slaze s time, vec bi ja dijete trebao posjecivati zbog "adaptacijskih okolnosti prilagodbe dijeteta na novu sredinu".

Znaci, iako sam ja napomenuo kako uvijek budem verbalno pa cak i fizicki napadan u stanu supruge (za sto imam i snimku kad me napala punica), vjerojatno bi se svejedno s malim trebao nalaziti tamo ili u centru za socijalnu skrb, gdje sam opet od strane psihologa Hrvoja Vidakovića prozvan fasistom i balavcem krajnje povisenim tonom pred mojim dijetetom.

 

Dakle, sutkinja u 7 minutnom razgovoru kaže; "vi samo placajte uzdrzavanje, ovaj postupak je kompleksan i mi vama necemo dati dijete u posijetu a vidjet cemo sta cemo odluciti kad prikupimo sve podatke sto moze potrajati".

 

Nije mi vise jasno da li je to korumpiranost cijelog sustava, negova feminizacija, nemar, iskoristavanje linije manjeg otpora... ili sve zajedno?!

 

Nevjerojatno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nije mi vise jasno da li je to korumpiranost cijelog sustava, negova feminizacija, nemar, iskoristavanje linije manjeg otpora... ili sve zajedno?!"

 

Ovdje moram dodati još samo jednu riječ: neznanje!

 

"vec bi ja dijete trebao posjecivati zbog "adaptacijskih okolnosti prilagodbe dijeteta na novu sredinu"."

 

Koja glupost pa u prilagodbi na novu sredinu djetetu treba pomoći majka. A uostalom tko je doveo do toga da se dijete odvede iz okoline na koju se već bilo prilagodilo i kako je to bilo u interesu djeteta!?

Tipično razmišljanje sutkinje koja nema pojma o djetetovoj dobrobiti i koja smatra da dijete može imati samo jedan dom i to onaj kod majke.

Ona nezna ili ne želi znati da dijete može imati i dva doma kao u vašem slučaju i da dijete može imati dom svugdje gdje ga vole i skrbe o njemu.

Što je onda sa posvojenom djecom? Znači kad ih posvoje ljudi koji ih vole i skrbe o njima toj djeci nije dom kod tih ljudi!?

 

"vi samo placajte uzdrzavanje, ovaj postupak je kompleksan i mi vama necemo dati dijete u posijetu a vidjet cemo sta cemo odluciti kad prikupimo sve podatke sto moze potrajati".

 

Ovaj postupak je žurni, i nije kompleksan u smislu kako to tumači ova sutkinja, na ovaj način kompleksan postaje onog trena kad o njemu odlučuju ljudi koji nisu dovoljno kompetentni da bi prevazišli vlastite zablude, neznanja, predrasude i stereotipe.

 

Sada također pošaljite predstavku na rad raspravne sutkinje.

predstavka se šalje na Ministarstvo pravosuđa. Ono što je bitno predstavke Ministarstvu pravosuđa na rad raspravne sutkinje možete slati za vrijeme trajanja postupka dok nije donešena odluka, nakon toga ide žalba višem sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja ne mogu shvatiti to neznanje, kako moze osoba koja se strucno skolovala za odredjeno zanimanje, isla na raznorazne dodatne edukacije, kongrese i seminare, ima vec dugogodisnje istustvo u radu... a vjerojatno i osobno iskustvo buduci da i ona ima dijecu i obitelj, kako moze biti toliko nestrucna. Pa laik koji se prvi puta susrece s tom tematikom na temelju zdravog razuma moze vidjeti stvarno stanje!

 

Meni je to neshvatljivo. Ja tesko mogu prihvatiti da neznaju, vec da vrlo dobro znaju sta rade i to na izuzetno bezobrazan i pristran nacin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, ta sutkinja je možda do jučer radila na imovinsko pravnim sporovima, a danas bi trebala odlučivati o dobrobiti vašeg djeteta. To vam je isto kao da sa oftamologom razgovarate o operaciji slijepog crijeva.

 

Da vam napomenem još neke stvari dok ne zaboravim.

Kad uputite predstavku Ministarstvu pravosuđa, Ministarstvo će zatražiti očitovanje od raspravne sutkinje koja će u očitovanju nahvaliti samu sebe i kako ona super radi. Kad dobijete taj odgovor, ponovno uputite predstavku u kojoj ćete zatražiti pokretanje inspekcijskog nadzora.

 

raspravnu sutkinju pitajte na koji način je u iznos uzdržavanja ukalkulirala troškove puta i dali te troškove dijelite zajedno sa djetetovom majkom?

 

Vi morate biti samo uporni i ja već sada znam koje zamjerke bi imao međunarodni sud na vođenje vašeg predmeta, a najbolja pedagoška mjera je kad se ovaj sustav opali po džepu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo opet nastavak. Prvo nove znimljivosti u vezi Centra za skrb Osijek. Naime jucer sam dobio na znanje predtasvku od Ministarstva soc. politike i mladih, u potpisu Ministrica Milanka Opacic i zamjenica M. Jurković Kelava da se od Zavoda za soc skrb Osijek traži ocitovanje zbog ociglednog neprimjerenog ponašanja djelatnika centra te pristranosti što je štetno i za moje dijete.

 

Danas sam bio na raspravi u svezi donosenja privremene mjere koja i nadalje nije donesena a rasprava je nekon 20-tak minuta odgodjena jer sam uspio dokazati pristranost psihologa H.V. te je sudkinja zatražila psihološko testiranje bivše supruge koje nije obavljeno od strane navedenog psihologa.

 

Naime, psiholog je na raspravi izjavio kako je Centar za soc skrb Osijek pritov mene podnio kaznenu prijavu za neovlašteno snimanje jer sam snimao telefonske razgovore s njima. Iako je sudkinja vidjela da postoji ociti sukob izmedju Centra i mene za sada i dalje inzistira da vještaćenje supruge obavi neki drugi psiholog ali iz tog istog Centra. Moram napomenuti kako su snimke snimljene potpuno u skladu sa zakonom, a Centar za soc skrb po mome mišljenu s ovom optužbom protiv mene samo sve dublje zakapa jer kada te iste snimke ne bi bile zakonito snimljene onda ih inspekcijki nadzor Ministarstva ne bi uvrstio kao dokazni materijal.

 

Inace, na tu temu razgovarao sam i sa novinarem tako da ce prekostura izaci clanak o neprimjerenom ponašanju djelatnika Centra u lokalnim novinama Osiječke regije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jaguar82 je napisao:

 

 

Inace, na tu temu razgovarao sam i sa novinarem tako da ce prekostura izaci clanak o neprimjerenom ponašanju djelatnika Centra u lokalnim novinama Osiječke regije.

 

Lokalne novine i nisu bogzna što, kada su u pitanju ovakve teme, iako za početak...

Pokušaj u nekom jačem glasilu, ako si se već odlučio ići u medije..

 

I svakako stavi neki broj mobitela sa pozivom svima koji su imali slična iskustva - diskriminaciju, vrijeđanje i omalovažavanje - sa tim Centrom i tim psihologom.

Jako je malo vjerojatno da si jedini, a pojavi li se još desetak svjedoka sa sličnim iskustvima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, lokalne novine jesu manje od vecernjeg, jutarnjeg... no zasad sam tamo naisao na ljude koji su od prije upuceni u neprofesionalan rad Centra Osijek. Kada oni objave clanak tada ce se i "vece" novine zainteresirati. Inance, izaci ce moje ime i prezime tako da mi se slobodno moze obratiti svatko tko ima slicnih iskustava.

 

Inace, zanimljivo je kako neprofesionalnost osoba tog Centra ide i izvan zidova njihove ustanove pa je navedeni psioholog H.V. jucer meni u sudnici na raspravi rekao da sam debil. Sudkinja nazalost to nije "cula" no culi smo jasno i glasno svi ostali koji smo bili u toj sudnici.

 

Moram reci kako sam jos prije 2 mjeseca sudkinji poslao cd sa video snimkom mog posjeta sinu gdje sam ja pred djetetom bio napadnut od strane majke moje supruge. Iako se na snimci vrlo jasno cuje zenski glas koji psuje, dere se te moj glas koji sa 4-5 rijeci mirno govori toj osobi da se smiri sudkinja je zaprijetila kak ce nas oboje prijaviti za nasilje nad djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"sudkinja je zaprijetila kak ce nas oboje prijaviti za nasilje nad djetetom."

 

Ovo što ste čuli od sutkinje je vrlo česta manipulacija djelatnica centara i sudova.

 

Kad je otac nasilan bit će priveden, sankcioniran već što treba prema zakonu, ali kad je majka nasilna onda oni krivnju raspodjeljuju između majke i oca.

Interesantno je kako svaku manipulaciju djetetom ili ako hoćete zlostavljanje djeteta od strane majki, raspodjeljuju između majke i oca, ali svaku manipulaciju ili zlostavljanje oca nad djetetom ne raspodjeljuju nego naravno kažnjavaju oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovdje je bio "sukob" izmedju majke moje supruge i mene. Namjerno kazem sukob u navodnicima jer se u snimci jasno cuje da ona histerizira i vrijedja a ja sam samo umjerenim tonom glasa rekao da se smiri.

 

Na iducoj raspravi upitat cu ja sudkinju da li je podigla prijavu ili nije, ako nije zasto se je predomislila.

 

Jasno je meni odakle dolazi veza prema sudkinji. Naime, krsni kum mojoj supruzi je jedna politicki visoko pozicionirana osoba u Osijeku koja je ujedno i na najvisoj poziciji u Osijeckoj Klinickoj Bolnici. Mogu izraziti sumnju da taj gospodin za njih vuce sve konce, a tome je sklon buduci da svojevremeno je i meni nudio specijalizaciju u Kliničkoj Bolnici Osijek sto sam ja odignorirao jer nisam imao ambiciju raditi u toj ustanovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nazalost, nije mi bila namjera uopce komentirati majku no kroz razgovor s novinarem spomenuo sam taj detalj. Nisam imao u planu da se to uopce spominje vec samo Centar. Dobro, to je samo jedna rijec u recenici, bit je problem s Centrom.

 

Inace, javljaju mi se osobe koje su prije imale neugodnosti s navedenim osobama tako da ce se slucaj prosiriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slučaj će se možda proširiti samo ako se te osobe jave Ministarstvu soc. pol. i mladih, kako bi inspekcija obuhvatila i druge slučajeve i eventualno utvrdila obrazac neprimjerenog ponašanja. To što se javljaju Vama, osim što se ljudi bolje osjećaju kad znaju da u nekom problemu nisu sami, neće imati nikakve druge posljedice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako; buduci da sutkinja vec nekoliko mjeseci nije pronasla "vremena" da donese privremenu mjeru o vidjanju djeteta susret pokusavam dogovoriti u Centru za soc skrb Osijek. Nakon nekoliko poziva i bezuspjesnih pokusaja praspajanja u centrali djelanice postaju prilicno nervozne sto ih vjerojatno ometam u cijelodnevnoj kavi, te mi dodjeljuju odjerdjene epitete misleci da je telefon vec prespojio pa ih ja ne vise ne cujem.

Moram napomenuti kako vec nakon 4 poziva centrali djelatnice se prestaju jaljvati, i to sve dok nisam sakrio broj, tada se opet javljaju jer neznaju tko zove :)) Vrlo zanimljivo.

 

Evo link na kratki autio snimak:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo prije 10-tak dana poslao sam pozurnicu sutkinji Gordani Rotim na Opcinskom sudu u Osijeku za donosenjem za donosenjem privremene mjere buduci da na predhodnu navedena sutkinja se je oglusila. Takodjer tu pozurnicu sam poslao u Ministarstvo da gosp. Ministar vidi kako sutkinja je u 90 dana primila 3 place a nije u slucaju napravila nista, te takodjer u Strasbourg zajedno sa jos 25 stranica razne dokumentacije. Sve sam u naslovu napisao kome saljema tako da i sutkinja vidi da slucaj kojeg ona svojim nemarom ocito e zeli rijesiti odlazi izvan granica RH.

 

Zao mi je gosp. Gringo sto zbog posla nisam mogao sudjelovati u emisiji Nove TV no bit ce jos prilike, sigurno i sa vise zanimljivog materijala jer imam jos nesto u planu razotkriti ali mi treba malo vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično ste sve napravili još samo dodajte jednu adresu na koju šaljete dopise:

Delegacija Europske komisije, šef delegacije Paul Vandoren/veleposlanik, Zagreb, na internetu pronađite adresu u Zagrebu.

I samo tako skupljajte materijale pa ćemo, kad ih bude dovoljno, sve u medije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, poslusat cu ga svakako!

 

Moram reci kako sam danas zvao sutkinju, 15 dana nakon slanja pozurnice za donosenje privremen mjere, i iznenadilo me kad je rekla kako je zakazala rociste na kojem ce donjeti privremenu mjeru te mi dala savjet da je zajedno sa odvjetnikom jos malo "pravno doradim". Takodjer cim sam se predstavio odma je znala o cemu se radi i zasto zovem.

 

Pretpostavljam da je na sutkinju itekako utjecala spoznaja da sam predmet predao na medjunarodni sud u Strasbourgu. Zahvaljujem Vam se gosp. Gringo sto ste mi to savjetovali!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dobio sam odgovor od Strasbourga, naravno prije nego odgovor od "naseg" suda. Predmet gdje sam od njih trazio donosenje privremene mjere jos nisu u potpunosti prihvatili no dali su mi smjernice na koji nacin moram presloziti slucaj kako bi oni imali osnovu za preispitivanje.

 

Naime, navode me na pravilo 39, koje govori o privremenim mjerama, one se odnose uglavom na deportacije a ne na nehumano postupanje osim kod povreda privatnosi i prava na obitelj. Dakle svoj predmet moram preformulirati na nacim da pokazem sudu kako je meni i mome sinu uskraceno pravo na zivot sa clanom obitelji ocem/djetetom. Otprilike tako sam shvatio odgovor od suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dana 12.06.2012 godine odrzana je rasprava na kojoj nije opet donesena privremena mjera jer se opravdano nije pojavila socijalna radnica CZSS Osijek. Sutkinja zakazuje novu raspravu za 7 dana a daje samo usmeni naputak kako bi ja eto "danas " trebao otici vidjeti sina u prostorije CZSS. Nakon mog poziva Centru soc radnica s pravom govori kako je takav usmeni naputak meni od strane sutkinje za njih samo "rekla kazala" i oni po tome ne mogu ni ne moraju nikako postupati no ipak mi na svoju dobru volju osigiravaju jednu sobu prostoriju gdje sam vidio dijete.Dakle sutkinja radi gluposti a u zapisnik upisuje umjesto cijele recenice moje izjave samo pojedine rijeci i s njima sastavlja recenicu kako njoj odgovara.

 

Nadalje, dobivam informaciju iz CZSS Osijek kako psiholog Hrvoje Vidakovic nije sankcioniran za moju prijavu da me je vrijedjao te da se ponasao nasilnicki pred mojim djetetom a takodjer niti je dosla ikakva inspekcija u Centar. Dakle, Ministarstvo ne radi apsolutno nista i stiti svoje djelatnike koji tesko krse eticki kodeks i ponasaju se divljacki na radnome mjestu u prisutstvu malodobne dijece s kojom rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... nadalje na sudu se pojavio dokument izdan od strane djecje igraonice DOKKICA koja djeluje pod udrugom Breza kako ja 4.5.2012 godine nisam došao na zakazan sastanak vidjanja s djetetom!?! Naime, ja uopce neznam da sam tamo trebao otici vidjeti dijete niti sam o tome bio obavjesten. Sutkinja je temeljem tog dokumenta pokusavala utvrditi da ja dijete ne zelim vidjati.

Buduci da meni nije uopce jasno kakve veze s mojim susretima ima Dokkica za koju ja do tad nisam ni znao nazvao sam ih da provjerim o cemu se radi i zasto je mojoj supruzi izdana takva potvrda te temeljem kojeg dokumenta je Dokkica obavještena da bi ja trebao doci na susret s djetetom.

U razgovoru sa osobom iz Dokkice dobivam informaciju kako je supruga dosla s pisanim dokumentom kojeg je predocila, a oni ga nisu uzeli u svoju arhivu (!?) niti su uopce bili obavjesteni od strane CZSS ili suda što je inace praksa, te su na temelju tog dokumenta gdje je u potpisu bila neka socijalna radnica prezimena Vidaković zakljucili da bi sustret mene i dijeteta nekako trebao biti dogovoren kod njih!? Na temelju toga izdali su potvrdu koju moja supruga sada zloupotrebljava na sudu!

Zanimljivo je da se navedena socijalna radnica preziva isto kao i psiholog Vidaković kojeg sam ja prijavio za vrijedjanje, prijetnje i divljacko ponasanje pred mojim djetetom.

 

Od navedene DOKKICE cu zatraziti i pismeno ocitovanje te predocenje tog famoznog dokumenta.

 

E ovo sad zaista evo se vidi da postoji nekoliko osoba koje namjestaju slucaj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ponovo vec treci put sutkinja danas nakon 2 sata rasprave nije donjela privremenu mjeru i zakazala i 4. raspravu s ciljem njenog donosenja. Odlucio sam da vise necu odlaziti na sud jer ovo je previse... sud je ocito pristran i odvlaci proces u nedogled. Ovo vise naizsta nema smisla.

 

K tome jos sutkinja meni izjavljuje kako nismo svi isti pred zakonom. Naime u temi gdje ja navodim kako sam sudu jos prije 6 mjeseci dostavio video snimku na kojoj se vidi kako navodi koje moja supruga M.Š. govori nisu tocni sutkinja odgovara kako snimka nije dokaz jer sam je snimio ja. Na upit kako onda moze biti dokaz u procesku protiv Sanadera i da li sam ja nesto lošiji od njega te da li smo svi jednaki pred zakonom sutkinja odgovara da nismo!

 

I sta da ja uopce vise radim na takovom sudu?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni jedva čekaju da se ne pojaviš na sudu, kako bi mogli napokon reći:"Evo to je ono što mi cijelo vrijeme govorimo, on je neodgovoran roditelj." Obavezno odi na raspravu, ali nemoj potpisati zapisnik ako budeš smatrao da su u njemu nevjerodostojni navodi.

Ovo je jako zanimljivo što sutkinja izjavljuje da nisu svi isti pred zakonom pa se onda i ona u tom smislu i ponaša. ponovo predstavku ministru pravosuđa u kojoj ćeš se žaliti na rad raspravne sutkinje. Traži očitovanje te igraonice, u kome ćeš navesti da ćeš protiv njih pokrenuti tužbu. Kaznena prijava protiv te socijalne radnice koja je potpisala taj dopis upućen igraonici, provjeri dali je na tom dopisu službeni pečat. Znam da ti nije jednostavno, ali moraš izdržati, ovo je jedini put. Kako imaš indicije da je vjerojatno riječ o udruživanju nekoliko osoba protiv tebe, umiješana je i ta igraonica, razmislio bi dali da uključim Uskok u sve to. Ovo su tajni predmeti, kako i zašto je ta igraonica uključena u sve to, a da ti pojma nemaš o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma odlucio sam da se vise necu pojavljivati na tom sudu buduci da tamo dozivljavam samo ponizenja, nerazumjevanje, i teroriziranje odugovlacenjem parnica do unedogled.

Takodjer po naputku sutkinje ponovo bi trebao ici kod psihologinje u CZSS Osijek buduci da je prijasnji psiholog maknut sa slucaja zbog moje prijave... napominjem kako sam kompletan razgovor i tesitanje sa prsihologom po nalogu CZSS Osijek vec obavio u CZSS Đurđevac tako da cu odignorirati i taj poziv kod psihologinje.

Na sudu sam trazio da dijete bude kod mene 8 dana, supruga ne pristaje na ni jedan dan, sutkinja je predlozila 3 a na kraju je soc radnica Ruzica Milosevic predlozia 36 sati jednom mjesecno od cega zbog udaljenosti je 6 sati samo voznje autom. Na kraju niti tih 36 sati nije prihvaceno. Zapravo ja sam rekao na sudu kako kao odgovoran otac ne bi uzeo dijete na tako kratko vrijeme u kojem bi vise od 20% vremena provelo u autu te da je to teroriziranje djeteta, a ukoliko sud to prihvati direktno krsi clanak 5 protokola 12 Europske konvencije za ljudska prava. Naravno, to je proslo sa podsmjehom sutkinje.

 

Uglavnom, okrenut cu ce prema Medjunarodnom sudu i vidjeti sta se tamo moze napraviti, na ovoj hrvatskoj lakrdiji zaista vise nema smisla. Ici ce moj odvjetnik a nadalje cu im se obracati samo kratkim dopisima jer sutkinja je ionako izjavila kako ona dopise uopce nece citati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro o svemu još jednom razmisli, osobno, unatoč svemu što doživljavaš u centru i na sudu, pojavljivao bi se tamo. Jedan od uvjeta međunarodnog suda je da prođeš sve instance u Hrvatskoj pa tako i da se pojavljuješ na raspravama.

Nebi htio da ti zbog tog propusta međunarodni sud odbaci predmet.

Nisi ti jedini koji doživljavaš tamo poniženja, većina očeva to prolazi. Meni je sutkinja prijetila da neću vidjeti dijete, provocirali su me, ali me nisu mogli slomiti, namjerno sam slao dopise na sve strane i svako malo pojavljivao se u medijima. Prijetila mi je da će me kazniti, ali nije jer da je to učinila to bi mi bio samo još jedan u nizu dokaza kako su me šikanirali.

Učini sve da međunarodni sud ima temelja opaliti po džepu ovu lakrdiju od sustava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sad sam poslao pismo predsjedniku opcinskog suda u osijeku, a takodjer prosljedio ga na niz e-mail adresa medija, vlade, ministarstva pravosudja... no, po dobrom starom obicaju znam da od toga nece biti nista. Ovo je trulež drzava u kojoj vlada kasta od 500 ljudi i nekoliko tisuća njihovih lokalnih podanika medju koje spada i sljam od drzavnih sluzbenika, sudaca, i lokalnih politicara.

Mi obicni ljudi smo si sami krivi jer se ne mozemo organizirati i doslovno tu bandu izbaciti na cestu. Zapravo oni nam prodaju neki lazni Europeizam, prema kojem trebamo biti pristojni, civilizirani i trpjeti njihovo tlacenje jer eto zakon kojeg su skrojili tako nalaze. No oni koji su vidjeli Europe znadu da Europeiznam i demokracija znace nesto drugo. Mozes se ti civilizirano ponašati u jednoj Njemackoj, Svicarskoj i slicno uređenim državama, no u Hrvatskoj mi koji se ponašamo civilizirano bivamo ignorirani, sikanirani, terorizirani, podcjenjeni... nama prijete psiholozi, sudci, ravnatelji bolnica i slicni nesposobni ljudi koji su se domogli fotelja ili preko politike ili davanja seksualnih usuga, a ovo dvoje je medjusobno i isprepleteno.

Nemoj me krivo shvatiti ali i ti i ja i desetci ili stotine ljudi imamo problem gdje bi svaki normalan covijek na temelju ocitih cinjenica mogao vrlo lako ispravno zakljuciti tko je prouzrocio raspad obitelji, tko manupulira djetetom, to je bahat, arogantan, promiskuitetnog ponasanja... svi mi imam dokaze za koje ne trebas imati fakultet da ih razumijes. Sustavu je svejedno dal je supruga visoko promiskluitetna i mjenja muskarce kao gace i jos se hvali time, jer... "ona moze raditi sta hoce i to nema veze". Znaci, normalno je da dijete svako malo upozna novog zamjenskog oca, no nije normalno da ode kod svog oca par puta mjesecno zato jer psiholog tvrdi kako ce biti u nepoznatoj okolini! To su apsurdi, koliko vidim to je postalo pravilo svima a sudci, soc. radnici, psiholozi i slicni "veliki" strucnjaci u svojim podrucjima zapravo sebe hrane sa tudjom nesrecom, i to im je jedini razlog zasto bas rade taj posao... cak sama placa je nebitna jer bi u pravilu za cak veci iznos mogli raditi neki kvalitetniji i produktivniji posao, ali u tom slucaju bi izgubili "moc".

 

Neznam koliko tvoj slućaj traje i da li si uspio nesto preokrenuti u "svoju" korist, namjerno koristim navodne znakove jer tvoja korist je zapravo direktna korist djeteta. Uglavnom kad pricamo ja se zalim na svoj postupak. No cini mi se da ovako ni ti ni ja necemo profitirati, a bome ni nasa djeca, barem ne do njihove 18 godine starosti, tad ce nam sudovi zavrsiti jer vise nece imati smisla. Hajdmo se organizirati, hajdmo napraviti prosvjed pa neka se cuje za nas. Ne vjerujem da od svih 30% brakova koji zavrse razvodom ima nas samo par oceva koji se zelimo boriti za djecu. Mislim, ovako vise stvarno nejde!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš znati sljedeće: sve ovo što radimo, radimo radi svoje djece da i ona nebi jednog dana prolazila ovo što mi prolazimo danas. U ovoj problematici koja je desetljećima gurana pod tepih nema rješenja preko noći. Da nije mene i nekolicine ljudi, niti dan danas nebi se o tome govorilo u medijima. Jedan od problema je pasivnost očeva, neki su se ljutili tu na blogu zato što sam im to rekao, ali meni ne mogu folirati jer previše sam se toga naslušao.

Ovog trena u Hrvatskoj ima cca 900 slučajeva u kojima bi da postoje kriteriji, trebalo dijete povjeriti ocu i najsretniji bi bio da od tih 900 slučajeva je 100 očeva spremno na javni prosvjed, ali nije, kad dođe do toga svi onda očekuju da netko drugi to odradi umjesto njih, i naravno da se onda dešava to što se dešava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I još nešto, uzet ću kao primjer Sloveniju u kojoj su djeca i očevi nešto slično, možda i gore, prolazili kao u Hrvatskoj. Njihovi očevi bili su složni i masovno su zatrpali sud u Strasbourgu sa zahtjevima, do danas su dobili cca 40 presuda protiv Slovenije i za svaku presudu država mora isplatiti odštetu. Ali ovdje odšteta nije toliko bitna koliko je bitno da su po pitanju ove problematike, njihove nadležne institucije, počeli preuzimati primjere pozitivne prakse zemalja članica EU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja Vas potpuno razumijem i vidim koliko se trudite oko tog problema. Vidio sam ovdje i neke kritike na Vas racun i nije mi bilo jasno; sta ti ljudi zapravo hoce!? Zapravo uopce mi nije jasno ako nas ima 900, i svi smo u prilicnom problemu, vjerojatno smo svi na neki nacin sikanirani i marginalizirani od strane sudova.... pa dobro imaju li ti ljudi u sebi trunku temperamenta i volje da nesto promjene, prvenstveno za sebe ako ne za cijeli sustav!? Ja to ne razumijem. Meni se je nakon objave u medijima javilo nekoliko ljudi koji su imali problema s navedenim centrom u Osijeku, i samo jedna gospodja je bila voljna ispricati dio price. Ta sutnja je katastrofa i tom društvenom talogu u institucijama omogucava da rade sta hoce.

Sto se tice strasbourga, da, oni ne pokrecu predmet ako nisi iscrpio sve... tako sam barem procitao. No takodjer ga mogu uzeti ako imas dobar razlog zato nisi iskoristio sve. Pa, u mome slucaju ja to nisam napravio jer mi sam Opcinski Sud to onemogucava ne donosivsi nikakvu odluku na koju bi se mogao zaliti visem Sudu. Jedino sto sam mogao je pisati Ministarstvu pravosudja sto sam i napravio a za nekoliko dana im istice rok za odgovor koje g ocito necu dobiti. E, bas zato se nadam da ce Strasbourg ipak pokrenuti postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti imaš pravo predati zahtjev Strasbourgu i tražiti donošenje privremene mjere, ako smatraš da su do sada tvome djetetu i tebi povrijeđena ljudska prava utemeljena na člancima iz konvencije i protokola, bez obzira na to što nisi iscrpio sve pravne puteve, ali onda strasbourg pazi na to da si prisustvovao svim raspravama i moraš im slati sve materijalne dokaze koje budeš dobivao i pozivaš se na poslovni broj suda u Strasbourgu pod kojim se tvoj predmet vodi. Dakle, u tvom slučaju možeš im se obratiti kao što si već i učinio ali u tom zahtjevu moraš navesti članke iz Konvencije za koje smatraš da su povređeni.

To niti većina odvjetnika ne zna, a moje iskustvo temelji se na stvarnim slučajevima, zato sam ti i predložio da kontaktiraš Slavena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao sam nekoliko puta no nisam ga uspio dobiti, kasnije sam se angazirao vise oko osijeckog opcinskog suda. Dana-sutra cu nastaviti pisati za strasbourg pa cu ga opet pokusati dobiti.

 

Da, imam neke smjernice na koje protokole se trebam pozvati i vec sam nesto okvirno sastavio sto jos trebam doraditi.

 

Inace, sutkinja je zanimljivo mene nekoliko puta pitala zelim li traziti njezino izuzece, moj odgovor je bio da ne zelim jer ocekujem da ispravi nepravdu koju je sama njanjela.

 

Takodjer sutkinja je zaprijetila da ce me prijaviti nadleznim institucijama i pokrenuti postupak protiv mene ukoliko necu komunicirati s bivsom suprugom jer je to nasilje nad djetetom!?! Bivsom suprugom koja je mene lazno prijavila policiji, otjerala iz stana, ogranicava me u kontaktima s djetetom?!

 

Mislim da su to ocite prijetnje i teror koji sutkinja vrsi prema meni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Takodjer sutkinja je zaprijetila da ce me prijaviti nadleznim institucijama i pokrenuti postupak protiv mene ukoliko necu komunicirati s bivsom suprugom jer je to nasilje nad djetetom!?! Bivsom suprugom koja je mene lazno prijavila policiji, otjerala iz stana, ogranicava me u kontaktima s djetetom?! "

 

Oni traže najmanju sitnicu kako bi mogli potvrditi svoje lažne tvrdnje i reći evo on je loš otac.

 

A ti s vremena na vrijeme ovako radi:

- pošalji svaki drugi dan sms u kojem pitaš za dijete i njegovo zdravlje

- također s vremena na vrijeme pošalji brzojav u kojem pitaš za dijete, također predlažeš da se kao stabilni roditelji počnete dogovarati oko svega što je u interesu djeteta.

 

Sve te brzojave priloži u spis na sudu i u centru, na taj način izbjećeš mogućnost njihove nove manipulacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas sam isao u CZSS Osijek na susret s djetetom i s ciljem da dijete dovedem nekoliko dana kod sebe jer po Obiteljskom Zakonu iako je u postupku razvod braka ja sam i dalje u braku, nemam donesenu provremenu mjeru ni mjeru zabrane pristupa djetetu da time imam jednaka prava.

Majka naravno nije htjela dati dijete pa sam pozvao policiju. Iako su trebala doci 2 policajca u civilu dosli su u odori. Na moje predocenje dokumentacije i objasnjenja nakon sto se donekle smirili graktanje socijalne radnice, zamolio sam policiju da mi s djetetom osigura neometan prolaz do automobila. Moja supruga je vidjela da cu odvesti dijete te je skocila i nasilno mi ga otgrla iz narucja. Policija na to apsolutno nije reagirala kao ni socijalna radnica Gordana Mesić. Policajci su taj naslilan nacin supruge potpuno odignorirali, te na moje visestruke upite da li su vidjeli nasilno otimanje djeteta iz mog narucja presutjeli su dati odgovor. Takodjer i socijalna radnica Gordana Mesić je presutjela dati ikakav odgovor.

Nakon pola sata raspravljanja i dokazivanja mojih prava u prostoriji se okupilo i društvo od 3 pravnika CZSS Osijek a glavnu rijeć u osporavanju mojih prava uglavnom je predvodila pravnica Vlasta Radaković.

Cijela ta svita zajedno sa oba policajca iz 1. PU Osijek vidjeli su kako majka ne zeli dati dijete, no uporno se mene okrivljavalo kako se ne zelim s njome nista dogovoriti?!

 

Na kraju nisam postigao apsolutno nista, socijalna radnica je utvrdila kako sam htio nasilno uzeti dijete... naravno da mi to nije htjela dati napismeno jer zna da nije u pravu, zapravo odignoriran sam opet od CZSS Osijek i Policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Donesena je sramotna privremena mjera po kojoj mogu vidjati dijete 2 puta tjedno po 2 sata uz prethodu pismenu najavu Obiteljskom Centru u Osijeku uz prisutnost službene osobe.

Dakle, Sutkinja Gordana Rotim je namjerno donjela takvu odluku buduci da je znala kako zbog profila posla i udaljenosti takvu mjeru ne mogu "ispostovati". Zapravo, dal bi itko mogao 8 dana mjesecno biti odsutan s posla za radnog vremena kako bi isao 180km vidjeti dijete? Ova sramotna mjera je donesena iskljucivo iz zlobne namjere korumpirane sutkinje Gordane Rotim bez da je i jedna moja molba uvažena ili uzeta u obzir. Dakle, i nakon višemjesečnog druženja s djetetom te mišljenja Centra kako su odnosi izmedju mene i djeteta dobri nisam dobio ni jedan dan, ni jedan vikend.

 

Inace, supruga je mudro i podlo odigrala igru sa privatnom psihologinjom prof. Dušankom Peleš Bračun iz Osijeka koja je napisala bljuvotinu od nalaza u kojem opisuje psihološko stanje mog djeteta i način našeg susreta a da mene nikad u zivotu nije ni vidjela ni čula. Kod te psihologinje se ocito dodje, plati joj se, i ona pise sta hoces.

 

Evo recimo kako je tekao moj telefonski razgovor s njome gdje sam pokušao saznati kako dijete od 20 mjeseci može razumjeti da se roditelji razvode i zbog toga imati emocionalne posljedice te biti vezano iskljucivo za majku - to je njen nalaz:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim, nemoj krivo shvatiti, ali cijelo vrijeme govoris kako je supruga "odigrala", a o supruzi imas stav da je neuka.....

 

ajde sad pogledaj "izvana", zasto bi tebi psihologica dala svoje misljenje uopce (bez papira) i to jos telefonski....

 

uostalom, hoces da ti narucim, kao i sebi sto sam kupio sat (spywatch)....tak da se svi lijepo vidimo :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam stav da je neuka, vec da 13 godina studira fakultet koji traje 4 godine. To se u narodu kaze "vjecni student", a ne znaci da je netko neuk... moze znaciti recimo da je lijen, no ono o cemu ja uglavnom pisem su zidovi na koje nailazim. Te zidove su podigle korupirane i neefikasne drzavne institucije, i nisu samo ispred mene, vec ispred vecine ljudi samo sto sam ja odlucio da cu o tome govoriti javno. Mnogi ljudi popuste i zakljuce kako "eto ne mogu nista", sto je djelomicno i tocno. Netko zbog toga jer ne zeli trositi svoju energiju na nesto sto ne moze promijeniti, netko iz straha zbog prijetnji itd... ne krivim i ne prozivam nikoga tko tako odluci. No, ja sam odlucio drugacije. Mozda s vremenom promjenim misljenje, tko zna, a mozda nas se nadje vise pa zajedno uspijemo u ovoj truloj državi nesto i pomaknuti s mjesta.

 

Smatram da bi psihologinja koja predano radi svoj posao trebala i telefonski dati ocu informaciju zasto je djetetu dala dijagnozu emocionalne nestabilnosti, pogotovo ako uzmemo u obzir da ima ispis broja i vidi kako zove otac a ne sveti Petar. Buduci da sam ljecnik znam da bi to bila i moja obaveza. A zasto ne da tu informaciju je vrlo jasno; zato jer je korumpirana. I sama kaze "supruga je dosla, platila, i to ce se koristiti na Sudu". Ne trebam biti previse pametan kako bi zakljucio da tko plati taj i dobije, jer ako se stavis u poziciju promatraca sa strane onda vidis situaciju u kojoj psihologinja koja je sudski vjestak ide na poziv suda vjestaciti za osobu koja joj je "musterija" u njenoj privatnoj ordinaciji. Dakle privatno uzima novac od osobe za koju daje stručno misljenje po nalogu suda. Zar to nije sukob interesa?

 

Ovo za spywatch nisam bas razumio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gle, dodes na sud trazis izuzece, internu inspekciju...itd....i opet i opet i opet.....sve fino dokumentiras...

 

i jos mi nije jasno zasto nisi pokrenu slucaj kod uskoka ?

 

i sto mislis zasto je napisala : emocionalno nestabilna.....doktor si,valjda bi trebao znati....

 

sada,ako mislis u buducnosti odustati/predati....izgubit ces.....moras i dalje SVE zakonske mogucnosti koristiti......jer ces ostati bez djeteta, u to budi siguran.....zalit se,pisat...sve sve i sve...ali jedino i samo jedino,pod urudzbenim brojem (ne preko poste s povratnicom)

i za svaku radnju trazi potvrdu....

 

jer tvoj slucaj vodi do toga da ces ostati bez djeteta...zapamti to....i sad si ti ushicen, boris se itd.....sve to stoji....ali moras hladnokrvno pristupiti cjelokupnom problemu, nemoj se uopce zivcirati,,,,,samo ces energiju trositi bez veze......

 

p.s.

sve je napisano u dobroj vjeri..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Naravno, potpuno razumijem sve sto si napisao... zahvaljujem ti na podršci!

 

Napravio sam žalbu, poslao na Županijski sud, uputio poduže pismo Predsjedniku Općinskog suda, zatražio skidanje imuniteta sutkinji i pokretanje stegovnog postupka.... pisem ja cijelo vrijeme.

 

Evo primjer i jednog kratkog dopisa, ovakve mini-dopise saljem gotovo svakodnevno jer na taj način pokazujem da ću ih loviti za svaku rijec i necu se predati. Možda će Vam zvucati provokativno, no... s kakvim ljudima imam posla moram se spustiti na njihovu razinu jer na normalan nacin s njima se ne moze;

 

 

Budući da je sutkinja Gordana Rotim u privremenoj mjeri donešenoj 6. srpnja 2012. godine na njenoj trećoj strani, u petom odjeljku zaključila da zbog mog pozivanja policije poradi konfliktnog ponašanja Martine Školka Kutičić isto; « Ukazuje na činjenicu da između djetetovih roditelja doista ne postoji niti minimum kvalitetne komunikacije », navedenu sutkinju zamolio bih da mi kao neupućenoj stranci pojasni šta točno misli pod pojmom « minimalne kvalitetne komunikacije », budući da je meni kao zajedničkom roditelju zaista stalo da istu pokušam održati, a budući da je sutkinja Gordana Rotim na raspravi održanoj 18.06.2012. godine, koji je ujedno bio i dan smrti njezine svekrve, izjavila kako «ni ona ne voli sada svoju pokojnu svekrvu jer je ona Hercegovka a svi eto znamo kakvi su oni “

mišljenja sam kako je sutkinja Gordana Rotim izrazito kompetentna da izloži svoje mišljenje i pojašnjenje kako točno minimum kvalitetne komunikacije treba izgledati, a sve u cilju mog kvalitetnijeg odnosa sa uskoro bivšom suprugom za koji sutkinja upozorava da je trenuto loš te mi u u istoj privremenoj mjeri poradi toga izdaje upozorenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prof. psihologije Dušanka Peleš Bračun iz Osijeka nadalje i nakon moje prijave Hrvatskoj psihološkoj komori taji mi informacije o psihološkom stanju mog maloljetnog djeteta kojeg majka na svoju ruku vodi kod nje na neke observacije!?!

 

 

Dakle, ako nekome treba na sudu psihologinja koja je voljna izvoditi manipulacije ako joj se plati onda je to Dušanka Peleš Bračun!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nakon mojeg zahtjeva Predsjedniku suda za prijavu sutkinje Gordane Rotim poradi pristranosti, uvredljivih izjava, krsenja Europskih konvencija... sutkinja je na jucerasnjoj raspravi zatrazila svoje izuzece. Koliko vidim nakon sto je mojem djetetu zadnjih 14 mjeseci pristranim i terorisrickim vodjenjem postupka oduzela oca, pokusava se izvuci i smece ostaviti iza sebe nepocisceno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.... dobio sam zapisnik sa rasprave. Sutkinja traži izuzece poradi mojeg izlaska u javnost, te objave slucaja u vecernjem listu, te posebice mog komentara na stranici vecernjeg lista. Dakle sutkinja nije zatrazila izuzece poradi bilo kojeg pravnog akta koji je na sudu u spisu, zbog svojeg krsenja svih prava i konvencija, već zbog navodno moje izjave u novinama. Zanimljivo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nova dodjeljena sutkinja je Sanja Susilovic, a navedena sutkinja je javnosti dobro poznata po slucaju bezpravnog oduzimanja blizanaca obitelji Najducek. Sutkinja je obitelji vratila djecu tek nakon medijskog pritiska u to vrijeme svih dnevnih novina. Mislio sam da ta sutkinja vise ne radi, ali ipak radi, sad sigurno znam na koji nacin misli zavrsiti zapoceto od prethodne sutkinje Gordane Rotim. Zivjelo hrvatsko sudstvo!

 

 

http://www.24sata.hr/news/osijek-blizanci-tomislav-i-matej-najducek-stizu-kuci-14539

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zupanijski sud u Osijeku i sudac Drago Grubisa potvdio je teroristicku odluku Opcinskog suda i sutkinje Gordane Rotim kako je 16 sati mjesecno dovoljno za druzenje oca i sina. Stovise je donio jos jednu sramotnu odluku po kojoj dio vremena mogu provesti izvan prostorija obiteljskog centra na mjestima primjerenim za dob djeteta. Buduci da zna kako zivim 160km od Osijeka i nemam tamo nikakav prostor time je legalizirao da se npr. ja sa dvogodisnjim djetetom skitam po gradu u vrijeme kada dolazi zima. Nadalje, izuzeo je iz spisa nalaz kojeg je greskom pribavila majka a u kojem psihologinja tvrdi kako dijete prolazi traume. Majka svojim neznanjem nije odmah vidjela kako joj taj nalaz steti. No to je uvidio sudac Darko Grubesa,poigrao se odvjetnika majke,iskoristio polozaj i izuzeo nalaz iz sipsa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Odrzana jos jedna rasprava gdje sud prihvaca dokumente protustrane u kojima se iznosi moje politicko djelovanje. Moji politicki stavovi su uglavnom negativni na rad ove vlade,pa i prosle jer Hrvatska sve vise tone u recesiju, zatvaraju se radna mjesta, mladi bjeze van, ne postuju se zakoni, sudstvo ne funkcionira itd.... Sud prihvacajuci taj dokument koji sadrzi neke takve moje komentere na internetu i medijima, pokazuje kako je politicki sud, jer ne znas zasto bi moje neslaganje sa politikom sadasnje i prosle vlade trebalo biti bitno u postupku razvoda braka i skrbnistva nad djetetom? Sada znam da mi se sud svojim dosadasnjim odlukama osvecivao za moje politicko opredjeljenje! Eto, dokaz da je u Hrvatskoj sudstvo pod patronatom politike, i spremno je covijeku uskratiti druzenje s djetetom zbog toga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam napomenuti kako je podatke o mojim izjavama neslaganja s politikom vlade sudu predala i prikupila jedna osebujna osijecka odvjetnica M.B., koja ocito zbog svog malo neobicnog nacina rada bas i nema previse posla, sto rezulira sa povecanom kolicinom slobodnog vremena, pa se dama u slobodno vrijeme malo baci i u detektivske vode. Jest da pri tome potpuno pobrka loncice, i zaboravi da se ja borim za skrbnistvo a ne sudi mi se za negativan stav prema losoj politici vlade, ali to je njezin osebujan stil. Malo podsjeca na Keksica iz Ally McBeal :)) uglavnom, eto....svasta prodje na Hrvatskim sudovima. Ovo je dobar primjer kako pravde kod nas bas i nema a sudovi su komicni, tj. bolje im se smijati nego ih shvatiti tragicno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo novih manipulacija, ovaj puta od ravnateljice Obiteljskog centra Osijek, dgje. Marine Bem-Kovacevic, koja salje dopis na sud i CZSS kako ja nisam pokusao uspostaviti kontakt s djetetom, iako imam 3 dopisa sa povratnicama koje sam slao u Obiteljski centar Osijek, i u kojima trazim da mi dogovore druzenje s djetetom. Ovo su direktne lazi i manipulacije koje dolaze iz Obiteljskog centra Osijek, ustanove koja treba promicati obiteljske vrijednosti. Umjesto toga ravnateljica Marina Bem Kovacevic potpisuje dokument pun i niza drugih neistina poput potpuno pogresno citiranog vremena druzenja s djetetom iz presude Zupanijskog suda. Sramota za Obiteljski centar Osijek!

 

Nevjerojatno je koliko se u zadnjih god. i pol u mojem slucaju korumpirane drzavne institucije u svoj pristranosti sluze lazima i manipulacijama. Ima li tome kraja!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Manipulacijama nema kraja, unatoc nekoliko upucenih dopisa Predsjedniku opcinskog suda u Osijeku Davoru Mitrovicu, on i dalje nakon 5 mjeseci ne zeli dati pismeni odgovor na moje prituzbe o nesavijesnom radu.

 

Sutkinju Gordanu Rotim zastitio je zajedno sa sudcem Dragom Grubešom, te je po njima očito normalno da sudci uporno krše prava, kažnjavaju one koji ukazuju na kršenje Zakona, te donose odluke koje se kose sa Europskim konvencijama.

 

Koliko je tragicno, toliko je i zanimljivo gledati kako se hrvatski sudci, navodno osobe sa tako visokom naobrazbom bave tako prizemnim manipulacijama i spletkama. Zali Bože tog fakulteta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Konačno nakon 5 mjeseci u kojima sam poslao desetke dopisa i možda stotinu telefonskih razgovora sa nadležnim institucijama, dočekao sam i odgovor Predsjednika općinskog suda u Osijeku Davora Mitrovića, koji nije našao ništa sporno u mojim pritužbama na rad korumpirane sutkinje Gordane Rotim. Eto, očito je da se na Osiječkom općinskom sudu podržava terorizam sudaca koji maltretiraju malodobnu dvogodišnju djecu.

 

Inače u inspekcijskoj službi Ministarstva pravosuđa su prilično ljuti što se žalim na rad sutkinje, jer kako oni kažu. "Odluke suda se moraju uvijek poštovati, kakve god one bile".

 

Zanimljivo! E pa ne moraju!

 

Državno sudbeno vijeće prebacuje lopticu na Ministarstvo pravosuđa, koje opet nije nadležno jer se ne može uplitati u odluke sudova.

 

Očito je da su svi suci, pa i oni korumpirani zaštićeni, i mogu kršiti Ustav i Europske konvencije što je odlika terorističkog ponašanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Nastavak:

 

1. Predsjednik Općinskog suda u Osijeku ne vidi ništa sporno u tome što u postupku razvoda braka pri odjedjivanju koliko vremena cu provoditi s djetetom, sutkinja uzima u obzir dokumentaciju koja govori o mojem političkom opredjeljenju. Dakle sud je politicki!

 

2. Sutkinja Sušilović tvrdi kako ne zakazuje rasprave jer ja nisam uplatio novac potreban za još jedno (peto) psihologijsko vještačenje koje sam tražio na zadnjoj raspravi. Zanimljivo kako ja na zadnjoj raspravi nisam ni bio, pa nisam ni mogao tražiti vještačenje, no ona je to tako uvela u spis. Malverzacija? Ma neee.... :))

 

3. Ja tražim psihijatrijsko vještačenje poradi toga jer je majka djeteta nekoliko puta liječena u psihijatrijskim ustanovama, kao i njezina majka, kao i njezin otac. Sutkinja i nadalje to uporno odbija, što meni govori da je cijeli postupak očito već odavno namješten a presuda je odavno u sudačkim glavama donesena. Samo se namjerno zavlači već 2 godine kako bih ja izgubio kontakt s djetetom, kako bi Osiječki suci tu namještenu situaciju mogli iskoristiti protiv mene i mojeg djeteta.

 

I tko može sada meni reći da je Hrvatska pravna država? Pretpostavljam da ce i ovaj moj tekst odvjetnica protustranke Marija Burić brže-bolje odnijeti svojoj sutkinji da stavi u spis. Kad je postupak namješten, svaka budala može glumiti odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprintaj si smjernice Vijeća Europe o pravosuđu prilagođenom djeci, engleska verzija 40 stranica, prijevod na hrvatski 40 stranica i tih 80 stranica dostavi u spis na sudu i traži da postupaju po tome. To će ih dodatno isprovocirati jer će imati više za čitati, pošto oni nastoje ne čitati podneske stranaka već postupaju na temelju frenologije.

A ti ćeš imati dodatne argumente kojima ćeš nastojati srušiti presudu. Naravno 99 % sam siguran da odvjetnica protustranke nema pojma o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na savjetu, upravo cu to sada i napraviti! Inace, dostavio sam vec u spis 120 strana Zakona o radu i 40 strana kolektivnog ugovora jer gospodi nije bilo jasno moje radno vrijeme. Da, ne citaju oni nista, pa prosla sutkinja Gordana Rotim je i sama izjavila kako nece uopce citati moje podneske. Jednom ce te sve izjave sudaca vjerojatno biti stavljene na internet, u audio obliku :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Budući da već 14 mjeseci nisam vidio dijete na prijedlog Predsjednika općinskog suda u Osijeku Davora Mitrovića zatražio sam donošenje nove privremene mjere, no na jučerašnjoj raspravi sutkinja Sanja Sušilović je privremenu mjeru odbila, te ne želi donjeti novu niti riješiti situaciju poradi koje ja na vidjam dijete. Podsjećam, sutkinja Sanja Sušilović je prije 3-4 godine terorizirala tek rođene bliznace i na godinu dana ih odvojila od roditelja. Dakle, jasno je kako sutkinja Sanja Sušilović kršenjem EU i UN konvecija namjerno terorizira i iživljava se nad maloljetnom djecom, te je pri tome zaštićena imunitetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Sutkinju Sanju Susilovi kontaktirao sam i telefonski kako bih joj objasnio da obiteljski Centar u Osijeku nije uspio zakazati niti jedan susret mene i djeteta, a mojim roditeljima je djelatnica centra 04.09.2013. godine zalupila ulaznim vratima pred nosom iako su najavili da ce doci vidjeti djete, no na sve to sutkinja Sanja Susilovic odbrusila je da je više ne zovem. Očito to nju ne zanima, jasno je kako sutkinja ne terorizira samo moje dijete nego to čini sustavno. Na kraju sam joj "nabio na nos" prethodni slućaj gdje je donoslia odluke na štetu djece, i tu se prilicno uzrujala. Zanimljivo je i kako ovi moji postovi zavrsavaju u spisu na sudu, ali nikako necu prestati boriti se protiv takvih uhljebljenih parazita sustava, bez obzira na prijetnje. Jednom moraju shvatiti kako postoji netko tko ih se ne boji, i kako im imunitet ne znaći ništa, jer kad se odluče dirati djecu moraju biti spremni i na posljedice.

 

Moj prvi post u ovoj temi od prije gotovo dvije godine sastojao se od par pitanja, a evo sada je na žalost prerastao u roman koji prikazuje šta su sve korumpirani suci i djelatnici centara za soc skrb u stanju raditi. Moja borba koja je u početku bila usmjerena jedino na to da vidim dijete sad je prerasla u borbu protiv tetorističkih sudaca, jer kršenje Ustava i EU konvencija je odlika terorizma. Najgore je što nisam jedini s takvim problemima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavku protiv raspravne sutkinje koja krši elementarna prava djece pošalji ponovno Ministarstvu pravosuđa te zatraži od njih pokretanje inspekcijskog nadzora što su dužni pokrenuti ako si im se već obraćao u vezi te sutkinje i sve to pošalji na znanje većini nautjecajnijih medija u Hrvatskoj. Također ja bi o tome još obavijestio Veleposlanstvo SAD-a, Njemačke i gđu. Viviane Reding pa sve zajedno u medije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što sam vrlo dobro upoznat sa ovim slučajem, zato što je evidentno u ovom slučaju da niti nakon brojnih predstavki na rad raspravne sutkinje nadležne institucije po tom pitanju ništa nisu poduzele. A poduzmu jedino onda kada postoji opasnost da će sve doći do javnosti, prisjetite se samo slučaja Prekršajnog suda u Zagrebu i kojim putem je išla predstavka na rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođi Viviane Reding sam pisao prije otprilike godinu dana, kada se zalagala da Hrv. ne dobije monitoring na pravosuđe. Opisao sam joj svoj i ukratko još jedan slučaj, naravno sa imenima sudaca i njihovim odlukama. Upozorio sam je dobronamjerno kako će nakon ulaska u EU Hrv. pravosuđe biti najcrnija točka cijele Unije. Što se evo i dogodilo, gđa. Reding je to shvatila.

Prošli vikend sam počeo ponovi pisati dopis upravo njoj, no budući da je na engl. jeziku a i ja sam kratak s vremenom, trebat ce mi jos malo da ga završim.

 

Koliko god ovo neobično zvučalo, no moram priznati da mi se ovako diskriminirajući rad sutkinje Sušilović zapravo trenutno i sviđa. Naime, u svojim namjerama da našteti meni i djetetu je toliko direktna i očita, da je potpuno izgubila kontrolu, i kada predmet dodje do međunarodnog suda tamo vjerujem zaista neće biti dileme oko toga da li postoji diskriminacija, već samo u kolikoj mjeri.

 

Zanimljivo je kako sutkinja Sušilović mišljenje neurologa koji ustvrdi kako supruga nema težih neuroloških poteškoća prihvati kao mišljenje psihijatra, odnosno kod sutkinje Sušilović odsudsutsvo neuroloških bolesti isključuje i postojanje psihijatrijskih. Sva sreća što je ona samo sutkinja, da je liječnica tada bi sigurno svojim ponašanjem i postupcima iz obijesti ubijala pacjente.

 

Također, dozvoljava vrijeđanje mene na raspravi gdje odvjetnica supruge ustvrdi da sam ja "...Na internetu davao loše informacije o sucima koji su vodili postupak, kao i o CZSS Osijek, sto sve ukazuje na moju nevjerodostojnost kao oca i kao čovijeka". Sutkinja Sušilović to uvrsti u predmet i temeljem toga mi odbije privremenu mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što sam vrlo dobro upoznat sa ovim slučajem, zato što je evidentno u ovom slučaju da niti nakon brojnih predstavki na rad raspravne sutkinje nadležne institucije po tom pitanju ništa nisu poduzele. A poduzmu jedino onda kada postoji opasnost da će sve doći do javnosti, prisjetite se samo slučaja Prekršajnog suda u Zagrebu i kojim putem je išla predstavka na rad.

 

Glede upoznavanja javnosti sa problematikom se slažem (Strasbourga također, a od 01.07. i regulatornih tijela EU), ali glede Veleposlanstava (osim ukoliko se ne radi o njihovim državljanima) ne, jer ne vidim na koji način bi se to njih ticalo niti kako bi vam mogli pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna spletka Obiteljskog centra Osijek, odnosno upraviteljice Marine Bem-Kovačević. Budući da je ista spriječila moju majku, dakle baku da vidi unuka, na što smo se potom požalili, sada je iz osvete moju majku lažno kazneno prijavila za nekakvo neovlašteno snimanje i prisluškivanje. Želim napomenuti kako zdravlje moje majke baš i nije najbolje, nakon nekoliko operacija i na doživotnoj supstitucijskoj terapiji sumjam da ima volje da nekoga snima. U to bih se ja recimo sigurno upustio, no upraviteljica Marina Bem- Kovačević shvatila je kako ja imam snage za borbu protiv korumpiranih državnih činovnika kao što je ona, pa je rađe odlučila udariti po slabijim članovima moje obitelji. Eto, to je ponašanje jedne ravnateljice Obiteljskog centra u Osijeku, kojem je primarna zadaća brinuti se za dobrobit obitelji i njezinih članova. Mislim ce joj se ovo debelo odbiti u glavu, jer prestajem tolerirati bezobrazluk a bome i birati sredstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se kratko samo osvrnem na navedeno,da sam upravo također i ja u Daruvaru prošao slična iskustva sa spletkama CZSS,uigranim scenarijem djelatnica CZSS-a i supruge koja se razvodi, gdje one zajedno supruga (mene) navuku na ugovoreni sastanak u restoran koji traje nekoliko minuta,ona ne želi razgovarati o temi već spočitne nekoliko rečenica a mojih nekoliko totalno izokrenu u negativu i navodnu bahatost,vrijeđanje i prijetnje itd i sve završi u optužnom prijedlogu policije za obiteljsko nasilje do tada uzornog oca,muža i drž.službenika..I sada se ti vadi sudovima na njihove laži i neistine koje su ti "prišivene"..Tako je to izgleda postala "praksa" svagdje u Lijepoj našoj!..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djelatnica CZSS-a i supruge koja se razvodi, gdje one zajedno supruga (mene) navuku na ugovoreni sastanak u restoran koji traje nekoliko minuta,ona ne želi razgovarati o temi već spočitne nekoliko rečenica a mojih nekoliko totalno izokrenu u negativu i navodnu bahatost,vrijeđanje i prijetnje itd i sve završi u optužnom prijedlogu policije za obiteljsko nasilje do tada uzornog oca,muža i drž.službenika...
Restoran. Neobično mjesto za službeni sastanak. Namještaljke i izokretanja? Pogriješili ste što se se oženili takvom osobom. Nikada joj više nemojte vjerovati ni u čemu i budite ubuduće uvijek na oprezu. Namnožilo se u ovoj zemlji zlih i egocentričnih umova. Ako si možete priuštiti, na (važne) sastanke na sud i/ili ZCSS ili gdje god, idite u odvjetničkoj pratnji.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oboje ste u pravu! To je na zalost postala praksa u HR, a koliko vidim u gotovo 100% slucajeva sve sluzbene osobe koje se bave spletkama su zene. Bolje da ne kažem svoje mišljenje o tome ovdje jer cu ispasti šovinist, ali kako to da se kod zapošljavanja socijalnih radnika ne poštuje zakon o ravnopravnosti spolova!?

 

I meni se pokušalo smjestiti obiteljsko nasilje, i to zanimljivo od strane osobe (punice) koja je vec policijski evidentirana kao nasilnik od prije. A fora je bila navuci me u njihov stan i to s razlogom kako je dijete bolesno. Naravno da sam popustio i otisao nekoliko puta, tada je krenuo režirani scenarij. Zato vise nema razgovora ni sastanka s bisom suprugom izvan institucije poput suda ili policije ( Obiteljske centre i CZSS pri tome ne smatram intitucijama pogodnim za sastanke), nema telefonskih razgovora, nema poruka...nicega, nikad u zivotu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A fora je bila navuci me u njihov stan i to s razlogom kako je dijete bolesno. Naravno da sam popustio i otisao nekoliko puta, tada je krenuo režirani scenarij.
Kakav scenarij? Kod mene nešto slično, manipulacijama me dovede u svoj stan, izvrijeđa me i dere se na mene u nazočnosti bebe da se cijela kuća trese (ne mari ona za posljedice na dijete!), a onda govori i šalje sms kako sam ju "došao u njezin stan vrijeđati". I tako zlostavljačica odjednom postaje "žrtvom". Srećom, imam pismeni trag da tome nije tako kako tvrdi, baš suprotno, ali da nemam, jao meni!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Prosla i glavna rasprava, po ne znam već koji puta. Prepuna nebuloza i gluposti, što me ne čudi ako uzmem u obzir kakva predmetna sutkinja je zadužena za postupak. Saslušana je moja uskoro bivša supruga, koja je uporno ponavljala kako se boji mene i mojih prijetnji iako je izjavila da me u zadnjih godinu i pol uopce nije cula, niti zna išta o meni niti sam je ja ikako kontaktirao. No, "pametnoj" sutkiji SS (inicijali sutkinje) tu nije nista bilo kontradiktorno. Kako sam ja mogao prijetiti supruzi s kojom se uopce ne cujem gotovo dvije godine??? To bi trebalo pitati Osiječku sutkinju SS, ona sigurno ima neko paranormalno ali samoj sebi logično objašnjenje budući da dopušta iznošenje takvih očiglednih gluposti. Također, problem je nastao i što sam ja ovdje obajvljivao način očitog ne rada i diskriminacije državnih istitucija i suda samog, tako da mogu očekivati kaznu, što me uopće ne plaši. Čak je u sudski zapisnik ušla tvrdnja majke djeteta kako mi socijalni radnici Centra za socijalnu skrb uz nazočnost policije nisu dali da djete odvezem na par dana kod sebe, i to u vrijeme dok još nisam imao nikakvu privremenu mjeru. Dakle, bit ce materijala za Strasbourg svakako, a onda ako tamo dokazem nepravilnosti kreče pravosudna "osveta" prema sudcima, jer sumnjam da ce Europa davati Hrvatskoj novac da bi takvi uhljebi radili u pravosuđu i provodili neke svoje lucidne zakone. Drago mi je i da sutkinja SS kao i punomočnica protustranke, navodno pravnica , čitaju ove moje postove, što dokazuje kako je ova tema izuzetno zanimljiva i to bas poradi njihovih gluposti, no žalosno je što su obje pravnice, a njihov rad ni paušalno nema nikakve veze sa pravom, eventualno sa krivom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh da, gotovo sam zaboravio... sutkinja SS je u Rješenju glavne rasprave nabrojala šta se sve na toj raspravi čitalo. Moram reči da je sutkinja SS fenomen, sigurno jedan jedini na svijetu bas za Guinnesovu knjigu rekorda. Naime, u sat i deset minuta koliko je ta rasprava trajala ispada da je sutkinja uspjela pročitati oko 200 strana teksta, bar je toliko nabrojila :) Da je prijavim za svjetski rekord? Mislim, valjda ce prihvatiti službeni sudski zapisnik kao relevantni dokaz? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Također, problem je nastao i što sam ja ovdje obajvljivao način očitog ne rada i diskriminacije državnih istitucija i suda samog, tako da mogu očekivati kaznu, što me uopće ne plaši."

 

Upravo tako, nemoj se bojati te kazne jer ako se i desi, a što će sutkinja morati obrazložiti, to će ti biti još jedan u nizu dokaza njezine pristranosti.

Btw, koliko ti dugo već traje taj "žurni" sudski postupak u kojem se odlučuje o legitimnim pravima malodobnog djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj žurni postupak traje od 8. mjeseca 2011. godine. Privremena mjera po kojoj Obiteljski centar Osijek nije niti jednom postupio na snazi je godinu dana.

 

Zatražio sam donošenje nove privremene mjere gdje sam ponudio da majka doveze dijete u centar za soc skrb Đurđevac budući da Obiteljski centar Osijek opstruira organiziranje susreta, također ponudio sam snositi troškove puta djeteta i majke u cijelosti, troškove boravka djeteta 4 dana u hotelu Picok Đurđevac u cijelosti i 50% troškova majke u istom tom hotelu (4 zvijezdice), gdje bi majka zapravo za vrijeme mog druženja s djetetom uživala u jacuzziju, bazenu, wellnessu i saunama što je uključeno u cijenu. Naravno, odbijena je privremena mjera.

 

Činjenica je kako je to teroristička sutkinja, i svaka čast njezinim roditeljima koji su joj uz prezime dali ime da joj inicijali "SS" podsjećaju na teroristički nacistički odred iz 2. svij. rata, čiji način rada se zapravo u potpunosti slaže s njezinim "dijeljenjem pravde".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle postupak koji je po svojoj naravi žuran traje od kolovoza 2011., znači 2 godine i 3 mjeseca.

Koliko ti dijete ima godina?

 

Upravo tako, traje 2 godine i 3 mjeseca na prvostupanjskom Općisnom sudu u Osijeku. Dijete je staro 3 godine i 1 mjesec, supruga je razvod pokrenula prije no što je dijete napunilo godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali u hrvatskom pravosuđu gdje sude sutkinje poput osiječke Sanje Sušilović. Da papir ima noge pobjegao bi od nje, jer ni on ne može trpjeti gluposti koje je ona u stanju napisati. Vec sam pisao o tome da nije samo moje dijete pretrpjelo teror imenovane sudice.

 

Evo jedan prethodni slučaj sudice Sanje Sušilović gdje terorizira jednogodišnju djecu : http://www.24sata.hr/news/blizanci-najducek-ostaju-u-domu-jos-godinu-dana-22104

 

Taj terorizam ce joj se "obit u glavu"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna svinjarija stiže od predstojnice centra za epilepsije pri KBC-u Zagreb dr. sc. Sanje Hanjsek. Navedena doktorica izdala je nalaz koji je upućen sudu u kojem tvrdi: ""Držim da je bolesnica kao majka sasvim sposobna odgajati dijete, štoviše, dijete se ne smije odvajati od majke poglavito uzimajući u obzir podatke o drugome roditelju.".

 

Zanimljivo je to što dr. Hanjšek iznosi tvrdnje o meni "drugom roditelju" iako ja nikad nisam bio njezin pacjent, nikad me nije vidjela, niti pregledala, nikad nisam bio pacjent Centra za epilepsije niti KBC-a Zagreb, štoviše u zadnjih 16 godina nisam bio kod liječnika jer sam potpuno zdrava osoba, također niti sud nije nikad naložio nikakvo vještačenje mene, majke niti djeteta od nikoga.

 

Zar nije ovime dr.Hanjšek zlouporabila položaj i ovlasti... i podosta toga o čemu ipak ne bih ovako javno pisao jer me ceka pravna borba protiv navedene? Zanima me koje podatke ona o meni ima. Odgovor zasad još nisam dobio. Sve se lijepo slaže za Strasbourg, što više ovakvih očitih manipulacija koje naše sudstvo uzima u obzir, to bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(...) sudac je izuzeo iz spisa nalaz kojeg je greskom pribavila majka, a u kojem psihologinja tvrdi kako dijete prolazi traume.
Sudac je nalaz izuzeo iz spisa zato što, koliko sam informiran, ne možeš poput dotične majke, na svoju ruku otići nekom stručnjaku, vještaku i sl., platiti, ishodovati određeni certifikat, a onda ga prikazati na sudu kao pravovaljani dokaz nekog stanja.

 

Ne znam, eventualno se takvi (na vlastitu inicijativu isihodovani) nalazi mogu koristiti u svojstvu indicije za nešto. Obično je sud taj koji nalaže da se kod tih i tih stručnih osoba (npr. sudskih vještaka) da neko stručno mišljenje, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, tako bi trebalo to biti. Ovo sto ste citirali je konkretno bio nalaz psihologinje Dušanke Peleš Bračun, odnosno vještečenje djeteta koje je provedeno bez ikakvog naloga suda i to navodno koliko imam saznanja u odvjetničkom uredu odvjetnice majke djeteta. Opčinski sud tj. sutkinja Gordana Rotim je prihvatila taj nalaz, no Županisjki sud je odbio i to vjerojatno iz razloga jer sam jednu nespretnu rečenicu psihologinje Bračun uspio izokrenuti na svoju stranu.

 

Inace, moja dva razgovora s psihologinjom Peleš Bračun od koje sam tražio da mi kao ocu djeteta pojasni kakve to "probleme" dijete ima možete poslušati ovdje:

 

 

 

 

A da ta dotična majka može ishodovati bilo kakav nalaz i prikazati ga sudu koji će ga prihvatiti dokazuje i nalaz dr.sc. Sanja Hajšek o meni, iako me ista doktorica nikad nije pregledala niti sam ikada bio njezin pacjent. Kažem, sto više takvih gluposti to bolje, jedva cekam Strasbourg a onda kada dobijem konacnu presudu moći ću o svemu napisati knjigu u koju ću priložiti sve dokaze i u kojoj će biti imena i prezimena svih osoba, izuzev djeteta. Pa neka me tuže!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija