Jump to content

iznos mirovine za policijske službenike


maliivica

Preporučene objave

Poštovani po pregledu foruma kao i teme vezane za izračun mirovine za policijske službenike ,unaprijed se ispričavam te bih Vas zamolio da mi pomognete pri izračunu mirovine,rođen sam 01.05.1968,dakle namjeravama 01.05.2012 otići u mirovinu sa tim datumom bih imao 30 godina 00 mj 15 dana,najpovoljniji vrijednosni bodovi su mi od 1998 do 2007 i iznose kad se zbroje i podjele sa deset 1.2244.

Zaista bih Vam bio zahvalan kad bi ste mi pomogli pri izračunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani maliivica

 

Pogledajte temu "usporedni izračun mirovina" i u datoteci "najpovoljniji prosječni vrijednosni bod od 1998. do umirovljenja" koju sam objavio 15.02.2012.g u 1119 sati, provjerite Vaš izračun prosječnog vrijednosnog boda.

 

Nije mi još poznata vrijednost novog AVM (pretpostavio sam 58,84).

 

Vas pripada starosna mirovina po članku 6.

 

Obratite pozornost na rast mirovine sa porastom mirovinskog staža.

 

- 30 g.-----------3.081,61 kn.

 

- 33 g.-----------3.357,39 kn.

 

- 34,6 g.---------3.495,28 kn.

 

Kad se odlučite na umirovljenje u Rješenju za mirovinu bit će i izračun prosječnog vrijednosnog boda za ukupni radni staž pa ga možete upisati u tablicu priloženu u datoteci.

 

Dobit će te i bruto iznos starosne mirovine po općim propisima - ZOMO a kad na nju imate pravo izračunajte sami, koristeči ponuđene primjere.

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hvala puno na brzom odgovoru,pa bih Vas samo upitao ako je izračun mirovine bruto 3.081.00 Kuna,koliko bih onda dobio neto,i u Vašoj tablici me muči još jedna stvar a to je iznos mirovine kad sam stavio da je ukupan vrijednosni bod 1,2000 za cijelo razdoblje ,izbacilo mi mirovinu oko 2.600.00 i to me zaista buni,srdačno Vas pozdravljam u nadi da će te mi što prije poslati odgovor i rasvijetliti moju nedoumicu koliko bih u stvari imao mirovinu neto?

unaprijed veliko Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani maliivica

 

Mirovine do iznosa od 3.400 kn. su neoporezive. Do tog iznosa bruto mirovina je i neto mirovina.

Za iznos mirovine iznad 3.400 kn. do 5.600 kn. porez iznosi 12 %.

 

Neka Vas ne brine bruto iznos starosne mirovine po općim propisima - ZOMO koji ste dobili upisivanjem prosječnog vrijednosnog boda za cijeli radni staž (1,2000).

 

Za Vas on bi bio interesantan da je veći od Vaše mirovine po članku 6., mogli bi je zatražiti kad ostvarite pravo na mirovinu po općim propisima - ZOMO (65 g. umanjeno za vrijeme provedeno na dužnostima sa beneficiranim stažom, prema primjerima koje sam naveo).

 

Ovako samo trebate gledati mirovinu po članku 6. Zakona o umirovljenju DVO i PS.

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prof je napisao:

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani maliivica

 

Mirovine do iznosa od 3.400 kn. su neoporezive. Do tog iznosa bruto mirovina je i neto mirovina.

Za iznos mirovine iznad 3.400 kn. do 5.600 kn. porez iznosi 12 %.

 

Neka Vas ne brine bruto iznos starosne mirovine po općim propisima - ZOMO koji ste dobili upisivanjem prosječnog vrijednosnog boda za cijeli radni staž (1,2000).

 

Za Vas on bi bio interesantan da je veći od Vaše mirovine po članku 6., mogli bi je zatražiti kad ostvarite pravo na mirovinu po općim propisima - ZOMO (65 g. umanjeno za vrijeme provedeno na dužnostima sa beneficiranim stažom, prema primjerima koje sam naveo).

 

Ovako samo trebate gledati mirovinu po članku 6. Zakona o umirovljenju DVO i PS.

 

 

Lijep pozdrav

 

 

Postovani!

 

Citam Vase misljenje o oporezivanju mirovina i cini mi se da je ovo zakonski okvir:

 

"Trenutna bruto vrijednost aktualne mirovine iznosi 58,37 kn koji se množe s godinama mirovinskog staža i prosjekom (koeficijentom) najboljih 10 uzastopnih godina uvećanih za 45% te se tako dobivena mirovina umanjuje za 8% ako je od 2.500,01 do 3.000,00 kuna, za 12% ako je od 3.000,01 do 4.000,00 kuna, za 16% ako je od 4.000,01 do 5.000,00 kuna te za 20% iznos od 5.000,01 kuna i nada­lje"

 

.. znaci i mirovina do 3.000 se umanjuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani fango

 

U pravu ste sa Vašim zapažanjima ali to se radi o smanjenju mirovina po članku 9.a stavak 1. Zakona o umirovljenju DVO i PS.

 

Sve je to već obuhvaćeno u tablicama (formulama) koje sam objavio, pa su rezultati izračuna - bruto mirovine.

 

Nakon toga dolazi do smanjenja mirovina temeljem poreznog zakona a neoporezivi dio za umirovljenike (samce) je 3.400 kn.

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana gospodo!

Da li mi netko može odgovoriti, a ujedno i pomoći vezano za moju buduću mirovinu, za izračun.

Imam 1 godinu, 11 mjeseci i 9 dana radnog staža prije dolaska u MUP.U MUP-u sam od 20.09.1991.godine, a tjeraju me u invalidsku mirovinu jer nisam prošao na sistematskom pregledu 20.11.2007.godine. Moj predmet je došao i do UPRAVNOG SUDA zbog lošeg omjera rat - mir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani Robertoxyz

 

Ako se spremate u mirovinu po Zakonu o umirovljenju djelatnih vo i ps onda iskoristite tablicu za izračun mirovina u datoteci.

 

Unesite ukupni mirovinski staž koji očekujete u trenutku umirovljenja (nadnevak umirovljenja)

Zamijenite postojeće podatke vlastitima i dobiti će te više iznosa mirovina. ///Što podaci koje upišete budu točniji, realniji to će i iznos očekivane mirovine biti točniji.///

 

Iz iskustva mi je poznato da policijski službenici koriste neku od prikazanih mirovina osim po članku 6.a.

 

Za mirovinu po članku 6. (starosna) se možete odlučiti ako imate minimalno 30 godina ukupnog mirovinskog staža (efektivni + beneficirani).

 

Ako se odlučite na invalidske mirovine po člancima 11., koja će od njih Vas pripadati sada je nemoguće odrediti.

Bitno je sadašnje stanje Vašeg zdravlja, kako je došlo do narušavanja i buduće odluke medicinskog vještaka u HZMO radi li se o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti.

 

Ako ste se odlučili na umirovljenje po Zakonu o braniteljima sve ovo zanemarite a odgovore potražite od kolega koji to odlično obrađuju ali na drugim temama.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

I meni se čini da mi je najbliža mirovina po 6a, jer je invalidska profesionalna, imam preko 20 godina u mup-u bez beneficija. A to me najviše i zanima hoće li biti i najpovoljnija za mene ili ću morati to sam ganjati. pokušavao sam na sva vrata da mi netko izračuna, ali jednostavno su me slali od jednih vrata do drugih vrata dok nisam popi...o i rekao sam sebi i njima ako vama nije do toga onda nije ni meni. U svakom slučaju plaća i staž idu,a i mirovina bu manja od plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani djelatni policijski službenici

 

Ažurirao sam tablicu za izračun „najpovoljnijeg prosječnog vrijednosnog boda od 1998.g do umirovljenja“ u priloženoj datoteci.

 

Podatke sa korisničkih stranica HZMO upisujete u kolonu plaća bruto - isplaćena za svaku godinu od 1998.g.

 

Dobili ste „najpovoljniji prosječni vrijednosni bod za razdoblje od 1998. g. do umirovljenja“.

 

Isti možete koristi u prethodnoj datoteci ''usporedni izračun mirovina za DVO I PS'' za probni izračun Vaše mirovine po Zakonu o umirovljenju DVO i PS.

 

 

/// Poštovani Robertoxyz, mislim da ste u zabludi sa svojim zaključkom o mirovini po članku 6.a za policijske službenike. Provjerite kod svojih kolega.///

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Nije mi jasno zašto bih bio u zabludi ako zakon kaže:"- invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad («6a» - Zakona o pravima DVO, PS i OSO), na temelju rješenja nadležnog ministra, odnosno čelnika tijela sigurnosno-obavještajnog sustava o prestanku službe , a za kojeg se u odgovarajućem postupku utvrdi nemogućnost daljnjega profesionalnog razvoja, pa služba prestaje s pravom na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad uzrokovane ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću i pod uvjetom da ima navršenih najmanje 20 godina staža osiguranja.

U staž osiguranja za ispunjenje uvjeta staža od 20 godina ne uračunava se staž s povećanim trajanjem već samo u stvarnom trajanju.

Ova mirovina određuje se kao da osiguranik ima navršenih 40 godina mirovinskog staža.

Pravo na ovu mirovinu može ostvariti samo: a) djelatna vojna osoba , b) policijski službenik i c) službena osoba s posebnim dužnostima i ovlastima u sigurnosno-obavještajnom sustavu".

-Imam profesionalnu nesposobnost za rad i 20 god i 6 mj. staža u policiji bez beneficija.

Molim komentar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

Poštovani Robertoxyz

 

Vidim da i Vi pratite propise kao i tumačenje istih na stranici HZMO. Uz sve to bitna je i provedba u praksi svih tih propisa od strane nadležnih osoba.

 

Želio sam Vas upozoriti da do sada u praksi nisam vidio ni jedno Rješenje za mirovinu za policijske službenike po Zakonu o umirovljenju dvo i ps a da su umirovljeni po članku 6.a.

Zato Vas i upućujem na Vaše kolege da kod njih provijeriti moje sumnje (a ne moje tvrdnje).

 

//// - Citiram još jedan primjer baš sa dna stranice HZMO koju ste Vi citirali a u kojem se propis, tumačenje od strane HZMO kao i provedba u praksi istog - razlikuju bez ikakve sumnje, to tvrdim već dvije godine.

 

Članak 9.a.

 

Stavak 1.

 

Ovako određena svota mirovine smanjuje se ovisno o visini i to:

1) za 8% razlika od 2.500,01 do 3.000,00 kuna,

2) za 12% razlika od 3.000,01 do 4.000,00 kuna,

3) za 16% razlika od 4.000,01 do 5.000,00 kuna,

4) za 20% svota od 5.000,01 kuna i nadalje.

 

Stavak 2.

 

Svota mirovine smanjena prema stavku 1. ovoga članka, ne može iznositi manje od svote mirovine određene prema općim propisima o mirovinskom osiguranju.

 

 

 

 

U praksi nisam vidio ni jedan primjer da su odgovorne osobe iz HZMO za umirovljene po Zakonu o umirovljenju dvo i ps izvršile izračun mirovine i po općim propisima ZOMO - te primjenili stavak 2., članka 9.a., po službenoj dužnosti.

 

Takvim njihovim postupanjem posebno su oštećeni korisnici mirovine po članku 11. -////

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izračun moje mirovine P.S. je cca 4.600,00 kn , porez kad mi odbiju izađe čistog cca 4.000,00 kn. to je starosna mirovina.

Pitanje: da li porez odbijaju bez obzira jesi li samac ili nisi(imam troje malodobne djece), također mi ne ide u glavu da kao branitelj ne mogu dobiti onih 30% a isto tako da ne mogu dobiti ništa ni za invalidnost HRV-i 30%. Da sam bio pametan pa uzeo mirovinu još 95 god. kad su mi je nudili (invalidsku)ali tad sam razmišljao što ču tako mlad u penziji (hodat po kafićima)? uglavnom da sam je tada uzeo sad bi mi mirovina bila oko 7.000,00 kn. Ovako ispada čim duže radiš penzija sve manja , a bit če još gora kad u 10 mj.prođe novi

prijedlog zakona o policiji. Treba uzet ono što se da i bježat, bolje neće biti nikad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Par konkretnih…

 

Status…

 

a) Hrvatski branitelj

b) Dragovoljac DR-a

c) Bez statusa HRVI-a

d) Policijski službenik

e) Zdravstvena komisija MUP-a donijela rješenje kojim se proglašava nesposobnim za poslove pol. službenika (posljedica sudjelovanja u DR-u).

f) Upućen na HZMO-e, vještak donosi rješenje o stjecanju prava na profesionalnu mirovnu!

 

Pitanja…

 

1. Uvećava li se visina mirovine (pod f) za 30% radi statusa dragovoljca DR?

2. Mogu li se uplaćena sredstva iz II. mirovinskog stupa, prebaciti u I. mirovinski stup?

3. Kolika bi otprilike iznosila mirovina (pod f)? Prosječna neto plaća u zadnjih 7-8 godina oko 6,300 KN, ukupno 20 godina staža (bez beneficija)!

 

 

Zahvalan,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na komentaru.

Vidim i sam da u mirovinskom ni sami nemaju pojma jer samo me šalju od sobe do sobe, grada u grad, ministarstvo, itd, itd.

Kod njihovih pravnika čak sam imao priliku vidjeti toliko izbezumljeno lice kao da sam pao s marsa.

Slažem se da treba uzeti mirovinu bilo kakvu pa kasnije ganjati, jer biti će sve gore i gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

Poštovani zmodri11

 

Molim Vas da podatke potrebne za izračun Vaše mirovine po Zakonu o umirovljenju dvo i ps dostavite na moj PM radi lakše raščlambe Vaše situacije.

Podsjećam Vas da kao policijski službenik imate pravo na mirovinu po tri zakona.

 

 

1. Zakon o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba

 

2. ZOMO – opći propisi iz mirovinskog osiguranja i

 

 

3. Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz domovinskog rata

 

 

Na ovoj temi pokušavam pomoći djelatnim policijskim službenicima (također i umirovljenim) da spoznaju, prihvate i iskoriste upravo tu činjenicu utemeljenu na pozitivnim zakonskim propisima.

 

Mislim da odnose prva dva dobro poznajem a za treći tu su gospodin Mrljavac i ostale kolege koji to odlično rade pa se obratite njima za iznos mirovine po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja. (Zašto pitanje" ne mogu dobiti ništa ni za invalidnost HRV-i 30%." )

Za iznose mirovina po prva dva Zakona pripremio sam tablice za izračun istih, koje ste već koristili.

Do sada sam već objašnjavao kada se koja može početi koristiti ali Vam preporučam da zatražite prava po sva tri zakona (zasebni zahtjevi) a koristite onaj koji je za branitelja najpovoljniji (najveći iznos bruto mirovine).

BRUTO iznos mirovine dobijete u Rješenju za mirovinu.

NETO iznos Vam se isplaćuje na tekući račun u banci.

BRUTO iznos mirovine preko (trenutno) 5.408 kn., najprije se umanjuje za dodatni doprinos za zdravstveno osiguranje (mirovine niže od 5.400 kn. nemaju to umanjivanje).

Nakon toga dolazi do izračuna poreza i prireza i tako umanjena mirovina je NETO mirovina.

 

Neoporezivi iznos mirovine (nema poreza ni prireza, BRUTO je isto kao i NETO) za umirovljenike je:

- 3.400 kn – (samac)

- 4.500 kn. – jedna uzdržavana osoba

- 6.040 kn. – dvije uzdržavane osobe

 

Iz navedenog ako Vam supruga radi na njezinu poreznu karticu odmah nakon umirovljenja prebacite 1 ili 2 djece. Tada njezin neoporeziv dio dohotka (bez poreza i prireza) iznosi :

/2.200 +1.100/ = 3.300 kn. ili

/2.200 + 2.640/ = 4.840 kn.

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

Poštovani omamljeni

 

Na Vas se odnose prva dva Zakona koja sam napisao u odgovoru poštovanom zmodri11. Za izračun mirovina niste dali dovoljno podataka.

Potrebno je da od HZMO zatražite korisničke stranice na internetu (trebate priložiti presliku osobne iskaznice). Nakon par dana imat će te podatke o Vašim primanjima tijekom radnog staža.

Tada možete iskoristiti tablice u datoteci za izračun „najpovoljnijeg prosječnog vrijednosnog boda od 1998. do umirovljenja“.

 

Nakon toga isti upišite u tablice za „usporedni izračun mirovina za dvo i ps“, posebnu pažnju obratite da upišete točan mirovinski staž (efektivni + beneficirani) u očekivanom nadnevku umirovljenja.

 

Možda ste u prilici birati (ako postupak za umirovljenje nije već daleko odmakao) između starosne mirovine po članku 6. (ako imate minimalno 30 god. mirovinskog staža) i invalidske mirovine po članku 11. - profesionalna nesposobnost.

 

1. Mirovina po Zakonu o umirovljenju dvo i ps se ne uvećava radi statusa dragovoljca

Mirovina po ZOMO se uvećava radi statusa dragovoljca ali pod određenim uvjetima. Temeljni je : pri izračunu prijevremene ili starosne mirovine po općim propisima ZOMO (znači nakon 60 god. života).

 

2. Da, sredstva iz II stupa se prebacuju u I stup , jer će se Vaša mirovina isplaćivati samo iz I stupa

 

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prof je napisao:

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

Poštovani omamljeni

 

Na Vas se odnose prva dva Zakona koja sam napisao u odgovoru poštovanom zmodri11. Za izračun mirovina niste dali dovoljno podataka.

Potrebno je da od HZMO zatražite korisničke stranice na internetu (trebate priložiti presliku osobne iskaznice). Nakon par dana imat će te podatke o Vašim primanjima tijekom radnog staža.

Tada možete iskoristiti tablice u datoteci za izračun „najpovoljnijeg prosječnog vrijednosnog boda od 1998. do umirovljenja“.

 

Nakon toga isti upišite u tablice za „usporedni izračun mirovina za dvo i ps“, posebnu pažnju obratite da upišete točan mirovinski staž (efektivni + beneficirani) u očekivanom nadnevku umirovljenja.

 

Možda ste u prilici birati (ako postupak za umirovljenje nije već daleko odmakao) između starosne mirovine po članku 6. (ako imate minimalno 30 god. mirovinskog staža) i invalidske mirovine po članku 11. - profesionalna nesposobnost.

 

1. Mirovina po Zakonu o umirovljenju dvo i ps se ne uvećava radi statusa dragovoljca

Mirovina po ZOMO se uvećava radi statusa dragovoljca ali pod određenim uvjetima. Temeljni je : pri izračunu prijevremene ili starosne mirovine po općim propisima ZOMO (znači nakon 60 god. života).

 

2. Da, sredstva iz II stupa se prebacuju u I stup , jer će se Vaša mirovina isplaćivati samo iz I stupa

 

 

 

lijep pozdrav

 

 

.. po tim izracunima meni na osnovu 20 godina staza (30 mirovinskog) pripada 2.300 (i nesto) kn mirovine, sto je ispod minimalne braniteljske mirovine, cinjenica jest da Vasa tablica i odgovara mom probnom izracunu preko HZMO-a, problem je sto sam jedno vrijeme 90-tih imao katastrofalno mali iznos bruto place od nekih 39.000-45.000 kn po godini naravno, i s tim iznosima kao obicni prasinar, branitelj, dragovoljac i bez invalidnosti dobijam taj iznos, e boze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovana gospodo!

Da li mi netko može odgovoriti, a ujedno i pomoći vezano za moju buduću mirovinu, za izračun.

Imam 33 godine mirovinskog staža i spremam se u mirovinu prije 01.07. jer navodno za nas policijske službenike od 01.07. dodatak na mirovinu sa 45% ide na 30%.

Zadnjih 7 godina sam imao prosjek mjesečne plaće oko 6500 kn,na uzdržavanju imam troje djece od njih su dvoje malodobne i supruga mi je nezaposlena.

Zanima me kolika bi mi bila od prilike mirovina i koliki bi bio moj neoporezivi dio mirovine jer mi nije jasno ono za samce od 3400,00 kn i 4500,00 Kn i tako dalje.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odprilike može biti svašta (3,5-3.7) gledajući na kolegu koji je imamo takve uvjete ali nema djece pa mu je oko 3200.Samo osoba iz mirovinskog (dobar prijatelj) može izračunat ako ima PK kartice za 10 uzastopnih najboljih godina.Šalji molbu MUP-u brzinom munje ukoliko želiš bit umirovljenik sa 30-tim lipnjem.

 

Odakle se ta patka pojavila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gospodo!

Da li mi netko može odgovoriti, a ujedno i pomoći vezano za moju buduću mirovinu, za izračun.

Imam 33 godine mirovinskog staža i spremam se u mirovinu prije 01.07. jer navodno za nas policijske službenike od 01.07. dodatak na mirovinu sa 45% ide na 30%.

Zadnjih 7 godina sam imao prosjek mjesečne plaće oko 6500 kn,na uzdržavanju imam troje djece od njih su dvoje malodobne i supruga mi je nezaposlena.

Zanima me kolika bi mi bila od prilike mirovina i koliki bi bio moj neoporezivi dio mirovine jer mi nije jasno ono za samce od 3400,00 kn i 4500,00 Kn i tako dalje.

Hvala na odgovoru

 

računaj da bi ti mirovina mogla biti oko polovice dosadašnje netto plaće koju si primao ( bez putnih troškova ). Tako je do sada bila praksa sa policijskim službenicima prilikom odlaska u tzv. "policijsku mirovinu".

 

S obzirom da imaš prijavljenu djecu na svojoj Pk ne vejrujem da će ti uzimati išta od mirovine jer ti mirovina neće biti prevelika da bi ti imali od čega uzeti.

To vezano za Pk i porez oko mirovine otiđi do porezne uprave u svom mjestu pa se tamo raspitaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi o tome koliko je dugo vremena primao toliku plaću.

 

Vrijednost bodova za izračun visine mirovine, utvrđuju se za pojedinu kalendarsku godinu, u bilo kojem najpovoljnijem periodu, uzastopnih 10 kalendarskih godina, od siječnja 1998.g (primljena bruto plaća, godine mirovisnkog staža te aktualna vrijednost mirovine koju donosi Vlada za svaku godinu posebno).

 

Iznos 58,37 kn se množi s godinama mirovinskog staža i prosjekom najpovoljnijih 10 uzastopnih godina uvećanih za 45% i ta svota se umanjuje za 8% ako je od 2.500,01 do 3.000,00 kuna, za 12% ako je od 3.000,01 do 4.000,00 kuna, za 16% ako je od 4.000,01 do 5.000,00 kuna i za 20% iznos od 5.000,01 kuna itd.

 

Mi to ne možemo izračunati jer nemamo uopće nikakve podatke.

 

Najsigurnije je da se sačeka da HZMO to izračuna jer ne vrijedi nam napamet nagađati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odprilike može biti svašta (3,5-3.7) gledajući na kolegu koji je imamo takve uvjete ali nema djece pa mu je oko 3200.Samo osoba iz mirovinskog (dobar prijatelj) može izračunat ako ima PK kartice za 10 uzastopnih najboljih godina.Šalji molbu MUP-u brzinom munje ukoliko želiš bit umirovljenik sa 30-tim lipnjem.

 

Odakle se ta patka pojavila?

 

Ako misliš na smanjenje dodatka sa 45 na 30% pričao sam sa savjetnikom u HZMO u Zagrebu i on mi je potvrdio da to definitivno ide od 01.07.2013.god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. i prosjekom najpovoljnijih 10 uzastopnih godina..

 

Najsigurnije je da se sačeka da HZMO to izračuna jer ne vrijedi nam napamet nagađati.

A taj prosjek je koeficjent-odnos neto plaće nakon poreza (za prirez nisam siguran) i prosječne plaće u RH.

Može ako ima prijatelja ili kad već postane umirovljenik.

 

Ako misliš na smanjenje dodatka sa 45 na 30% pričao sam sa savjetnikom u HZMO u Zagrebu i on mi je potvrdio da to definitivno ide od 01.07.2013.god.

Eto ti veze za točan izračun.Neka smanjuju.Bit ću u pravom smislu u "službi" pa ću još dogledno vrijeme dobivat više od mirovine i bit ćemo zadovoljni i linič i ja (svaki sa svojeg stjališta).A kako čitam bit će i povećanja za one koji imaju preko 40 g mirovinskog pa ću si malo refundirat.

Što kažu tvoji za odlazak u mirovinu,hoće puštat tko napiše ili će bit samo povećana potrošnja papira?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A taj prosjek je koeficjent-odnos neto plaće nakon poreza (za prirez nisam siguran) i prosječne plaće u RH.

Može ako ima prijatelja ili kad već postane umirovljenik.

 

 

Eto ti veze za točan izračun.Neka smanjuju.Bit ću u pravom smislu u "službi" pa ću još dogledno vrijeme dobivat više od mirovine i bit ćemo zadovoljni i linič i ja (svaki sa svojeg stjališta).A kako čitam bit će i povećanja za one koji imaju preko 40 g mirovinskog pa ću si malo refundirat.

Što kažu tvoji za odlazak u mirovinu,hoće puštat tko napiše ili će bit samo povećana potrošnja papira?

 

Za sada kod nas puštaju dva su otišli sa 31.03. trojica su dobili zeleno svjetlo sa zadnjim šestim a trojica još čekaju ali navodno neće biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Poštovani vonbeck, nema ograničenja i mene su odbili sa 40 kao i kolegu koji ima 46 mirovinskog staža. Mogu nas odbijati do naše 60 godine starosti ali mislim da neće. Radi se o tome da puštaju postepeno sad su jednu turu u 3 mjesecu pa će u 6,9, 12 mjesecu. Vjerujem da će te uskoro ostvariti zasluženu mirovinu.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija