Jump to content

Poziv za pripremno ročište,parking kazna


marco46

Preporučene objave

dobio sam kaznu za parking jer sam s autom koji ima dozvolu za invalida stajao na mjestu koje nije označeno za invalide, dvije kazne su mi poslali u razmaku od 2 tjedna,to se dogodilo 2009 9mj.,

nisam platio ništa,dobio opomene pred ovrhu,

zatim prijedlog ovrhovoditelja za ovrhu, i na to sam pisao prigovor kojim sam pobijao cijeli slučaj ovrhe "zakon o obveznim odnosima"

 

 

"Ugovorena kazna za novčana potraživanja (naplata parkiranje ...)nije u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima .

iz navedenog razloga je Ustavni sud u svojoj odluci ocijenio da odluka po kojoj se naplaćuje ugovorena kazna nije u skladu sa Ustavom RH.

 

Moram Vas podsjetiti na odluku Ustavnog suda Republike Hrvatske i na priopćenje sa 11.sjednice Ustavnog suda Republike Hrvatske održane 10.prosinca 2008.g. gdje se u točci 4 kaže sljedeće:

"Sukladno svom dosadašnjem stajalištu Ustavni sud još jednom napominje da i prema članku 350. stavku 3. ZOO-a nepodmirena novčana naknada za vremenski ograničeno trajanje korištenja parkirnog mjesta, kao posljedica povrede općih uvjeta ugovora o korištenju parkirališta, u svakom slučaju isključuje naplatu bilo kakve ugovorne kazne. Drugačije pravno uredjenje (kao što je uredjenje ugovorne kazne propisano u prvoj rečenici članka 16. i člancima 17. do 20. Pravilnika), dovodi do očite neravnopravnosti u pravima i obvezama ugovornih strana (davatelja javne usluge parkiranja i korisnika parkirališta), odnosno do nezakonitosti koja dovodi do štetnih posljedica zbog kojih je ugrožena i svrha sklopljenog ugovora (u konkretnom slučaju korištenje parkirnog mjesta)."

 

to sam im u prigovoru napisao,time sam dobio rješenje da se obustavlja ovrha i slučaj ide dalje kao prigovor na naplatu.

 

i sad sasm dobio poziv za pripremno ročište,

 

i predao odgovor na tužbu,i naveo ovo gore pod navodnicima,i sad me zanima kako da se postavim na sudu?

dali da se pozovem samo na ove gore zakone ili i na zastaru?

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

došao sam na ročište, poslali su vježbenicu da zastupa njih Parking poduzeće, pozdravio sam je i krenuo je razg.,i ja se radim glup neznam ja kao ništa o kaznama i sudovima, i ona mene nagovara kao znate to će biti dosuđeno nama u korist Parking službe zbog toga jer niste platili 10 kn (2sata parkinga).,i ona mene naogvara da se nagodimo prije same rasprave koja treba početi za 10min..da im platim pola od cijelokupnog iznosa,500kn,

 

onda si ja mislim..ako ona zna da će dobiti sud sigurno koja korist od toga da me nagovara da se naogodimo da im platim pola iznosa 500kn..

 

i ja kažem ok,budem razmislio o tome i ušli smo u sudnicu i ona je tražila odgodu 2tjedna..

 

šta da radim?je se ne želim nagoditi jer mislim da me sud može osloboditi svega ,zakon o obveznim odnosima,nit sam ja sklopio ugovor s ovrhovoditeljem niti s odvjetnikom..

jedino što sam dužan je platiti tih 10kn..

 

savjet molim :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

čekajući da dodje idući ponedjeljak da idem na sud,opet,pošto smo se dogovorili da ćemo se nagoditi,dobio sam danas,

 

podnesak tužitelja

 

u kojem piše da sam izjavio prigovor na ovrhu javmnog bilježnika itd.sve ovo u prijašnjim postovima

i oni se očituju da su svjesni odluke suda o ugovornim kaznama,da sam ja parkirao na mjestu gdje nije za invalide i nisam platio parkirnu kartu,i onda objašnjaju da su oni ipak meni postupili po zakonu,

" Tužitelj ovdje navodi da se citiranom Ustavnom odlukom određuje da Koncesionar (ovdje tužitelj) ne može od korisnika (ovdje tuženika)naplatiti ugovornu kaznu,no međutim,može od korisnika prkirališta naplaitti nepodmirenu naknadu čija je visina ograničena vremneskim trajanjem korištenja parkirnog mjesta,te odgovarajuće troškove¨"

ja mislim da nemogu mi naplatiti troškove koji po njihovom iznose 1.sastav podneska 312kn 2.sudska pristojba na presudu 100kn

 

s obzirom da tuženik nije tužitelju platio prethodno spomenuti iznos,tužitelj predlaže na naslovni sud u provedenom postupku donese sljedeću odluku:

 

PRESUDU

 

da tuženik xxxxx je dužan tužitelju xxxxxxplatiti tražbinu od 256kn zajedno sa zakonskom zateznom kamatom od 12%ogd od 2010god.

nalaže se tuženiku da tužitelju naknadi prouzročeni iznos pod prijetnjom ovrhe.

 

U slučaju da naslovni sud gore zauzme stajalište da gore navedeni tužbeni zahtjev nije osnovan,tužitelj postavlja tužbeni priljedlog naslovnom sudu da donese sljedeću odluku:

 

PRESUDU

 

da tuženik xxxx je dužan tužitelju xxxxxx platiti tražbinu od 10,00kn zajedno s zakonskom kamatom od 12% godišnje,

 

1.na iznos od 5kn od 2009 pa do isplate

2.na iznos od 5kn od 2009 pa do isplate

 

ja iskreno mislim da ću uplatiti tih 10kn plus kamate i s time doći na sud i ja sam svoju zakonsku obvezu izvršio,

troškove ne želim platiti jer ih ja nisam niti napravio,oni su tužili mene i sami napravili te troškove

 

savjet?? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bitno šta ti želiš ili ne

bitno je to da će te prevesti žedna preko vode .

pazi šta potpisuješ u nagodbi.

 

na račun koncesionara uplati 10 kuna uvečano za kamate (+10 kn) i uplatnicu dostavi sudu .

 

na sudu izjavi da je koncesionar tražio samo uplatu cijene parkiranja dragovoljno bi ispunio potraživanje .

ali pošto je koncesionar tražio i naplatu ugovorene kazne (čija naplata nije po zakonu o obveznim odnosima ,za gotovinsko plaćanje),tražbinu nisi platio .

zbog postupka koncesionara nastali su nepotrebni troškovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam se nagodio, znam da bi me preveli žedna preko vode..,

uplatit ću 20kn na račun koncesionara,i dostavit sudu.

a na ročištu ću reć navedeno..

hvala na savjetu..

javim za tjedan dana kako je prošlo :namiguje:

 

i primjetio sam na tom PODNESKU TUŽITELJA gdje piše tj. gdje se navodi s kojim vozilom sam parkirao,krivo su napisali kraticu za grad,prva dva slova,znači krivu registraciju su napisali..

neznam dal mi to može pomoći..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

imam istu situaciju. Sutra je pripremno ročište. Kazna je bila u 11.mj.2010. godine, a opomena u 3. mj.2011. Sutra trebam predati na pripremnom ročištu i odgovor na tužbu . Da li ova odluka Ustavnog suda iz 2008.vrijedi i za moj slučaj , obzirom na datume?

I šta još trebam izjaviti u svoju korist? Ima li i zastare?

 

Znači Rješenje o ovrsi se stavilo izvan snage, a nastavlja se postupak u povodu prigovora protiv platnog naloga.

 

Somebody? još danas dok nije kasno... sutra ujutro moram na sud...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija