Jump to content

HRT - sudski poziv za pripremno ročište


bluesplit

Preporučene objave

Danas sam dobio Poziv Općinskog suda u Splitu tužitelj HRT protiv mene...a koji se odnosi za pipremno ročište u sporu male vrijednosti...u upozorenju piše (što mi je nejasno:

- Pripremno ročište će se održati ako tuženik pravodobno podnese odgovor na tužbu (u pozivu na podnošenje odgovora na tužbu određenom sudskom roku)

-Ako tuženik ne podnese odgovor na tužbu pravodobno u određenom roku, na pripremnom ročištu u prethodnom postupku će se donjeti i objaviti presuda zbog ogluhe kojom se prihvaća tužbeni zahtjev, koja će se presuda dostaviti izravno strankama.

Dakle, zanima me da li što trebam činiti ili samo doći na zakazano ročište.

Napominjem da sam već bio na dva saslušanja (kod drugog suca) u vezi HRT i da mi je rečeno da će se 08.03.2012. izreći presuda koja će mi biti dostavljena poštom.

Naime,žalio sam se na nekoliko ovršnih prijedloga HRT-a, i mislim da sam na sudu dokazao prije izricanja presude da sam sve pri odjavi napravio u skladu sa zakonom.

Pretpostavljam da se možda radi o nekom drugom ovršnom predmetu.

Naravno, posjedujem svu dokumentaciju, žalbe na rješenja, odjave i sl.

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Iz broja predmeta /gore desno/ na pozivu piše ti na koji se predmet odnosi spor. Provjeri!

U predmetima male vrijednosti vode se sporovi do 5000 kn!

Zato se tako i zovu.

Uvijek je dobro na pripremnom ročištu vidjeti da se iskaže zastara ako imate na nju pravo jer sud o tome ne pazi po služabenoj dužnosti!

Počesto se događa da te predmete sudci žele rješiti na brzinu ko po traci. Ne dajte se, iznosite dokumente i izjave koje idu vama u prilog. Na kraju ne potpisujte zapisnik dok ga ne pročitate! Ako ste nezadovoljni, tražite da sudac unese dopunu vaših ispravki i tek onda potpišite! Uvijek je važno što piše u Zapisniku ako se žalite. Sudci samo čitaju papire. Briga njih što vi mislite.

Ako nije zapisano, nije niti izrečeno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Hi bluesplit, hi marco46,

U sličnoj sam situaciji, dobio sličan HRT poziv ... Zanimalo bi me -

Kako je prošlo sve to, od pripremnog ročišta do dodatnih ročišta, koliki su bili troškovi...

 

Hvala na pomoći! Znam da je neugodno i prisjećati se takvog iskustva.

 

(postavio sam i vlastitu temu http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/69381-Povrv-Poziv-na-pripremno-ro%C4%8Di%C5%A1te-u-Koprivnicu )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija