Jump to content

Molim za savjet


mac111

Preporučene objave

Pozdrav...molim vas za savjet

Prije 5 godina dobio sam djete sa bivšom djevojkom. Nedugo iza toga smo prekinuli (nikad se nismo ni oženili). Ja radim u drugom gradu i djete mogu viđati vikendom.

Kroz godine, ona nije vodila previše računa o djetetu. Njeni su je izbacili iz stana i od tad živi kao podstanar. Djete je kroz sve ove godine većinom bilo kod mojih roditelja a bez obzira na to kroz cijelo vrijeme putem trajnog naloga plaćam joj 800 kuna dogovorne alimentacije. Nikad nismo pokretali službeni postupak vezan za alimentaciju.

 

Djete je odraslo kod mojih i prije par mjeseci ona se sjetila da je majka i uzela ga je k sebi. Nije u stanju zadržati posao, a izgubila je i naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Djete je vezano za moju obitelj a ne želi ni otići k njoj. Počeli su i problemi. Djete je više puta pobjeglo od nje i samo otišlo na drugi kraj grada k mojim roditeljima, par puta nije ni primjetila satima da ga nema.

Iz brige za sigurnost djeteta pokrenuo sam postupak na centru za socijalnu skrb gdje su na razgovorima bezrezervno stali na njenu stranu i sve moje argumente su odbacili bez problema, te su kao mjeru donijeli nadzor koji još nije započeo. Žalosno je da neke od mojih argumenata nisu htjeli ni pogledati već su se u startu odredili za zaštitu majke samo zato što je nezaposlena i ne zanima ih argument da je nezaposlena svojom odlukom i da ne želi raditi.

Svjestan sam da novci koje šaljem nisu velika svota, ali već 5 godina dobiva ih uredno i ponavljam ne troši ih na djete. Uz sve to , moram napomenuti da je nemoguće izbrojiti koliko smo kroz 5 godina ja i moji roditelji uložili u malog. To je centar nazvao darovima i odbacio svaku mogućnost uvažavanja naše brige za djete.

Sad mi prijeti pokretanjem službenog postupka za alimentaciju. Ja sam zaposlen i imam plaću od cca 5000kn. Uz to imam i 2300 kn kredita, minus na tekućem računu a i podstanar sam, tako da mi na kraju ne ostane previše ni za svoje potrebe . Da sad ni ne nabrajam koliko me izađe tjedno putovanje iz jednog u drugi grad samo da budem sa svojim djetetom,

 

Zanima me koje su mi opcije, s obzirom da ona ne želi raditi i novce koje šaljem ne troši na djete već na svoje potrebe (odjeća, šminka, kavice, cigarete). Da li će sud uzeti u obzir moje dosadašnje uredno mjesečno plaćanje te koja je praksa u ovakvim slučajevima.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate materijalne dokaze o uplatama za uzdržavanje djeteta, onda će to sud prihvatiti.

 

Zašto ste dozvolili da dijete odvede sa sobom ako se dijete već naviklo kod vas, a majka nema riješeno stambeno pitanje!?

 

Koliko ste puta pismeno obavijestili nadležni centar o postupcima djetetove majke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Ako imate materijalne dokaze o uplatama za uzdržavanje djeteta, onda će to sud prihvatiti.

 

Zašto ste dozvolili da dijete odvede sa sobom ako se dijete već naviklo kod vas, a majka nema riješeno stambeno pitanje!?

 

Koliko ste puta pismeno obavijestili nadležni centar o postupcima djetetove majke?

 

S obzirom da je od prvog dana napravljen trajni nalog , imam dokaze za uplatu.

 

Ona je zakonski skrbnik djeteta, a i centar za socijalnu skrb joj je dao za pravo te nije uzeo u obzir činjenicu da je dijete kod mojih praktički od rođenja.

 

Centar sam upozorio više puta, i pismeno i telefonski, ali na žalost bez učinka... kad sam usmeno na sučeljavanju na centru rekao da dijete bježi, psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemate baš previše opcija u trenutnoj situaciji...naime alimentaciju ste bili dužni plaćati i dužni ste to činiti i dalje mada vi tvrdite da novac vaša bivša djevojka troši "na svoje potrebe", taj novac vi uplaćujete kao novac za vaše dijete i njegove potrebe, a na što se taj novac troši od strane bivše nažalost ne možete utjecati niti to možete kontrolirati...naravno po uvjetom da je dijete zaista kod majke.

morate znati da ste uplaćivali ispod zakonskog minimuma pa moglo bi vam se dogoditi da bivša traži i isplatu razlike (mada je taj iznos bio tako dogovoren, vi nemate dokaz o tome, bivša može reći da o dogovora nikada nije bilo te ste vi uplaćivali koliko ste htjeli)

 

to što je majka podstanarka nije nikakav grijeh, pa i vi sami ste podstanar, to ne znači da je loša majka, uostalom sada vam je izrečena mjera nadzora, obilazkom nadzornika steči će se bolji uvid u uvjete života majke sa djetetom, nadzornik je obavezan putem pisanih izvješća obavijestiti czss o uvjetima stanovanja, zaposlenju, životnim navikama, načinu brige o djetetu....

 

isto tako ne razumjem zašto ste sada ljuti što je bivša pokazala volju da živi i skrbi za svoje dijete...ona je ipak njegova majka....rekli ste da dijete bježi od majke te da je puno boravilo kod vaših roditelja, ne razumijem zašto bježi od majke zar ga vaši roditelji nisu usmjeravili na majku, unatoč svemu obaveza vaših roditelja pa i vas je bila da približite majku djetetu...

uostalom, pa niste niti vi skrbili i odgajali dijete nego vaši roditelji kako vi kažete jer ste u dr gradu itd...

 

to što ste "uložili" u dijete nikako ne može isključiti pravo majke da i dalje bude zakonski skrbnik!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Centar sam upozorio više puta, i pismeno i telefonski, ali na žalost bez učinka... kad sam usmeno na sučeljavanju na centru rekao da dijete bježi, psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo"."

 

Sada iskopirajte sva pismena koja ste slali nadležnom Centru i pošaljite ih zajedno sa predstavkom Ministarstvu socijalne politike i mladih u kojoj se pritužujete na postupanje nadležnog centra.

 

 

"psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo"."

 

Dali je ikada ova psihologica vidjela vaše dijete, a posebice odnos dijete - majka, dijete - otac da bi mogla davati ovakve odgovore koji u najmanju ruku dovode u pitanje objektivnost psihologice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bella019 je napisao:

nemate baš previše opcija u trenutnoj situaciji...naime alimentaciju ste bili dužni plaćati i dužni ste to činiti i dalje mada vi tvrdite da novac vaša bivša djevojka troši "na svoje potrebe", taj novac vi uplaćujete kao novac za vaše dijete i njegove potrebe, a na što se taj novac troši od strane bivše nažalost ne možete utjecati niti to možete kontrolirati...naravno po uvjetom da je dijete zaista kod majke.

morate znati da ste uplaćivali ispod zakonskog minimuma pa moglo bi vam se dogoditi da bivša traži i isplatu razlike (mada je taj iznos bio tako dogovoren, vi nemate dokaz o tome, bivša može reći da o dogovora nikada nije bilo te ste vi uplaćivali koliko ste htjeli)

 

to što je majka podstanarka nije nikakav grijeh, pa i vi sami ste podstanar, to ne znači da je loša majka, uostalom sada vam je izrečena mjera nadzora, obilazkom nadzornika steči će se bolji uvid u uvjete života majke sa djetetom, nadzornik je obavezan putem pisanih izvješća obavijestiti czss o uvjetima stanovanja, zaposlenju, životnim navikama, načinu brige o djetetu....

 

isto tako ne razumjem zašto ste sada ljuti što je bivša pokazala volju da živi i skrbi za svoje dijete...ona je ipak njegova majka....rekli ste da dijete bježi od majke te da je puno boravilo kod vaših roditelja, ne razumijem zašto bježi od majke zar ga vaši roditelji nisu usmjeravili na majku, unatoč svemu obaveza vaših roditelja pa i vas je bila da približite majku djetetu...

uostalom, pa niste niti vi skrbili i odgajali dijete nego vaši roditelji kako vi kažete jer ste u dr gradu itd...

 

to što ste "uložili" u dijete nikako ne može isključiti pravo majke da i dalje bude zakonski skrbnik!

 

Nije problem u tome što ste naveli, i ne čini majku to što je podstanar lošom majkom, nego neodgovornost i nebriga 5 od 5 godina starosti djeteta.

Moje dijete je, otkad je izrečen nadzor 2 puta (od sigurno 5 puta) pobjeglo i samo lutalo gradom. Tko će snositi odgovornost ako mu se nešto dogodi?? centar?? majka?? koliko će mi to biti bitno ako moje dijete strada zbog nebrige??

Nisam ljut na njenu "volju" već na naprasit način na koji je provodi bez imalo uvažavanja prema svemu što je moja obitelj napravila kako bi pomogla. i isto tako na centar što nije uvažio tih 5 godina već pristrano odlučuju u korist majke bez objektivnog sagledavanja činjenica i razgovora sa djetetom

....kako približiti majku djetetu kad je majka na tulumima i pijankama i ne dolazi po dijete?? ako ja mogu iz drugog grada svaki vikend dolaziti može li ona bar svaki drugi vikend iako je u kvartu do??

Što se tiče razlike u plaćanju...nemam, tako da me mogu jedino zatvoriti, a onda svi skupa gubimo i ovo što imamo do sad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

"Centar sam upozorio više puta, i pismeno i telefonski, ali na žalost bez učinka... kad sam usmeno na sučeljavanju na centru rekao da dijete bježi, psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo"."

 

Sada iskopirajte sva pismena koja ste slali nadležnom Centru i pošaljite ih zajedno sa predstavkom Ministarstvu socijalne politike i mladih u kojoj se pritužujete na postupanje nadležnog centra.

 

 

"psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo"."

 

Dali je ikada ova psihologica vidjela vaše dijete, a posebice odnos dijete - majka, dijete - otac da bi mogla davati ovakve odgovore koji u najmanju ruku dovode u pitanje objektivnost psihologice.

 

Ne , nije ga vidjela, niti ima uvid u odnose. ima samo dvije izjave, moju i moje bivše. rečeno mi je da je dijete pre malo da bi se sa njim moglo razgovarati ( iako mi nije jasno kako je pre malo za razgovor a nije pre malo da gradom luta samo noću)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"rečeno mi je da je dijete pre malo da bi se sa njim moglo razgovarati"

 

Ovo je još jedna u nizu gluposti koje se čuju u Centrima, a samo kako bi izbjegli da odrade posao kako treba.

Sa djetetom treba obaviti razgovor na adekvatan način s obzirom na dob, dakle naglasak je na adekvatan.

Navest ću vam primjer postupanja Međunarodnog suda za ljudska prava u Strasbourgu. Pred nacionalnim sudom postupak je započeo kad je dijete imalo 3 godine, a završio kad je dijete bilo starosti kao vaše. Djetetov otac se žalio i kao zamjerku nacionalnom sudu, sud u Strasbourgu je našao činjenicu da nacionalni sud nije na adekvatan način ispitao djetetovu volju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Europska konvencija o ostvarivanju prava djeteta u RH je na snazi od 01.08.2010. U čl. 10, izrijekom navodi:

 

1. U postupcima pred sudbenim tijelima koji se tiču djeteta zastupnik će, osim ako bi to bilo u

očitoj suprotnosti s najboljim interesima djeteta:

a) pružiti djetetu sve odgovarajuće informacije, ako se prema unutarnjem pravu smatra da

dijete ima dostatnu sposobnost razumijevanja;

b) pružiti djetetu objašnjenja vezano uz moguće posljedice postupanja u skladu s mišljenjem

djeteta i moguće posljedice bilo koje zastupnikove radnje, ako se prema unutarnjem pravu

smatra da dijete ima dostatnu sposobnost razumijevanja;

c) odrediti kojeg je mišljenja dijete i iznijeti ga pred sudbenim tijelom.

 

Kako u preko 90% sudskih postupaka volja djeteta nije ispitana, to znači da većina sudskih odluka i rješenja nakon 01.08.2010. nije pravovaljana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Kako u preko 90% sudskih postupaka volja djeteta nije ispitana, to znači da većina sudskih odluka i rješenja nakon 01.08.2010. nije pravovaljana."

 

Eh, to je to!

Dakle, u tih 90 % odluka donesenih nakon gornjeg datuma da su roditelji poslali zahtjeve Međunarodnom sudu, u svim tim odlukama Međunarodni sud bi našao kao zamjerku da Hrvatska ne provodi potpisane Konvencije i naložio plaćanje odštete.

Nakon toga ovaj sustav bi dobro razmislio dali će i dalje diskriminirati djecu i roditelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mac111 je napisao:

 

Centar sam upozorio više puta, i pismeno i telefonski, ali na žalost bez učinka... kad sam usmeno na sučeljavanju na centru rekao da dijete bježi, psihologica centra mi je bezobrazno odgovorila " pa šta, znate li da je i meni dijete bježalo kad je bilo malo".

 

Ovakvih i sličnih bezobraznih upadica i primjedbi ima na stotine, pišem i iz vlastitog iskustva, ali ne samo prema roditeljima već i prema djeci.

 

gringo, možda bi bilo interesantno a vezano i uz novi nadolazeći zakon, privoliti roditelje da napišu ovakve i slične NAVODNE slučajeve koje bi mogli biti od koristi budućem zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro ste rekli na adekvatan način, svi mi dobro znamo da su naši centri zatrpani sa predmetima i to ne samo brakorazvodnim...uvjeti u kojima ti ljudi rade su zaista ispod svakoga standarda...isto tako ne može se ispitati tako maleno dijete od strane psihologa u jednom ili dva navrata, a djelatnici centra ne mogu razgovarati sa svakim dijetetom najmanje pet puta...znate li što znači da psiholog ispita predškolsko dijete u jednom navratu od pola sata o tako važnoj temi-dijete to doživljava kao da ga neka strana teta ispituje o nekim stvarima koje on/ona zapravo pravski niti ne razumije..takvu uzetu izjavu ruši svaki malo bolji odvjetnik!!!

a uostalom znamo kako su i mnogi djelatnici centra neprofesionalni i često pristrani u postupcima te pitanje je kako će interpretirati odgovore dijeteta. pod ruke mi je baš nedavno došao slučaj u kojemu psiholog centra djetetovu izjavu sa kime želi živjeti interpretira kao "potrebu dijeteta da zaštitu majku i brine o njoj", pa je onda preporuka centra da živi sa tatom...

psiholozi u centru uvijek mogu manipulirati izjavama roditelja ili dijece...to u pravilu najčešće i rade.

dijete treba odvesti kod psihologa u državnu zdravstvenu ustanovu i tamo zatražiti nalaz i mišljenje..

 

Polikliniku za zaštitu djece grada Zagreba također ne preporučam jer oni rade na sličan način kao i djelatnici Centra, ispitaju dijete u jednom navratu, nekih cca. 15 min., bez nazočnosti osobe od povjerenja, bez snimanja razgovora, bez objave rezultata roditeljima koji dovedu dijecu, bez prijedloga roditeljima za daljnjim postupanjem, pošalju nalaz poštom a kada ga pročitate zaboli vas glava...

može gospodo draga, poliklinika za zaštitu djece grada zagreba sto puta biti "svjetski priznata", ali ja poznajem jedan dio njihovog rada, nalaza i mišljenja, jedan dio njihovih djelatnika, možete ravnateljica davati svaki dan izjave za medije, hodati uz bok novoj ministrici i putovati po svijetu, dobivati priznanja...ali mnogi znaju kako su "obrađeni" kada su došli u "svjetski priznatu ustanovu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina djelatnika Centara, a slažem se sa vama i za Polikliniku, nije uopće educirana da bi mogla obaviti razgovor sa djetetom. Obavljati razgovor sa djetetom o tome kako bi se ispitala njegova volja, beskonačno dugo, bio bi kontraproduktivan. Danas kad se kamera može kupiti za 100 eura i snimati razgovor, a naši "stručnjaci" jednako to obavljaju kao i prije 30 godina, bilo bi zaista smiješno da nije žalosno.

 

"dijete treba odvesti kod psihologa u državnu zdravstvenu ustanovu i tamo zatražiti nalaz i mišljenje.."

 

Vidite, a ja ne samo da dobro poznajem rad Poliklinike nego i ovih koje vi preporučate. Daju mišljenja i preporuke, a da uopće nisu vidjeli jednog roditelja, nikad nisu radili sa djecom i još uopće nisu na popisu licenciranih vještaka Županijskog suda. Po njihovoj logici ispada da je licenca kao zarazna bolest, kad je ima jedan kao da je imaju svi.

Znam vrlo dobro i što se dešava sa nemalim brojem djece koju roditelj koristi kao sredstvo osvete bivšem partneru.

Partnera, u većini slučajeva djetetovog oca, lažno optužuje za zlostavljanje djeteta pa vlastitom djetetu priušti traumu utvrđivanja dali je zaista bilo zlostavljano. A naši veliki stručnjaci učine to tako da dijete, bez obzira što nije bilo zlostavljano, još dugi niz godina osjeća posljedice tog ispitivanja. E takvog bi roditelja trebalo drakonski kazniti.

 

Dali ovog trena u Hrvatskoj uopće postoji ustanova koja bi mogla bez predrasuda i pristranosti, bez zlostavljanja djeteta ispitati djetetovu volju, mislim da ne, svaka čast izuzecima, ali to su samo pojedinci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volja i vrlo malog djeteta se može ispitati. Naravno, da bi se kontrolirali manipulativni pristupi 'stručnjaka', to se mora integralno snimiti i svakako bez prisustva roditelja koje bi dijete imalo osjećaj da svojim reakcijama i/ili odgovorima mora zadovoljavati. Uvjete za takvo snimanje imaju policija i Poliklinika, a danas se kamera nabavi za 500 kn pa bi i svi drugi koji rade s djecom to mogli imati. Problem je što u zakonu ne piše da se takvi razgovori s djecom moraju snimati kao što se to čini za slučajeve kaznenih sudskih postupaka, pa bi oboje roditelja i 'stručnjaci' na to morali pristati, što je vrlo malo vjerojatno.

 

Što se tiče osposobljenosti za razgovore s djecom, svaka teta u vrtiću svaki dan cijeli dan razgovara s djecom, osim što je za to i educirana. Nažalost, u nas će razgovore s djecom kako bi se ispitala volja djece, koju onda nitko ne mora ispoštovati, provoditi vjerojatno djelatnici centara i odvjetnici koji imaju posebno 'nagnuće' za rad s djecom (izjava naše stručnjakinje na stručnom skupu o EU konvenciji).

 

Tu je veliki prostor za poboljšanje obiteljskog zakona. Ali bi se javnost za to morala zainteresirati i ne čekati da im sve uredi netko drugi. Zato treba pisati, insistirati, tražiti.

 

Što se centara tiče i toga da su zatrpani - pa sami si nestručnim i površnim postupanjem generiraju dio toga velikog broja predmeta pa temeljem toga grade osjećaj o vlastitoj važnosti. Ne znam da je netko od djelatnika centara ikad odgovarao za nesavjesno obavljanje službene dužnosti. Napišu preporuku ili mišljenje, i ako su pogriješili, onda će generirati svašta kako bi to opravdali. Osobno znam on koji tobož odu na 'teren' i već od podne ispred gradske kavane s prijateljicama piju kavu. I zato treba pisati, insistirati, tražiti - da odrade posao za koji su plaćeni.

 

O Poliklinici eto vi znate da ne radi dobro. Jeste li napisali koji dopis Komori ili Ministartstvu o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se u potpunosti, zaista postoji samo nekoliko pojedinaca, psihologa i psihijatara, koji su vrlo profesionalni, visoko etični i educirani u rh te shodno tome sposobni da ne popuste nikakvim pritiscima svojih pacijenata ili klijenata, pa čak niti pristiscima svojih kolega, nažalost mnogi vještaci često se ne žele niti nemaju hrabrosti suprostaviti svojim kolegama po struci u postupcima nadvještaćenja ili ponovljenih obrada, mnogi od njih reteriraju ili jednostavno razvodne osjetljivu problematiku...

ipak, nalaze i mišljenja koje sam bila u prilici čitati, pokazuju da su ipak daleko kvalitetnije obrade u kliničkim bolničkim centrima nego nažalost u poliklinici za zaštitu......jako sam razočarana pa čak i ljuta na način koji se to radi i provodi u ustanovi koja bi trebala služiti svojoj svrsi!

 

ukoliko je vještak u nekom KBC-u napisao nalaz i mišljenje samo na temelju dokumentacije i opservacije jednog roditelja, a znam i za takve slučajeve, vi dobro znate da je vještak na to imao pravo, samo je pitanje što je mogao zaključiti na temelju takve obrade tj. trebao je biti puno oprezniji...

vještak kada dobije nalog da provede vještaćenje te preuzme spis sa suda, poziva stranke da pristupe obradi..jedna od stranaka je uplatila troškove vještaćenja na račun suda i vještak mora provesti vještaćenje unatoč tome što se jedan od roditelja ne želi odazvati....a s druge strane ako pogledate, ukoliko netko ima prigovor na sam postupak ili izbor vještaka trebao je prigovoriti prije samog donesenog rješenja....i na kraju šta je dobio time što se nije odazvao, nalaz i mišljenje vještaci su ionako napisali...

 

bartleby, imate pravo, nažalost morat će se problematizirati način rada poliklinike u javnosti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"....i na kraju šta je dobio time što se nije odazvao, nalaz i mišljenje"

 

Ja ne govorim o roditelju koji se nije želio odazvati, nego govorim o onim situacijama gdje je vještak svjesno propustio pozvati roditelja, u većini slučajeva oca, te napisao vještačenje na temelju majčinog iskaza.

 

Miroslav Goreta je jednom prilikom rekao da takva vještačenja nisu relevantna, a ja dodajem i da podliježu kaznenoj odgovornosti, ali uz ovakve suce istjerati pravdu je vrlo mukotrpan posao.

 

Ja bi zaista volio, bilo iz Poliklinike bilo iz KBC-a, pročitati nalaz i mišljenje vještaka kojim se prije svega štiti djetetova dobrobit, u kojem dijete nije objekt odnosa roditelja, u kojem se ne štiti interes žene nauštrb interesa djeteta, a time posredno i oca.

Debelo naplaćuju vještačenja u koja stavljaju umotvorine poput one da se djevojčica dobi 5 godina treba povjeriti majci radi spolne identifikacije. Odmah se nameće logično pitanje što ćemo sa dječacima te dobi, oćemo li njih onda povjeravati očevima!?

Naravno da to nema nikakve veze sa relevantnim znanstvenim istraživanjima provedenim u zadnjih 20 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se sa vama da takva vještaćenja nisu relevantna i da podliježu kaznenoj odgovornosti!!!

 

"Ja bi zaista volio, bilo iz Poliklinike bilo iz KBC-a, pročitati nalaz i mišljenje vještaka kojim se prije svega štiti djetetova dobrobit, u kojem dijete nije objekt odnosa roditelja, u kojem se ne štiti interes žene nauštrb interesa djeteta, a time posredno i oca."

 

ali, previše ste ogorčeni na žene, a to vam nije zdravo :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam uvid u slične podatke (dokumente) kakve ima i Gringo. Šteta što se iznošenje činjenica odmah proglašava ogorčenošću na žene - to je vrlo prozirna manipulacija komunikacijom kad se nema više argumenata i ometa razmjenu različitih mišljenja. Ne vidim ogorčenost na žene, već na pristranost sustava koji se služi svim i svačim i zaista danas u RH omogućuje roditeljima s kojima djeca žive (u 90% slučajeva su to majke i njihove obitelji) potpunu vlast nad životima djece i nad životom roditelja s kojim djeca ne žive (u većini su slučajeva to očevi - to su podaci). Tu loše prolaze zainteresirani očevi - nezainteresiranima je baš super, i to je ono što smatram da zaista nije u redu.

 

S vještacima je najveći problem što su vještaci mentalnog zdravlja koji vještače u konfliktnim razvodima nažalost 'vještaci opće prakse', a ovakva su vještačenja svakako među najosjetljivijima, zato što moraju ne samo utvrditi postojeće stanje stvari već i predvidjeti što je najbolje za budućnost djeteta. To ne bi smjeli raditi ljudi koji nisu posebno educirani za rad s djecom i koji nemaju bogato kliničko iskustvo u radu s djecom. I ne bi smjeli raditi oni koji nemaju vještačku licencu. I ne bi smjeli raditi oni kojima su stranke u postupku već bile u tretmanu. I stvarno bi morali biti profesionalni i objektivni. Kad bismo ih pitali koliko ih je spremno dopustiti da se njihovi 'intervjui' snimaju za potrebe suda, rijetki bi na to pristali

 

A sve se to događa - npr. KBC Rebro do nedavno je imalo samo jednu vještakinju (možda je tako i danas), a ostali s njom obavljaju multidisciplinarno vještačenje koje roditelji debelo plaćaju, baš zaista kao da je vještvo neka zarazna bolest pa su postali stručni samom svojom blizinom vještakinji, u Zadru vještakinja vještači dijete i majku dok otac čeka poziv koji nikad ne dobije, a što je najbolje, cijela je obitelj prije stanovitog vremena kod nje bila u tretmanu, itd., itd.

 

A to sve može biti zato što je naš čovjek navikao sve trpjeti - boji se medija, boji se prijaviti nadležnim tijelima, boji se zucnuti, boji se vlastite sjene - evo, samo se malo tješi na ovakvim forumima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"ali, previše ste ogorčeni na žene, a to vam nije zdravo"

 

Da, ovu rečenicu sam vrlo često znao čuti iz feminističkih krugova kad im je ponestalo daljnjih argumenata za razmjenu mišljenja.

A o tome dali sam ogorčen na žene/majke najbolje mogu pričati sve one žene/majke koje me zovu, doduše manje od očeva, nezadovoljne radom sustava tražeći savjet kako da pomognu svom djetetu i sebi, a što nisu mogle dobiti drugdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nije meni gosp. gringo ponestalo argumenata već ja vidim da vi samo „vodu navlačite na svoj mlin“….morate znati da vi niste niti u mogućnosti objektivno sagledati svoje ponašanje niti izjave…moram vas razočarati ali koliko god vi pokušali biti kao objektivni, nepristrani, humani i vođeni interesom djece, želite biti predstavnik ravnopravnog roditeljstva a zapravo vas vaša ogorčenost , razočaranje, frustracija pa i emocionalno opterećenje ovom problematikom odvraća vrlo daleko od bilo kakve ravnopravnosti….

Vaša početna pozicija je da su žene-majke u većini slučajeva iskvarene, lažljive manipulatorice koje vas očeve žele za bankomate ili ne žele nikako…tu je problem, gosp.gringo…. sada će te se vi meni početi pozivati na neka istraživanja i statistike koje govore u prilog svim vašim tvrdnjama….pričat će te mi kako je to uređeno u zemljama eu-a, itd…, ja samo želim reći da vi stalno primjenjujete copy paste savjete, pa pobogu ne možete preslikavati svoje iskustvo i iskustvo nekoliko svojih najužih suradnika ili korisnika usluga na cijeli svijet…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Ma nije meni gosp. gringo ponestalo argumenata već ja vidim da vi samo „vodu navlačite na svoj mlin“….morate znati da vi niste niti u mogućnosti objektivno sagledati svoje ponašanje niti izjave…moram vas razočarati ali koliko god vi pokušali biti kao objektivni, nepristrani, humani i vođeni interesom djece, želite biti predstavnik ravnopravnog roditeljstva a zapravo vas vaša ogorčenost , razočaranje, frustracija pa i emocionalno opterećenje ovom problematikom odvraća vrlo daleko od bilo kakve ravnopravnosti…."

 

Meni je drago da ste sada barem djelomično otkrili razloge vašeg pojavljivanja na ovim stranicama. Vaši pokušaji od samog početka, da ovu problematiku spustite na osobnu razinu, su prepoznati i nije im mjesto na ovim stranicama.

A za analizu moje osobnosti niste dovoljno kompetentni jer da jeste onda bi znali da; kako vi kažete ogorčeni, frustrirani ljudi; uglavnom kritiziraju, a ne nude rješenja.

 

"Vaša početna pozicija je da su žene-majke u većini slučajeva iskvarene, lažljive manipulatorice koje vas očeve žele za bankomate ili ne žele nikako…tu je problem, gosp.gringo"

 

Pokušavate me uvesti u vaš svijet predrasuda, stereotipa i generaliziranja, neće ići, na internetu možete pročitati desetke mojih intervjua koji najbolje govore o tome koja je moja početna pozicija.

 

"sada će te se vi meni početi pozivati na neka istraživanja i statistike koje govore u prilog svim vašim tvrdnjama….pričat će te mi kako je to uređeno u zemljama eu-a, itd…, ja samo želim reći da vi stalno primjenjujete copy paste savjete, pa pobogu ne možete preslikavati svoje iskustvo i iskustvo nekoliko svojih najužih suradnika ili korisnika usluga na cijeli svijet…"

 

A našto bi se trebao pozivati ako ne na istraživanja provedena u zemljama gdje su manipulacije, predrasude i stereotipi svedeni u neke razumne okvire!?

Možda ja i primjenjujem copy/paste savjete kako vi kažete i zaista ne vidim što je u tome loše, ali dajte molim vas, od vas nismo još čuli niti jedan savjet na ovim stranicama upućen djeci i roditeljima, osim kritike, da čujemo vas kao valjda jedinog vlasnika istine!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto vas muči moje „pojavljivanje“ ???

A očigledno vas muči inače ne bi o razlozima moga „pojavljivanja“ niti razmišljali niti pisali !

Zaključujem da su vas moja razmišljanja i savjeti isprovocirali, navikli ste valjda da po ovom forum pišate svoje copy/paste savjete, a nitko vas nema niti potrebu komentirati…ja sam nova pa vas još komentiram možda ću i ja ubrzo prestati….

 

Ja i dalje ostajem pri svom mišljenju da ste na osobnoj razini opterećeni ovom problematikom zapravo vi, gosp.gringo, nisam se ja „pojavila“ na forumu pa počela pisati razne gluposti pune predrasuda i generaliziranja o muškarcima-očevima, ja sam svakom muškarcu na ovom forumu ponudila savjet , da sjedne sa svojom suprugom ili bivšom suprugom i pokušava razgovarat jer su kao roditelji trajno usmjereni radi svoje djece jedno na drugo, jer bi bilo najbolje da mimo ovog „trulog „ sustava pokušaju dogovoriti što je najbolje za njihovu djeci….

 

A, što vi činite predstavniče ravnopravnosti, vaš savjet je trči u css, cinkaj je, brže ti nju cinkaj jer ako ti nju nisi ona će tebe sigurno, jer tvoje iskustvo i tebi sličnih je gorko, pa misliš da svi tako završavaju, e' pa ne završavaju niti trebaju završiti…

 

Iz ove naše male diskusije je vidljivo, da ne prihvaćate nikakvo dr. mišljenje, ja vas nisam kritizirala niti imam na to pravo, ja sam samo rekla da ste za mene, vi vrlo „prozirni“ predstavnik ravnopravnosti!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nesporno je da je najbolje kad se roditelji nakon razvoda mogu dogovarati o djeci, ali je to rijetko, već i zato što se ljudi najčešće razvode zato što jedno ili oboje ne mogu međusobno komunicirati. Za dogovor je potrebno dvoje. Ovdje se javljaju roditelji koji se ne mogu dogovarati, bilo da jedna strana to odbija ili oboje ne žele ili ne znaju kako se dogovarati, a žele ostati prisutni u životima svoje djece, što je potpuno legitimna želja. U tim je situacijama potrebno zatražiti pomoć i potrebno je da ta pomoć bude pravodobno, stručno i nepristrano pružena. Upućivanje roditelja na dogovaranje s roditeljem koji se ne želi dogovarati je cinično i pokazuje nepoznavanje problematike i temeljnih postavki teorije dogovaranja, koju su napisali ljudi koji o tome znaju više od nas. Nije zadatak roditelja kojem se odbija dogovor o djeci biti terapeut onome koji takav odgovor odbija - za to postoje stručnjaci.

 

To što pomoć djetetu i roditelju kojima se krše temeljna prava danas često nije dostupna, ne znači da tako treba i ostati. Nadležne službe, institucije sustava se treba natjerati da svoj posao odrade - nigdje u svijetu sustav ne funkcionira sam po sebi, već zato što to građani zahtijevaju. Netraženje pomoći od nadležnih daje i krivu sliku i predstavlja situaciju kao da problem ne postoji.

 

Dakle, sviđalo se nekome navođenje iz literature ili ne, činjenica je da su očevi u postupcima brakorazvoda diskriminirani (npr. sa stranice Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova, njezin odgovor još iz 2006.)i činjenica je da u našem društvu danas uloga važnosti oba roditelja nije dovoljno prepoznata. Za to se nema tko izboriti nego roditelji, prvenstveno zato što djeca koja i dalje imaju oba roditelja uključena u svoj život, bez obzira na razvod roditelja (opet navodi iz literature, koga smeta neka provede vlastito istraživanje i prikaže rezultate), imaju bolji školski uspjeh, manje su depresivna, imaju veće samopoštovanje, rjeđe su maloljetničke trudnoće i rjeđe pokazuju delinkventna ponašanja. Boriti se za prava djece i svoja, na jedan od dobrih načina je upravo onaj civilizirani: pisanjem dopisa nadležnim institucijama. Koliko god treba. Dok se ne probude.

 

Osim toga, kako je kršenje prava djeteta na drugog roditelja zlostavljanje djeteta, dužnost je svakoga (piše u zakonu) zlostavljanje prijaviti, sa zapriječenom kaznom zatvora do tri godine za neprijavljivanje.

 

Naravno da mnogima paše postojeće stanje stvari pa se užasavaju od svakog 'talasanja' i ne prezaju ni od kakvih etiketiranja neistomišljenika, moguće zato što u njemu dobro plivaju i ostvaruju koristi i povlastice koje u bolje uređenom društvu neće moći ostvarivati, ili zato što imaju neki osobni problem zbog kojeg burno reagiraju na svaku mogućnost promjene, pa i promjene na bolje. Tako je svojedobno bilo i s prijavljivanjem silovanja i obiteljskog nasilja - silovane i pretučene žene "su si same bile krive jer su izazivale i nisu se uspješno 'dogovarale' sa silovateljem, ili zlostavljačem". Srećom, danas su takvi stavovi nedopustivi, a silovanja i zlostavljanja se danas puno češće, iako i dalje nedovoljno, prijavljuju.

 

Zato očekujemo da će novi Obiteljski zakon predvidjeti da sudac može izreći obvezu medijacije ili psiho-socijalnog tretmana roditelju koji se odbija dogovarati o djeci, a posebice onom koji spriječava opsežne i kvalitetne odnose djece s roditeljem s kojim ne žive. Za kršenje pravomoćnih sudskih odluka već postoji čl. 215 koji to smatra kaznenim djelom, s razlogom. U tom smislu, koliko doznajem iz medija, pripremaju se promjene koje će Državnom odvjetništvu omogućiti učinkovitiji rad. Naravno, kad bi službe i bolje radile, pomoć koju od njih ne zatražite, ne možete ni dobiti.

 

Roditelje zaista zainteresirane za svoju djecu to ne treba omesti u upornom i strpljivom insistiranju na poštovanju prava njihove djece i svojim. U protivnom ni za njihovu djecu kad odrastu situacija neće biti ništa bolja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bella019 je napisao:

Ma nije meni gosp. gringo ponestalo argumenata već ja vidim da vi samo „vodu navlačite na svoj mlin“….morate znati da vi niste niti u mogućnosti objektivno sagledati svoje ponašanje niti izjave…moram vas razočarati ali koliko god vi pokušali biti kao objektivni, nepristrani, humani i vođeni interesom djece, želite biti predstavnik ravnopravnog roditeljstva a zapravo vas vaša ogorčenost , razočaranje, frustracija pa i emocionalno opterećenje ovom problematikom odvraća vrlo daleko od bilo kakve ravnopravnosti….

Vaša početna pozicija je da su žene-majke u većini slučajeva iskvarene, lažljive manipulatorice koje vas očeve žele za bankomate ili ne žele nikako…tu je problem, gosp.gringo…. sada će te se vi meni početi pozivati na neka istraživanja i statistike koje govore u prilog svim vašim tvrdnjama….pričat će te mi kako je to uređeno u zemljama eu-a, itd…, ja samo želim reći da vi stalno primjenjujete copy paste savjete, pa pobogu ne možete preslikavati svoje iskustvo i iskustvo nekoliko svojih najužih suradnika ili korisnika usluga na cijeli svijet…

 

često čitam forume ovakve tematike i moram priznati da se u potpunosti slažem s bellom019 jer sam i sama dobila dojam da je gospodin Gringo ljut i ogorčen na sve žene-majke. Ispričavam vam se gospodin Gringo ali jednostavno to je moje mišljenje koje sam dobila kroz čitanje vaših savjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dok sam čekao na savjet dogodilo se još situacija.

Majka djeteta i dalje je bez posla a izgubila je i pravo na naknadu za nezaposlene, šta znači da je 2 puta odbila posao centra.

Do sad me je ucjenjivala djetetom, ali ovo je sad postalo strašno. Došlo je do situacije da vodi moje djete na ručak u javnu kuhinju. Djete je smršavilo, kaže mi da nema ni doručak ni večeru nego samo ručak. U isto vrijeme vidim je sa novom bojom kose , skockanu i našminkanu (odakle novci za to).

Moja bivša je toliko inatljiva da će dopustiti da moj sin umre od gladi ali neće nazvati mene i moje roditelje da se malome da jesti, jer smatra da se mora dati i njoj, odnosno ukoliko ne pristanem na ulogu njenog osobnog "bankomata", djete će mi biti gladno.

Da bi stvar bila još gora sve se odvija pred nadzorom centra za socijalnu skrb koji šuti i radi na odnosu mene i moje bivše, umjesto da mi zaštiti djete.

Ja shvaćam da živimo u državi gdje majka ima sva prava , a otac nikakva, ali ja ne mogu više trpiti da je moje djete taoc nečijeg inata ili ko zna kakvih bolesnih ideja.

 

MOLIM VAS ZA IKAKAV SAVJET: KOME DA SE OBRATIM, GDJE DA PIŠEM, pa samo se želim boriti za svog sina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mac111 je napisao:

 

MOLIM VAS ZA IKAKAV SAVJET: KOME DA SE OBRATIM, GDJE DA PIŠEM, pa samo se želim boriti za svog sina

 

Kao što Vam je Gringo napisao, ODMAH se obratite nadležnom CZSS, Ministarstvu socijalne politike i mladih i Pravobraniteljici za djecu. I to samo pismenim putem, na urudžbeni, bez toga Vam ništa ne vrijedi. Sve što napišete najboje bi bilo da osobno urudžbirate ako imate mogučnosti, sve papire čuvajte, od uplata, do dopisa. Sve Vam to danas sutra kad dođete na Sud može i hoće koristiti.

 

mac111 je napisao:

Ja shvaćam da živimo u državi gdje majka ima sva prava , a otac nikakva

 

Varate se i očevi imaju prava, samo što se ta prava srozavaju, guraju pod tepih i ne poštuju. I ja sam jedan tata koji se bori za svoju djecu. Ne preostaje Vam ništa drugo nego boriti se i dalje, a svaki dio svoje borbe stavite na ove stranice kako bi pomogli i svima drugima. Međutim prava očeva se ne poštuju, i svi ih gaze ( CZSS, Sudovi ). Kada dođete na Sud nemojte se ničemu čuditi, komentarima, izjavama.

 

Ja sam osobno doživio to da sam došao na CZSS i tražio da omoguće mojoj djeci susrete sa ocem ( kojega nisu vidjela 2 mjeseca ), na što sam dobio odgovor da oni bez sudske odluke ne mogu napraviti ništa, tj. citiram " Mi nemamo mehanizme kojima bi mogli natjerati bilo koga da poštuje dogovor postignut pri CZSS".

Kad sam došao na Sud na Sudu su mi rekli da ne žele donjeti

nikakvu odluku bez mišljenja CZSS.

 

Tako da sa njima morate na lijep način, u rukavicama, a ako imate mogućnosti angažirajte odvjetnika koji se razumije jako dobro u obiteljski zakon.Jer moje mišjenje je da postoji u vašem slučaju mogućnost da Sud donese odluku u Vašu korist ( nadam se ). Skupite čim više dokaza, i sve ih priložite zajedno sa dopisima na Sudu. Moj savjet kao tata tati je da ne odustajete od borbe za Vaše dijete, jer koliko prava ima majka isto toliko prava ima i otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sayonara je napisao:

bella019 je napisao:

Ma nije meni gosp. gringo ponestalo argumenata već ja vidim da vi samo „vodu navlačite na svoj mlin“….morate znati da vi niste niti u mogućnosti objektivno sagledati svoje ponašanje niti izjave…moram vas razočarati ali koliko god vi pokušali biti kao objektivni, nepristrani, humani i vođeni interesom djece, želite biti predstavnik ravnopravnog roditeljstva a zapravo vas vaša ogorčenost , razočaranje, frustracija pa i emocionalno opterećenje ovom problematikom odvraća vrlo daleko od bilo kakve ravnopravnosti….

Vaša početna pozicija je da su žene-majke u većini slučajeva iskvarene, lažljive manipulatorice koje vas očeve žele za bankomate ili ne žele nikako…tu je problem, gosp.gringo…. sada će te se vi meni početi pozivati na neka istraživanja i statistike koje govore u prilog svim vašim tvrdnjama….pričat će te mi kako je to uređeno u zemljama eu-a, itd…, ja samo želim reći da vi stalno primjenjujete copy paste savjete, pa pobogu ne možete preslikavati svoje iskustvo i iskustvo nekoliko svojih najužih suradnika ili korisnika usluga na cijeli svijet…

 

često čitam forume ovakve tematike i moram priznati da se u potpunosti slažem s bellom019 jer sam i sama dobila dojam da je gospodin Gringo ljut i ogorčen na sve žene-majke. Ispričavam vam se gospodin Gringo ali jednostavno to je moje mišljenje koje sam dobila kroz čitanje vaših savjeta.

 

 

Na sreću svih nas na ovome forumu ima ljudi koji su voljni pomoći jedni drugima bez obzira radilo se o ocu ili majci. Kao što Vam je napisano ovo je forum za pravne savjete, pa stoga ako ikako možemo pomoći jedni drugima zašto ne.

A istraživanja idu u prilog tome da se majke ne mogu svetiti očevima preko djece, a isto tako i obrnuto. Dijete ima pravo na oba roditelja i to pravo mu nitko ne bi smio oduzimati ( što je u lijepj našoj jako teško ) :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad vam u centru kažu:

 

"na što sam dobio odgovor da oni bez sudske odluke ne mogu napraviti ništa, tj. citiram " Mi nemamo mehanizme kojima bi mogli natjerati bilo koga da poštuje dogovor postignut pri CZSS"."

 

Vi se samo prisjetite ovog članka:

 

http://www.jutarnji.hr/otac--kci-spava--dovodim-je-ujutro-majka--ne-moze--policija-stize-po-nju/930536/

 

Dakle, oni mogu sve samo ako hoće pa i nezakonito postupati.

Pitanje je samo zašto ne postupaju kad ih očevi mole da zaštite dobrobit njihovog djeteta!?

 

Ovaj otac iz priče, odlučio se boriti do kraja, nedugo je tužio RH Međunarodnom sudu za ljudska prava u Strasbourgu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa izgleda kako je sve krenulo izgleda da će sve više očeva morati postupati kao otac iz članka. A to samo dokazuje da se društvena sfera promijenila i da više o djeci brigu ne vode samo majke, nego da ima i puno očeva koji bi htjeli provoditi puno više vremena sa svojom djecom. Jer sami razvod, želja jednog ili oba bračna partnera da više ne mogu / ne žele živjeti u bračnoj zajednici ne smije utjecati na roditeljski odnos sa djecom, tj. da bi svaki roditelj koji to radi trebao bi biti kažnjen na ovaj ili onaj način.

 

A što se tiče centara oni su priča za sebe. Djeca su im najmanji interes, dosta je da majka se požali na oca i on je već proglašen nasilnikom, alkoholičarom itd, dok očevi koji se požale na majke njih nitko ne doživljava, jer u većini slučajeva nisu dovoljno informirani što, kako i gdje mogu zatražiti pomoć. Nije dovoljno se samo obratiti na CZSS, jer u većini slučajeva nailazimo ( očevi ) na zatvorena vrata djelatnika Centra, ukoliko se ima mogućnosti angažirati odvjetnika koji se bavi sa odnosom otac dijete, e tu se stvari već drugačije odvijaju, jer od takvog odvjetnika ( koji je vjerovatno se odlučio za taj dio prava jer je sam prošao takvu situaciju ) ćete dobiti točne informacije što smijete i što ne smijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"A to samo dokazuje da se društvena sfera promijenila i da više o djeci brigu ne vode samo majke, nego da ima i puno očeva koji bi htjeli provoditi puno više vremena sa svojom djecom. "

 

Što bi ovo trebalo značiti ???

Želite reći da se društvo promjenilo ili da su se očevi promjenili pa sada žele više biti sa svojom djecom nego prije, ma dajte molim Vas !!!

 

Ništa se nije više promijenilo niti očevi niti društvo, stvar je u tome što se sada puno više govori o problemima djece, razvoda i sl.... ja bih se usudila čak reći da se to "sada nosi", znate to je sada "in", ravnopravno roditeljstvo, hahaha, ma daj te, zagrebite malo jače pa će te vidjeti da je to samo kanal za nastavak nečijih frustracija, budimo realni, razvoda je bilo i prije 20, 30 i 50 godina, ja znam osobne primjere gdje su očevi i prije 30 godina dobivali skrb nad svojom djecom, i bili su prekrasni očevi i sad su još uvijek...

 

Vas nekoliko na ovom forumu stvara ozračje totalne ugroženosti muškog roda u RH, meni ovo već postoji smiješno, s jedne strane se "društvena sfera" promijenila a s druge strane se navodno ništa nije promjenilo, sud, czss i sve ostale institucije protiv očeva, o čemu pričate ?!

Ja još nikada nisam čula niti vidjela u javnosti pa niti u osobnom životu da javne osobe muškog roda koji jesu očevi, pričaju o nekoj ugroženosti očeva i da daju osobnu podršku ovakvim akcijama, inicijativama ili organizacijama, dok sam puno puta doživjela da i muški podupiru akcije "protiv nasilja nad ženama i djecom" !

Postavlja se pitanje, tko su očevi koji su ugroženi? Tko su očevi koji ne mogu ostvariti svoja roditeljska prava ? Zašto bi bilo koja sutkinja ili sudac u današnje vrijeme "promijenjene društvene sfere" ugrožavao svoj posao te neprofesionalno postupao na štetu jednog roditelja ?!

Ja sam mišljenja da "pravi" očevi nemaju nikakvih problema da ostvare sva svoja puna prava !!!

 

Svakom ocu se u ovoj državi omogućava da bude ravnopravan otac ukoliko ne postoje razlozi za drugačijim postupanjem, niti jedan sud neće samo iz nečijeg hira i inata oduzeti vama dijete ili vam ograničiti roditeljsko pravo ako ne postoje opravdani razlozi i dokazi za takvo postupanje!!

Svakoga tko zlorabi svoje roditeljsko pravo te na bilo koji način manipulira dijetetom, postupkom pa i javnošću trebalo bi kaznati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mišljenja da "pravi" očevi nemaju nikakvih problema da ostvare sva svoja puna prava !!!

 

Svakom ocu se u ovoj državi omogućava da bude ravnopravan otac ukoliko ne postoje razlozi za drugačijim postupanjem, niti jedan sud neće samo iz nečijeg hira i inata oduzeti vama dijete ili vam ograničiti roditeljsko pravo ako ne postoje opravdani razlozi i dokazi za takvo postupanje!!

 

 

Ovoliku gomilu gluposti i sljepila pored(predpostavljam) zdravih očiju dugo ne vidjeh :) Ili se neki drugi intersi kriju iza vaših postova, poštovana gđo? Ne namjeravam se s vama upuštati u polemiku o pozitivnim zakonskim propisima i neproveđenju istih od strane sudova, czss itd, o rodnoj diskriminaciji, o rodnim predrasudama koje su ukorijenjene u društvu pa tako i u institucijama, o osvetoljubivim bivšima koje se preko djece svete bez obzira koliko to štetno djelovalo na djecu i nemoći očeva da zaštite djecu od takvih manipulacija pomoču institucija koje ne reagiraju jer...jer mi se više neda objašnjavati nešto tako očigledno jednoj krajnje pristranoj osobi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavlja se pitanje, tko su očevi koji su ugroženi? Tko su očevi koji ne mogu ostvariti svoja roditeljska prava ? Zašto bi bilo koja sutkinja ili sudac u današnje vrijeme "promijenjene društvene sfere" ugrožavao svoj posao te neprofesionalno postupao na štetu jednog roditelja ?!

 

Prije svega NON-ovi ( non borderline personality disorder significant one )

 

Nije ni čudo da se sve svelo na muško - žensko prepucavanje kad ste izgubili bit...

 

90 % tematike na legalis forumu odnosi se na odnos osoba s graničnim poremećajem osobnosti ( BPD ) i njihovih bliskih osoba

 

SVe je to opisano u " Prestanite hodati po ljuskama jajeta "To je osnovna činjenica.

 

Kad to zanemarite ne možete nikome pomoći, ni žrtvama, ni osobama s poremećajem, a pogotovo onima koji su najmanje krivi - djeci.

 

Kad bi bio podao, lažljiv i zločinac , kad bih generalizirao, kad bih onih 2 % populacije koja ima BPD primijenio na čitav jedan spol ( a spolna prevalencija je 1:3 ), kao što to rade naši tzv. borci protiv nasilja, feministkinje, djelatnici centara i lakireri društvenog stanja ...rekao bih da su ugroženi očevi u ovim i ovakvim okolnostima, zapravo - svi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ostajem pri svom mišljenju...

 

..odite onda na forum.hr Tamo ste društveno prihvatljivi i politički korektni dok ovdje vašim neznanjem, neispromišljanim stavovima i dogmama o muško ženskim stavovima zagađujete i trollate..

 

A, koja je razlika između Vas i "onih" protiv kojih se borite ????
Dragi moj, nikakva!!!

 

Za ovakvu logiku i argumente postoji samo jedan odgovor: Glupa kokoši...odlepršaj..!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na komplimentu, bigfoot, pravi ste gospodin, kokokodaaa !!! :palac:

 

Otkako je mac11 otvorio temu, niste iznijeli nijedan savjet nego se samo "palite" na mene, ups pardon, na moje postove....toliko o tome kome je ovdje mjesto a kome nije .

 

"Dopuštam da kleveću žene samo oni koji su mogli zaboraviti da su imali majku"

Ugo Foscolo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugo Foscolo, čije je ime zapravo bilo Niccolò Foscolo, rođen je 1778 i umro 1827. Bio je pjesnik i romanopisac u Italiji dok se istodobno u Francuskoj odigravala Francuska revolucija, u Europi Napoleonovi ratovi i restauracija Austrijskog imperija.

 

Kad već idemo tako daleko u prošlost za jednog relativno minornog majstora riječi, zašto ne bismo otišli još i dalje za najčitaniju knjigu na svijetu. U njoj ćemo naći i četvrtu od deset Božjih zapovjedi: 'Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji!'

 

Konstatacija da neki ljudi pate od različitih psihopatologija, uključujući i BDP ili narcističkog poremećaja osobnosti (kojim se ipak ne mogu objasniti svi, već samo neki slučajevi), nije klevetanje, već pomaže da se problem bolje razumije i pomogne se i njihovoj okolini i njima i nije ocrnjivanje ni majki ni očeva. Svakako, čitatelji ne mogu i ne smiju sami postavljati dijagnoze, ali ih spoznaja može usmjeriti na traženje pomoći od stručnjaka.

 

Bigfoot, linkovi koje ste naveli odlični su i mogu pomoći ljudima koji traže pomoć. Međutim, bilo bi dobro da se suzdržite od Vašeg načina komunikacije, kao što bi bilo dobro da se i @bella019 suzdrži od svojeg načina komunikacije i da dade neki nepristran i koristan savjet ljudima kojim je potreban. Svrha ovoga foruma je pomoći ljudima koji traže pomoć, savjetom i linkovima na resurse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i tako...moja agonija se nastavlja.

Dakle idemo dalje. S obzirom da majka mog djeteta i dalje nema posao, a odbila je 2 puta posao centra za zapošljavanje te kaže da nema primanja, fino si je unajmila odvjetnicu ( s kojim novcima, pojma nemam) i od mene potražuje 1500 kn alimentacije + retroaktivno, po mom izračunu 42000 kuna i to u 4 točke koje ću vam navesti .

 

Moram priznati da sam svašta očekivao od nje, ali nešto ovako nisko nisam....uglavnom

 

točka 1 - pokušava naša povremena vikend druženja iz kojih je izašlo dijete prikazati izvanbračnom zajednicom i to lažirajući datume , tako da ispada da je živjela samnom čak i kad je nisam poznavao iako sam i kad je kroz kratko razdoblje živjela u mojoj kući ja kao i sad radio i boravio u drugom gradu

 

točka 2 - je nesporna, iz naših viđanja rodilo se dijete

 

točka 3 me posebno boli i ukoliko ovo završi pozitivno po mene, tuži ću je za duševne boli. navodi kako je dijete nakon što je odselila nastavilo živjeti s njom, a da sam ja djelomično pridonosio za uzdržavanje djeteta. To je notorna laž jer je 5 godina dijete živilo kod mojih roditelja a ona ga je viđala kroz to vrijeme i manje nego ja , a ja sam kilometrima daleko od tog grada. te smo mi skrbili za dijete a ona je dobivala novce i trošila ih na sebe i sad ima obraza negirati našu ulogu i stavljati sebe u ulogu žrtve

 

točka 4 - optužuje me da ja, svojevoljno ne ispunjavam svoju obavezu plaćanja, uzdržavanja na način kako je to predviđeno odredbama zakona pozivom na članak 209, Obiteljskog Zakona, te izjavljuje kako potraživanja na uzdržavanje malodobnog djeteta ranije nije ni na koji način uređeno.

 

Iznos koji joj dajem je dogovorno uređen ( bez rješenja nadležnih tijela) i nema govora o tome da ja kroz ovih 5 godina nisam ispunjavao svoje obveze, jer sam od sebe davao sve što sam mogao i davat ću i dalje za svoje dijete.

 

Poslušao sam savjete i pisao centru i pravobraniteljici, te očekujem odgovore i ludim jer ne mogu vjerovati da osoba ne želi raditi već da se naljepila na mene ko parazit i koristi moje dijete koje još uvjek hrani u javnoj kuhinji.

 

Pa u kakvoj to državi živimo da kraj živih oca, djeda i bake, i to na očigled centra moje dijete gladuje jer mu je majka inatljiva i zla.

 

Nemam novaca da si platim odvjetnika , da li postoji mogućnost da od suda tražim odvjetnika po službenoj dužnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bella019 je napisao:

"A to samo dokazuje da se društvena sfera promijenila i da više o djeci brigu ne vode samo majke, nego da ima i puno očeva koji bi htjeli provoditi puno više vremena sa svojom djecom. "

 

Što bi ovo trebalo značiti ???

Želite reći da se društvo promjenilo ili da su se očevi promjenili pa sada žele više biti sa svojom djecom nego prije, ma dajte molim Vas !!!

 

Ništa se nije više promijenilo niti očevi niti društvo, stvar je u tome što se sada puno više govori o problemima djece, razvoda i sl.... ja bih se usudila čak reći da se to "sada nosi", znate to je sada "in", ravnopravno roditeljstvo, hahaha, ma daj te, zagrebite malo jače pa će te vidjeti da je to samo kanal za nastavak nečijih frustracija, budimo realni, razvoda je bilo i prije 20, 30 i 50 godina, ja znam osobne primjere gdje su očevi i prije 30 godina dobivali skrb nad svojom djecom, i bili su prekrasni očevi i sad su još uvijek...

 

Vas nekoliko na ovom forumu stvara ozračje totalne ugroženosti muškog roda u RH, meni ovo već postoji smiješno, s jedne strane se "društvena sfera" promijenila a s druge strane se navodno ništa nije promjenilo, sud, czss i sve ostale institucije protiv očeva, o čemu pričate ?!

Ja još nikada nisam čula niti vidjela u javnosti pa niti u osobnom životu da javne osobe muškog roda koji jesu očevi, pričaju o nekoj ugroženosti očeva i da daju osobnu podršku ovakvim akcijama, inicijativama ili organizacijama, dok sam puno puta doživjela da i muški podupiru akcije "protiv nasilja nad ženama i djecom" !

Postavlja se pitanje, tko su očevi koji su ugroženi? Tko su očevi koji ne mogu ostvariti svoja roditeljska prava ? Zašto bi bilo koja sutkinja ili sudac u današnje vrijeme "promijenjene društvene sfere" ugrožavao svoj posao te neprofesionalno postupao na štetu jednog roditelja ?!

Ja sam mišljenja da "pravi" očevi nemaju nikakvih problema da ostvare sva svoja puna prava !!!

 

Svakom ocu se u ovoj državi omogućava da bude ravnopravan otac ukoliko ne postoje razlozi za drugačijim postupanjem, niti jedan sud neće samo iz nečijeg hira i inata oduzeti vama dijete ili vam ograničiti roditeljsko pravo ako ne postoje opravdani razlozi i dokazi za takvo postupanje!!

Svakoga tko zlorabi svoje roditeljsko pravo te na bilo koji način manipulira dijetetom, postupkom pa i javnošću trebalo bi kaznati

 

Poštovana gospođo ja sam jedan od očeva koji se osjeća ugroženo i napušteno diskriminirano od strane RH po pitanju očinskih prava, a da ničim to nisam "zaslužio".

Moja bivša manipulacijama, lažima, lažnim suzama i širenjem kleveta obmanjuje i centar za socijalnu skrb koji ne vide ili ne žele viditi da koristi dijete za osobne potrebe.

Smatram se žrtvom diskriminacije i naišao sam na potpunu nespremnost institucija da mi pomognu , ne da oduzmem dijete, iako sam nakon svih peripetija i na to spreman ( a u centru su mi brižno "savjetovali" da se ni ne trudim), već da mu osiguram bolje uvjete kod majke. To se posebno odnosi na centar za socijalnu skrb čije su me djelatnice omalovažile i ismijale samo zato što je moja bivša pustila lažnu suzu, a čim smo izašli iz prostorija, nasmijala mi se u lice.

Smatram se ocem koji u granicama mogućnosti čini SVE kako bi bio otac i pomogao svome djetetu što mi njegova majka ne želi omogućiti već me daje na sud odbijajući svaki oblik dogovora iz čiste obijesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponoviti ću već rečeno, ja sam stava da su djelatnici czss-a najveće „smeće“ našega sustava koji svojom pristranošću i nestručnošću zapravo „dolijevaju ulje na vatru“ u ovakvim i sličnim konfliktnim razvodima…ali isto tako tvrdim da svaki problem ili situacija ima rok trajanja !

 

Žalosno je što zaista puno roditelja mora proći cijelu kalvariju da bi dokazali da su oklevetani ili da je druga strana cijelo vrijeme manipulirala postupkom ali ne želim i ne mogu se složiti sa očevima koji pišu po ovom forumu i stvaraju klimu „opće opasnosti po muški rod u ovoj državi“, toliko je bijesa, frustracije i predrasuda prema ženama-majkama, da će na kraju sve biti kontraproduktivno…ja sam samo reagirala na generaliziranje i predrasude prema ženama !!! Neki ovdje na forumu totalno izgube kontrolu pa časte žene raznim pogrdnim imenima ili uspoređuju sa domaćim životinjama, mene je @bigfoot nazvao glupom kokoši jer su naša mišljenja različita, zaista mislim da neki ovdje koriste ovaj javni prostor da bi liječili vlastite frustracije!

 

Ma, može vaša supruga plakati do besvijesti i smijat se vama nakon što izađete van, mogu babe iz czss-a pisati nebulozne prijedloge i mišljenja, ukoliko nema dokaza i valjanih argumenata protiv vas nitko vama ne može oduzeti ili ograničiti roditeljska prava…još kada to sve začinite sa dobrim i iskusnim odvjetnikom ne možete nikako izgubiti !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo statistike o BPD-u:

 

2 % u općoj populaciji...cca 90 000 hrvata

 

spolna prevalencija 3\4 : 1\4 ...cca 60 000 hrvatica

 

odbacimo narkomane (40 % BPD ) alkoholičare ( 20 % BPD ) neudane prostitutke ( večina BPD ) i istospolne zajednice ( 30 % BPD )....možemo i manično - depresivnu psihozu + BPD dual diagnosis ( neistinito, ali politički korektno tzv. bipolarni poremećaj+BPD ) da zadovoljimo onu definiciju primitivaca i djelatnika CZSS " teška duševna bolesnica, narkomanka ili prostitutka )

 

ostaje bar 50 000 udanih, po definiciji svog poremećaja neodoljivih, poremećenih krivaca ( koji je ženski rod od imenice krivac ? ) za obiteljsko nasilje, emocionalno zlostavljanje, raspad braka, sindrom odvajanja od roditelja , lažne optužbe, zanemarivanje djeteta ...

 

50 000 Sasvim dovoljno za sve, a ne samo za ovaj vrh sante na legalisu...

 

i to bez greške, po defaultu, jer BPD znaći duboko ukorijenjen sustav ponašanja, postupaka, obrazaca tj. odnos osobe s BPD-om i njegove bliske osobe je doslovno definicija obiteljskog nasilja iz Zakona o zaštiti od obitelskog nasilja

 

i opet sve je to nikakva generalizirajuća istina prema generalizirajućoj laži koju slušamo 20 godina kao dio lakirovke našeg zloćinačkog društva...

 

heteroseksualni normalni muškarci su potpuno nevini i generalno ugroženi u odnosu na svoje poremećene partnere s BPD-om

 

mene je @bigfoot nazvao glupom kokoši

 

htio sam s obzirom na kulturu komunikacije na forumu do sada koju si svojim pisanjem narušila ispasti pristojan, ...valjda je svima jasno što sam htio napisati :smijeh:

 

P.S. ti što moliš za savjet...daj usporedi svoju situaciju s kriterijima za BPD i ponašanjem opisanim u " Prestanite hodati po ljuskama jajeta " pa da čujemo zaključno mišljenje.... :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bella019 je napisao:

 

 

Vas nekoliko na ovom forumu stvara ozračje totalne ugroženosti muškog roda u RH, meni ovo već postoji smiješno, s jedne strane se "društvena sfera" promijenila a s druge strane se navodno ništa nije promjenilo, sud, czss i sve ostale institucije protiv očeva, o čemu pričate ?!

Ja još nikada nisam čula niti vidjela u javnosti pa niti u osobnom životu da javne osobe muškog roda koji jesu očevi, pričaju o nekoj ugroženosti očeva i da daju osobnu podršku ovakvim akcijama, inicijativama ili organizacijama, dok sam puno puta doživjela da i muški podupiru akcije "protiv nasilja nad ženama i djecom" !

Postavlja se pitanje, tko su očevi koji su ugroženi?

 

Ne, mi samo širimo istinu o sustavu koji diskriminira očeve. Svi smo doživjeli tu neskrivenu diskriminaciju. Smatramo da drugi moraju znati da će u CZSS doživjeti u najboljem slučaju birokratsku indiferentnost, a u najgorem otvoreno šikaniranje i uvrede zbog spola. I pristranost sudova.

 

I sam taj naziv akcije 'protiv nasilja nad ženama i djecom' je podvala femi-nacistica. Zašto?

Majke zlostavljaju djecu više nego očevi, a nasilje među partnerima je podjednako indicirano.

Parola u gebelsovskom stilu sugerira da su nasilnici samo očevi/muževi, a žene i djeca samo njihove žrtve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas u Hrvatskoj je postao brend optuživati muškarce/očeve za nasilje, ajmo malo proizvesti nasilja, biti će više love.

Od takvog načina "borbe" protiv nasilja imaju koristi samo jedan vrlo mali, uski, krug žena, a velika većina nikakve koristi od toga nema (prisjetimo se samo radnica Kamenskog, Uzora i da ne nabrajam više, dali je feministički lobi stao u njihovu obranu!?)

 

Ovo što se danas dešava, pomalo me podsjeća na tamne strane svjetske povijesti, kada su u jednoj zemlji prije cca 70 godina, bez ikakvih dokaza, pripadnici jedne nacije bili krivi za sve i svašta: oni uništavaju gospodarstvo, kod njih je sva financijska moć, treba ih protjerati itd. Svi znamo kako je završio taj režim.

 

U Hrvatskoj danas sustav štiti interes žene, očeve šikanira, a za djecu nije ih briga. Vrlo dobro znamo što prolaze djeca i očevi u centrima i na sudovima. Možete imati najskupljeg odvjetnika, ako nije iz feminističkog lobija, ništa sa njime nećete postići jer će vas nastojati ukalupiti u zastarjela shvaćanja djelatnica centara i sudova. Zato savjetujem svakom ocu uzmite si osrednjeg odvjetnika, a oni koji imaju više novaca uzmite odvjetnika koji nije iz grada gdje se vodi postupak koji će vas pratiti na raspravama, u dogovoru sa vama pisati samo neke tužbe, a sve ostalo odrađujte sami. Kontrolirajte ga, odvjetnik prodaje samo uslugu, s kojom vi možete, a i ne morate biti zadovoljni. Educirajte se, barem su se naše udruge potrudile osigurati resurse za ovu problematiku koji nisu pretpovijesni kao dosadašnji koji su bili na raspolaganju, nego najnoviji.

I ono što je najbitnije upornost i dosljednost na sljedećem putu: Općinski sud

Županijski sud

Ustavni sud

Strasbourg

Kad se ovaj sustav opali više desetaka puta po džepu to će biti najbolja pedagoška mjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"htio sam s obzirom na kulturu komunikacije na forumu do sada koju si svojim pisanjem narušila ispasti pristojan, ...valjda je svima jasno što sam htio napisati "

 

Da svima je jasno što se željeli napisati, potpuno nam je jasno što ste željeli....zaista puno ste nam rekli o sebi!!!

 

Osoba kao vi ne može uvrijediti žene jer svaka vaša pogrdna riječ i psovka je samo znak vašeg očaja i frustracije...izazivate sažaljenje kod mene, toliko ste već "makli" da niste sposobni sagledati sebe i svoje izjave...

 

Toliko ste slabi i očajni da vam valjda predstavlja užitak hračkati po ženama ovdje u virtualnom svijetu jer u stvarnom/realnom svijetu valjda više niste sposobni funkcionirati.

 

 

"heteroseksualni normalni muškarci su potpuno nevini i generalno ugroženi u odnosu na svoje poremećene partnere s BPD-om"

 

Vi ste, bigfoot, čista psihijatrija !!!

Valjda je svima jasno što sam željela napisati

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo o graničnom poremećaju osobnosti:

S graničnim poremećajem osobnosti vaša slika o sebi je iskrivljena, tako da se osjećate bezvrijedno i temeljno oslabljeno. Vaš bijes, impulzivnost i česte promjene raspoloženja mogu vas dosta udaljiti od drugih ljudi, iako u biti želite dobre i tople ljudske odnose.

Podizanje svijesti i istraživanja pomažu poboljšati liječenje i razumijevanje graničnih poremećaja ličnosti. Potencijalni dokazi pokazuju da se osobama s poremećajem često s vremenom poboljša stanje, te da onda mogu živjeti sretnim i mirnim životima.

 

U međuvremenu, uzrok poremećaja je i dalje pod istragom i nema poznatih načina da se to spriječi. Mogući uzroci su:

Genetika

Neke studije, provedene na blizancima i obiteljima, ukazuju da poremećaj osobnosti može biti nasljedan.

 

Okolišni čimbenici

Mnogi ljudi s graničnim poremećajem osobnosti imaju povijest zlostavljanja u djetinjstvu, općenito zanemarivanje i odvojenost od skrbnika ili voljenih.

 

Abnormalnosti mozga

Neka istraživanja su pokazala promjene u određenim područjima mozga koji su uključeni u regulaciju emocija, impulzivnosti i agresije. Osim toga, određene kemikalije koje pomažu mozgu da regulira raspoloženje, kao što jeserotonin, možda neće ispravno funkcionirati.

Najvjerojatnije, kombinacija ovih stavki rezultira graničnim poremećajem osobnosti.

 

Faktori rizika

Ličnost se oblikuje tijekom djetinjstva. Oblikovana je od strane naslijeđenih sklonosti i čimbenika okoline, ili iskustava u djetinjstvu. Neki čimbenici koji se odnose na razvoj osobnosti mogu povećati rizik od razvoja graničnog poremećaja osobnosti. Među njima su:

 

Nasljedne predispozicije

Imate veći rizik dobivanja poremećaja ako članovi uže obitelji, majka, otac, brat, ili sestra imaju poremećaj.

 

Zlostavljanje u djetinjstvu

Mnogo ljudi s poremećajem svjedoče kako su u djetinjstvu bili seksualno ili fizički zlostavljani.

 

Nemar

Neki ljudi s poremećajem opisuju težak gubitak, zanemarivanje i napuštanje u djetinjstvu.

Također, granični poremećaj osobnosti je češći kod žena nego kod muškaraca.

 

Životni stil i kućni lijekovi

Živjeti s graničnim poremećajem osobnosti može biti teško. Možete shvaćati da su vaši stavovi i misli destruktivni ili štetni, ali ih još ne možete kontrolirati. Liječenje može pomoći da naučite vještine kako bi bolje upravljali i nosili se sa svojim stanjem.

Možete učiniti niz drugih stvari kako bi bolje upravljali svojim stanjem i imali bolje mišljenje o sebi:

Pridržavajte se svog plana liječenja

Pohađajte sve terapije

Prakticirajte zdrave načine za ublažavanje bolnih emocija, bolje nego da si nanosite ozljede

Nemojte se okrivljavati što imate poremećaj, nego priznajte svoju odgovornost i liječite ga

Učite prepoznati koje stvari vas natjeraju na nagli bijes ili impulzivno ponašanje

Ne trebate se sramiti svog stanja

Liječite se za vezane probleme, kao što je zloupotreba droga

Educirajte se o poremećaju, tako da bolje razumijete njene uzroke i tretmane

Komunicirajte s drugima s poremećajem kako bi podijelili spoznaje i iskustva

 

Zapamtite, ne postoji ni jedan pravi put za oporavak od GPO-a. Čini se da je stanje gore u mlađoj dobi i može se postupno popravljati s godinama. Mnogi ljudi s poremećajem pronalaze veću stabilnost u životima tijekom svojih tridesetih i četrdesetih godina. Kada se vaš unutarnji jad smiri, možete krenuti na normalno održavanje ljubavnih odnosa i uživanju u smislenim karijerama.

.................................................

 

E, sada, kada smo se educirali o graničnom poremećaju ličnosti, pitam ja vas

zar ne bi bilo logično i humano da suosjećamo sa ljudima koji boluju od ovoga poremećaja,

zar ne bi bilo logićno i humano da pokušamo pomoći ljudima sa ovim poremećajem,

zar ne bi bilo logični i humano da priznamo sebi i oboljelima da nisu oni krivi za svoju bolest ,

zar ne bi bilo humano priznati da nisu one nikakve zle osobe već su samo bolesne i trebaju pomoć, podršku i razumjevanje?

 

Stvarno je dosta, koliko kenjate o osobama sa graničnim poremećajem, u svim textovima koje sam ja pročitala piše da ukupno u sad-u je negdje 2% populacije pogođeno graničnim poremečajem, a u tih 2% nešto su više zastupljene žene...a vaša matematika na primjeru rh, me opasno nasmijala!

 

Vi zasigurno za sebe mislite da ste psihički uravnotežena i iznimno inteligentna osoba (barem takav dojam ostavljate jer ga možete dubokoumno kenjat, nijedna vas žena sigurno u životu ne može nadpričat, prava muške baba)ne kužim kako se hrvatske heterosexualne muškarčine, mogu osjećati ugroženo od nekakvih poremećenih ženskica ?! Još pogotovo što je jedan od simptoma graničnog poremečaja samoozljeđivanje sebe (bolesnika) a ne one osobe sa kojom živi ??? Nadam se da shvaćate da mi ne trebate odgovoriti na nijedno pitanje samo vas .........

 

Uglavnom dečki, ne širite vi istinu nego paranoju, nije nikakav brand optuživat muškarce...brand je biti gay, pa zato, dečki dragi, ako su vam ženske tako mrske pređite na svoj spol, prema izjavama @bigfoot-a, tu nema opasnosti od graničnog poremećaja ličnosti!

 

I, da još, prestanite komentirati svaku moju objavu, dosadni ste, sjašite sa mene, očigledno vam je bilo dosadno dok mene nije bilo, šta hoćete ?! Otjerati me sa foruma nećete a ako su vam glupe moje objave sa tim što više me ignorirajte !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Statistically, it's estimated that 30 to 60 percent of domestic violence abusers are suffering from Borderline Personality Disorder . So why doesn't the domestic violence industry (administrators, organizations, shelters, counselors, legislators) tell DV victims about that?

 

http://www.stoptheabuseblog.com/stop_the_abuse/domestic_violence_borderline_behavior_compared/

 

 

Approximately 1 to 2 percent of all women have a Borderline Personality disorder. At least 50% of all domestic abuse and violence against men is associated with woman who have a Borderline Personality disorder. The disorder is also associated with suicidal behavior, severe mood swings, lying, sexual problems and alcohol abuse

 

 

http://www.oregoncounseling.org/Handouts/DomesticViolenceMen.htm

 

 

22-35% of domestic violent perpetrators meet the criteria for ERD.

ERD (borderline personality disorder) can be extremely hard on families. Families need support.

 

 

http://www.borderlinepersonalitytoday.com/main/facts.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitamo-svojim potpuno promašenim temama, neshvatljivim vrijeđanjem ste uspjeli ishodovati zaključavanje teme, a dali ste savjet osobi koja ga je tražila - nikakav.

 

Podsjećam-ovo je PRAVNI forum, ne forum podrške muškim ili ženskim osobama, a nikako nije forum gdje se trpi ikakvo vrijeđanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija