Jump to content

Radno Pravo


anonimno

Preporučene objave

Imam par pitanja.

Situacija je sljedeća:

Zaposlenica je bila proteklih mjesec dana na bolovanju i 19.11.2004. donijela je zakljuceno bolovanje i zatražila 1 dan godišnjeg odmora po izboru 22.11.2004.

23.11.2004. ne dolazi na posao nego donosi potpisani zahtjev za sporazumni raskid radnog odnosa, ali ne potpisuje sporazum o raskidu ugovora o radu.

24.11.2004. ne dolazi na posao, i prema svemu ne namjerava doći na posao, a nije potpisala sporazum. Zaposlena je u d.O.o. za trgovinu od 01.09.2003. Isla je na sporazum kako ne bi morala odraditi otkazni rok, ali ga ne zeli potpisati.

Sto da ja sad radim? Ne zelim placati nekoga tko nije prisutan na poslu, kakav otkaz da joj dam? Jer ovo je vise neizdrzivo, vuce se zdrava vec tri mjeseca po bolovanju i prima placu, sad nije na bolovanju ali ne dolazi na posao. Sve mi se cini da kod nas samo zaposlenici imaju prava a poslodavac nikakva. Prema Zakonu o radu ja joj imam pravo dati redovan otkaz zbog povrede radne discipline odnosno ne dolaska na posao. Ali sam joj isto tako duzna dati otkazni rok (s kojim se ja slazem), ali ga ona ne zeli odraditi i nece ga doci odraditi, isto tako ja ne zelim placati nekome otkazni rok koji ona ne odradjuje.

Molim komentare i potencijalno rijesenje.

Hvala od jednog postenog poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija