Jump to content

Kapara za auto


Hrc555

Preporučene objave

Dakle, prodajem auto pa sa sa kupcem sklopio sljedeći ugovor o kupoprodaji motornog vozila i ovjerio ga sa kupcem kod bilježnika:

 

 

 

Prodavatelj, JA , ADRESA, OIB: MOJ OIB

i

Kupac IME I PREZIME, ADRESA, OIB: NJEGOV OIB sklopili su u Zagrebu, 10.travnja 2012. godine, u 11 sati:

 

 

UGOVOR O KUPOPRODAJI MOTORNOG VOZILA

 

 

1. Prodavatelj prodaje a kupac kupuje motorno vozilo:

• Registarska oznaka: BROJ TABLICE

• Vrsta vozila: Osobni automobil

• Marka vozila: Marka

• Tip vozila: XX

• Model vozila: YY

• Boja vozila: siva

• Broj šasije: taj i taj

• Oblik karoserije: zatvoreni

• Država proizvodnje i proizvođač: Francuska, Proizvođač

• Godina proizvodnje: 1997.

• Osnovna namjena: Osobni automobil

• Vrsta motora: Otto+reg+kat+LPG

• Snaga motora: XX KW

• Radni obujam motora: YYYY cm3

 

1. Prodajna cijena ugovorena je u iznosu 25750 kuna (dvadesetipettisućaisedamstotinapedesetkuna) kn. Kupac je prodavatelju isplatio iznos od 15000 kuna ( petnaesttisuća kuna ) na ime kapare ,a ostatak od prodajne cijene u iznosu od 10750 (desettisućasedamstotinapedesetkuna) kn kupac se obvezuje platiti prodavatelju nakon što prodavatelj registrira vozilo te će kupac nakon toga stupiti u posjed automobila.

 

2. Prodavatelj jamči da je vozilo njegovo vlasništvo, a kupac nakon što je pregledao vozilo nema prigovora u svezi kvalitete i prodajne cijene.

 

3. Porez i druge troškove prijenosa snosi kupac.

 

4. Registarske pločice ostaju na automobilu.

 

5. Prodavatelj i kupac prihvaćaju prava i obveze ovog ugovora, a u slučaju spora nadležan je sud u Zagrebu.

 

 

 

 

Maloprije me taj kupac zove i kaže da je kakti upisana kriva godina u ugovoru (1997) a godina u ugovoru je prepisana iz knjižice vozila dok je u oglasniku pod godina proizvodnje navedena 1999. (u nekim oglasnicima je navedena 1997. a nekim 1999. godine) zato što su mi u servisu rekli da mi je u knjižici upisana kriva godina proizvodnje pa sam tako napisao u oglasniku. Koliko znam, oglas iz oglasnika me ne obvezuje na ništa jer ljudi stavljaju tramvaj na prodaju pa ih to ne obvezuje da prodaju tramvaj. Sada on hoće da mu vratim kaparu jer sam ga kao prevario a potpisao je ugovor pred bilježnikom i prihvatio prava i obveze kako je navedeno pod točkom 5 ugovora. Kaže mi taj tip da odem u servis kod proizvođača auta i da tamo dobijem potvrdu da je auto proizveden pa da s tom potvrdom idem u MUP gdje će mi napisati 1999 godinu u knjižicu. Može li se to ili? Zašto bi se ja uopće zamarao s time? Mogao je čitati šta potpisuje a još sam mu nudio da sve pročita i da ću mu dati knjižice pa neka si provjeri sve šta hoće ali nije htio nego je rekao da vjeruje.

 

Koliko se sjećam iz zakona, ja mu nisam dužan vratiti novce koje mi je dao za kaparu. Da je slučajno bila obrnuta situacija, onda bi me tražio dvostruku kaparu. Jesam li u pravu pošto sam mu 100 puta rekao neka pročita ugovor prije nego potpiše baš da ne bude da sam ga sje..ao? Tip je neki muljator pa mi se neda zajebavati s tim.

 

On se prijeti preko telefona ako mu ja ne vratim kaparu i ostale XXXrije kako već to ide. Šta napraviti s njim?

 

Bio danas pitati u MUP u Heinzelovoj i kažu mi da će se prilikom promjene vlasništva mijenjati i knjižice jer u starim nema OIB-a pa se zato mijenjaju. U novim knjižicama više nema godine proizvodnje nego samo "u upotrebi od" a kod mene je to 1999 a godina pošto je prva registracija 1999e godine. Tako je i upisano u knjižicama koje imam. Zvao sam ga i pristao je na to. Samo da se ne predomisli pa opet počne izmišljati toplu vodu.

 

Trebam li otići kod bilježnika nakon što mi isplati sve novce? Ja sam mislio dati izjavu u kojoj izjavljujem da mi je dao sve novce i tim činom stupa u posjed auta pa ja više nemam ništa s autom. On me traži da mu prije toga potpišem punomoć na prodaju a tek onda (minutu nakon) još neki dodatni ugovor u kojem se više ne spominje kapara nego samo puni iznos. Mislim da ne smijem napraviti tu punomoć jer nakon što me isplati više nisam vlasnik auta.

 

Nekakvi prijedlog?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija