Jump to content

rok u 5. mjesecu


Majdaaa

Preporučene objave

ima li netko pročišćeni zakon o državnim službenicima i namještenicima 049/11 ili bar skriptu po baš tom zakonu.

što se tiče komisije nedavno mi je jedna poznanica rekla da je ona par dana prije znala tko joj je u komisiji, navodno da se to može nekim vezama doznati , ali ja nemam te veze pa ću živjeti u blaženom neznanju. prrobajte se raspitati kod kolega možda je netko bio u sličnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo napisat ću detaljan izvještaj kakav bi ja htjela pročitat da tek počinjem učit.

KOMISIJA: Vučetić-ustav, Crnokrak-građansko, Koketi-gpp, Miljević- kazneno, Magud-radno.

Svi su jako susretljivi i dosta pomažu. Traže se doista samo osnove i ako ispalite 2-3 rečenice nekad čak ni podpitanja nema.nije kao na faksu da vam se netko s visoka obraća i da vas dočekuje s nekim nebuloznim podpitanjima. jako dobro znaju prepoznat da ste učili ili ne, tako da ako skuže muljažu stvari odmah kreću drugim putem i padate. eventualno neznanje nekih podpitanja nije razlog za pad, možda ćete imat manje bodova. jedino mi je gđa Magud djelovala opasno i mislim da mi je ona bila recimo 2. skupina da bi možda i pala ispit. ja sam prošla sa 72 boda i mislim da nisam baš toliko dobro odgovarala. kolegica je imala 82 boda, a kolega je pao jer nije naučio trgovačko.

Ističem da je ovo moje jedino iskustvo s pravosudnim tako da ne znam da li sam imala ludu sreću s ispitivačima ili sam dobro odgovarala, ali moj dojam je da ispit nije težak kad čovjek nauči.

LITERATURA- ZAKON!! nakon ispita mislim da je ipak najbolje uzet zakone i po njima naučit. ima o.k. skripti, ali ja sam na kraju učila iz zakona, skripti pa čak i knjiga- sasvim nepotrebno. ponavljam možete neke stvari i ne znat, ali baš osnove iz zakona morate znat!

VRIJEME ZA UČENJE- ja sam učila 5 mj, ali može se to i za kraće vrijeme spremit.ja sam se cijeli 2. mj, zagrijavala onda je u 3. krenulo, ali sam krajem 3. imala lakši operativni zahvat koji me malo usporio, ali je u 4. opet sve išlo ko po loju. malo sam se navlačila iza pismenog u očekivanju rezultata i rasporeda, ali sam se zadnjih mjesec dana doista ubila. da ne spominjem da je u 5mj bilo 10 rođendana, svadba, krizma i dosta potrošenih dana. samo mi je još i neki sprovod falio. doduše bila mi je baba u 4. mj, kritično, al se nasreću izvukla i ona i ja....

ljudi polože i uz posao, a kamoli oni koji imaju 3.mj slobodno za učenje. ako i imate neke otegotne okolnosti nemojte se obeshrabrit. treba samo krenut učit i bit ustrajan.

DAN D- taj dan nisam znala ni kako se zovem, a kamoli što sam učila 5.mj. 3 dana prije sam bila u komi. no međutim kad sam tamo sjela nastojala sam ne paničarit i barem pred komisijom djelovat samouvjereno. upalilo je! ako i zablokirate ne dajte se. borite se i oni će to cijenit. nije čak ni da sam ja tamo sjela pa da sam se svega mogla sjetit nego oni podsjećaju i pitaju osnove. PONAVLJAM to mi je jedino iskustvo s pravosudnim pa ne znam kakvi su ostali ispitivači tako da nemojte neozbiljno shvatit ispit. imala sam i sreće s pitanjima osim na zadnjoj skupini koju sam i najmanje učila. vukla sam 2 pitanja iz zakona o suzbijanju diskriminacije. pošto je bila zadnja skupina nije nas puno pilala.

SAVJET PLUS- kalkulirajte! redoslijed odgovaranja ide po rednom broju pitanja tako da ako recimo odgovorite obvezno i stvarno dobro malo možete na trg brljavit. pritom ne mislim da ne učite neka pitanja nego samo da one zadnje dane kad više ne znate što ponavljat da se ipak koncentrirate na važnije zakone. na zadnjoj skupini stvarno se možete švercat. ne znam da li je inače tako, ali ja sam stvarno loše znala, ali ne zato što mi je koncentracija pala nego zato što nisam učila.

 

 

dakle učite, ne dajte se i taj dan samo hrabro!

uređeno: od schok
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija