Jump to content

naknada pranicnog postupka


WILLOWica

Preporučene objave

Pozdrav svima.. Molim pomoc..

Upravo sam zaprimila rjesenje drugostupanjskog suda cija presuda je zapravo u moju korist no uzasno me plasi ono sto pise za nadoknadu parnicnih troskova tuzitelju:

"nalaze se tuzenoj da tuzitelju nadoknadi parnicni trosak zajedno z.z. kamatnom stopom prema kamatnoj stopi koja se odredjuje za svako polugodiste koje je prethodilo tekucem polugodistu za 5 postotnih poena sve u roku od 8 dana!"

s druge strane tuzitelj treba meni nadoknaditi parnicne troskove, 15000 kn u roku 15 dana.

 

Tuzena sam za 26.833 EUR. Dobila sam ovrhu na koju sam napisala prigovor i tako je to krenulo. 1998 sam kupila auto na leasing preko austrijske banke HYPO Steiermark Kraftfahrzeug i auto je ukraden. Osiguranje je banci isplatilo stetu, a banka je 10 godina poslije 'aktivirala' ovrhu obrazlagajuci da se radi o ratama najma nakon kradje zajedno s kamatama. Prvostupanjski sud u Sesvetama je presudio u moju korist, no oni su se zalili na drugostupanjski sud u Gospicu i sud je takodjer odbio zalbu, donio rjesenje po kojem se vise ne moze zaliti.

 

Nije mi jasno sto tocno moram platiti i uzasno se bojim koliko je to 5 postotnih poena, svako polugodiste, od 2008 kada su pokrenuli tuzbu.

 

Otkuda sada ti parnicni troskovi tuzitelju? Pa oni su mene tuzili, nisam htjela biti u toj situaciji.

 

Sto mogu napraviti?

 

Nista ne znam o tome..cak nisam ni bila prisutna na toj drugostupanjskoj raspravi..

..zaista molim za savjet...

Trenutno otplacujem kredit po kojem sam jamac i mislim da ovakvu 'uplatu' necu prezivjeti.

hvala puno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovana wilowica, troškovi u parničnom postupku određuju se prema uspjehu u sporu.Prema vašem postu pretposztavljam da su uspjeli u dijelu svog zahtjeva, pa su mu sukladno uspjehu i dodijeljeni troškovi.Ako je sud i vama dosudio neke troškove oni se međusobno prebijaju, pa je moguće da su oni i vama dužni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija