Jump to content

Deložacija


an-arhos

Preporučene objave

Prije nekoliko dana deložiran sam iz stana.

Stanovao sam u gradskom stanu bez ugovora o najmu.

 

Dva dana prije zakazanog termina deložacije uložio sam molbu za odgodu deložacije.

Sudac nije donio nikakvu odluku po pitanju moje molbe.

U prijašnjim slučajevima ( to nije bila prva zakazana deložacija ) sudac je stopirao deložaciju do donošenja odluke o mojoj molbi.

 

Zanima me:

Mora li sudac u takvom slučaju prekinuti započete radnje - deložaciju - ili je to pitanje njegove dobre volje ?

Što se događa u slučaju da moja molba bude riješena pozitivno ( tražio sam obnovu postupka temeljem kojeg je donesena odluka o ovrsi ) ?

 

Kakve su moje pravne opcije u ikojem tom slučaju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da postoji neka pravomoćna i ovršna presuda ne temelju koje ste deložirani. Molba nije pravni lijek i ona može privremeno odgoditi deložaciju samo iz jako opravdanih razloga. sudac je procijenio da želite samo dobiti na vremenu i nije stavio rješenje o deložaciji izvan snage, a i ako ste slali molbu poštom upitno je da li ju je uopće zaprimio do vremena deložacije. Ako ste znali da će točno taj dan biti deložacija molbu ste trebali predati bar tjedan dana ranije, a ne dva dana.

Ako ste podnijeli zahtjev za obnovu postupka i bude usvojen, onda će vas sud uputiti da pokrenute parnicu radi nedopuštenosti ovrhe. Budući da je ranije rješenje o deložaciji pravomoćno i obršno u stan nećete ući dok ne uspijete u parnici tj. ući ćete ako uspijete dokazati da je ovrha nedopuštena i da polažete pravo na stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možda ću biti malo bezobrazan. Obzirom da postoji pravomoćna odluka o deložaciji i da je naše sudstvo sporo, vjerojatno ste godinama stanovali u tuđem prostoru. Što ste do danas poduzeli da steknete svoj vlastiti prostor u kojem ćete slobodno stanovati bez bojazni da će Vas deložirati? Ili ste uvijek vjerovali da Vam netko drugi mora omogučiti životni prostor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija