Jump to content

jamac za kredit


rdg

Preporučene objave

Prije 7 godina, na molbu tadasnje kolegice sa posla, bio sam zajedno sa njom jamac za kredit njenom tadasnjem decku. Covjek je uredno vracao kredit i sve je bilo OK. Prije tri godine covjek je poginuo i ja to nisam ni znao, jer sam u medjuvremenu promjenio posao i nisam vidio ni bivsu kolegicu, ni njenog bivseg decka.

Ovih dana dosla mi je ovrha Privredne banke i sjeli su mi na placu, sa ostatkom duga i hrpom kamata, jer duznik od poginuca nije placao rate.

Moje pitanje je da li sam ja duzan placati dugove, s obzirom da ja nisam ostavoprimac nakon smrti duznika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste bili jamac i ako ste potpisali da jamčite otplatu tada ju morate plaćati jer ste upravo to svojim potpisom kod javnoga bilježnika i prihvatili. Zakon ne pozna malo sam jamac malo nisam, nego jasno govori da ako ste jamac da jamčite otplatu njegovoga duga. A kada otplatite tada imate pravo tražiti povrat uplaćenog novca, naravno u ovom slučaju ako imate od koga da to tražite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija