Jump to content

Registar branitelja bit će objavljen do 1.srpnja 2013.


Mrljavac

Preporučene objave

Registar branitelja trebao biti biti objavljen najkasnije do ulaska Hrvatske u Europsku uniju 1. srpnja 2013., kazao je danas ministar branitelja Fred Matić, napomenuvši kako se tome ne protivi niti jedan pravi hrvatski branitelj

'Popis će, nadam se, izaći prije nego što Hrvatska uđe u Europsku uniju', kazao je Matić gostujući danas poslijepodne u emisiji "U 4 oka" na Narodnom radiju. Napomenuo je kako želi da sve bude sukladno zakonu te da radne skupine pravnika i stručnjaka iz ministarstva branitelja i agencije za zaštitu tajnosti podataka i drugih rade na razvoju zakonskih okvira da se to omogući.

 

'Kada je registar branitelja u pitanju, sve ćemo urediti da bude prema zakonu. To će sigurno biti objavljeno i u to više nitko ne mora sumnjati', kazao je Matić, naglasivši kako nema niti jednog pravog hrvatskog branitelja koji je protiv objave registra, niti ima i jednog razloga za tajnost - 'dapače, branitelji su jako ponosni na to da su bili branitelji', naglasio je ministar.

 

Eventualnih tužbi se ne boji, napominje. 'Zakon ćemo tako napraviti i prilagoditi da ta objava bude moguća bez takvih posljedica', kazao je, dodavši kako bi baš i volio da ga netko zbog toga tuži, 'da vidim što je to u njegovom ratnom putu toliko tajno i toliko skriveno da je potrebno nekoga tužiti zbog te objave'.

 

Uspoređujući bivšu i aktualnu vladu, ministar Matić je naglasio kako sadašnja vlada, koju pojedinci pokušavaju prikazati kao 'crvenu' ili 'nenarodnu', u svom sastavu ima četvrtinu pripadnika koji su hrvatski branitelji, 'za razliku od prošle vlade gdje je četvrtina vlade ili u Remetincu ili na putu prema tamo', kazao je.

 

Govoreći o problemima koji muče braniteljsku populaciju, ministar se posebno osvrnuo na problem nezaposlenosti, napomenuvši da je 30 tisuća branitelja nezaposleno. U ovoj godini vlada je za sedam poticajnih mjera odvojila 21 milijun kuna kojima ih se planira zaposliti oko dvije tisuće, kazao je. No, smatra da to nije dovoljno. 'Cilj mi je za vrijeme mandata ove vlade zaposliti ih sve', poručuje.

 

Razočaran je odbijanjem pojedinih udruga da se branitelji koji imaju primanja odreknu dva posto u korist nezaposlenog branitelja. 'Jednostavno ne mogu vjerovati da postoje ljudi koji su zadovoljni da oni imaju svoja redovita primanja, a da su naše kolege na Zavodu za zapošljavanje', kazao je, napomenuvši kako je to tek jedan od prijedloga koji se tek treba razraditi.

 

Govoreći o iznosima mirovina napomenuo je da se branitelji nisu borili za mirovine, invalidnine i bilo kakve privilegije. 'Hrvatski branitelji imaju prava koja im je dala ova država i država sukladno svojim sposobnostima treba i poštivati ta prava', kazao je.

 

Komentirajući suđenje generalima Markaču i Gotovini, rekao je da kao i svi branitelji očekuje da presuda bude povoljna. 'Nadam se da bi ta prvostupanjska kazna mogla biti ukinuta ili bar znatno smanjena i da će naši generali doći kući', kazao je. 'Slažem se s onom konstatacijom koju su i drugi rekli, generali Gotovina i Markač plaćaju nečiju tuđu pogrešku, tuđe nepodopštine i zločine', dodao je.

 

Ministar je u intervjuu otkrio i da je na ideju da branitelji osiguravaju gay paradu u Splitu došao iz uvjerenja da 'nitko ne bi preko branitelja bacio kamen', te smatrajući kako bismo time pokazali da smo demokratska i zemlja poželjna za sve turiste. Napomenuo je da branitelji nisu tu ideju oštro i apriori odbili. 'Odbili su to jer jednostavno nisu za to spremni. Prihvatio sam to njihovo obrazloženje, ali mi je drago da su rekli da pozivaju na nenasilje i na demokraciju za koju smo se svi zajedno borili. Znam da branitelji u Splitu neće biti ti koji će izazivati incidente', rekao je Matić.

 

Izvor: T-Portal

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/194665/Regista-branitelja-bit-ce-objavljen-do-1-srpnja-2013.html

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • Odgovora 219
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

poz svima

mene zanima -ako-taj zakon bude kako kaze objavljen tj.da bude spis svih nas branitelja to je ok.Ali kad se ustanovi da ima laznih branitelja koji su desetljece i vise crpili novac i dobili stanove itd.tko ce njih kaznit kad ce ih sudit itd

to nije ministar rekao !!!

a po mome i mislim da smo svi istog misljenja trebalo bi takve po brzom postupku osudit i uzet im sve sto su lazno stekli,jer ipak bi nase mirovine bile vece .Ja imam opcu mir. i to civilno vojnu (neznam kakva je to )i to od 2350kn a prosao cilo juzno bojiste a neko grijao nesto u kaficima i munchenu i ima 7tkn i vise

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko pita branitelje .

 

meni nisu poslali ni anketni listić sa pitanjem dali sam za objavu registra ili ne .

objava registra kom će svaka šuša imati pristup NE

objava registra kom će branitelji imati pristup uz šifru DA

mene interesiraju branitelji i HRV umirovljenici u mom mjestu

šta me briga za kraj u kom neznam ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaže FM da nitko od branitelja u registru neće imati nikakvih problema prilikom prelaska državne granice samom činjenicom što je branitelj.

Ne bih se složio s tom tvrdnjom jer već danas sama činjenica da je osoba bila branitelj, ista osoba ne može ući u neke zemlje ( npr. Kanada i slućaj za koji svi znamo kada je Cro Cap išao na borbu pa su ga jedva , jedvice pustili u Kanadu a završio je u pritvoru samo zato jer je htio ući u Kanadu ali mu je ulazak u Knadu bio zabranjen samo zato jer je od 94-95 bio pripadnik SJP-e RH, odnosno imao je status branitelja . Tek nakon inzistiranja organizatora borbe pustili su ga nakon što je 12 sati proveo u pritvoru i rekli su mu da se ne vraća više jer po njihovim zakonima ne smije ući u Kanadu nitko tko je bio hrvatski branitelj ).

To je bilo prije objavljivanja registra na internetu, a što će se tek dogoditi nakon što se registar objavi. Svaki carinik ili drugi državni službenik neke zemlje će moći na granici bez problema vidjeti odmah radi li se o branitelju ili ne .

Znači već prije same objave registra branitelji ove zemlje u neke zemlje svijeta jednostavno ne smiju ući.

 

Napraviti registar branitelja je u redu i imati popis svih branitelja i njihovih ratnih puteva i današnjih statusa ali nikako da taj popis bude dostupan svakom bradatom četniku na ovoj kugli zemaljskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz svima

pa mislim da bi bilo bolje da su napravili tu listu branitelja na taj nacin da se ne objavljuje ili kako ste rekli uz pristup sa paswordom,a munchen bojnu nabiti na svaki stup uz ceste da svi znaju ko je to i sto je imao tj.koju korist od R.H

a tak opet cemo mi spastati i nema vece mirovine ili ispravne mirovine

mene pile zivci i doc.kaze zakasnio si sa predajom papira ,a lijecim se od "96 ali bio sam smotani patriota pa nisam isao za time,a sad se stanje pogorsalo i nikome nista nema rvi-a,a papire imam -sramota ko da se bolest nemoze pogorsati za ove u saboru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dio koji se odnosi na objavu registra branitelja:

 

Članak 34.

Iza članka 109. dodaje se podnaslov i članci 109.a, 109.b, 109.c i 109.d koji glase:

„REGISTAR HRVATSKIH BRANITELJA

IZ DOMOVINSKOG RATA

Članak 109.a

(1) Registar branitelja je službena evidencija svih osoba koje na osnovi odredbe članka

2. ovoga Zakona imaju priznat status hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

(2) Registar branitelja se ustrojava u svrhu jačanja digniteta hrvatskih branitelja iz

Domovinskog rata i promicanja vrijednosti Domovinskog rata, kao i jačanja časti i ugleda

hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, ali i prikupljanja podataka o svim hrvatskim

braniteljima iz Domovinskog rata u jednoj jedinstvenoj evidenciji Ministarstva radi bržeg i

efikasnijeg ostvarivanja prava hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.

(3) Službena evidencija iz stavka 1. ovoga članka vodi se temeljem službenih podataka

Ministarstva obrane i Ministarstva unutarnjih poslova, koje su Ministarstvu dužni dostavljati

po službenoj dužnosti.

Članak 109.b

(1) Registar branitelja sastoji se od općeg i posebnog dijela i pomoćnih podataka.

(2) Opći dio sadrži slijedeće podatke o hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata:

- ime, prezime, ime jednog roditelja,

- datum, mjesto i država rođenja,

- spol,

- mjesto prebivališta i adresa stanovanja,

- status (hrvatski branitelj iz Domovinskog rata ili hrvatski branitelj - dragovoljac iz

Domovinskog rata),

- ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu,

- pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru,

- pripadnost Ministarstvu unutarnjih poslova ili Ministarstvu obrane.

(3) U posebni se dio unose slijedeći podaci o hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata:

- naziv postrojbe kojoj je pripadao tijekom Domovinskog rata

- razdoblje sudjelovanja u Domovinskom ratu.

(4) Pomoćni podaci u Registru branitelja su podaci koji služe za tehničku podršku,

obradu te razmjenu podataka s drugim tijelima i pravnim osobama sukladno pravnim

propisima. Popis pomoćnih podataka propisat će se Pravilnikom iz članka 108. stavak 1. točka

14. ovoga Zakona.

(5) Ministarstvo će podatke iz stavaka 2., 3. i 4. ovoga članka ažurirati sukladno

podacima dostavljenim iz Ministarstva obrane i Ministarstva unutarnjih poslova

Članak 109.c

(1) U svrhu jačanja digniteta hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i promicanja

vrijednosti Domovinskog rata, kao i jačanja časti i ugleda hrvatskih branitelja iz

Domovinskog rata, Ministarstvo će učiniti javno dostupnim u elektroničkom obliku popis

hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata iz Registra branitelja, sa slijedećim podacima:

- ime, ime jednog roditelja, prezime, godina rođenja i mjesto rođenja

- ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu

- pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru prikazanu po broju dana i pripadnosti

Ministarstvu unutarnjih poslova ili Ministarstvu obrane.

(2) U svrhu propisanu stavkom 1. ovoga članka Ministarstvo će učiniti javno

dostupnim u elektroničkom obliku i podatke iz posebnog dijela Registra branitelja na temelju

pisane privole hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, pisanog zahtjeva nasljednika smrtno

stradaloga ili umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, odnosno na osnovi pisanog

zahtjeva članova uže obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog

rata i uz deklasifikaciju od strane vlasnika podataka.

(3) U slučaju postojanja dvaju ili više osoba s istim imenom, istim imenom

roditelja i istim prezimenom, istom godinom i mjestom rođenja, biti će dostupan i dan i

mjesec rođenja.

(4) Popis hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata iz stavka 1. ovoga članka bit će

dostupan po abecednom redu prezimena, imena.

(5) Ministarstvo je voditelj zbirke osobnih podataka iz Registra branitelja .

Članak 109.d

Osim svrhe iz članka 109c. ovoga Zakona, podaci iz Registra branitelja upotrijebiti će

se i u slijedeće svrhe:

- za potrebe upravnih postupaka koje vodi Ministarstvo,

- u druge svrhe predviđene zakonom.“

 

kompletan prijedlog zakona možete pročitati i na stranicama vlade:

 

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/63_sjednica_vlade_republike_hrvatske

 

ili ovdje:

63. - 10.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni ništa spektakularno, u stvari prije bih rekao mazanje očiju:

U elektronskom obliku će biti dostupno javnosti popis

hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata iz Registra branitelja, sa slijedećim podacima:

- ime, ime jednog roditelja, prezime, godina rođenja i mjesto rođenja

- ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu

- pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru prikazanu po broju dana i pripadnosti

 

tko bude želio da mu se objave opširniji podaci (od kada, do kada u HV-u, ili MUP-u, koja postrojba) trebao bi pisanim putem dati privolu (pristanak) da mu se to objavi, ali naravno i platiti tu ovjeru kod javnog bilježnika, (ostavljen prostor za skrivanje).

 

koliko sam ja shvatio, to što će biti dostupno javnosti nije ništa, bio je detaljniji onaj ilegalno objavljen registar branitelja, tamo je odma pisalo od kada-do kada i koja postrojba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaže FM da nitko od branitelja u registru neće imati nikakvih problema prilikom prelaska državne granice samom činjenicom što je branitelj.

Ne bih se složio s tom tvrdnjom jer već danas sama činjenica da je osoba bila branitelj, ista osoba ne može ući u neke zemlje ( npr. Kanada i slućaj za koji svi znamo kada je Cro Cap išao na borbu pa su ga jedva , jedvice pustili u Kanadu a završio je u pritvoru samo zato jer je htio ući u Kanadu ali mu je ulazak u Knadu bio zabranjen samo zato jer je od 94-95 bio pripadnik SJP-e RH, odnosno imao je status branitelja . Tek nakon inzistiranja organizatora borbe pustili su ga nakon što je 12 sati proveo u pritvoru i rekli su mu da se ne vraća više jer po njihovim zakonima ne smije ući u Kanadu nitko tko je bio hrvatski branitelj ).

To je bilo prije objavljivanja registra na internetu, a što će se tek dogoditi nakon što se registar objavi. Svaki carinik ili drugi državni službenik neke zemlje će moći na granici bez problema vidjeti odmah radi li se o branitelju ili ne .

Znači već prije same objave registra branitelji ove zemlje u neke zemlje svijeta jednostavno ne smiju ući.

 

Napraviti registar branitelja je u redu i imati popis svih branitelja i njihovih ratnih puteva i današnjih statusa ali nikako da taj popis bude dostupan svakom bradatom četniku na ovoj kugli zemaljskoj.

-------------------------------

Slažem se sa tvojom konstatacijom,ali koji ču k...c ići tamo u državu koja samo formalno priznaje Hrvatsku.Oni koji imaju lovu za putovanje mogu se informirati o uvjetima ulaska u dotičnu državu.Nevidim problem.:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------

Slažem se sa tvojom konstatacijom,ali koji ču k...c ići tamo u državu koja samo formalno priznaje Hrvatsku.Oni koji imaju lovu za putovanje mogu se informirati o uvjetima ulaska u dotičnu državu.Nevidim problem.:vjeruj:

 

Nemoj sudit samo po sebi. Ima branitelja koji od toga da idu iz države u državu žive. To im je kruh. Evo ti na primjer profesionalni vozači autobusa ili kamiona. Razni trgovački putnici i slično. Putuju ljudi di moraju ( Srbija, BiH, Makedonija, Slovenija, Turska itd...)

 

Tko mora znati di sam bio i što sam radio za vrijeme domovinskog rata, taj zna. Taj ima uvid u moju cijelokupnu dokumentaciju. Mišljenja sam da isto to ne mora znati i Barica ili Jelica sa placa ili još u gorem slučaju tamo neki bradati četnik. Od moje rodbine ili prijatelja ako nekoga bude toliko žarko zanimalo di sam ja bio i što sam radio u DR, ako mi se bude dalo pokazat ču mu svoj ratni put neka ga pročita.

 

Neču dati kako kaže FM svoju privolu da mi se u ovom registru objavi ratni put. Smatram da to spada pod tajnost podataka kako mene kao pojedinca tako i države. Čak ču prvom prilikom ako mi se za to ukaže bilo kakva pravna mogučnost probati osporiti objavljivanje mojeg imena u tom registru ii barem kasnije da se iz istoga izbriše moje ime a na način da ne bude dostupan svima koji imaju internet.

Ko mora znat taj i zna, ko ne mora zašto bi znao?

 

Kad če obajviti regitar svih onih aboliranih i ne aboliranih četnika koji su pucali po nama, svih onih protiv kojih smo se mi branili ? Kad če obajviti registar dezertera , pedofila, narkomana, alkoholičara......nek se zna tko je što u ovoj državi kada veće obajavljuju registar branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj sudit samo po sebi. Ima branitelja koji od toga da idu iz države u državu žive. To im je kruh. Evo ti na primjer profesionalni vozači autobusa ili kamiona. Razni trgovački putnici i slično. Putuju ljudi di moraju ( Srbija, BiH, Makedonija, Slovenija, Turska itd...)

 

Tko mora znati di sam bio i što sam radio za vrijeme domovinskog rata, taj zna. Taj ima uvid u moju cijelokupnu dokumentaciju. Mišljenja sam da isto to ne mora znati i Barica ili Jelica sa placa ili još u gorem slučaju tamo neki bradati četnik. Od moje rodbine ili prijatelja ako nekoga bude toliko žarko zanimalo di sam ja bio i što sam radio u DR, ako mi se bude dalo pokazat ču mu svoj ratni put neka ga pročita.

 

Neču dati kako kaže FM svoju privolu da mi se u ovom registru objavi ratni put. Smatram da to spada pod tajnost podataka kako mene kao pojedinca tako i države. Čak ču prvom prilikom ako mi se za to ukaže bilo kakva pravna mogučnost probati osporiti objavljivanje mojeg imena u tom registru ii barem kasnije da se iz istoga izbriše moje ime a na način da ne bude dostupan svima koji imaju internet.

Ko mora znat taj i zna, ko ne mora zašto bi znao?

 

Kad če obajviti regitar svih onih aboliranih i ne aboliranih četnika koji su pucali po nama, svih onih protiv kojih smo se mi branili ? Kad če obajviti registar dezertera , pedofila, narkomana, alkoholičara......nek se zna tko je što u ovoj državi kada veće obajavljuju registar branitelja.

 

 

Slažem se sa svime-Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda bi trebalo prvo donest zakon šta je to istinski branitelj,mene to zbunjuje spominje se nije bilo tolko branitelja po ovom sto vidim izgleda da je bilo, samo treba razdvojit borbrni sektor,što se tice objave registra branitelja ja osobno moze se objavit,ali gledajuci realno vojnik bi trebao bit službeno lice nebi se trebao mjesat sa civilstvom,mada ljepo zvuci branitelj i ponos sto je moje ime tu,a s druge strane bili su zadaci gdje nisi bio branitelj nego napadac bilo je takvih a tko ce te zastitit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas je ministar branitelja u emisiji "Veterani mira" opet govorio o registru.Problem registra je kako je od broja 350 tisuća nakon završetka rata uspio doći do preko 500 tisuća u miru.Tko je i zašto to napravio zna se.Donijeli su zakon po kojem svi zaposlenici MUP-a i MO ulaze u registar i to se zove prevara po zakonu.Prevara zato jer su ti "padobranci"dobili više udjela u braniteljskom fondu od branitela koji su proveli više godina na prvoj crti.Zašto su oni dobili taj dar a branitelji pokradeni i poniženi zna se.Najgori oblik pljačke je pljačka po zakonu.Po meni možda nekoliko tisuća koji su krivotvorili dokumente i tako ušli u registar nije najveći problem već ovo punjenje registra po"zakonu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm objavit će broj dana sudjelovanja ali ne i datume što će otežati otkrivanje lažnih.

da piše datum lakše se sjetiti da taj i taj nije tada bio na prvoj liniji već kartao u podrumu u zagrebu

 

_________________________________

E moj slikar, možda su Jura i Štef kartali u podrumu u Zagrebu,ali isto tako možda su Jure i Stipe skupljali marke kao prognanici da bi im poslije ušlo u rat 90.g.-96.g naravno po rodijačkim i drugim vezama.Spretni i dobro obavješteni su se okoristili pravima HRVI-a i dragovoljaca domovinskog rata dok većina istinskih domoljuba su zakinuti.Poslije rata netko je tražio posao,radio i nije čitao Narodne Novine,pa je na kraju završio u Vrapču, da bi na kraju svega shvatio da je prevaren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poprilično bi moglo biti škakljivo objava ratnog puta jer bi mnogi branitelji mogli završiti u statusu svjedoka ili čak osumnjičenika jer su bili u navedeno vrijeme na određenom području i to u sklopu borbene formacije. Fred ništa drugo ni ne radi nego samo laprda o registru već godinu dana. Ne treba meni registar da bih znao tko se vodi od 91. a, došao je u moju postrojbu 96-te. Zna to i Ministar ali nema muda pokrenuti postupke protiv takvih jer se boji da ga ne snađe Pukanićeva sudbina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...iz objava primječujem da se plašite hrvatski sudova ,srba, tj otiči preko granice čini mi se da su vam utjerali strah u kosti...ili to pišu oni koji su protiv objave registra...baš sam znatiželjan šta če se dogoditi nakon objave...ja se ničega neplašim i ponosan sam da moje ime upišu u taj registar...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...iz objava primječujem da se plašite hrvatski sudova ,srba, tj otiči preko granice čini mi se da su vam utjerali strah u kosti...ili to pišu oni koji su protiv objave registra...baš sam znatiželjan šta če se dogoditi nakon objave...ja se ničega neplašim i ponosan sam da moje ime upišu u taj registar...

_________________________

Sve si rekao i ovo pišem samo da znaš da nas ima još koji tako misle.:palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..iz objava primječujem da se plašite hrvatski sudova ,srba, tj otiči preko granice čini mi se da su vam utjerali strah u kosti...ili to pišu oni koji su protiv objave registra...baš sam znatiželjan šta če se dogoditi nakon objave...ja se ničega neplašim i ponosan sam da moje ime upišu u taj registar...

 

Tako je. Nemate se čega plašiti. Ja osobno jedva čekam da se objavi registar, jedino ne znam kako će to riješiti sa MUP-om, a nadam se da će MUP Ministarstvu HB dostaviti podatke koji su potrebni za registar tj. da će se nekako i to zakonski riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je. Nemate se čega plašiti. Ja osobno jedva čekam da se objavi registar, jedino ne znam kako će to riješiti sa MUP-om, a nadam se da će MUP Ministarstvu HB dostaviti podatke koji su potrebni za registar tj. da će se nekako i to zakonski riješiti.

 

 

Odlično, mogu objaviti što hoće neinteresira me nimalo, ali svi koji ste tako hrabri čim objave registar pravac Srbija na buvljak u kupovinu, da vidim te hrabre koji će otići tamo, samo pričate bedastoče, nisam se ni ja bojao kad sam se dokopao pravog oružja, a sad ste goloruki po izvolite.Nebili to vi ako nenapravite to što ste rekili!! I sretno u Srbiji :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da još jedna opaska, šta to Vas briga kako će se riješiti objava za one koji su bili u sastavu MUP-a , znate vi vrlo dobro što je radio MUP i tko je bio u sastavu.Po meni to netreba ni objaviti, ili ako misle da je potrebno nek objave sve onda će sigurno zavladati mir između branitelja u MUP-u i onih koji nisu bili ajmo reći mupovci, koji su čuvali Jankomirski most s argentinkama i maskirnim uniformama američke vojske dok smo mi krvarili gospodo borci!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da još jedna opaska, šta to Vas briga kako će se riješiti objava za one koji su bili u sastavu MUP-a , znate vi vrlo dobro što je radio MUP i tko je bio u sastavu.Po meni to netreba ni objaviti, ili ako misle da je potrebno nek objave sve onda će sigurno zavladati mir između branitelja u MUP-u i onih koji nisu bili ajmo reći mupovci, koji su čuvali Jankomirski most s argentinkama i maskirnim uniformama američke vojske dok smo mi krvarili gospodo borci!!

 

pojasni malo, ali molim, uz dužan pijetet prema pripadnicima MUP-a, koji su mnogi ISKRVARILI, dok smo "mi" krvarili, i ostali živi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično, mogu objaviti što hoće neinteresira me nimalo, ali svi koji ste tako hrabri čim objave registar pravac Srbija na buvljak u kupovinu, da vidim te hrabre koji će otići tamo, samo pričate bedastoče, nisam se ni ja bojao kad sam se dokopao pravog oružja, a sad ste goloruki po izvolite.Nebili to vi ako nenapravite to što ste rekili!! I sretno u Srbiji :)

______________________-

Poštovani ja u svojih 60 i "kusur" godina ​nikad nisam bio u srbiji i nikada nisam imao potrebu.Zar radi srpskih "buvljaka"ići u srbiju?Zar nije dovoljno srpske robe po našim trg.centrima?Reci da nisi tako mislio,a ako jesi onda ti sretan put u srbiju.

P.S.:

Od 6.12.2012. g. prestaju voziti vlakovi na rel.Bg.-Zg.Za info da nebi slučajno pješačio kući.

CheKirac, nemoj ovo krivo shvatiti.(ovo sa vlakovima je istina-za info):vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlično, mogu objaviti što hoće neinteresira me nimalo, ali svi koji ste tako hrabri čim objave registar pravac Srbija na buvljak u kupovinu, da vidim te hrabre koji će otići tamo, samo pričate bedastoče, nisam se ni ja bojao kad sam se dokopao pravog oružja, a sad ste goloruki po izvolite.Nebili to vi ako nenapravite to što ste rekili!! I sretno u Srbiji :)

 

ima nešto istine u tome prvu pušku sam si napravio sam bojao sam se opalit da nebi se raspala,drugu sam zadužio thompsona imao sam osijecaj da bacam metke rukom,uniformu nisam smio ni pitat,kad vidim na tv usminkane uniforme americke puske itd... muka mi dode,volio bi otic u srbiju bas iz inata ali me strah imislim da necu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima nešto istine u tome prvu pušku sam si napravio sam bojao sam se opalit da nebi se raspala,drugu sam zadužio thompsona imao sam osijecaj da bacam metke rukom,uniformu nisam smio ni pitat,kad vidim na tv usminkane uniforme americke puske itd... muka mi dode,volio bi otic u srbiju bas iz inata ali me strah imislim da necu

Na sve gore navedene postove odgovaram , uz dužno poštovanje onima koji su dali život za Domovinu .Mi koji smo ostali živi molimo dragog Boga da je tako mada sam 1000 puta mogao popušit metak, ili geler, ali nije me htjelo, možda bih bio mirniji.Nisam ja mislio ić u nikakvu Srbiju niti mi je želja, niti sam ikad bio u Srbiji ni prije a ni polje DR-a.Ali sam to napisao da vidim tko će od nas prvi imat m---- da ode tamo.Imaju istina popise svih iz MUP-a 90 i 91 ali i iz ZG-a 91 pogotovo sa ovog mog područja. I nebih sad htio završiti u kazamatu srbijanskih mutikaša. Eto toliko od mene na ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAGREB, 28. studenoga 2012. (Hina) - Sabor će sutrašnju sjednicu započeti raspravom o izmjenama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kojima se omogućuje objava Registra branitelja. U općem dijelu Registra bit će navedeni ime, prezime i ime jednog roditelja branitelja, datum, mjesto i država rođenja, spol, mjesto prebivališta i adresa stanovanja, broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu, pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru, pripadnost MUP-u ili MORH-u te status (branitelja ili dragovoljca).

U posebnom dijelu Registra nalazit će se naziv postrojbe kojoj je branitelj pripadao i razdoblje sudjelovanja u Domovinskom ratu, dok će pomoćni podaci iz Registra služiti za tehničku podršku i razmjenu podataka s drugim tijelima i pravim osobama.

Javno dostupni u elektroničkom obliku bit će ime, ime jednog roditelja, prezime, godina i mjesto rođenja, ukupan broj dana sudjelovanja u Domovinskom ratu, pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru prikazana po broju dana i pripadnosti MUP-u, odnosno MORH-u.

Javno dostupni u elektroničkom obliku mogu biti i podaci iz posebnog dijela Registra branitelja temeljem pisane privole hrvatskog branitelja.

Izmjenama zakona također se omogućavaju povoljniji uvjeti za obiteljsku mirovinu u pogledu godina starosti udovica umrlog Hrvatskog ratnog vojnog invalida (HRVI) I. i II. skupine, kojemu je do smrti bilo priznato pravo na doplatak za pomoć i njegu druge osobe.

Status branitelja moći će ostvariti i osoba kojoj je u odgovarajućem postupku utvrđeno samovoljno napuštanje postrojbe, za razdoblje sudjelovanja u obrani Hrvatske.

Pravo na stambeno zbrinjavanje ostvarit će i dragovoljci, pripadnici borbenog sektora, koji nisu stekli status HRVI, a u ratu su proveli najmanje dvije godine.

Udovicama i izvanbračnim suprugama poginulih hrvatskih branitelja daje se mogućnost sklapanja nove bračne ili izvanbračne zajednice bez gubitka stečenih prava.

Sjednica Hrvatskog sabora počinje u 9,30 sati.

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kratko i jasno ja sam za objavu ali ne vidim što to rijršava

 

osobno sam bio u srbiji nekoliko puta, prvi put 2009 (poslovno išao po djelove za kombajn) i mogu vam reći da mi nije bilo baš milo kad sam išao prvi puta, policajac mi odneo putovnicu a mene izdvojio sa strane i čekaj nekih pola sata, znači provjera je bila, podatke imaje možda bolje nego naše ministarstvo

- čak bi mogli od njih tražiti da nam daje svoj registar nas branitelja i da to bude pravi borbeni, baš me zanima dali i u tom registru ima 500 000 branitelja ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz napomenu da ja nisam branitelj, mene objava registra branitelja zabrinjava u smislu nove pojave - nonšalantnosti s kojom se zakonom dopušta obrada osobnih podataka ogromnog broja ljudi, a bez jasne svrhe i mjerila uspješnosti ostvarenja cilja (dakle, izbjegava se odgovornost). Slično kao s objavom poreznih dužnika, koja je učinjena... zašto više točno, sjeća li se netko? I zna li netko reći efekte iste? Kao da i nije.

 

Isto tako mi nije jasno zašto i po kojoj osnovi se objavljuje samo registrar branitelja u Domovinskom ratu? Ne bi li zapravo trebalo objaviti registar _veterana_, dakle svih osoba koje su služile u našim vojnim snagama, odn. vojnim snagama država koje je RH sljednik?

 

Možda će biti zanimljivo kako je SAD to uredio.

 

Kod njih je objava registra veterana kompromis između zakona o pravu na pristup informacijama (podaci o veteranima se očigledno smatraju podacima države) i zakona o zaštiti osobnih podataka. Podijeljeni su u federalne i arhivske zapise. U arhivske zapise spadaju podaci o veteranima koji su službu napustili do 1950. godine, a federalni su noviji. Arhivski su u potpunosti otvoreni javnosti, dok se do mnogih podataka iz federalnih zapisa može doći, ali na temelju _pismenog_ zahtjeva (ne e-mailom) u kojem moraju biti navedeni istiniti podaci o primatelju i zahtjev potpisan.

 

Pri tome je, naravno, potrebno na neki način identificirati osobu čije se informacije žele - koliko vidim, ne postoji nigdje javno "na banderu" okačen popis veterana.

 

Ipak, jednom kada se identificira veteran, općoj javnosti je dostupno dosta informacija o veteranu:

 

- http://www.archives.gov/st-louis/military-personnel/foia-info.html

 

Daljnje informacije:

 

- http://www.archives.gov/veterans/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda zato što (kao i što sami navodite) niste branitelj, tako pišete.

 

Meni osobno (pišem u svoje ime) objava spiska branitelja više znači, nego sve one medaljurine i odlikovanja koja sam dobio u ratu.

 

I da se mene pita (kao što me se ne pita), u spisku tj. registru branitelja treba objaviti sve, ama baš sve, (ime, prezime, ime oca, godište, vrijeme provedeno u ratu kao i pripadnost borbenoj ili neborbenoj postrojbi, MUP,HV,HOS..i status HRVI-ako ima).

 

Mislim da će uglavnom svakom istinkom branitelju biti zadovoljstvo da njegovo ime bude na ovom časnom spisku iz kojeg se može vidjeti da je branio domovinu tj. gdje je bio dok je trajao "festival" prije 20-tak godina.

 

 

Što se tiče amerike, oni nisu bili napadani niti vodili obrambeni rat i mislim da ne treba uspoređivati njihovu situaciju i situaciju u kojoj je bila RH.

Oni imaju svoje umirovljene veterane iz vojske koja je sebi uzela za pravo da izigrava svjetskog policajca po cijeloj kugli zemaljskog i naravno, posjeduju najmodernije naoružanje i opremu, atomske bombe, bespilotne letjelice, nosače zrakoplova, zrakoplove, tenkove, topove, pucaju iz najmodernijeg naoružanja, a hrvatski branitelj je u početku branio svoju državu iz "praćke" i zove se branitelj jer je branio svoju državu.

 

Branitelji su imali zanemariv broj kalašnjikova i lovačkih pušaka protiv jedne od najmoćnijih oružanih snaga u Europi.

 

A oni "branitelji" koji se se lupali u prsa hvaleći se da su bili sudionici rata, neka se sada prepoznaju u registru pa to mogu i dokazati tako što jesu ili nisu evidentirani.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda zato što (kao i što sami navodite) niste branitelj, tako pišete.

 

 

Mislim da će uglavnom svakom istinkom branitelju biti zadovoljstvo da njegovo ime bude na ovom časnom spisku iz kojeg se može vidjeti da je branio domovinu tj. gdje je bio dok je trajao "festival" prije 20-tak godina.

 

;-)

 

Ne bi se složio s tvojom mišljenjem a znam još neke branitelje koji se isto ne bi složii s tvojim mišljenjem a bili su zarobljeni kao dragovoljci po srpskim konc logorima.

To bi značilo da mi koji se ne slažemo sa objavom registra i koji ne djelimo mišljenje onih koji su za objavu da nismo istinski branitelji?!

 

Kao što sam već napisao, nakon objave registra bit če velikih problema. Dok srbi nekoga od branitelja zaustave na granici i strpaju ga u pritvor samo zato što se našao na spisku - registru branitelja, pa samo da ga radi toga zadrže i sat vremena a nedaj Bože duže, eto vam koristi od registra. Zaboravili ste slučaj branitelja Purda i Marić ? Također sam siguran da će registar pregledavati razni srpski tužioci za ratne zločine pa kada podignu protiv nekog branitelja optužnicu ( naravno neosnovanu ) ali oni če optužnice podizati i po optužnicama će se maltretirati branitelji i to ovdje po Hrvatskoj.

Svi znamo da se srbi žele na neki svoj ludi način osvetiti za oslobađanje naših generala, oni jedva čekaju taj registar.

 

Bili živi pa vidjeli kroz godinu dana nakon objave registra šta će biti istina od ovoga što sam napisao. Na žalost ali bit će tako, volio bi da griješim ali....bumo vidjeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato sam i napisao "uglavnom".

 

To ne znači da onaj tko ne želi da se njegovo ime objavi u registru i nije branitelj.

Svi oni koji ne žele vidjeti svoje ime na popisu ili ne žele da ga drugi vide, imaju svoje razloge bili oni opravdani (sredina u kojoj žive, zaposlenje, prijelaz preko ganice...) ili neopravdane, a te druge razloge sam već u prethodnom postu naveo, kao što sam napisao i da je to moje osobno mišljenje na koje valjda imam pravo kao i svaki branitelj ili građanin RH.

 

Ipak, ja sam za objavu registra i mislim da je to trebalo odavno učniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato sam i napisao "uglavnom".

 

To ne znači da onaj tko ne želi da se njegovo ime objavi u registru i nije branitelj.

Svi oni koji ne žele vidjeti svoje ime na popisu ili ne žele da ga drugi vide, imaju svoje razloge bili oni opravdani (sredina u kojoj žive, zaposlenje, prijelaz preko ganice...) ili neopravdane, a te druge razloge sam već u prethodnom postu naveo, kao što sam napisao i da je to moje osobno mišljenje na koje valjda imam pravo kao i svaki branitelj ili građanin RH.

 

Ipak, ja sam za objavu registra i mislim da je to trebalo odavno učniti.

-------------------

Da tako je Mrljavac , uz mali po mojem mišljenju ispravak.Sredina u kojoj živi HB najvjerojatnije zna da je dotična osoba bila HB ili zna da nije bila u ratu.Da sam lažnjak jako bi se protivio objavi registra.Do rez. dijelova za strojeve i nije potrebno ići u srbiju.Ima ih i u hrvatskoj za sve njihove imt i zmajeve, a mogu se maručiti i poštom. Ima i drugih načina.Nismo se bojali 91.g. a nećemo se ni sada kao ni u budučnosti.

:palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...slažem se u potpunosti ,jedino me zanima kakav efekat če imati na takozvane "lažne branitelje" hočeli institucije raditi svoj posao...

 

Već danas nadležne institucije znaju za njih 5100 koji su dobili mirovine na osnovu lažiranja statusa branitelja ili ratnog puta ili medicinske dokumetacije. I ??? Nitko ništa. Oni i dalje primaju mirovine i to zadnjih 14 godina.

 

Sve se zna, tko, kada i koliko. I to znaju oni koji bi morali po zakonu iste sankcionirati, ali ništa se ne događa. Pa tako što se tiče istoga neće biti promjena ni objavom registra branitelja. Ali zato če branitelji biti u velikoj opasnosti od podizanja optužnica i zadržavanja kod prelaska granica sa srbijom, crnom gorom i bih. Ima branitelja koji prelaze granice, koji nisu u umirovini i imaju stalna primanja nego moraju preči granicu da bi zaradili za kruh.

 

Evo nešto o lažnjacia piše i ovdje :http://www.24sata.hr/news/lazni-vojni-invalidi-ostetili-su-proracun-za-cak-42-mlrd-kuna-286288

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno podrzavam to -ni ja ne mislim na istocne krajeve a jos manje u kanadu ili takve zemlje di oni nesto smisljaju,najbolje u majci Hrvatskoj pa kakva god bila valjda nebu maceha za nas

 

Ima jedna stavka u Utavu RH a zove se sloboda kretanja građana. Ovime bi registrom ta stavka mogla biti debelo ugrožena barem za neke koji se nađu u tom registru.

 

Nemojmo misliti samo na sebe i samo po sebi suditi i ostale branitelje. Ima ljudi - branitelja koji da bi preživjeli moraju preći preko istočnih granica.

Nakon objave registra dok budu na osnovu podihnutih optužnica od strane srbije počela privođenja branitelja po cijeloj našoj majci Hrvatskoj, pa čemo onda vidjeti ko je imao pravo i čemu uopče taj registar.

 

Nedavno je i sam general Mladen Markač iznjeo svoje neslaganje oko objave registra branitelja. Po mišljenju nekih a i po mišljenju samog ministra FM-a on onda ne bi spadao pod " prave-časne " branitelje, več pod one druge.

 

Neozbiljno od jedne države što radi sa podacima koji bi trebali biti tajni. Da želi da se riješi problem "lažnih " branitelja , "lažnih hrvi-a " i lažnih korisnika istih mirovina, znaju se 5100 osoba koje isto koriste a kojima je sam dr. D. R . potpisao za mirovine, pa počnite od njih , ma tko i ma gdje oni bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz svima

mene zanima -ako-taj zakon bude kako kaze objavljen tj.da bude spis svih nas branitelja to je ok.Ali kad se ustanovi da ima laznih branitelja koji su desetljece i vise crpili novac i dobili stanove itd.tko ce njih kaznit kad ce ih sudit itd

to nije ministar rekao !!!

 

poz

 

Evo ti pa pročitaj i vidjet češ da se za nemali broj njih več zna i nitko ništa ne poduzima. http://www.24sata.hr/news/lazni-vojni-invalidi-ostetili-su-proracun-za-cak-42-mlrd-kuna-286288

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kome koristi taj registar ako u njemu bude 150 000 lažnjaka kako kaže i sam Fred?

Da su najprije odvojili žito od kukolja pa onda objavili registar branitelja i registar lopova to bi bilo pravedno.Ovako tko zna tko je tko,možemo znat samo uži krug ljudi koje poznajemo a ostale????????

Ali sa politikom se nikad nezna možda postoje neki drugi razlozi poznati njima(političarima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi moji ja sam bija od prvi dana i kolikon sam moga sudjelovati do zadnjih dana a ko su da nam sude ljudi koji su naglo ozdravili kad su došli blizu oltara.niko od branitelja nije protiv registra i svi ćemo ko jedan stati za drugim i s ponosom izreći svoje ime jer ja sam HRVATSKI BRANITELJ a ja sam samo božidar škoda iz zadra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imao namjeru po ovoj temi ništa pisati ali tolika šarolikost u odgovorima me ipak natjerala da nešto spomenem.

Naime, što se dobiva sa spiskom od 500000 ljudi u kojem se nalaze i borbeni i neborbeni sektor jer je za status branitelja bilo dovoljno jedan dan angažmana za vrijeme rata, dakle i onaj koji je služio vojni rok i kustos vojnog muzeja i svirač trube u vojnom orkestru i borac na prvoj crti su svi branitelji, i pjevači koji su održavali koncerte i političari koji su u to vrijeme sjedili u saboru svi su oni (zakonski gledajući) hrvatski branitelji.

Tko će iz tog spiska izdvojiti one koji nisu zaslužili da na tom spisku budu, odgovor je nitko jer je svaki sa tog spiska na neki način najmanje jedan dan bio sudionik domovinskog rata na bilo koji način.

Da se mene pita, a ne pita me se bilo bi puno korisnije objaviti (ali ne javno) spisak branitelja koji su koristili ili koriste neko od prava iz ZOPHBDR jer je taj spisak manji ali mnogo interesantniji za filtrirati jer se u njemu vide oni koji su sa dva tjedna terena ili pozadinsko logističke postrojbe oboljeli i koriste mirovine, na tom spisku bi se moglo vidjeti da je pero perić za kojega znamo da je pijan doma razbil auto i sebe stradal doma a ne na prvoj crti i nema pravo na mirovinu, ovako taj popis doista ne služi ničemu osim da se upotpuni sa pripadnicima zasebnih postrojbi za koje eventualno treća zainteresirana strana još nije imala podatke (popus specijalne policije ili zasebnih postrojbi A brigada).

Neka se popis objavi, nisam protiv ali nisam niti za, bilo bi pametnije sastaviti komisiju i za sve koji koriste neka prava zatražiti ratne puteve pa napraviti reviziju.

Ovako doista ne vidim neke koristi od tog popisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presvetli,zbog toga što su u registru razni trubači,kustosi,čistačice...mislim da registar treba objaviti.Tko ih je i zašto ugurao u registar zna se.Problem je što su ti padobranici darovani novcem branitelja iz braniteljskog fonda i to često sa većim udjelom od branitelja sa prve crte.Tko ih je i zašto darovao zna se.To je tih 150 tisuća ubačenih poslije rata.Zbog svega navedenog mislim da je objava registra u prvom redu politička odluka da se razotkriju oni koji su po zakonu opljačkali branitelje kroz napuhani registar. Uvjeren sam da velika većina Hrvata ne zna tko se sve nalazi u registru i koja se prevara dogodila sa registrom na štetu branitelja.Zato mislim da je krajnje vrijeme za objavu (istine) registra. Srpske optužnice mislim da su bajke za malu djecu jer oni registar imaju odavno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me zašto se nitko nije bunio ni bilo što poduzeo da se otkrije onaj ili oni koji su dali podatke za objavu reg.H.B. Naravno u tom registru su bili branitelji iz gardijskih brigada,taktičkih grupa ali nijedan koliko je meni poznato iz MUP-a.Moje je ime bilo i u tom ilegalnom registru.Nejasno mi je tko je izostavio Hrvatsku policiju?To može biti dosta diskutabilno ali i znakovito.Što su poduzeli bivši ministri branitelja?Očito ništa pa se čovjeku motaju svakakve misli u glavi.Ja sam osobno da se objavi ali da budemo u njemu svi a ne da se opet pojavi da se nekog izostavilo.Zar smo mi čija su imena objavljena za, kako da se izrazim, nekakvi odstrel?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..nije problem ako trebaju imam sliku iz nuštra ,pokraj uništenog tenka rado im pošaljem..

_____________________

Poštovani 1kupusar ako je riječ o amaterskim slikama iz rata onda ja prilažem materijale od profića gdje nisam pozirao znači uslikali me a da nisam znao.E sad ja neću reći da li je to bila Trpinjska ,silosi,Svilaja,Dinara itd.Ja mislim da je problem u tome da ima ipak branitelja koji se boje objave registra.Zbog čega to samo oni znaju.

Pozdrav braniteljima koji se ne srame biti ono što jesu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

_____________________

Poštovani 1kupusar ako je riječ o amaterskim slikama iz rata onda ja prilažem materijale od profića gdje nisam pozirao znači uslikali me a da nisam znao.E sad ja neću reći da li je to bila Trpinjska ,silosi,Svilaja,Dinara itd.Ja mislim da je problem u tome da ima ipak branitelja koji se boje objave registra.Zbog čega to samo oni znaju.

Pozdrav braniteljima koji se ne srame biti ono što jesu!

... pa samo su purdu uhvatili i kada smo napravili prosvijed u zagrebu odmah su ga pustili....ima srba u hrvatskoj ako uhvate jednog našeg mi čemo sto njihovih ....nakon toga če drugačije razmišljat..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 1kupusar,nisi u pravu.Uhhvatili su gosp,Purdu i gosp.Marića.Prosvjed za puštanje Purde na slobodu bi prošao kao i prosvjed za Marića,tj bez rezultata jer se u Hrvatskoj nitko na prosvjede ne obazire jer nisu pravi nego isforsirani za dnevnu politiku.Dokaza koliko god vam treba.

Dalje,Purda je pušten na slobodu jer je imao"SREĆE"biti uhićen pred izbore Kosorice i društva pa je morao biti pušten makar Kosorica platila iz svog džepa,što joj i nije pomoglo na izborima.A ako misliš da nije to tako,tj da je Purda nije pušten zbog izbora u RH,nego zbog prosvjeda,bili su prosvjedi i za Mariča i to ne jedan,ali izbori su tek prošli,novi su za tri godine i koga boli kur.. za Mariča.O tome če se početi pisati,prosvjedovati od strane oporbe i vlasti tek za otprilike 2god i 8 mjes.

Što se tiče reg.Branitelja,objavili ili ne baš me briga,ko želi doć po mene mora doći spreman,a što se tiče toga,lažan ili pravi,lako sam riješio u svojoj ulici,poslije one objave onog registra na netu.Tri stara komunistička smrada su dobili po njuški i osobno su se uvjerili da sam pravi i da PTSP nije lažan.Sada su manji od makova zrna.

Pozdrav ekipi bojali se ili ne objave registra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....prosvijedi za purdu mislim da nisu bili politički a kosor se bojala da neče biti još večih bobuna zbog hapšenja branitelja ona je tada imala dobre odnose sa srpskim pretsednikom i mislim da je utjecala na puštanje purde a marić je nešta šverco zato je završio u zatvoru kasnije se prebacilo u problematiku da je zbog toga što je bio u registru branitelja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ovo je krasno da i oni koji su samovoljno napustili postrojbu primaju mirovinu, dobiju stambeni kredit. Poznajem jednoga koji je pobjega o sa terena (nije iz moje postrojbe) i umjesto da mu se sudi kao dezerteru on će sada dobiti i sve povlastice. Da li se i to upisuje u registar. Mene zanima tko je ostvario status HRVI i koji postotak, na osnovu čega je to ostvario, da li je dobio stan ,kredit.... jer istina je da su si mnogi " sređivali " papire dok se još nije znalo da li je rat gotov ili ne. Neka Ministar kaže kakve će biti sankcije ( iako mislim da ih neće ni biti ) i prema onima koji su dobivali statuse i branitelja i dragovoljaca kao i onih koji su im to davali. Neka upišu i odličja i gdje i pod kojim okolnostima su zasluženi. Pa kada pišu neka pišu sve jer nekome je šest dana rata bilo puno više nego nekome šest godina. Nije svakome rat bio isti. Neka upiše naš vrli Ministar i kaznene sankcije za one koji su se lažno predstavljali i ostvarivali beneficije i one koji su im to sređivali jer sami nisu mogli. Odgovor znate i sami...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 1kupusar,nisi u pravu.Uhhvatili su gosp,Purdu i gosp.Marića.Prosvjed za puštanje Purde na slobodu bi prošao kao i prosvjed za Marića,tj bez rezultata jer se u Hrvatskoj nitko na prosvjede ne obazire jer nisu pravi nego isforsirani za dnevnu politiku.Dokaza koliko god vam treba.

Dalje,Purda je pušten na slobodu jer je imao"SREĆE"biti uhićen pred izbore Kosorice i društva pa je morao biti pušten makar Kosorica platila iz svog džepa,što joj i nije pomoglo na izborima.A ako misliš da nije to tako,tj da je Purda nije pušten zbog izbora u RH,nego zbog prosvjeda,bili su prosvjedi i za Mariča i to ne jedan,ali izbori su tek prošli,novi su za tri godine i koga boli kur.. za Mariča.O tome če se početi pisati,prosvjedovati od strane oporbe i vlasti tek za otprilike 2god i 8 mjes.

Što se tiče reg.Branitelja,objavili ili ne baš me briga,ko želi doć po mene mora doći spreman,a što se tiče toga,lažan ili pravi,lako sam riješio u svojoj ulici,poslije one objave onog registra na netu.Tri stara komunistička smrada su dobili po njuški i osobno su se uvjerili da sam pravi i da PTSP nije lažan.Sada su manji od makova zrna.

Pozdrav ekipi bojali se ili ne objave registra.

________________________

Točno tako dewill,​neka samo dođu ali kako kažeš neka budu spremni na posljedice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prijašnim postovima čitam kako nije bitno što netko ima status branitelja jer obični branitelji i tako nemaju nikakva prava.Po što sam branitelj pokušat ću pojasnit da nije tako.Svi branitelji(i oni koji to nisu)imaju pravo na udjele u braniteljskom fondu.Problem je što ovi drugi (lažni)imaju po hrvatskim zakonima pravo na više udjela(novca)od branitelja.Kako?Svi zaposlenici MORH-a (trubaći,tamburaši u vojnim orkestirama,portiri,čuvari, čistačice, administratorice,tajnice iz ureda i 100km od prve crte) i MUP-a (isto kao i u MORH-u portiri,čistačice,tajnice...) imaju status hrvatskog branitelja u punom trajanju od 1990. do 1996.i slijedom toga 1dan 1bod i tako dolaze do blizu 20 udjela u braniteljskom fondu.Vrijednost 1 udjela u braniteljskom fondu varira od 550 do 700 kuna.Za razliku od papirnatih branitelja , branitelj koji je proveo na prvoj crti 1992.1993.1994.(akcija Maslenica,oslobađenje hrvatskog juga) u tom istom braniteljskom fondu ima pravo na nešto manje od 11 udjela po principu 1dan 1bod 100 bodova 1 udjel.Nadam se, da je prevara koja se dogodila braniteljima sa prve crte očita. Problem je što je i više od trećina papirnatih branitelja od ukupno 500 tisuća iz registra.Tko je i zašto napravio ovakav registar sa ovoliko papirnatih branitelja i podjelu udjela iz braniteljskog fonda zna se. Ovo je samo jedan primjer kako su Branitelji opljačkani i poniženi po zakona. Po meni najgori oblik pljačke je pljačka po zakona a najgori oblik korupcije je politička korupcija.

Ovdje nisam pisao o lažnim koji su krivotvorili dokumentaciju i tako ušli u registar već samo o onima koji su u registru po idotskim zakonima i pravilima i koje će biti ne moguće izbaciti iz registra ali mislim da treba javno reći tko je napisao takve propise i zakone i na taj način ponizio Branitelje. Po meni to su oni koji se predstavljaju kao najveći zaštitnici branitelja,zna se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prijašnim postovima čitam kako nije bitno što netko ima status branitelja jer obični branitelji i tako nemaju nikakva prava.Po što sam branitelj pokušat ću pojasnit da nije tako.Svi branitelji(i oni koji to nisu)imaju pravo na udjele u braniteljskom fondu.Problem je što ovi drugi (lažni)imaju po hrvatskim zakonima pravo na više udjela(novca)od branitelja.Kako?Svi zaposlenici MORH-a (trubaći,tamburaši u vojnim orkestirama,portiri,čuvari, čistačice, administratorice,tajnice iz ureda i 100km od prve crte) i MUP-a (isto kao i u MORH-u portiri,čistačice,tajnice...) imaju status hrvatskog branitelja u punom trajanju od 1990. do 1996.i slijedom toga 1dan 1bod i tako dolaze do blizu 20 udjela u braniteljskom fondu.Vrijednost 1 udjela u braniteljskom fondu varira od 550 do 700 kuna.Za razliku od papirnatih branitelja , branitelj koji je proveo na prvoj crti 1992.1993.1994.(akcija Maslenica,oslobađenje hrvatskog juga) u tom istom braniteljskom fondu ima pravo na nešto manje od 11 udjela po principu 1dan 1bod 100 bodova 1 udjel.Nadam se, da je prevara koja se dogodila braniteljima sa prve crte očita. Problem je što je i više od trećina papirnatih branitelja od ukupno 500 tisuća iz registra.Tko je i zašto napravio ovakav registar sa ovoliko papirnatih branitelja i podjelu udjela iz braniteljskog fonda zna se. Ovo je samo jedan primjer kako su Branitelji opljačkani i poniženi po zakona. Po meni najgori oblik pljačke je pljačka po zakona a najgori oblik korupcije je politička korupcija.

Ovdje nisam pisao o lažnim koji su krivotvorili dokumentaciju i tako ušli u registar već samo o onima koji su u registru po idotskim zakonima i pravilima i koje će biti ne moguće izbaciti iz registra ali mislim da treba javno reći tko je napisao takve propise i zakone i na taj način ponizio Branitelje. Po meni to su oni koji se predstavljaju kao najveći zaštitnici branitelja,zna se!

___________________________-

Da to su činjenice koje si dobro opisao.Ja bi još dodao 7% INA-dionica iz braniteljskog fonda koje je vrla predsjednica vjerojatno u dogovoru sa svojim "šefom Ivom" prodala MOL-u koji ima puna upravljačka prava u INI. Sa time bi se moralo pozabaviti državno odvjetništvo ili USKOK ili kaj ja znam možda netko drugi.Novcem FB su financirali svoje poltrone.Kad je nestalo novca raspao se i tada vladajući sistem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a zašto svi ko je za objavu registra ne upišet lipo svoje ime odi s ponosom ko 91 i dalje jer svaki dan na crti je težak jer dečki bili smenom neki samo jedan dan i poginili a neki i nestali a ko je da im sude za taj jedabn dan koji ji su došli iz srca i duše i ostavili svoje tilo i dušu NEKA IM BUDE LAKA ZEMLJA.P.M.G.B..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pucanj u prazno, mazanje očiju, ovakvim formatom objave registra ja ne vidim svrhu, osim ispunjavanja predizbornih obećanja, niti će pisati koja postrojba, niti od kad do kad u toj postrojbi (što je po meni najbitnije), ovim se neće postići ništa, osim dobre teme za trač babama na tržnici

 

ako se želi nešto postići potrebno je promijeniti ZAKON o stjecanju statusa "branitelja", i na taj način se rješiti "lažnih" branitelja, koji to u stvari i nisu, nego su po sili zakona uvršteni u registar, pa nije tajnica u MUP-u u Puli kriva što su je uvrstili u registar branitelja, pa će sad ona biti proglašena lažnim braniteljem, i biti pribita na stup srama, a žena samo radila svoj posao, ni kriva ni dužna, kriv je zakon, i onaj tko je omogućio taj zakon!

 

hoću reći, da jedino promjenom zakona, tj. uvjeta za stjecanje statusa hrvatskog branitelja se može nešto postići, ovako, to je sve k...c

 

objava registra DA ali u formatu da se vidi: koja postrojba i vrijeme provedeno, od kad-do kad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pucanj u prazno, mazanje očiju, ovakvim formatom objave registra ja ne vidim svrhu, osim ispunjavanja predizbornih obećanja, niti će pisati koja postrojba, niti od kad do kad u toj postrojbi (što je po meni najbitnije), ovim se neće postići ništa, osim dobre teme za trač babama na tržnici

 

ako se želi nešto postići potrebno je promijeniti ZAKON o stjecanju statusa "branitelja", i na taj način se rješiti "lažnih" branitelja, koji to u stvari i nisu, nego su po sili zakona uvršteni u registar, pa nije tajnica u MUP-u u Puli kriva što su je uvrstili u registar branitelja, pa će sad ona biti proglašena lažnim braniteljem, i biti pribita na stup srama, a žena samo radila svoj posao, ni kriva ni dužna, kriv je zakon, i onaj tko je omogućio taj zakon!

 

hoću reći, da jedino promjenom zakona, tj. uvjeta za stjecanje statusa hrvatskog branitelja se može nešto postići, ovako, to je sve k...c

 

objava registra DA ali u formatu da se vidi: koja postrojba i vrijeme provedeno, od kad-do kad

____________________________-

 

Slažem se sa tobom vnkovci i to sa dodatkom ili podatkom tko je dragovoljno otišao od svoje kuće stotine km da bi branio Hrvatsko tlo od ekspanzije neprijatelja, kao i tko je bio primoran biti dragovoljac u vlastitom mjestu ,kući.Ovo zvući grubo vinkovci ali je istinito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Registar mi naliči popisu za sve SŠ da im se olakša posao u njihovim svinjarijama.

Nije mi poznata niti jedna zemlja u svijetu da sastavlja popise svojih ratnika i objavljuje ih niti je to itko činio u povijesti.

Bilo bi mi draže da svi pričaju o gospodarskom rastu i uspjesima ,da se tu traže krivci za

eventualne krive procjene .

Živimo u agresijom porušenoj zemlji , opljačkanoj ,iu zemlji gladnih ,nezaposlenih,zemlji u kojoj cvjeta korupcija na svim razinama ,u zemlji bez investicija radi neefikasnih i korumpiranih birokrata .

To su važne teme ,važnije popisa branitelja .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi poznata niti jedna zemlja u svijetu da sastavlja popise svojih ratnika i objavljuje ih niti je to itko činio u povijesti.

 

Hmm, a što je ovo?

 

Australski veterani u Vijetnamskom ratu:

 

http://www.vietnamroll.gov.au/home.aspx

http://www.vietnamroll.gov.au/veteransearch.aspx

 

 

Ruski veterani u drugom svjetskom ratu:

 

http://www.pobediteli.ru/

 

 

Pregled veterana iz drugog svjetskog rata iz savezne države Kanzas (SAD):

 

http://www.kshs.org/p/wwii-kansas-draft-board-records-index/11208

 

 

Itd...

http://www.archives.gov/veterans/

 

a020.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm, a što je ovo?

 

Australski veterani u Vijetnamskom ratu:

 

http://www.vietnamroll.gov.au/home.aspx

http://www.vietnamroll.gov.au/veteransearch.aspx

 

 

Ruski veterani u drugom svjetskom ratu:

 

http://www.pobediteli.ru/

 

 

Pregled veterana iz drugog svjetskog rata iz savezne države Kanzas (SAD):

 

http://www.kshs.org/p/wwii-kansas-draft-board-records-index/11208

 

 

Itd...

http://www.archives.gov/veterans/

 

a020.gif

 

___________________________

Da g.Mrljavac mnogi koji imaju pristup internetu ne koriste sve njegove mogućnosti.Ali da se vratim na emisiju HRT-a toćnije na brigu Hrvatske za svoje borce a da stvar bude još lošija zaboravili na generala Mile Dedaković Jastreb-a.Gušilo me u grlu kad sam vidio da se nitko ne brine o Hrvatskim borcima.

Jadna naša Domovina sa takvom brigom o onima koji su ju stvarali.

Pozdrav svim ljudima dobre volje a pogotovo zaboravljenim Hrvatskim Braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

____________________________-

 

Slažem se sa tobom vnkovci i to sa dodatkom ili podatkom tko je dragovoljno otišao od svoje kuće stotine km da bi branio Hrvatsko tlo od ekspanzije neprijatelja, kao i tko je bio primoran biti dragovoljac u vlastitom mjestu ,kući.Ovo zvući grubo vinkovci ali je istinito.

 

Ne razumijem Ocelot što želiš reći sa ovim. Kakva je razlika između dragovoljca koji je ostao braniti kućni prag i onog koji mu je recimo iz Rijeke došao pomoći u tome? Po meni i jedan i drugi su dragovoljci koji su branili svoju domovinu. Nitko nije bio ''primoran'' ni na šta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem Ocelot što želiš reći sa ovim. Kakva je razlika između dragovoljca koji je ostao braniti kućni prag i onog koji mu je recimo iz Rijeke došao pomoći u tome? Po meni i jedan i drugi su dragovoljci koji su branili svoju domovinu. Nitko nije bio ''primoran'' ni na šta!

 

To se odnosi na jedan post gdje mi je bilo odgovoreno da nije isto braniti svoju kuću koja je direktno ugrožena ili braniti Hrvatsku daleko od kuće. To je meni izgledalo da ja kao dragovoljac branitelj gdje moja kuća i obitelj nije direktno ugrožena sam "manje vrijedan" branitelj i da je meni bilo lakše.

Neda mi se tražiti taj post ali su me neke stvari dosta dirnule.

P.S.:Nitko se nije očitao na moj post odnosno link HRT-a gdje se može vidjeti kako se ponaša država i HVIDR-a prema generalu Dedakoviću-Jastrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He,he, Mrljo ali to su podaci večinom iz drugog svjetskog rata znači prošlo od 45 po završetku do danas 67.godina...znači da su ti momci imali 20 god. danas bi imali 87.god.

 

Nemam ni ja ništa protiv da se objavi moj ratni put u cijelosti nakon 50.god....

Mada ako im je baš želja mogu im ga javno dati na uvid iako na njemu piše Vojna tajna-strogo povjerljivo...

Ništa novo niti spektakularno neće se dogoditi sa objavom...u Kanadu ionako nemogu(zabranjeno svim sudionicima DR) a za srbiju me zabole k...c tamo ionako neidem eventualno u neki novi rat,a BiH mi draga ali nemam potrebe...držite se zapada Austrija,Švicarska,Dojčland,Švedska itd...

 

P.S.Inače u onom starom "Kvazi" registru sve su točno naveli i sve mi štima po datumu i to sa svim vremenom i postavljenjima točno po redu tako da registrom več barataju i "oni" s druge strane i mišljenja sam da imaju i preciznije podatke nego neke naše "službene" institucije.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se odnosi na jedan post gdje mi je bilo odgovoreno da nije isto braniti svoju kuću koja je direktno ugrožena ili braniti Hrvatsku daleko od kuće. To je meni izgledalo da ja kao dragovoljac branitelj gdje moja kuća i obitelj nije direktno ugrožena sam "manje vrijedan" branitelj i da je meni bilo lakše.

Neda mi se tražiti taj post ali su me neke stvari dosta dirnule.

@ Ocelot oprosti, nisam čitao taj tvoj post pa sam krivo shvatio :)

Mislim da si u pravu glede shvaćanja pojama - dragovoljac.

Mislim isto kao i ti.

Pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Ocelot oprosti, nisam čitao taj tvoj post pa sam krivo shvatio :)

Mislim da si u pravu glede shvaćanja pojama - dragovoljac.

Mislim isto kao i ti.

Pozdrav :)

 

zlatko-grga sve je ok.Nisam ti ništa zamjerio. Nisam od onih koji koji ne shvaćaju sami svoje postove.Da sam spomenuo nick dotičnog onda bi po običaju nastala nepotrebna polemika.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me zašto se nitko nije bunio ni bilo što poduzeo da se otkrije onaj ili oni koji su dali podatke za objavu reg.H.B. Naravno u tom registru su bili branitelji iz gardijskih brigada,taktičkih grupa ali nijedan koliko je meni poznato iz MUP-a.Moje je ime bilo i u tom ilegalnom registru.Nejasno mi je tko je izostavio Hrvatsku policiju?To može biti dosta diskutabilno ali i znakovito.Što su poduzeli bivši ministri branitelja?Očito ništa pa se čovjeku motaju svakakve misli u glavi.Ja sam osobno da se objavi ali da budemo u njemu svi a ne da se opet pojavi da se nekog izostavilo.Zar smo mi čija su imena objavljena za, kako da se izrazim, nekakvi odstrel?:-?[/quote

-------------------------------------------------------------------------------------- Ma kolega zar Vam nije jasno da smo mi samo kako bih rekao narod moneta za podkusurivanje, i dobivanje sitnih političkih poena.Tko to na ovom bijelom svijetu još objavljuje registre svoje vojske koja je sudjelovala u bilo kojem ratu, niko, samo smo se mi sjetili pametni Hrvati da objavimo tko je imenom i prezimenom i ostalim podacima bio na bojištu pravednog i osloboditeljskog rata.Sad nam se ovi preko grane smiju ko budale, dali smo im sve branitelje na tacni, izvolite mi se nebojimo vas a vi.Nemogu da vjerujem, to bi trebala biti vojna tajna, ako ne to onda bi trebala ustavom i zakonom biti zabranjena, ali ne ovi neznaju što bi radili pa se igraju našim životima.Ali treba naći rupu u zakonu pa ih ljepo tužit i pobrat pare , nek plate za ovo što će moje ime i prezime moći vidjeti i Eskim na sjevernom polu ako ima internet.Svatko od nas zna gdje je bio i što je radio, zna to i ova vlada i ministar,kome onda treba registar, narodu Hrvatske, pa nije valjda narod protiv onih koji su oslobodili i dali živote za ovu napaćenu zemlju.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo registra ili ne moje zdravlje je ionako potpuno narušeno tako da me niti jedan događaj ne može dodatno uznemiriti. Osjećam se kao zadnja budala i nosim u sebi stalni osjećaj krivnje zbog učestvovanja u ratu jer je taj rat uz slobodnu domovinu iznjedrio i svo zlo a ono je naše, hrvatsko. Gospodarski tonemo iz sata u sat, brinem za zdravlje branitelja a narodu se servira jedna zabava u obliku registra. Nema ništa protiv objave a rezultate ćemo vidjet kroz nekoliko mjeseci. Onda ćemo usporediti značaj buke oko registra i utjecaj njegove objave na ovo društvo, pogotovo financijsko s obzirom da smo obilježeni kao lažnjaci. Umoran sam od svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U srijedu objava Registra hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata

ZAGREB, 14. prosinca 2012. (Hina) - Ministarstvo branitelja objavit će u srijedu, 19. prosinca, Registar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, nakon što su zakonskim izmjenama danas u Hrvatskom saboru ostvareni svi preduvjeti za javnu dostupnost popisa hrvatskih branitelja iz braniteljskog Registra. U 12,30 sati u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu Registar će predstaviti ministar branitelja Predrag Matić, dok će svoje ratne putove, uz ministra branitelja, objaviti i ministar obrane Ante Kotromanović te ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić, priopćeno je iz Ministarstva.

Izmjenama i dopunama Zakona o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji iz Domovinskog rata omogućuje se javna dostupnost u elektroničkom obliku imena branitelja, imena jednog roditelja, prezimena, godine i mjesta rođenja, ukupnog broja dana sudjelovanja u Domovinskom ratu, pripadnost borbenom ili neborbenom sektoru, prikazani po broju dana i pripadnosti MUP-u, odnosno MORH-u.

 

U posebnom dijelu Registra, koji će se moći objaviti samo uz pisani pristanak branitelja, nalazit će se naziv postrojbe kojoj je branitelj pripadao i razdoblje sudjelovanja u Domovinskom ratu, dok će pomoćni podaci iz Registra služiti za tehničku podršku i razmjenu podataka s drugim tijelima i pravim osobama.

Bit će omogućeni i povoljniji uvjeti za obiteljsku mirovinu u pogledu godina života udovica umrlog Hrvatskog ratnog vojnog invalida (HRVI) I. i II. skupine, kojemu je do smrti bilo priznato pravo na doplatak za pomoć i njegu druge osobe.

 

Status hrvatskog branitelja moći će ostvariti osoba kojoj je u odgovarajućem postupku utvrđeno samovoljno napuštanje postrojbe ili napuštanje bez dopuštenja nadležnog zapovjednika ako se ponovno odazvala mobilizaciji ili dragovoljno pristupila Oružanim snagama te službu završila s časnim otpustom.

Pravo na stambeno zbrinjavanje ostvarit će i dragovoljci, pripadnici borbenog sektora, koji nisu stekli status HRVI, a u ratu su proveli najmanje dvije godine.

 

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me zašto se nitko nije bunio ni bilo što poduzeo da se otkrije onaj ili oni koji su dali podatke za objavu reg.H.B. Naravno u tom registru su bili branitelji iz gardijskih brigada,taktičkih grupa ali nijedan koliko je meni poznato iz MUP-a.Moje je ime bilo i u tom ilegalnom registru.Nejasno mi je tko je izostavio Hrvatsku policiju?To može biti dosta diskutabilno ali i znakovito.Što su poduzeli bivši ministri branitelja?Očito ništa pa se čovjeku motaju svakakve misli u glavi.Ja sam osobno da se objavi ali da budemo u njemu svi a ne da se opet pojavi da se nekog izostavilo.Zar smo mi čija su imena objavljena za, kako da se izrazim, nekakvi odstrel?:-?[/quote

-------------------------------------------------------------------------------------- Ma kolega zar Vam nije jasno da smo mi samo kako bih rekao narod moneta za podkusurivanje, i dobivanje sitnih političkih poena.Tko to na ovom bijelom svijetu još objavljuje registre svoje vojske koja je sudjelovala u bilo kojem ratu, niko, samo smo se mi sjetili pametni Hrvati da objavimo tko je imenom i prezimenom i ostalim podacima bio na bojištu pravednog i osloboditeljskog rata.Sad nam se ovi preko grane smiju ko budale, dali smo im sve branitelje na tacni, izvolite mi se nebojimo vas a vi.Nemogu da vjerujem, to bi trebala biti vojna tajna, ako ne to onda bi trebala ustavom i zakonom biti zabranjena, ali ne ovi neznaju što bi radili pa se igraju našim životima.Ali treba naći rupu u zakonu pa ih ljepo tužit i pobrat pare , nek plate za ovo što će moje ime i prezime moći vidjeti i Eskim na sjevernom polu ako ima internet.Svatko od nas zna gdje je bio i što je radio, zna to i ova vlada i ministar,kome onda treba registar, narodu Hrvatske, pa nije valjda narod protiv onih koji su oslobodili i dali živote za ovu napaćenu zemlju.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!!

 

Che Kirac, ajde još jedanput pročitaj moj i svoj post.Pojašnjenje:Netko je selektivno dao podatke za onaj ilegalni popis.Znači mi koji smo na tom"ilegalnom" popisu smo predviđeni za odstrel.E pa nemože tako.Neka se objavi popis svih hrvatskih branitelja.Pa nismo mi nikoga napali u njegovoj državi,mi smo branili svoj dom.Sada bi trebalo pronaći one koji su taj "ilegalni" popis omogućili da se objavi, te ih staviti na stup srama(u pravom smislu riječi).Tko je toliko glup da još misli da agresoru nisu bili dostupni ti podaci,a mislim da su to napravili birtijaški hrvatine,onda si u zabludi.

 

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se prepirati oko (okolo) tog "divljeg" popisa.

 

Uskoro će se objaviti pravi popis (registar) branitelja i sve će svima biti jasno.

 

Za one, koje zanima, zovem se Goran Katušić i ja sam iz Osijeka, MUP.

 

HRVI 30%, full ratni put, borbena postrojba.............

 

Ma da nije potrebno da se prepiremo oko tog registra jer nas to razjedinjuje. J..i ga neki put ti dođe da p......š na nekoje komentare.Za mene nisi trebao pisati svoje podatke Gorane.

Lijepi pozdrav od Stjepana iz Svetog Ivana Zeline

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče registra bit če objavljen htjeli mi to ili ne.Ništa se s objavom neče postiči u smislu lažnih branitelja.Nitko im neče uzeti ono što im je netko dao. Zapravo mislim da na taj način vlada skreče temu sa važnijih problema koji su u državi. Više bi volio da se bave otvaranjem novih radnih mjesta da pokrenu proizvodnju,izvoz itd. to je jedini način izlaska iz krize. Ne znam što je još ostalo u ovoj državi za prodat strancima?Na takav način se ne izlazi iz krize nego padamo u dužničko ropstvo iz kojeg ne vidim izlaza. Žalosno je to što se i branitelji prepucavaju HV-MUP. Nemojte zaboravit da su prve postrojbe koje su se suprostavile agresoru bile postrojbe MUPa , te da su do kraja rata sudjelovale u akcijama.

Nemojte zaboravit ni da vojska mora imati logistiku te da nisu svi vojnici sudjelovali u akcijama ,a isto tako nisu ni svi pripadnici MUPa sudjelovali u borbenim akcijama. Netko je morao održavati red i u gradovima. Ne smatrate valjda da nisu i ti ljudi koji nisu bili na prvoj liniji doprinijeli u stvaranju Hrvatske države? Ne vidim uopče razloga zašto ne bi bili u registru branitelja svi. Što se tiče lažnih branitelja i mirovina to je nešto drugo ali opet ako im je poznat taj podatak zašto im mirovine ne oduzmu? Ne misle valjda da če se sa objavom registra ti ljudi odreči dobrovoljno svojih mirovina . Uglavnom nisam stekao dojam da se sa objavom registra želi nešto dobro napravit braniteljima a isto tako da sa ovim novim zakonom se ne smanjuju prava branitelja? Također sam mišljenja kad izađe ovaj registar branitelja da bi trebao izači i registar ovih domačih agresora koji su ubijali i palili naša sela. Sve više je povratnika, država im obnavlja kuče i imaju prednost pri zaposlenju.

To navodno traži evropa? Molim vas recite mi kako se naši branitelji i prognanici osječaju kad im takvog postave za šefa? (poglavito kad nema ni potrebne kvalifikacije za to radno mjesto) Pozdrav svim braniteljima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je mazanje očiju narodu da imaju o čemu pričati . da se skrene pozornost sa problema u državi. osobno nemam ništ protiv mupa jer sam 91 bio u rakitju a poslie 1gb.ako oće neka objave ratni put srba se nisam plašio ni tad a niti sada.samo me zanima oće li odgovarati oni zapovijednici koji su pisali ratne puteve za novce .... kao npr general kruljac i krešić za to svi znaju a ništa ne čine.pola broda je uttakvim mirovinama .svi koi su radili na njihovim kućama su u mirovini.oni koi su mirovinu zaslužili na ratištu poštivam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitah sve umne postove od isto tako veleumnih branitelja i na kraju dođoh do zaključka da ništa niste zajedno samnom novog rekli što se nije znalo i do sada.Rekao sam u svojim komentarima da ovaj registar branitelja nije trebalo objaviti i kod toga stojim čvrsto i dalje a svi koji misle da treba objaviti naveli su razloge zbog kojih je to i potrebno.Dakle uskoro će mo vidjeti rezultat koji će polučiti objava registra jer nije valjda da je objavljen samo radi objave, da se vidi koliko je branitelja bilo u postrojbama to se zna već odavno.Dali će doći do otkrivanja lažnih branitelja,nevjerujem, tko će biti taj da kaže da je netko lažni branitelj i prijaviti ga baš me interesira.A sad uživajmo u čitanju registra jer valjda nemamo pametnijeg posla a i zima je pa ima vremena za dubokoumne komentare i razmišljanja kako zaj...t susjeda a da to nedozna .Nakon 17 god. od završetka Domovinskog rata Hrvati će konačno doznati imenm i prezimenom tko je izvojevao slobodu a tko se ugurao u to jato a nije zaslužio.

Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili, nemojte zaborviti i dijasporu čijim parama su kupovali oružje oni nisu branitelji ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niko još nije naveo pa ću ja kako mi je samo bio gušt kad me policija provjeravala a kad tamo nema podataka kao kod običnih građana i onda me pita"vi ste u gardijskoj brigadi" a ja ponosno kažem da.A evo zbog Fredeka će sad i svaka kumica sa placa znat i pročitat disam i koliko bio(da ne kažem da pristanem na ratnom putu šta sve pise da mi se objavi).Pozz braniteljima ma gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa se spektakularno neće dogoditi danas, ovom objavom, par dana ćemo špijunirati susjede i poznanike, i onda spoznati da se u registru ne mogu vidjeti podaci koji zanimaju i nas branitelje i širu javnosti.

 

biti će vjerojatno otkriveno nekolicina visokih političara kojima tu nije mjesto (zbog toga se i objavljuje registar)

 

biti će otkriveno da su kancelarijski parcovi MUP-a i MORH-a (koji da nisu gledali TV ne bi ni znali da je u Hrvatskoj rat), isto u tom registru, ali se vode pod neborbeni sektor (što nije ništa novo), par dana će se pričati o tome, i zaboraviti

 

drugim riječima, objavom registra na ovaj način (a drugačije se ne smije zbog ustavnog zakona o zaštiti privatnosti) se neće postići ništa, to je samo još jedno mazanje očiju javnosti.

 

registar branitelja od pola milijuna se može srezati JEDINO na način da se promijeni zakon, tj. da se promjene uvjeti za stjecanje statusa hrvatskog branitelja

 

javnom objavom registra će se možda i otkriti par lažnjaka, možda stotinu, možda tisuću, ali više ne, a kako će se riješiti ostalih 150 000 koje je zakon o stjecanju prava na status hrvatskog branitelja ugurao u taj registar, Fred kaže da ih ne može izbaciti iz registra, pa naravno da ne može kad su uvršteni u registar po zakonu, čemu je onda svrha objave???

 

zato ja već nekoliko godina tupim, da treba promijeniti uvjete o stjecanju statusa hr branitelja, (mada ne znam da li je to po zakonu sada moguće), jer jedino tako se može "odvaditi" hm.... barem.... najmanje.....150 000 branitelja iz registra, da bi došli na neku brojku od 350 000, mada je i tih 350 000 po meni preuveličano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niko još nije naveo pa ću ja kako mi je samo bio gušt kad me policija provjeravala a kad tamo nema podataka kao kod običnih građana i onda me pita"vi ste u gardijskoj brigadi" a ja ponosno kažem da.A evo zbog Fredeka će sad i svaka kumica sa placa znat i pročitat disam i koliko bio(da ne kažem da pristanem na ratnom putu šta sve pise da mi se objavi).Pozz braniteljima ma gdje bili

 

 

Slažem se, neprocjenjivo a za sve ostalo tu je novi registar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa se spektakularno neće dogoditi danas, ovom objavom, par dana ćemo špijunirati susjede i poznanike, i onda spoznati da se u registru ne mogu vidjeti podaci koji zanimaju i nas branitelje i širu javnosti.

 

biti će vjerojatno otkriveno nekolicina visokih političara kojima tu nije mjesto (zbog toga se i objavljuje registar)

 

biti će otkriveno da su kancelarijski parcovi MUP-a i MORH-a (koji da nisu gledali TV ne bi ni znali da je u Hrvatskoj rat), isto u tom registru, ali se vode pod neborbeni sektor (što nije ništa novo), par dana će se pričati o tome, i zaboraviti

 

drugim riječima, objavom registra na ovaj način (a drugačije se ne smije zbog ustavnog zakona o zaštiti privatnosti) se neće postići ništa, to je samo još jedno mazanje očiju javnosti.

 

registar branitelja od pola milijuna se može srezati JEDINO na način da se promijeni zakon, tj. da se promjene uvjeti za stjecanje statusa hrvatskog branitelja

 

javnom objavom registra će se možda i otkriti par lažnjaka, možda stotinu, možda tisuću, ali više ne, a kako će se riješiti ostalih 150 000 koje je zakon o stjecanju prava na status hrvatskog branitelja ugurao u taj registar, Fred kaže da ih ne može izbaciti iz registra, pa naravno da ne može kad su uvršteni u registar po zakonu, čemu je onda svrha objave???

 

zato ja već nekoliko godina tupim, da treba promijeniti uvjete o stjecanju statusa hr branitelja, (mada ne znam da li je to po zakonu sada moguće), jer jedino tako se može "odvaditi" hm.... barem.... najmanje.....150 000 branitelja iz registra, da bi došli na neku brojku od 350 000, mada je i tih 350 000 po meni preuveličano

 

Vinkovci, slažem se sa napisanim ali mi se čini da bi bili pošteno kazati i tko je od registra napravio skoro pa telefonski imenik bez brojeva.Jednako važno, treba reći i zašto je to napravljeno.Tko i zašto zna se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki, registar branitelja trea objaviti.

 

Korisnik "Vinkovci" piše da registar branitelja (koliko sam shvatio) ne bi bilo dobro da se objavi.

 

Šokac,Vinkovci između ostalog navodi i da ćemo svi tražiti i blejiti u imena i prezimena onih koji su u registru, a nisu bili branitelji tj. naše susjede, poznanike...

 

I hoćemo, (ne radi toga zbog toga što nemamo pametnijeg posla, već da vidimo te bisere koji koriste mirovinu, poznajemo ih i razjasnimo-vidimo da li su zaslužili mirovinu i ostala prava prema ZOPB-u i što su radili tijekom DR-a).

 

I temeljem uvida u registar, mnogi će biti i prijavljeni određenim institucijama (NPR Uskoku) koje će provjeriti istinitost prijave i možebitnog sudjelovanja u ratu i inavliditet te ratni put.

 

Ja ću se odmah predstaviti (po tko zna koji puta, kao moderator) i ne bojim se objave registra ).

 

Još jednom, za one koje zanima, a zanima gotovo sve korisnike ovog podforuma:

 

Goran Ktušić, rođ.16.06.1967, u Osijeku.

 

U MUP-u od 1990. ratni put Full, ali ne u Varaždinu ili Slovenskoj granici već u Osijeku, na prvoj liniji i gotovo svim linijama obrane i rovovima (Tenja, Antunovac, Ernestinovo, Sarvaš. Baranja, bent na cesti ka Baranji.......pitaj Boga gdje sve ne u okolici Osijeka.koji je bio granatiran sa svih strana).

 

Dva puta ranjen (izbušen kao švicarski sir), radio u MUP-u dok sam radio..., a radio sam vrlo dugo na mnogim radnim mjestima.

 

HRVI od 1992. godine.

 

Poslije ću u prilogu nadodati i svoje traumatološke listove (prvo moram u toj papirologiji pronaći dokumentaciju).

 

;-)

 

Pa neka se vidi tko je gdje bio (šteta je što se ratni put neće objaviti) ali hoće nešto na zahtjev branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija