Jump to content

2 pitanja


schlapko

Preporučene objave

Pozdrav svima. Imam dva upita:

 

1.

 

Otac mi je bio vojno lice i doma smo imali nešto oružja koje je dobio na poklon. Pred par godina je došla obavjest da oružje moramo: prodat, razoružat ili pokloniti državi. Mama je radila ljeto i nije vidjela obavjest do 9. mjeseca. Taman su joj tako negdje upali u stan policajci i oduzeli oružje, na njen upit odgovorili su joj da će to smatrati kao da je poklonila oružje državi jer nije pružala otpor. Par mjeseci kasnije opet su došli policajci i raspitivali se za jedan od tih pištolja; da li smo ga prodali nekom i kome. Izgleda da su ga našli kod nekog mafijaša (dakle netko iz policije ga je dostavio na crno tržište). Da bi nakon svega toga došla kazna od 1000kn jer na vrijeme nije odgovorila na zahtjev. Nju je sad jako strah da joj ne sjednu na račun. Bila je na policiji i izjavila da želi ići u zatvor (6 dana) umjesto kazne, ali još ništa ne javljaju.

Dakle, u slučaju da sjednu na račun, da li išta možemo napraviti?

 

2.

 

Drugo je vezano uz Zagrebparking. Blokirali su joj račun zbog kazne za parkiranje. Mene zanima da li se može išta napraviti po tom pitanju. Pošto sam ja upravljao vozilom, a ne ona. Auto je bio u njenom vlasništvu, niš drugo. Dakle da li možemo spriječiti buduće blokade pošto su još dve-tri kazne na redu, a ja sam odgovoran za prekršaje.

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za prvo pitanje, čime su se ti "policajci" legitimirali i da li su ostavili ikakvu potvrdu za oružje.

 

Čini mi se da je vama došao upravo taj mafijaš koji se predstavio kao policajac i da ste mu dali oružje.

 

I kakav zahtjev?

 

Detaljno opišite sve iz te kazne, točne članke, kada je kazna napisana i kada je zaprimljena.

 

Dalje trebaju mi podaci o oružju, tj. kada je bila ostavinska rasprava i što je sve poduzeto s oružjem nakon toga po pitanju registracije.

 

Za drugo pitanje otvorite novu temu o Ovršnom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija