Jump to content

invalidska mirovina po ZOPHBDR-kumulirani uzrok


Forrester

Preporučene objave

Pitanje za Mrljavca.

Invalidska mirovina temeljem opće nesposobnosti za rad-kumulirani uzrok mi je priznata 05/2009.g. Naime 40% bolest u svezi čl.2.st.2.ZOPHBDR-a,te 20% bolest, 20% profesionalna bolest(vibraciona šumskog sjekača) i 20 % ozljeda izvan rada koje nisu u svezi čl.2st.2.ZOPHBDR-a.

Na zadnjem vještačenju prije 6mj. područni vještak HZMO-a je promijenio omjer uzroka u 50%, 10%, 20% i 20% (no Pvjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti MOBMS-a se nije suglasilo s promjenom omjera).

Pitanje je: postotak kojih uzroka se smije i može mijenjati kod ovakvog kumuliranog uzroka invalidnosti?

Navodno da invalidnost temeljem prof. bolesti 20% ne može ići ispod tog postotka. Da li je to tako, i da li je ista stvar (min.20%) i sa invalidnosti zbog ozljede izvan rada koja nije u svezi čl.2st.2.ZOPHBDR-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šokac, liječnici u HZMO-u donose odluke uvidom kroz medicinsku dokumentaciju koja, ako se radi o PTSP-u ne katkad i ne mora biti istinitameđutim ne može se reći da vještaci na procjeni radne sposobnosti ne znaju svoj posao.

 

Možeš ti ići na kontrole kod specijalista - psihijatra i tamo mu napričati sve i svašta i on će napisati da je došlo do pogoršanja, ali koliko je taj nalaz objektivan???? a povjerenstvo u HZMO-u jako dobro zna uvidom u tvoj ratni put, vrijeme provedeno u ratu, godine starosti.........................

 

Ako imaš status HRVI ne znači da si i nesposoban za posao.

 

Postoje i HRVI 70%. a i dalje rade i ne misle ići u ( i ne mogu) mirovinu.

 

Budi objektivan i imaj u vidu da se u mirovinu više neće moći otići tek tako.

 

Država nema novaca, a i kriteriji na procjeni radne sposobnisti nisu isti kao 1999. godine.

 

...

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo se razumjeli. Ja jesam u mirovini temeljem opče nesposobnosti za rad po ZOPHBDR-a, i to od 1.2.2010.g. Pitanje je bilo: koliko kod kumuliranog uzroka invalidnosti najmanje mogu iznositi postoci pojedinih uzroka (odnosno bolesti) invalidnosti. Naveo sam u postu konkretne uzroke u mom slučaju! Recimo što se tiče ozljede izvan rada koja nije u svezi čl.2.st.2.ZOPHBDR-a da li je minimalni postotak invalidnosti u kumuliranom uzroku 20% (kao u mom slučaju), ili se može taj postotak i smanjiti na 10%?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Možeš ti ići na kontrole kod specijalista - psihijatra i tamo mu napričati sve i svašta i on će napisati da je došlo do pogoršanja, ali koliko je taj nalaz objektivan???? a povjerenstvo u HZMO-u jako dobro zna uvidom u tvoj ratni put, vrijeme provedeno u ratu, godine starosti.........................

ne bih se sa ovim mogao složiti,...

ako netko ispriča priču psihijatru i on tako piše,onda je upitna psihijatrija kao mjerodavna znanost,...na koji onda način mirovinski vještaci (od kojih neki nemaju veze sa psihijatrijom) procijene tvoju nesposobnost na osnovi ptsp-a ako te u većini slučajeva i nevide,onda su oni fenomeni struke.........nalazi il se prizanju ili ne ,nema trečeg.

ako ćemo o uzročno-posljedičnim vezama onda je tu mjerodavnija komisija za Hrvi jer tu su obično sami psihijatri i imaju uvide u ratni put......i ako oni daju suglasnost da je posljedica rata i utvrde invaliditet ,mirovinski vještaci bi morali to poštovati,a na njima je da utvrde samo da li taj invaliditet uzrokuje nesposobnost za rad........što se tiće omjera prava je istina političko-ekonomske naravi .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne bih se sa ovim mogao složiti,...

ako netko ispriča priču psihijatru i on tako piše,onda je upitna psihijatrija kao mjerodavna znanost,...na koji onda način mirovinski vještaci (od kojih neki nemaju veze sa psihijatrijom) procijene tvoju nesposobnost na osnovi ptsp-a ako te u većini slučajeva i nevide,onda su oni fenomeni struke.........nalazi il se prizanju ili ne ,nema trečeg.

ako ćemo o uzročno-posljedičnim vezama onda je tu mjerodavnija komisija za Hrvi jer tu su obično sami psihijatri i imaju uvide u ratni put......i ako oni daju suglasnost da je posljedica rata i utvrde invaliditet ,mirovinski vještaci bi morali to poštovati,a na njima je da utvrde samo da li taj invaliditet uzrokuje nesposobnost za rad........što se tiće omjera prava je istina političko-ekonomske naravi .

 

Može i 10%. Uzmeš sjekiru, staviš prst na panj i opizdiš sjekirom. S obzirom da imaš PTSP, povukao si malo "mulj" tj. šljivovicu i nišanske sprave ti ne rade kako treba jer su i tablete počele djelovati, odsiječeš si dva prsta, a htio si odsjeći samo jedan. I eto ti 10%.

 

Invaliditet se računa od 1 do 100%.

;-)

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i 10%. Uzmeš sjekiru, staviš prst na panj i opizdiš sjekirom. S obzirom da imaš PTSP, povukao si malo "mulj" tj. šljivovicu i nišanske sprave ti ne rade kako treba jer su i tablete počele djelovati, odsiječeš si dva prsta, a htio si odsjeći samo jedan. I eto ti 10%.

 

Invaliditet se računa od 1 do 100%.

;-)

Konkretno u mom slučaju kod kumuliranog uzroka invalidnosti postotak od 20% za profesionalno oboljenje(vibraciona bolest) koje je utvrđeno na prvom vještačenju kojim sam dobio opću, ne može biti manje. Naime tako mi je rekao ovlašteni vještak na zadnjem vještačenju, da je tih 20% zacementirano i ne može biti manje u omjeru invalidnosti.Za bolest 20%(ostale dijagnoze) očigledno da može biti i manje, jer je sam predložio 10%(Povjerenstvo MOBMS-a odbilo).Jedino ne znam za ozljedu izvan rada koja nije u svezičl.2.st.2.ZOPHBDR-a da li može ići sa 20% na 10% ili je i ona zacementirana kao i prof.bolest(20%), a bez obzira na evidentno pogoršanje bolesti u svezi čl2.st2.ZOPHBDR-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i 10%. Uzmeš sjekiru, staviš prst na panj i opizdiš sjekirom. S obzirom da imaš PTSP, povukao si malo "mulj" tj. šljivovicu i nišanske sprave ti ne rade kako treba jer su i tablete počele djelovati, odsiječeš si dva prsta, a htio si odsjeći samo jedan. I eto ti 10%.

 

Invaliditet se računa od 1 do 100%.

;-)

I još nešto.Koliko je meni poznato, bar u slučaju braniteljskih mirovina, odnosno omjera uzročnosti invalidnosti postoci idu na decimale; min. 10%,pa 20% i tako do 100%. Recimo omjer rat-mir: 10%-90%, ili npr.80%-20% itd. capire! Nema omjera 1%-99%, ili 51%-49%!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da te mući to smanjenje ispod 20 % jer jedino na taj način možeš ostvariti prostor za povećanje u svezi rata........to možeš napraviti jedino na način da bolest u svezi rata se pogoršava ,a ova druga poboljšava,ali iskreno rečeno,radi se o manjim promjenama koje vještaci neće ni primjetiti.........u tvom slučaju pošto imaš više vrsta invalidnosti oni mogu kako hoće..........kod ljudi koji recimo imaju samo ptsp-i oni mu recimo daju u svezi rata 50%,a ostalo čak ni navedu i nitko im ništa ne može,.......tako da to promijeniš su skoro nemoguće šanse ,kod ljudi koji imaju samo jednu bolest,nekako mogu se nadati sudu,ovdje je to teško ...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je dobro napisa sto se tiče pshijatara i zato ima dosta lažni mirovina na osnovu ptsp

 

Ima lažnih branitelja i onih oboljelih od PTSP-a.

 

Mnogi su se "liječili" od PTSP-a (ne možemo reći da nisu sudjelovali u Domovinskom ratu) ali ako su bili branitelji, ne znači da su i oboljeli od PTSP-a.

 

Međutim, država je u "banani" i svako se bori za svoju egzistenciju, posla nema, tvrtke su propale i ljudi kad dođu u bezizlaznu situaciju poduzimaju drastične mjere (suicidi, netko napravi razbojništvo u banci, mijenjačnici, kladionici, a netko se upuca kad pomiješa alkohol i tablete, a netko se upuca jer ne vidi perspektivu ............)

Valjda će biti bolje...

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je dobro napisa sto se tiče pshijatara i zato ima dosta lažni mirovina na osnovu ptsp

 

mrljavac napisa i kako vještaci znaju svoj posao ,pa me čudi kako to nisu spriječili,....šala mala ;)

znamo svi da tu ima svačega,ali vještaci bi morali poštovati nalaze jer onda treba ukinuti psihijatre......

sad je situacija otprilike ovakva,psihijatri možda olako dijele dg,ljudi se snalaze kako znaju i umiju,vještaci osluškuju nadređene i radi se kako se radi......tu je stručnost u drugom planu.......

ako malo bolje pogledate pa će se uvidjeti da kod pančića kad je vršio pritisak,došlo je do smanjenja umirovljenja,kod kosorke koja je bila tolerantnija došlo do povečanja umirovljenja,sad kad je kriza opet drastično smanjenje.......iz toga se vidi način rada vještaka..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da te mući to smanjenje ispod 20 % jer jedino na taj način možeš ostvariti prostor za povećanje u svezi rata........to možeš napraviti jedino na način da bolest u svezi rata se pogoršava ,a ova druga poboljšava,ali iskreno rečeno,radi se o manjim promjenama koje vještaci neće ni primjetiti.........u tvom slučaju pošto imaš više vrsta invalidnosti oni mogu kako hoće..........kod ljudi koji recimo imaju samo ptsp-i oni mu recimo daju u svezi rata 50%,a ostalo čak ni navedu i nitko im ništa ne može,.......tako da to promijeniš su skoro nemoguće šanse ,kod ljudi koji imaju samo jednu bolest,nekako mogu se nadati sudu,ovdje je to teško ...........

To su promjene koje vještaci moraju primijetiti, jer jasno proizlaze iz med.dokumentacije. U mom slučaju ovih 20% ozljede izvan rada je nosila invalidnost kao posljedica loma kuboidne kosti u stopalu Sudeckovim sindromom nakon toga.No međutim potrebe za liječenjem tog stopala više nema-zadnji nalaz ortopeda od 05/2007.g..Ostalih 20% invalidnosti-bolesti koje nisu u svezi čl.2.st.2. se odnosi prvenstveno na bolesti lokomotornog sustava, te slijedi: zadnji posjet fizijatru 11/2008.; neurologu 11/2009. i reumatologu 04/2010.g.

Za razliku od toga u zadnjih sedam godina imao sam preko 60 psihijatrijskih amb.pregleda, 8 dnevnih bolnica, četiri bolnička ležanja i šest mišljenja-nalaza psihologa koji svi upućuju na pogoršanje bolesti PTSP(i ostalih popratnih dg.:F62.0,F41.2 i dr.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moraju,al' neće...ni veće stvari oni ne primjete,....i kad bi ih kad bi uopče imao priliku upozoriti na to oni bi povečali bilo što drugo samo ne u svezi rata,......kod ljudi se događa da i bolesti kao što si i ti naveo F62.0 tretiraju kao civilnu bolest..........jednostavno (iz moji postova gore vidiš da ja njima nisam sklon) ovisimo ili ovisiš o njihovoj dobroj volji....

neznam da li imaš samo dio u svezi rata ili imaš i status hrvi-a,ako ga slučajno nemaš odustaj odmah........ostaje ti jedino sud ili ponovna obrada nakon nekog vremena .........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester piše:

 

Na zadnjem vještačenju prije 6mj. područni vještak HZMO-a je promijenio omjer uzroka u 50%, 10%, 20% i 20% (no Pvjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti MOBMS-a se nije suglasilo s promjenom omjera).

 

Prijatelju iskreno mislim da ti na sudu ovo neče proći, pošto ti je i vještak u područnoj službi ostavio sve 4 dijagnoze.Slažem se sa mišljenjem gorand koji piše:

 

Pretpostavljam da te mući to smanjenje ispod 20 % jer jedino na taj način možeš ostvariti prostor za povećanje u svezi rata........to možeš napraviti jedino na način da bolest u svezi rata se pogoršava ,a ova druga poboljšava,ali iskreno rečeno,radi se o manjim promjenama koje vještaci neće ni primjetiti.........u tvom slučaju pošto imaš više vrsta invalidnosti oni mogu kako hoće..........kod ljudi koji recimo imaju samo ptsp-i oni mu recimo daju u svezi rata 50%,a ostalo čak ni navedu i nitko im ništa ne može,.......tako da to promijeniš su skoro nemoguće šanse ,kod ljudi koji imaju samo jednu bolest,nekako mogu se nadati sudu,ovdje je to teško ...........

 

A što se tiče kome je uvažena tužba, pa evo meni, ako te zanima pročitaj temu "konačno-rješenje" iz 2010.

Nemoj mislit da sam mislio sa ovim postom išta loše samo sam iskreno iznio svoje mišljenje o tvom slučaju.Na kraju sa tom tužbom nemaš šta izgubit,pokušao si pa kako bude.

Sretno!

Sretno prijatelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Područni vještak je otavio sve četiri dg., ali mislim da drugačije i ne može. Na temelju ta četiri uzroka invalidnosti mi je i priznato pravo na mirovinu temeljem opće nesposobnosti za rad. No međutim neke od te 4 dg. se očigledno mogu mijenjati, a neke ne. Područni vještak je snizio bolest(civilna) sa 20% na 10%, a povećao PTSP(ratni) sa 40% na 50%. Povjerenstvo se s tim nije suglasilo i morao je vratiti sve kako je bilo. Smatram da je njegov nalaz bio (ajd recimo) korektan, odnosno najmanje što bi za mene bilo prihvatljivo. Ne pričam o mojim željicama, već govorim na osnovu med. dokumentacije i stvarnog činjeničnog stanja. Upravni sud zaprimio tužbu 6.6. I wait!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
To su promjene koje vještaci moraju primijetiti, jer jasno proizlaze iz med.dokumentacije. U mom slučaju ovih 20% ozljede izvan rada je nosila invalidnost kao posljedica loma kuboidne kosti u stopalu Sudeckovim sindromom nakon toga.No međutim potrebe za liječenjem tog stopala više nema-zadnji nalaz ortopeda od 05/2007.g..Ostalih 20% invalidnosti-bolesti koje nisu u svezi čl.2.st.2. se odnosi prvenstveno na bolesti lokomotornog sustava, te slijedi: zadnji posjet fizijatru 11/2008.; neurologu 11/2009. i reumatologu 04/2010.g.

Za razliku od toga u zadnjih sedam godina imao sam preko 60 psihijatrijskih amb.pregleda, 8 dnevnih bolnica, četiri bolnička ležanja i šest mišljenja-nalaza psihologa koji svi upućuju na pogoršanje bolesti PTSP(i ostalih popratnih dg.:F62.0,F41.2 i dr.)

 

prijatelju, ti si još dobro i prošao s obzirom kakve sve bolesti imaš, ne možeš kriviti komisije što su ti dali takve postotke, kad imaš sto bolesti k'o jeremija, a te bolesti nisu uzročno-posljedično vezane uz rat, ne mogu ti priznati "sudeckov sindrom, lokomotorni sustav", te ne znam ti ja šta kao posljedicu rata, ljudi šta vam je, ja sam imao gripu 91. i tražim da je to posljedica rata, ma daj,koji vam je k...c.

HRVI što si dobio, ne znam 20 ili 30% na PTSP, to ti je to, i moj ti je savjet da ne kopaš dalje sa kojekakvim boleštinama, jer možeš samo izgubiti.

jedino što komisija prizna za vojnu mirovinu, je: ranjavanje, ili PTSP, a ne multiplaskleroza, epilepsija, leukemija, ili ne znam ti ja što, što je sasvim i logično

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili si polupao lončiće, ili jednostavno nemaš pojma o navedenoj tematici.

Ne znam jesi li ti u mirovini, ali vidim da ne poznaš neke osnove kojim je HZMO priznavao braniteljima mirovine - kumulirani uzrok po ZOPHBDR.

Znači ja nisam tražio da se navedene ostale bolesti priznaju kao posljedica rata, već (vjerojatno ovo 10-i put ponavljam na forumu) da se njihov udio u invalidnosti smanji (čitaj:smanji njihov postotak), a da se udio invalidnosti (postotak) koju nosi bolest PTSP povisi.

To je to, a što se tiče HRVI-ja imam 30% i to nema veze sa HZMO, odnosno ne potvrđuju i ne dodjeluju ono taj status, već MOBMS (jedino status HRVI utiče na visinu mirovine)!

Nadam se da je sad jasnije!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili si polupao lončiće, ili jednostavno nemaš pojma o navedenoj tematici.

Ne znam jesi li ti u mirovini, ali vidim da ne poznaš neke osnove kojim je HZMO priznavao braniteljima mirovine - kumulirani uzrok po ZOPHBDR.

Znači ja nisam tražio da se navedene ostale bolesti priznaju kao posljedica rata, već (vjerojatno ovo 10-i put ponavljam na forumu) da se njihov udio u invalidnosti smanji (čitaj:smanji njihov postotak), a da se udio invalidnosti (postotak) koju nosi bolest PTSP povisi.

To je to, a što se tiče HRVI-ja imam 30% i to nema veze sa HZMO, odnosno ne potvrđuju i ne dodjeluju ono taj status, već MOBMS (jedino status HRVI utiče na visinu mirovine)!

Nadam se da je sad jasnije!

Kolega Forrester u potpunosti shvaćam što želiš reći.Imam isti slučaj, visok tlak koji je prešao granice i potom ugradnja stenta na glavnoj arteriji 2 cm od srca 2005. god. od PTSP-a se lječim od 1998 god ambulantno a od 2001 god. i bolnički i dnevne bolnice i kontrole.Mi smo se tu sami zaje. da nebudem do kraja prost.Trebali smo kada smo išli za mirovinu predavati samo papire vezane uz rat, ali da je to bilo moguće mi bi vjerujem tako i napravili a nije. Jer prilikom obrade tvoj izabrani doktor ispunjava obrazac čini mi se IN-1 ili tako nešto ali i kopira tvoj bolesnički karton u kojem sve piše.Nevjerujem da ove bolesti koje si naveo nose toliki postotak, to komisije jednostavno nežele smanjiti jer imaju naputak od ministarstva da nema povećanja prava, s tim ni povećanja postotka na PTSP.To bi trebalo imati vrašku sreću da podignu uzrok stradavanja u ratu za barem 10% sa jakom med. dokumentacijom.Mislim da sada u ovim okolnostima nemamo nikakve šanse da podignemo omjer rat -mir, kumulirani uzrok.Svima koji su na polovini ili na obnovi postupka želim sreću da uspiju mada sam što se toga tiče skeptik.Pozdrav tebi i svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili si polupao lončiće, ili jednostavno nemaš pojma o navedenoj tematici.

Ne znam jesi li ti u mirovini, ali vidim da ne poznaš neke osnove kojim je HZMO priznavao braniteljima mirovine - kumulirani uzrok po ZOPHBDR.

Znači ja nisam tražio da se navedene ostale bolesti priznaju kao posljedica rata, već (vjerojatno ovo 10-i put ponavljam na forumu) da se njihov udio u invalidnosti smanji (čitaj:smanji njihov postotak), a da se udio invalidnosti (postotak) koju nosi bolest PTSP povisi.

To je to, a što se tiče HRVI-ja imam 30% i to nema veze sa HZMO, odnosno ne potvrđuju i ne dodjeluju ono taj status, već MOBMS (jedino status HRVI utiče na visinu mirovine)!

Nadam se da je sad jasnije!

Priijatelju dragi nisam ja pobrkao lončiće, tvoj slučaj je očigledan primjer brkanja krušaka i jabuka, naime kad su neki moji prijatelji predavali medicinsku dokumentaciju za vještačenje u HZMO, ja sam ih dobronamjerno savjetovao da predavaju nalaze samo od PTSP-a, ili ranjavanja, jer sve ostalo će im samo odmoći, tj. vještaci jedva čekaju da osim PTSP-a bude nalaza i od nekih drugih bolesti, odmah smanjivaju ratni postotak a povećavaju civilni, i pokazalo se da sam bio u pravu, sad kukaju i pokušavaju podići "omjer" u korist vojnog dijela, ali je sad teško.

 

Ja imam omjer 70% vojno, 30% civilno, i ne moraš vjerovati, ali znaš zašto imam 30% civilni dio..... zato što mi osim dijagnoze f 43/1 stoji i f 33 (depresija), eto na čega sve skidaju vojni dio.

 

Lijep pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je što kolege CheKirac i Vinkovci žele reći i znam da je teško sada postići promjenu omjera rat-mir. Isto tako znam da je nekima to ipak uspjelo (u zadnjih godinu dana).

Iz tog razloga, te zbog mog zdravstvenog stanja i med. dokumentacije ne želim odustati. Vodim svoju bitku i idem do kraja. Nemam što izgubiti.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priijatelju dragi nisam ja pobrkao lončiće, tvoj slučaj je očigledan primjer brkanja krušaka i jabuka, naime kad su neki moji prijatelji predavali medicinsku dokumentaciju za vještačenje u HZMO, ja sam ih dobronamjerno savjetovao da predavaju nalaze samo od PTSP-a, ili ranjavanja, jer sve ostalo će im samo odmoći, tj. vještaci jedva čekaju da osim PTSP-a bude nalaza i od nekih drugih bolesti, odmah smanjivaju ratni postotak a povećavaju civilni, i pokazalo se da sam bio u pravu, sad kukaju i pokušavaju podići "omjer" u korist vojnog dijela, ali je sad teško.

 

Ja imam omjer 70% vojno, 30% civilno, i ne moraš vjerovati, ali znaš zašto imam 30% civilni dio..... zato što mi osim dijagnoze f 43/1 stoji i f 33 (depresija), eto na čega sve skidaju vojni dio.

 

Lijep pozdrav i sretno

Prijatelju Vinkovci, nismo mi pobrkali lončiće , ni ja ni priajtelj forester, u jednom dijelu si u pravu kad kažeš da smo predavali dokumentaciju od drugih bolesti koje su se vremenom nakupile, naravno, šta bi trebalo očekivati, nisu svi jednako stari i zdravi otišli u rat.ali isto nam se pisalo ili predali ili ne tu nisi u prvu kako si savjetovao svoje kolega ili prijatelje.Svaka uputnica specijalisti je uvedena u tvoj zdravstveni karton što sam i napisao u svom prijašnjem postu , kad dolaziš ponovo svom doktoru traži te nalaz specijaliste tako je bar kod mene i nema teorije da ga nedaš jer onda drugi put nemaš što tražit nema više uputnice ni za bilo koju pretragu tek kad doneseš prijašnji onda dobiješ novu uputnicu a kada se je radio prijedlog za umirovljenje tj. invalidsku komisiju kopiran je i tvoj medicinski karton koji je otišao u MOBMS na vještačenje sa svim medicinskim nalazima.Mogao si ti nepredati neki nalaz, ali on je u kartonu zaveden tako da male vajde od toga da nije trebalo predavati sve. Nadam se da si shvatio što sam želio reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Vinkovci, nismo mi pobrkali lončiće , ni ja ni priajtelj forester, u jednom dijelu si u pravu kad kažeš da smo predavali dokumentaciju od drugih bolesti koje su se vremenom nakupile, naravno, šta bi trebalo očekivati, nisu svi jednako stari i zdravi otišli u rat.ali isto nam se pisalo ili predali ili ne tu nisi u prvu kako si savjetovao svoje kolega ili prijatelje.Svaka uputnica specijalisti je uvedena u tvoj zdravstveni karton što sam i napisao u svom prijašnjem postu , kad dolaziš ponovo svom doktoru traži te nalaz specijaliste tako je bar kod mene i nema teorije da ga nedaš jer onda drugi put nemaš što tražit nema više uputnice ni za bilo koju pretragu tek kad doneseš prijašnji onda dobiješ novu uputnicu a kada se je radio prijedlog za umirovljenje tj. invalidsku komisiju kopiran je i tvoj medicinski karton koji je otišao u MOBMS na vještačenje sa svim medicinskim nalazima.Mogao si ti nepredati neki nalaz, ali on je u kartonu zaveden tako da male vajde od toga da nije trebalo predavati sve. Nadam se da si shvatio što sam želio reći.

 

Ja vam samo pokušavam objasniti sistem (i to vam je 100% tako), po kojem vještaci rade, potpuno vas razumijem, i želim vam svu sreću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priijatelju dragi nisam ja pobrkao lončiće, tvoj slučaj je očigledan primjer brkanja krušaka i jabuka, naime kad su neki moji prijatelji predavali medicinsku dokumentaciju za vještačenje u HZMO, ja sam ih dobronamjerno savjetovao da predavaju nalaze samo od PTSP-a, ili ranjavanja, jer sve ostalo će im samo odmoći, tj. vještaci jedva čekaju da osim PTSP-a bude nalaza i od nekih drugih bolesti, odmah smanjivaju ratni postotak a povećavaju civilni, i pokazalo se da sam bio u pravu, sad kukaju i pokušavaju podići "omjer" u korist vojnog dijela, ali je sad teško.

 

Ja imam omjer 70% vojno, 30% civilno, i ne moraš vjerovati, ali znaš zašto imam 30% civilni dio..... zato što mi osim dijagnoze f 43/1 stoji i f 33 (depresija), eto na čega sve skidaju vojni dio.

 

Lijep pozdrav i sretno

Smatraš li da nemaš priznato f 33 imao 100 % vojni dio ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Vinkovci, nismo mi pobrkali lončiće , ni ja ni priajtelj forester, u jednom dijelu si u pravu kad kažeš da smo predavali dokumentaciju od drugih bolesti koje su se vremenom nakupile, naravno, šta bi trebalo očekivati, nisu svi jednako stari i zdravi otišli u rat.ali isto nam se pisalo ili predali ili ne tu nisi u prvu kako si savjetovao svoje kolega ili prijatelje.Svaka uputnica specijalisti je uvedena u tvoj zdravstveni karton što sam i napisao u svom prijašnjem postu , kad dolaziš ponovo svom doktoru traži te nalaz specijaliste tako je bar kod mene i nema teorije da ga nedaš jer onda drugi put nemaš što tražit nema više uputnice ni za bilo koju pretragu tek kad doneseš prijašnji onda dobiješ novu uputnicu a kada se je radio prijedlog za umirovljenje tj. invalidsku komisiju kopiran je i tvoj medicinski karton koji je otišao u MOBMS na vještačenje sa svim medicinskim nalazima.Mogao si ti nepredati neki nalaz, ali on je u kartonu zaveden tako da male vajde od toga da nije trebalo predavati sve. Nadam se da si shvatio što sam želio reći.

U pravu si CheKirac.

I sada su oni koji su imali radnog staža i u povezanosti s tim nekih oboljenja prije rata, faktički kažnjeni u odnosu na one koji nisu radili prije rata, ili nisu imali nekih težih ozljeda ili oboljenja. Da se razumijemo ne krivim ja njih, nego je to u cijelom sustavu ostvarivanja prava na inv. mirovinu po ZOPHBDR-u malo nelogično, odnosno nekorektno postavljeno. Ali što je tu je!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatraš li da nemaš priznato f 33 imao 100 % vojni dio ?

U današnje vrijeme sigurno ne, ali prije 5-6 godina kad sam prvi puta izlazio na vještačenje, prvostupanjski vještak u tvrtkovoj me je odmah ocijenio "opća" i 100% vojno, da bi mi na drugostupanjskoj to prepolovili u 50/50, čak u to vrijeme nisam ni imao HRVI (predmet bio na upravnom sudu) kasnije dobio 20% HRVI, nakon par godina sam išao na obnovu postupka, i zbog pogoršanja stanja mi je podignut omjer na 70/30 u korist rata, od početka sam uz šifru f 43/1 imao i f 33, i iz mog iskustva i iz iskustva mojih kolega, a ponešto sam kroz sve te godine i načuo, mogu reći da sve šifre, osim f43/1 i f62/0, (i naravno ranjavanje), samo odmažu u smislu dobivanja većeg vojnog dijela tzv. kumulirane mirovine, naravno da ne zaboravim da i ratni put igra veliku ulogu, tko nema "dobar" ratni put, džabe mu svi nalazi psihijatara i psihologa, tu se onda nema što puno nadati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davalo se kapom i šakom prije dije čistaticama ratni put glumaca je puno pa to ministar jos nevidi pa zato revizije nema pa meni nikako nije jasno kako oboje supruznika oboli od ptsp i to sa hrvi i kad mi neko kaže da radna terapija lici ptsp tvrdim i tvrdit ću das nije istina znam po sebi pokušavam sve ali jedino me tablete deže na životo a eto neman na pravo hrvi znase zbog datuma jer sam vjerova da je bolest ta koja određuje a ne datum jer ja skoro 5 godina bez prekida pa sam vjerova da mi pravo neće niko ukrast a eto oni ga podiliše pozadini i dezerterima bitno je da si zahtjev podnija a ne bolest i zato ministre šta čekaš sa objavom registra moje ime već se od davna nalazi na internetu i reviziju svih koji boluju od ptsp jer je puno onih koji nemaju ni p od bolest pozdrav braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
davalo se kapom i šakom prije dije čistaticama ratni put glumaca je puno pa to ministar jos nevidi pa zato revizije nema pa meni nikako nije jasno kako oboje supruznika oboli od ptsp i to sa hrvi i kad mi neko kaže da radna terapija lici ptsp tvrdim i tvrdit ću das nije istina znam po sebi pokušavam sve ali jedino me tablete deže na životo a eto neman na pravo hrvi znase zbog datuma jer sam vjerova da je bolest ta koja određuje a ne datum jer ja skoro 5 godina bez prekida pa sam vjerova da mi pravo neće niko ukrast a eto oni ga podiliše pozadini i dezerterima bitno je da si zahtjev podnija a ne bolest i zato ministre šta čekaš sa objavom registra moje ime već se od davna nalazi na internetu i reviziju svih koji boluju od ptsp jer je puno onih koji nemaju ni p od bolest pozdrav braniteljima
Nažalost miki 199 sve gori navedeno je istina... Dobar dio onih šta su "znali " da će se razbolit pa su podnili zahtjev sad će bez iti malo pardona reć da su sporni oni koji su potirani u socijalne mirovine iza 2005g.....Mislim da to dovoljno govori o kakovom se profilu likova tu radi!

Takovima je svaki novi umirovljenik neprijatelj makar za crkavicu umirovljen jer ta glad i pohlepa za novcem je do te mire eskalirala da je to strašno.

Ko te apetite može utažit više, reci istinu i činjenično stanje i ti si provokator i ubačeni element a to dovoljno govori koliko su ta dva naša svijeta različita!!!

Za kraj, ako se ovako nastavi,ova tvorevina naprosto ne zaslužuje da postoji, to je država skrojena po mjeri pojedinaca, ljudi upitnog morala, i lopova sve vrste , kao takova je bolje da ne funkcionira!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neću ništa počimati diskusiju oko famoznog PTSP-a, ali moram vam samo skrenuti pažnju da pročitate Izraelsku literaturu psihijatara i psihologa o toj tematici.Samo Vam mogu reći da je Izrael u ratu već desetljećima sa Palestinskim frakcijama Hamas i kako se već ne zovu.Moje opservacije idu na temu naroda kao takvog u ratu , pa razmislite malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neću ništa počimati diskusiju oko famoznog PTSP-a, ali moram vam samo skrenuti pažnju da pročitate Izraelsku literaturu psihijatara i psihologa o toj tematici.Samo Vam mogu reći da je Izrael u ratu već desetljećima sa Palestinskim frakcijama Hamas i kako se već ne zovu.Moje opservacije idu na temu naroda kao takvog u ratu , pa razmislite malo.

Ok, jedno jednostavno pitanje: zašto famoznog PTSP-a, utom je problem šta se ptsp doživljavalo kao sredstvo kako se na najednostavniji način uhljebiti i osigurat egzistenciju ,a nitko ne gleda na ptsp na način kako čoviku pomoć tj kako ga adekvatno zbrinit:

Zašto ratnici poslje 2005 godine nemaju pravo na život,zašto nemaju pravo da žive tu bolest ka ljudi a ne ka beštije!

Najžalosnije je to šta sad moraš glumit da si zdrav "nekad se glumilo da si bolestan" i u ciloj toj glumi se desi da na semaforu kreneš na crveno čisto onako reklo bi se i onda ti ljudi sviraju i srića skužiš itd i sve prođe ok, protagonist se malo počeše, i idemo dalje " samo primjer"

Kako se osjećaju Ti ljudi koji žive tu bolest za socijalu, kako te obitelji mogu funkcionirat, kakva je to poruka tij djeci koja se odgajaju u takovoj obitelji.

Dali ti misliš da je ptsp uzrok toga tj problematika iz DR-a, djelom je ali veći uzrok je nerazumjevanje sistema i totalna nebriga za zdravlje tih ljudi a da ne govoriš šta su dovedeni u situaciju da po noći ne spavaju moraju odvagat , rata kredita, režije ili hrana za dicu a većinom su pagali mladi momci sada 40 godišnjaci!

Šta bi Ti Chekirac poručija takovim! Da se držu do sljedećeg semafora!!!! Ili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio odgovor od Visokog Upravnog suda u Zagrebu da se tužba ustupa Upravnom sudu u Osijeku na nadležno odlučivanje.

 

Nevjerojatno, ljudi, da li je to moguće? 6.lipnja je Upravni sud zaprimio moju tužbu, a danas sam već dobio poziv za ročište 27.11.

HZMO je odbio tužbene navode s obrazloženjem da ja ponavljam navode iz žalbe, te da ne prilažem nikakvu novu dokumentaciju, ni nove dokaze.

Dalje, da navodi i razlozi izneseni u tužbi nisu osnovani, odnosno nisu pravno odlučni iz razloga navedenih u obrazloženju osporenog rješenja.

Ročištu mogu pristupiti osobno ili može pristupiti ovlaštena osoba - odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.jutarnji.hr/ubojiti-ptsp-ne-zivi-u-izraelu/262503/

Evo ti članak pa pročitaj malo, informiraj se,ovo je način da saznaš kako se treba liječiti i kako pristupati oboljelom branitelju od PTSP-a.Ako iz ovog članka ne shavtiš ništa onda neznam šta bih ti više mogao reći.I da učalni se u gradsku knjižnicu i počni čitati knjige na tematiku od autora koji se u članku spominju.Pozdrav tebi i sretno!!

Ovo je za prijatelja winceso da nebi bilo zabune, da se malo čovjek educira!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.jutarnji.hr/ubojiti-ptsp-ne-zivi-u-izraelu/262503/

Evo ti članak pa pročitaj malo, informiraj se,ovo je način da saznaš kako se treba liječiti i kako pristupati oboljelom branitelju od PTSP-a.Ako iz ovog članka ne shavtiš ništa onda neznam šta bih ti više mogao reći.I da učalni se u gradsku knjižnicu i počni čitati knjige na tematiku od autora koji se u članku spominju.Pozdrav tebi i sretno!!

Ovo je za prijatelja winceso da nebi bilo zabune, da se malo čovjek educira!!

_____________________-

Poštovani ovo je možda prvi put da se u potpunosti slažem sa tvojim postom.Link bi mnogi trebali pročitati.

Pozdrav V U K O V A R U​ gradu heroju!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete vući paralele između izraela i hrvatske, rata koji traje 50-tak godina i masakra na našim prostorima 4-5 godina, u izraelu tko stupi u vojsku kao mladić, zna da će "ratovati" 100 godina i više, (dok je živ), i zna da je trajno zbrinut, tako bi bilo i kod nas da domovinski rat još uvijek traje, dokle god rat traje, i prava vojnika su zagarantirana, a nitko ih ni ne traži, kao i 91.kod nas

surovo zvuči, ali sad kad se vratim malo unazad, u vrijeme rata, jedan moj prijatelj je rekao: "dobro je nama dok nas srbi napadaju, i dok rat traje, kad stane rat naj.b.li smo, i bogami je čovjek bio u pravu, jer dokle god je rat trajao kod nas, nitkome nije ništa falilo, u materijalnom smislu, a nije bilo ni ptsp-a, nego tek kad je rat završio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete vući paralele između izraela i hrvatske, rata koji traje 50-tak godina i masakra na našim prostorima 4-5 godina, u izraelu tko stupi u vojsku kao mladić, zna da će "ratovati" 100 godina i više, (dok je živ), i zna da je trajno zbrinut, tako bi bilo i kod nas da domovinski rat još uvijek traje,!

 

I u Izraelu je obavezni vojni rok za sve punoljetne i za muške i za ženske i traje 2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno, ljudi, da li je to moguće? 6.lipnja je Upravni sud zaprimio moju tužbu, a danas sam već dobio poziv za ročište 27.11.

HZMO je odbio tužbene navode s obrazloženjem da ja ponavljam navode iz žalbe, te da ne prilažem nikakvu novu dokumentaciju, ni nove dokaze.

Dalje, da navodi i razlozi izneseni u tužbi nisu osnovani, odnosno nisu pravno odlučni iz razloga navedenih u obrazloženju osporenog rješenja.

Ročištu mogu pristupiti osobno ili može pristupiti ovlaštena osoba - odvjetnik.

 

Mislim da ću na ročište ići sam, bez odvjetrnika te s novim nalazima psihijatra.

Ako sud odbije moju tužbu ponovo ću ići (za cca 6mj.) na vještačenje i to bolje pripremljen. Očigledno nedostaju noviji nalazi ortopeda, fizijatra i neurologa iz kojih je vidljivo da te bolesti ne progresiraju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U petak sam bio na ročištu, a već u ponedjeljak sam dobio presudu : odbija se tužbeni zahtjev!

Da rezimiram : Sud poklanja vjeru ovlaštenom višem vještaku. To stoga što je nalaz i mišljenje potpuno i valjano obrazložen sukladno Uredbi o med. vještačenju u mirovinskom osiguranju (NN,br.73/09) te je utemeljen na med. dokumentaciji koja prileži spisu, što tužitelj svojim prigovorima nije doveo u sumnju, itd.,itd,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da te mući to smanjenje ispod 20 % jer jedino na taj način možeš ostvariti prostor za povećanje u svezi rata........to možeš napraviti jedino na način da bolest u svezi rata se pogoršava ,a ova druga poboljšava,ali iskreno rečeno,radi se o manjim promjenama koje vještaci neće ni primjetiti.........u tvom slučaju pošto imaš više vrsta invalidnosti oni mogu kako hoće..........kod ljudi koji recimo imaju samo ptsp-i oni mu recimo daju u svezi rata 50%,a ostalo čak ni navedu i nitko im ništa ne može,.......tako da to promijeniš su skoro nemoguće šanse ,kod ljudi koji imaju samo jednu bolest,nekako mogu se nadati sudu,ovdje je to teško ...........

 

Gorand, ti si ovdje dobro iznio stvari. Kod mene je kroz med.dokumentaciju vidljivo pogoršanje od kraja 2009. do danas po psihijatrijskoj osnovi (PTSP - 40% po ZOPHBDR), ali stagnaciju ili čak poboljšanje ovih ostalih bolesti (60% po ZOMO) sam dokazivao time što zadnjih godina nisam imao potrebe (i nisam išao) ići ortopedu, fizijatru, neurologu i reumatologu.

To mi je očigledno bio gaf; takvu stagnaciju ili eventualna poboljšanja tih bolesti trebao sam potkrijepiti novijim nalazima (kontrolama) kod gore navedenih specijalista!

Možda će ovo moje iskustvo i pomoći nekom od forumaša.

Ja idem dalje; za par mjeseci s novim nalazima ponovo na vještačenje (zadnje je bilo u 11/2011), i ako je po onome pametniji popušta, ...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Možeš dobiti povećanje omjera -zašto ne. Samo ima jedan problem. Ovisi puno šta si prijašnjih godina govorio svome liječniku (da ne kažem -izlajo se), tako da nema baš prostora za povećanje omjera ako si nekada prije naveo da si imao npr. lošeg oca.

Nije istina da ako imaš više dijagnoza slabije te ocjenjuju na povjerenstvu. Ozljede i bolesti mogu biti u komorbiditetu. Npr., ako si ranjavan, lako se pojavljuje PTSP ili bolje govoreći uvijek se razvija PTSP. Ptsp može biti u komorbiditetu s alkoholizmom ali ako si nekada prije naveo da si konzumirao alkohol kao mladić, e, onda bi moglo biti problema. Isto vrijedi ako si naveo da ti je u obitelji uživanje alkohola "normalna" stvar.

Ovo sam naveo samo kao primjer. Ako ste već išli na dijagnozu PTSP onda ste trebali biti i malo mudri i ne navoditi stvari koje će vam jednog dana biti teret.

Ali što je rečeno-rečeno je i na sudu nećete postići ama baš ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me da li je nekome u zadnjih godinu dana recimo na vještačenju u HZMO povišen udjel (%) rata u kumuliranoj mirovini po ZOPHBDR. Bilo da je to ostvario već u prvom stupnju vještačenja, ili tek nakon žalbe Središnjoj službi HZMO-a, ili pak nakon pozitivne presude Upravnog suda?

------------------------------------------------------------------------------------------------Podnio sam prošle god. u 7.mj. novu med. dokumentaciju za ponovno vještačenje poradi ponovnog određivanja uzroka invalidnosti,u 12.mj.dobio riješenje od područnog ureda da nije nastalo pogoršanje što je i središnja služba HZMIO Zagreb na maju žalbu u prvom stupnju i potvrdila.Riješenje revizije dobio 20.02.2013. god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Interesira me da li je nekome u zadnjih godinu dana recimo na vještačenju u HZMO povišen udjel (%) rata u kumuliranoj mirovini po ZOPHBDR. Bilo da je to ostvario već u prvom stupnju vještačenja, ili tek nakon žalbe Središnjoj službi HZMO-a, ili pak nakon pozitivne presude Upravnog suda?

Meni je u 12mj 2012 imao sam40-60 vojni i civilnidio.Podnošenjem nove dokumentacije,nalazi dnevna bolnica ,novi psiho test išto več treba od mog lijećnika opče prakse koji je i napravio zahtjev za reviziju ,sada imam 50-50

,prvi puta nakon umirovljenja 2008god,i prošlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je u 12mj 2012 imao sam40-60 vojni i civilnidio.Podnošenjem nove dokumentacije,nalazi dnevna bolnica ,novi psiho test išto več treba od mog lijećnika opče prakse koji je i napravio zahtjev za reviziju ,sada imam 50-50

,prvi puta nakon umirovljenja 2008god,i prošlo.

 

Svaka čast; čisto za nevjerovati da je netko ipak uspio!

(znači, neke nade ima i za nas ostale).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dali imaš HRVI ili išao bez toga?

Meni je u 12mj 2012 imao sam40-60 vojni i civilnidio.Podnošenjem nove dokumentacije,nalazi dnevna bolnica ,novi psiho test išto več treba od mog lijećnika opče prakse koji je i napravio zahtjev za reviziju ,sada imam 50-50

,prvi puta nakon umirovljenja 2008god,i prošlo.

 

Ažurirano

 

dali imaš HRVI ili išao bez toga?

Meni je u 12mj 2012 imao sam40-60 vojni i civilnidio.Podnošenjem nove dokumentacije,nalazi dnevna bolnica ,novi psiho test išto več treba od mog lijećnika opče prakse koji je i napravio zahtjev za reviziju ,sada imam 50-50

,prvi puta nakon umirovljenja 2008god,i prošlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Interesira me da li je nekome u zadnjih godinu dana recimo na vještačenju u HZMO povišen udjel (%) rata u kumuliranoj mirovini po ZOPHBDR. Bilo da je to ostvario već u prvom stupnju vještačenja, ili tek nakon žalbe Središnjoj službi HZMO-a, ili pak nakon pozitivne presude Upravnog suda?

 

Bio sam prije mjesec i pol ponovo na med. vještačenju u HZMO i područni vještak je promijenio 40-60 u 60-40 (rat-mir). Priložio sam nove nalaze psihijatra, psihologa i fizijatra.

 

Predmet je trenutno na povjerenstvu za reviziju ocjene invalidnosti MOBMS-a!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Meni je u 12mj 2012 imao sam40-60 vojni i civilnidio.Podnošenjem nove dokumentacije,nalazi dnevna bolnica ,novi psiho test išto več treba od mog lijećnika opče prakse koji je i napravio zahtjev za reviziju ,sada imam 50-50

,prvi puta nakon umirovljenja 2008god,i prošlo.

 

Ne mogu shvatiti kako si uspio, jer meni se čini kao da se borim protiv vjetrenjača. Možeš li navesti (mislim da je to jako bitno) kojeg su profila bolesti u tih 60% civilno i kako si uspio (kakvim nalazima) "privoliti" gospodina T. u Povjerenstvu za reviziju ocjena invalidnosti MOBMS-a da se suglasi s ocjenom područnog vještaka??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam reći da sam danas dobio rješenje - g.T. vratio na staro 40% rat-60% civilno. Znači ovo mi je već treći bezuspješan pokušaj. Prvi neuspješan pokušaj promjene omjera iz 2011.g. sam alalio, u drugom iz 11.2011.g. je g.T. preinačio ocjenu pod. vještaka 50%-50% na staro 40%-60%. Žalio sam se, pa tužio Upravnom sudu-sve bezuspješno. Pa sad ovo; ne znam, opet ću pisati žalbu Središnjoj službi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam 5 godina 50%/50% opća nesp.30% Hrvi (trajni status)....25.9.13. sam bio kod županijskog vještaka koji je dao prijedlog 70-30....zadnji nalazi su: ležanje dubrava Zg,psihotestiranje,kontrole.....pa ćemo vidjeti....rekao je da očekujem rješenje kroz cca 30 dana,jer nema gužve kod g.T.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto ne pokušate s drugim boleštinama. Sam boravak u Dubravi i liječenje može biti veliki uteg u tvoju korist ali isto tako i na tvoju štetu. Dokumentacija je davno predana i tu se baš ne može puno kretati. Pri tom mislim na prezentaciju ratnog puta prvenstveno ali i prvi nalazi specijalista liječnika. Osobno imam jedan dosta kompliciran zdravstveni problem vezan za srce i pluća i aktivno pratim tijek bolesti primarno zbog svog zdravlja ali u isto vrijeme vidim da se sličan ako ne i isti problem javlja kod mnogobrojne braniteljske populacije. Svakako ću to dati na "istraživanje" i zbog sebe i zbog drugih. Bio bih licemjer kada bih rekao da neću to možda kapitalizirati ali za sada mi nije na pameti. Uz normalan razgovor sa liječnicima. Bez suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da bi bilo potpuno nelogično i nedosljedno da ne podnesem žalbu (opet) Središnjoj službi HZMO-a. Stoga upravo počinjem sastavljati istu. Znam da su male šanse da žalbu usvoje - država nema novaca, no smatram da sam u pravu, te da sam oštećen i sukladno tome principijelno moram podnijeti žalbu!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu shvatiti kako si uspio, jer meni se čini kao da se borim protiv vjetrenjača. Možeš li navesti (mislim da je to jako bitno) kojeg su profila bolesti u tih 60% civilno i kako si uspio (kakvim nalazima) "privoliti" gospodina T. u Povjerenstvu za reviziju ocjena invalidnosti MOBMS-a da se suglasi s ocjenom područnog vještaka??

Možeš li odgovoriti TULIPAN870 ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester, a kako si siguran da ti je vještak u HZMO (tamo gdje si bio na procjeni radne sposobnosti) rekao istinu?

 

Mortiga biti kaže omjer koji ti odgovara da bi se izbjegle neugodnosti i ti odeš zadovoljan, a kad stigne rješenje, a u rješenju druga priča.

 

Možda se bezrazložno vrtiš u krug, a da to niti ne znaš?

 

Ako ti prvostupanjski vještak kaže koliki je omjer predložio, onda je to pomalo neprofesionalno sa njegove strane jer ionako se ne može znati kakvu će odluku donijeti povjerenstvo u Zagrebu.

 

Nije to situacija kao na fakultetu pa da odmah kažu da li si i sa kojom ocjenom prošao.

 

Uglavnom, sve ovisi kako je ispečena medicinska dokumentacija-

Kakvo pečenje, takvo i rješenje (pazi samo da ne prepečeš dokumentaciju).

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovo vještačenje ne mogu garantirati (ali vjerujem vještaku - i sam je bio branitelj na područje ist.Slavonije), ali znam sigurno za prošlo vještačenje - rješenje na koje sam se isto žalio. U rješenju Središnje službe kojim su odbacili moju žalbu navedeno je: datuma tog...ovl.vještak ocijenio je....50% - 50%, no povj.za reviziju MOBMS-a ocijenilo je kao i dosad 40%-60%. Onda je točno navedeno da je područni vještak donio novo mišljenje (po nalogu), datuma ... opet 40% - 60%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav prijatelju nikakvi civilne bolesti i nalazi ,samo bolest nastala u obrani to jest ratu.Novom dokumentacijom i nalazima dokazao da je nastupilo pogoršane i to je to .A kako oni to određuju i meni nije jasno ,nisam ni sam mogao vjerovati kada je stiglo iz zagreba .Kao što mrljavac kaže ni meni nitko ništa to jest vještak u područnom uredu nije ništa rekao ,tako da ja neznam kakva je gdje procedura.Po mojim papirima bih trebao imati 100% rat jer je bolest posljedica rata,na koji način oni to nama određuju neka dragi bog zna .Želim ti puno sreče treba ti puno strpljenja redovitog liječena i nešto se mora desiti naravno u pozitivnom smislu za tebe .Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo i ne znam da li smijem u žalbi Središnjoj službi navesti da mi je područni vještak izrijekom potvrdio da mijenja 40% - 60% u 60% - 40% (rat-mir).

I još nešto; na vještačenju kojeg sam imao u 11.mj.2010.g. vještak mi nije ništa rekao, odnosno ostavio je kako je i bilo, te sam stoga dobio rješenje 5 dana nakon pregleda. A u zadnja dva vještačenja (12.mj.2011.g. i 7.mj.2013.g.) rješenja sam dobio nakon više od dva mjeseca.

Predmet je bio na Povjerenstvu za revizije MOBMS-a (g.T), i to sam ti Mrljo zaboravio reći, da cijeli proces putovanja mog predmet (broj spisa) uvijek pratim internetskim uvidom na korisničke stranice HZMO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav prijatelju nikakvi civilne bolesti i nalazi ,samo bolest nastala u obrani to jest ratu.Novom dokumentacijom i nalazima dokazao da je nastupilo pogoršane i to je to .A kako oni to određuju i meni nije jasno ,nisam ni sam mogao vjerovati kada je stiglo iz zagreba .Kao što mrljavac kaže ni meni nitko ništa to jest vještak u područnom uredu nije ništa rekao ,tako da ja neznam kakva je gdje procedura.Po mojim papirima bih trebao imati 100% rat jer je bolest posljedica rata,na koji način oni to nama određuju neka dragi bog zna .Želim ti puno sreče treba ti puno strpljenja redovitog liječena i nešto se mora desiti naravno u pozitivnom smislu za tebe .Pozdrav i sretno.

 

Tko kaže da i u dobu rata ne možeš oboliti , a nema veze s ratom. Primjer je recimo prometna nezgoda. Poznam čovjeka koji je naveo između ostalog i to da mu se otac ubio. Žena ti našla dojebnika itd..... . Naravno da ti želim sreću ali shvati da ako si nešto "lanuo" to ide u dosje i gotovo. Ranjavanje je nešto drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li netko (tko je u dugogodišnjem "ratovanju" sa HZMO-om) da li smijem navesti u žalbi Središnjoj službi da mi je područni vještak usmeno priopćio da mi mijenja 40%-60% u 60%-40% rat-mir (iako je to Povjerenstvo za reviziju MOBMS-a poništilo).

Ne znam da li je to uobičajeno, da li vještak smije osiguraniku usmeno priopćiti rezultate svog mišljenja-nalaza i da li bi mu to slijedom toga moglo naškoditi, ako to navedem u žalbi ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li netko (tko je u dugogodišnjem "ratovanju" sa HZMO-om) da li smijem navesti u žalbi Središnjoj službi da mi je područni vještak usmeno priopćio da mi mijenja 40%-60% u 60%-40% rat-mir (iako je to Povjerenstvo za reviziju MOBMS-a poništilo).

Ne znam da li je to uobičajeno, da li vještak smije osiguraniku usmeno priopćiti rezultate svog mišljenja-nalaza i da li bi mu to slijedom toga moglo naškoditi, ako to navedem u žalbi ?!

 

Što to tebe briga što on smije a što ne smije reći, to je njegov problem.

 

Ti u žalbi možeš navesti sve što misliš da će ti biti od koristi.

 

Dok sam ja jednom pisao žalbu naveo sam sve, od ulaska kod vještaka svaku sekundu razgovora. I naravno nije prošla. Da nije možda to strogo povjerljivo ? Državna tajna ? Ma daj samo lupaj u žalbu što kot misliš da će ti pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li netko (tko je u dugogodišnjem "ratovanju" sa HZMO-om) da li smijem navesti u žalbi Središnjoj službi da mi je područni vještak usmeno priopćio da mi mijenja 40%-60% u 60%-40% rat-mir (iako je to Povjerenstvo za reviziju MOBMS-a poništilo).

Ne znam da li je to uobičajeno, da li vještak smije osiguraniku usmeno priopćiti rezultate svog mišljenja-nalaza i da li bi mu to slijedom toga moglo naškoditi, ako to navedem u žalbi ?!

----------------------------------------------------------------------------------------

Dobro ti je Kompa odgovorio, raspali iz sveg "oružja" samo ako imaš dovoljno "municije" jer trebat će ti, s njima nikad na kraj i neznaš šta će ti oderati.Meni je rekao da mi nemože dati više od 30% da je to njegov maksimum bez obzira na nalaze i sve druge dijagnoze, a kad je došlo na reviziju u MOBMS oni preokrenuli u 70-30 .Kad sam dobio riješenje bio sam sretan jer nisam ni sanjao da će to netko tako povećati a pogotovo ne gosn. T-i.Ali eto čuda se događaju.Kad sam tražio pogoršanje i obnovu postupka nisam dobio ništa lagano sam odkantan.Eto , zato piši sve šta ti padne napamet, i sretno kolega.Iz ovoga vidiš da ti ovaj u HZMO-u smije reći koji postotak ti određuje usmeno, tako je i meni rekao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raspalio sam iz sveg oružja, opširno sročio žalbu i priložio novije nalaze psihijatra, reumatologa, fizijatra i neurologa. Samo od kod prvo navedenih nalaza (specijalista) nema znakova poboljšanja, ni optimističnih prognoza. Kod ostalih navedenih specijalista (60%-mir) su u sva tri slučaja navedena poboljšanja, čak u jednom slučaju i korekcija starijeg nalaza (polineuropatija bila u starom, po novom ne postoji).

U četvrtak sam poslao žalbu poštom - preporučeno s povratnicom. Sad čekam, hoće li opet biti Upravni sud, ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raspalio sam iz sveg oružja, opširno sročio žalbu i priložio novije nalaze psihijatra, reumatologa, fizijatra i neurologa. Samo od kod prvo navedenih nalaza (specijalista) nema znakova poboljšanja, ni optimističnih prognoza. Kod ostalih navedenih specijalista (60%-mir) su u sva tri slučaja navedena poboljšanja, čak u jednom slučaju i korekcija starijeg nalaza (polineuropatija bila u starom, po novom ne postoji).

U četvrtak sam poslao žalbu poštom - preporučeno s povratnicom. Sad čekam, hoće li opet biti Upravni sud, ili...?

 

Imaš li ratni put od ratnog zapovjednika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam službene ratne puteve od MUP-a, kao i od HV-a, a još sam privatno (neslužbeno) 2005.g. potaknuo neposredne zapovjednike da mi napišu ratne puteve i ovjerili smo ih kod javnog bilježnika. To su ratni putevi od : zapovjednika odjeljenja - MUP (pričuvni sastav); zamjenika zapovjednika satnije poručnika - ZNG, tj. HV i zapovjednika voda poručnika iz 11-te Domobranske pukovnije.

Ja sam to predao, ako ne prije onda 2009.g. mirovinskom kad sam predao po drugi put prijedlog za medicinsko vještačenje. No shvaćam što si možda želio reći; naime ti ratni putevi se ponekad nekim čudom znaju išuljati iz spisa, odnosno jednostavno nestati. Možda sam stoga trebao ponovo uz žalbu priložiti svih pet pomenutih ratnih puteva. No ako mi Središnja odbije žalbu svakako ću ih priložiti tužbi Upravnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam službene ratne puteve od MUP-a, kao i od HV-a, a još sam privatno (neslužbeno) 2005.g. potaknuo neposredne zapovjednike da mi napišu ratne puteve i ovjerili smo ih kod javnog bilježnika. To su ratni putevi od : zapovjednika odjeljenja - MUP (pričuvni sastav); zamjenika zapovjednika satnije poručnika - ZNG, tj. HV i zapovjednika voda poručnika iz 11-te Domobranske pukovnije.

Ja sam to predao, ako ne prije onda 2009.g. mirovinskom kad sam predao po drugi put prijedlog za medicinsko vještačenje. No shvaćam što si možda želio reći; naime ti ratni putevi se ponekad nekim čudom znaju išuljati iz spisa, odnosno jednostavno nestati. Možda sam stoga trebao ponovo uz žalbu priložiti svih pet pomenutih ratnih puteva. No ako mi Središnja odbije žalbu svakako ću ih priložiti tužbi Upravnom sudu.

 

Ako su kvalitetno sročeni onda imaju itekakvu težinu. Može pričat ko šta hoće ali meni su bili presudni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko kaže da i u dobu rata ne možeš oboliti , a nema veze s ratom. Primjer je recimo prometna nezgoda. Poznam čovjeka koji je naveo između ostalog i to da mu se otac ubio. Žena ti našla dojebnika itd..... . Naravno da ti želim sreću ali shvati da ako si nešto "lanuo" to ide u dosje i gotovo. Ranjavanje je nešto drugo.

 

Neznam prijatelju što te natjeralo na ovakav komentar na moj odgovor kolegi .Ja sam dragovoljac u srcu i duši ,i naravno da sam išao na oboljenje nastalo tjekom više od 5 g rata što je i komisija potvrdila i toga se mi branitelji moramo držati ko pijan plota ,Išao si tako nisko da si me gotovo uvrijedio i ja znam za puno takcvih i sl situacija ali to me se netiče.Pogotovo ovo sko si nešto lanuo to ide u dosje neznam uistinu kuda bih to stavio i što to znači.Mislim da bih trebali jedan drugom uistinu ljudski pomoči a ne tu iznositi neke špekulacije ,od kojih nema nitko ništa .Napominjem ti da sam jedan od 5387 ako je točno ali blizu sigurno koji smo neprekidno sudjelovali u obrani voljene i drage nam HRVATSKE .POZDRAV SVIM ISTINSKIM BRANITELJIMA MA GDJE BILI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obojica ste u pravu, samo je Tulipan malo osjetljiviji.

Nemojte se nepotrebno svađati već se držite zajedno u ova teška vremena kad vlada prijeti rezanjem mirovina i kojekakvih drugih braniteljskih prava.

 

Još samo treba i da se branitelji razjedine pa ćemo biti još slabiji i nesložniji, a to vladajućima odgovara i daje još više povoda za smanjivanje prava branitelja. Ionako mnogim građanima smetamo, a bilo bi najgore kada bi sami sebi smetali.

 

u070.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se nepotrebno svađati već se držite zajedno u ova teška vremena kad vlada prijeti rezanjem mirovina i kojekakvih drugih braniteljskih prava.

 

 

 

u070.gif

 

Tako je Mrljavac !

 

I to je moguće ;

 

http://www.croative.net/index.php/vijesti/item/2592-to-je-prava-snaga-branitelji-kona%C4%8Dno-ujedinjeni-dosta-je-bilo-poni%C5%BEavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ja imam 5 godina 50%/50% opća nesp.30% Hrvi (trajni status)....25.9.13. sam bio kod županijskog vještaka koji je dao prijedlog 70-30....zadnji nalazi su: ležanje dubrava Zg,psihotestiranje,kontrole.....pa ćemo vidjeti....rekao je da očekujem rješenje kroz cca 30 dana,jer nema gužve kod g.T.

 

.....evo još malo i .....?

HZMO.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam 5 godina 50%/50% opća nesp.30% Hrvi (trajni status)....25.9.13. sam bio kod županijskog vještaka koji je dao prijedlog 70-30....zadnji nalazi su: ležanje dubrava Zg,psihotestiranje,kontrole.....pa ćemo vidjeti....rekao je da očekujem rješenje kroz cca 30 dana,jer nema gužve kod g.T.

 

Evo danas stiglo rješenje od HZMO-a....prošao prijedlog 1.st.županijskog vještaka .....znači s opće nesposobnosti 50-50% na 70-30 opća,(30% trajni status HRVI)...

Napominjem da nisam imao nikakvu vezu ili strica vec samo sve gore navedeno,ratni put i medicinska dokumentacija....treba biti uporan i nažalost bolestan.....

 

i nakon svega slijedi ovo http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Drustvo/Odluka-Vlade-RH-o-smanjivanju-mirovinskih-primanja-branitelja ......tak da je povečanje i ne baš veliko,ali svaka kn veseli....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas stiglo rješenje od HZMO-a....prošao prijedlog 1.st.županijskog vještaka .....znači s opće nesposobnosti 50-50% na 70-30 opća,(30% trajni status HRVI)...

Napominjem da nisam imao nikakvu vezu ili strica vec samo sve gore navedeno,ratni put i medicinska dokumentacija....treba biti uporan i nažalost bolestan.....

 

i nakon svega slijedi ovo http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Drustvo/Odluka-Vlade-RH-o-smanjivanju-mirovinskih-primanja-branitelja ......tak da je povečanje i ne baš veliko,ali svaka kn veseli....

Gotovo je nevjerojatno da netko uspije u povećanju omjera u ovoj gabuli. Vjerujem ti kad kažeš da nisi išao preko veze, no nije mi jasno kad spominješ ratni put; pa zar taj isti ratni put nisi imao i kad je omjer bio 50-50%?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g.Forrester da točno nisam išao preko veze ,samo sam napomenuo da je 1.st.vještak predamnom čitao što ima u mom spisu...izmeđuostalog i ratni put,naravno od prije,rvi rješenje i hrpetina lj.dokumentacije...

 

...nisam spomenuo da u zadnji 5 godina sam išao 2x na pogoršanje bolesti (ovo je 3x) i svaki puta odbijeno i svaki puta se žalio i svaki put žalba odbačena i sad 3.x mi je rekao da se i on iskreno nada da ovaj puta ima šanse da mi pootvrde preporučeni omjer,što je Dragom Bogu i učinjeno! Eto .....malo i sreće a i vidi se kuntuitet lječenja ,ležanja,jakih terapija,psihotestiranja i inih "stvari"....a i mislim da je hasko djelomično u pravu (post iznad)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, shvaćam. No vidiš to što neko ide treći put pa popuste nije pravilo. Ja sam u zadnje 3,5 godine išao tri puta na pogoršanje isvaki put me odbili; jednom se samo žalio, drugi put i žalio i tužio zatim (sve uzalud), a sad treći put podnio žalbu i sad čekam odluku - rješenje Središnje službe. Jedno od obrazloženja posljednjeg odbijanja moje žalbe(druge) je bilo da je psihičko stanje stacionarno i da nema psihotične produkcije. Moj psihijatar kaže i da ima toga oni bi napisali nešto drugo. Redovno idem na kontrole i psihijatar decidirano navodi da je bolest kronificirana, da ima negativan tijek i da se daljnjim liječenjem ne očekuju poboljšanja. Svake godine imam 1 dnevnu bolnicu, a sad sam drugi put u 2013.toj na dnevnoj. Zadnji put sam ležao na odjelu listopada 2010.g. Ne znam više što bih dalje ako me i sad odbiju; doduše podnijet ću tužbu Upravnom sudu reda radi, ali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

navodno da se gleda što psiholog napiše u svezi psihotesta koji ne smije biti stariji od 1 godine,i hospitalizacija....dnevne bolnice bas ne preferiraju,mada tko zna.....možda su te otpilili što si ih tužio,tko bi ga znao ali sve gledaju.....mislim da je najbolje liječenje,liječenje i psihotesti (zavisi kako ga napišeš....valjda)....ležanja u bolnici i ja sam išao cca svake 2 godine na pogoršanje.....u biti neznam ,sve zavisi ,a i treba imat sreće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještaci su sada oprezniji sa dodjelom "više" u korist rata iz dva razloga :

 

1. Za to su se pobrinuli Rubala & com. , pa su vještaci u slučaju nevidljivih posljedica rata oprezni u davanju omjera ("papir trpi sve")

2.Nije svejedno kojem vještaku ideš. On mora na osnovu papira dati koliko toliko objektivnu ocjenu. Ali ako naletiš na vještaka koji npr. jako dobro poznaje ratni put tvoje postrojbe i tvoj ratni put koji se poklapa sa njegovim spoznajama , onda prolaziš bez brige.

 

Jedan primjer : kolega iz postrojbe u Kašiću izrešetan sa 14 metaka u obje nadkoljenice bez oštećenja kosti i žila. Na njegov upit liječniku neka mu kaže pošteno kakva je procjena , ovaj mu je odgovorio : " Ako hoćeš pošteno, tebi nije bitno umanjena radna sposobnost." Naravno da je dobio 100% i dobru mirovinu ali čovjek radi kao da ništa nije bilo.

Ne želim da me se shvati krivo ali se u jednom trenutku pojavila poplava oboljelih od PTSP-a da je neminovno moralo doći do zluporabe i grešaka od strane povjerenstava i liječnika specijalista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pozdrav Mrljavac,molio bih te da mi pokušaš objasniti što znači rješenje stručnog povjerenstva "postoji neposredna opasnost od nastanka invalidnosti".Inače sa komisije za civilnu invalidsku mirovinu sa priznatom profesionalnom bolesti su moj predmet iz Vukovara uputili na stručno povjerenstvo u ministarstvo rada i mirovinskog sustava i tamo je medicinski vještak doneo takvo rješenje.Ako mi možeš napisati primjer kako da napišem žalbu na prvostupanjsko rješenje bilo bi mi od velike pomoći.

 

Hvala ti unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav Mrljavac,molio bih te da mi pokušaš objasniti što znači rješenje stručnog povjerenstva "postoji neposredna opasnost od nastanka invalidnosti".Inače sa komisije za civilnu invalidsku mirovinu sa priznatom profesionalnom bolesti su moj predmet iz Vukovara uputili na stručno povjerenstvo u ministarstvo rada i mirovinskog sustava i tamo je medicinski vještak doneo takvo rješenje.Ako mi možeš napisati primjer kako da napišem žalbu na prvostupanjsko rješenje bilo bi mi od velike pomoći.

 

Hvala ti unaprijed!

 

Sama rečenica da postoji neposredna opasnost od nastanka invalidnosti govori da iz tvoje medicinske dokumentacije postoji mogućnost (opasnost) da budeš invalid tj. da se tvoje zdravstveno stanje pogorša do te mjere da se možeš ocijeniti kao invalid (ne tumači se kao HRVI, nego "civilni" invalid).

 

Vezano za žalbu, svaki pravnik u HZMO-u bi trebao imati preslikane ogledne primjerke žalbe, a ako nema, uzmeš papir A-4, upišeš gore lijevo svoje osobne podatke, ime prezime i ispod toga svoju adresu, gore desno naziv i adresu primatelja, u sredini papira upišeš, Predmet: Žalba na rješenje (upišeš i broj i datum rješenja) i ispod toga sadržaj (na što se žališ, ne moraš pisati litanije već samo ukratko).

 

Ostaviš ispod toga 1-2 prazna reda i onda napišeš obrazloženje.

Tu upišeš isto razlog žalbe, kao i eventualno počinjene propuste prilikom rješavanja tvog predmeta, priložiš nekakve dokaze (ako ih imaš).

 

U nastavku upišeš nekakv svoj prijedlog (Iz tog razloga, predlažem ili Stoga predlažem da....................xxx).

 

 

U donjem lijevom dnu papira Mjesto i datum, ispod prilog pod rednim brojevima (ako imaš priložiti nekakvu dokumentaciju), a na desnom kraju čitko štampanim slovima svoje ime i prezime i ispod toga svoj potpis.

 

Najbolje je da ti to netko uradi na računalu i onda isprinta, a ti samo potpišeš.

 

Naravno, žalbu moraš napisati u zakonskom roku od dana kada ti je stiglo rješenje, a u rješenju piše vremenski rok za ulaganje žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester, a kako si siguran da ti je vještak u HZMO (tamo gdje si bio na procjeni radne sposobnosti) rekao istinu?

 

Mortiga biti kaže omjer koji ti odgovara da bi se izbjegle neugodnosti i ti odeš zadovoljan, a kad stigne rješenje, a u rješenju druga priča.

 

Možda se bezrazložno vrtiš u krug, a da to niti ne znaš?

 

Ako ti prvostupanjski vještak kaže koliki je omjer predložio, onda je to pomalo neprofesionalno sa njegove strane jer ionako se ne može znati kakvu će odluku donijeti povjerenstvo u Zagrebu.

 

Nije to situacija kao na fakultetu pa da odmah kažu da li si i sa kojom ocjenom prošao.

 

Uglavnom, sve ovisi kako je ispečena medicinska dokumentacija-

Kakvo pečenje, takvo i rješenje (pazi samo da ne prepečeš dokumentaciju).

 

;-)

 

Mrljo zašto bi bilo "pomalo neprofesionalno"?na zadnja dva vještačenja vještaci su mi rekli koliki omjer oni predlažu.i to je bilo napisano tako i u odbijenici iz Zagreba.(osijek predložio zagreb odbio )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje iskustvo sa prvostupanjskim vještačenjem je isto,vještak mi je rekao koliki omjer on predlaže .Ja osobno to nisam vidio na papiru nego usmeno tako da je moguće i to da mi je rekao samo da me se riješi a onda kada dođe sa revizije je konačno.

Mrljo zašto bi bilo "pomalo neprofesionalno"?na zadnja dva vještačenja vještaci su mi rekli koliki omjer oni predlažu.i to je bilo napisano tako i u odbijenici iz Zagreba.(osijek predložio zagreb odbio )
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje iskustvo sa prvostupanjskim vještačenjem je isto,vještak mi je rekao koliki omjer on predlaže .Ja osobno to nisam vidio na papiru nego usmeno tako da je moguće i to da mi je rekao samo da me se riješi a onda kada dođe sa revizije je konačno.

 

Meni u Tvrtkovoj u ZG-u nikada nisu rekli što su predložili a bio sam 3 puta na vještačenju kod vještaka. 1. puta kada sam tek odlazio u mirovinu, 2. puta kada sam išao na obnovu pa me odbili i 3. puta kada sam bio ponovno na obnovi koja je po meni bila zadovoljavajuća. Jedino što kada sam bio ovaj zadnji puta mi je vještak rekao da će on predložiti najbolju opciju za mene i ništa drugo. Ne i šta je odlućio da će predložiti.

 

Nikada mi vještak nije ništa rekao, samo "otiđite doma i čekajte rješenje". I ništa drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija