Jump to content

"Jamac" za automobil na leasing


RijaSupić

Preporučene objave

Već duže vrijeme vodim parnicu sa XXXXXXXXXXXXXX, jer me terete kao sudužnika-jamca, za leasing za automobil, koji je kupljen 2000. g. kad su se ti krediti ugovarali sa dilerima banke, a plaćeni su po broju ugovorenih kredita. Kredite su ugovarali kojekakvi prevaranti i muljatori, a sva ta tzv. poduzeća ili što već odavno su nestala kao i oni. Tako sam ja postala sudužnik ili jamac, a sve na osnovu jednog običnog papira zvanog garancija, isprintanog i oblikovanog po nečijoj volji, bez obilježja banke, bez datuma. Glavni dužnik nikada me nije tražio da mu budem jamac, ali očito je to iskonstruirao, kod mene je stanovao i zamoljena sam da odem kod javnog bilježnika i ovjerim da on stanuje na mojoj adresi. To sam učinika i tako se moj potpis našao na toj tzv. garanciji po kojoj ja pristajem da mi uzmu sve što imam i nemam. Odvjetnici banke to smatraju valjanim dokazom, a svi ostali dokumenti koji bi valjda trebali postojati i koje sam kao jamac valjda trebala popuniti i potpisati skrivaju kao zmija noge jer na tome nigdje nema moga potpisa. Kako da se spasim? Ako ima netko isto takvu garanciju, molim da mi se javi da vidim da li je to moguće da je tako oblikovana na papiru bez memoranduma. Što je još gore javni bilježnik kod kojeg sam dala svoj potpis na taj papir (koji je po mom mišljenju kasnije pretvoren u garanciju) tvrdi da nikada nisam bila u njegovom uredu, a ja znam da sam se potpisala i u knjigu koju je dužan trajno čivati. Kako sam već lagano luda od te situacije, jer se radi o iznosu duga i kamata kao i sudskih troškova koje neću otplatiti dok sam živa, a ostat će dug i mojoj djeci, molim za pomoć. Odvjetnika nemam jer mi to ne dozvoljavaju financije i tako ja pišem podneske, bankini odvjetnici odgovaraju svojim podnescima i to tako traje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu izjavi da si dala garanciju da dotičin živi u tvojoj nekretnini na navedenoj adresi

da ista garancija nije nikako pristanak da budeš jamac -sudužnik.

sudu predloži da od tužitelja traži dokaz ,ugovor o jamstvu ovjeren kod javnog bilježnika i sa tvojim potpisom .

traži sve potrebite papire na uvid (i kopije za sebe) kao dokaze .

 

mislim da bi bilo isplativije angažirat stručnu osobu .

trošak za odvjetnika dobiješ nazad ako tužba bude odbačena ili povučena .

izdaci za odvjetnika znaju biti znatno manji od izdataka ako izgubiš u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu izjavi da si dala garanciju da dotičin živi u tvojoj nekretnini na navedenoj adresi

da ista garancija nije nikako pristanak da budeš jamac -sudužnik.

sudu predloži da od tužitelja traži dokaz ,ugovor o jamstvu ovjeren kod javnog bilježnika i sa tvojim potpisom .

traži sve potrebite papire na uvid (i kopije za sebe) kao dokaze .

 

mislim da bi bilo isplativije angažirat stručnu osobu .

trošak za odvjetnika dobiješ nazad ako tužba bude odbačena ili povučena .

izdaci za odvjetnika znaju biti znatno manji od izdataka ako izgubiš u postupku.

 

Hvala na pomoći! sve sam to već izjavila na sudu i u svojim podnescima, ali odvjetnik banke sada tvrdi da taj potpis na tzv garanciji nije bilo potrebno ovjeravati kod bilježnika, pa ispada da ne govorim istinu. Ja inzistiram na originalu tog "dokumenta", a odvjetnik kaže da će ga dostaviti sudu na uvid, ako to sud bude tražio. Iskreno jako se bojim borbe s takvom ustanovom kao što je banka, bez obzira što sam sigurna da nemaju valjane dokaze, a pogotovo je učinjeno bezbroj propusta od strane njihovih djelatnika. Kad bi se pošteno sudilo sigurno bi me oslobodili optužbe, ali kako znam šta se sve radi čisto sumnjam. Tako se boji i troškova odvjetnika. Svakako bi mi pomogla osoba koja je isto kupila u to vrijeme automobil na leasing i ima (pretpostavljam) isto nekakvu takvu "garanciju" za jamca pa da to usporedim, jer sam sigurna da je to obična kompjutorska konstrukcija. Nema veze s dokumentom jedne ozbiljne banke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoglo bi samo to da angažiraš stručnu osobu.

ili da naučiš kako treba postupati pred sudom.

od suda traži da se unese u zapisnik zahtjev za dostavom dokaza (ugovora).

ako to ne napravi nemoj potpisati zapisnik.

tužitelj treba dokazati ono što tvrdi .

traži te dokaze.

sud će pošteno suditi ako ti znaš pošteno da se braniš

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Evo mi smo u identičnoj situaciji. Imamo odvjetnika po sudu se vuče već 5 godina. Sad je sutkinja odredila financisko vještačenje. Naime moj suprug je isto te 2000 godine potpisao neznanjem tu garanciju na običnom papiru kod dilera auta u rijeci,. Taj čovjek je zadnju ratu platio u 8 mjesecu 2002 godine, nama je prijedlog za ovrhu došao u 10 mjesecu 2007 , bez da su nas obavjestili da on ne plaća rate. Sud traje već 6 godinu i ja sam pomalo luda od toga.sutkinja je sad odredila financisko vještačenje , to znači da smatra da moramo platit.,još nije donesena presuda.financijski vještak odredio je 23000 eura znači za 5 godina njenog odugovlačenja naraslo je za 8000 eura,jer nam je ovrha došla prvobitno prije 6 godina na 15000 eura . Taj čovjek prevarant koji nas je prevario je pobjegao u crnu goru., on je pravomoćno osuđen na 13000 eura. Ja sam poludila već od toga, mi ni krivi ni dužni .svi su me pravnici uvjeravali da je to zastara, i da nas su morali po zakonu obavještavat o njegovom neplaćanju, jer da smo znali i da su nas obavjestili mi bi preuzeli rate.sad me odvjetnik uvjerava da ćemo dobit na županijskom sudu.ja sam izgubila svaku nadu u pravdu i nisam sigurna da se možemo borit protiv banke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.svi su me pravnici uvjeravali da je to zastara, ?

 

sud na zastaru nepazi po službenoj dužnosti . na zastaru se morate pozvati tj. na raspravi izjaviti da je nastupila zastara potraživanja duga .

nakon izjave sud je ovlašten postupati .

mjenjaj odvjetnika. njemu je u interesu odugovlačenje postupka radi veče zarade.

na raspravi i vi možete izjaviti zastaru potraživanja, bez obzira na nazočnost odvjetnika.

možete pobijati izjave odvjetnika, ako utvrdite da su izjave na vašu štetu.

 

predložite da sud utvrdi ništavnim dokument koji ste potpisali .

dovedni ste u zabludu. došlo je do nesporazuma . niste potpisali jamstvo.

sud nije ovlašten utvrđivati ništavnim neki dokument ako to ne traži zainteresirana strana.

 

Rija!

Kad bi se pošteno sudilo sigurno bi me oslobodili optužbe, ali kako znam šta se sve radi čisto sumnjam.

-------------------------------------------------------------------------

pošteno suđenje ovisi o tužbenom zahtjevu .

nemože i nesmije sud odlučiti o nečemu što stranke nisu tražile/predložile.

predloži da se utvrdi ništavnom izjava o garanciji . dovedeni se u zabludu i smatrali ste da potpisujete garanciju za stanuvanje a ne jamstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu.to sve je moj odvijetnik napisao, zastara, ne ovavještavanje jamca, dovođenje u zabludu,,loše osiguranje leasinga, muljanje od strane auto kuće koje više nema i XXXXXXXXXXXXX,.oni su ovrhu poslali 62 mjeseca od kad je glavni dužnik platio zadnju ratu, bez da su nas obavještavali o njegovom neplaćanju.čitala sam u zakonu o obveznim odnosima da se jamca mora obaviještavati.još nešto potpis na garanciji nije bio ovjeren kod javnog bilježnika nego samo na običnom papiru kod dilera. Iz svega se vidi da smo prevareni. čudno mi je to što ta sudkinja već 6 godina ne donosi presudu, tek sad je dala na zahtijev hypo banke na financijsko vještačenje, i nama je od 15000eura narastao dug na 23000.sad ćemo pisat zahtijev za suđenje u razumnom roku, ne znam da li ćemo šta s tim postići i da li možemo s tim dobiti odštetu i požuriti suđenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dobar dan

 

Evo javljam se opet u vezi jamca za XXXXXXXXXXXXXX iz 2000 godine.Da ponovim moj suprug bio je jamac u nekoj auto kući XXXXXXXXXXXXXX koja je u međuvremenu propala za auto. Jamstvo je potpisano bez javnog bilježnika na komadiću papira.2007 godine nama je došla ovrha i kamate a da nismo pojma imali da smo dužni.Protiv glavnog dužnika donesena je pravomoćna presuda 2006 godine i on je pobjegao u Crnu Goru.Mi smo uložili žalbu , prigovor zastare , ništavnost ugovora , vučemo se po sudu već 6 godina i sve živce smo izgubili. Sutkinja je nakon 6 godina prošli petak dosudila da moramo platiti dug 15000 eura plus kamate za 10 godina i sve sudske troškove.Prestrašno . Zaboravila sam napomenuti da banka nas nije obavještavala 5 godina i nismo znali da glavni dužnik ne plaća.Neznamo šta činiti , strah nas je županijskog suda , nemamo novaca za daljne suđenje.Svi su nas uvjeravali da smo u pravu, ali očito sudovi pogoduju bankama.Ja sam u očaju nazvala odvjetnike od banke i postoji neka nada da nam smanje kamate. Čekamo odgovor.

 

Mene zanima koja je tehnika plaćanje jer moramo dignuti kredit da to platimo.Pravomoćna presuda postaje 23.12 . Terete nas za 15000 eura , i presuda je u eurima.Zanima me da li mi moramo dobiti neki račun u kunama i jednostavno tko šalje račun kako bi to platili da ne ostanemo još bez stana. Znači sudkinja je presudila 15000 eura i 30000 kuna sudskih troškova. Neznam ni rok plaćanja piše 8 dana od pravomoćne presude , hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Dobro večer ja bi molila sve koji imaju problema sa dotičnom bankom XXXXXXXXXXXXXXX i ovim prijevarama da mi se jave.. Ili na messenger XXXXXXXXXXXXXXXXXXX ili ovdje.... Možda možemo zajedno doći do nekog rješenje... Mene je prevario bivši poslodavca da sam mu bila jamac za hipotekarni kredit..a ja nisam niti ništa potpisala i kod njega sam radila kao sezonski radnik..imala sam 17,pol godina i kada sam došla na policiju produžiti osobnu nije me nigdje ni bilo...jer su me roditelji odjavili sa jedne adrese..ali nisam bila prijavljena na drugu...tako da mi je žena rekla da ja uopće nisam ni postojala u sustavu i nije joj bilo jasno kako sam uopće imala osobnu...i kako me je on onda uopće mogao tako prevariti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u "Jamac" za automobil na leasing

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija