Jump to content

otpremnina


ScH

Preporučene objave

dajem otkaz u firmi gdje radim 4 godine

znam da po standardnim ugovorima nemam pravo na otpremninu ako ja dajem otkaz, ali mislim da je malo drugacije u mom ugovoru o radu

 

evo dva clanka iz ugovora o radu koji se ticu otkaza i otpremnine

 

clanak 12

osim iz drugih razloga navedenih u zakonu o radu, ovaj ugovor prestaje:

- sporazumom radnika i poslodavca

- otkazom

 

clanak 13

tvrtka je duzna radniku isplatiti otpremninu u visini 3 prosjecne place koju radnik ostvari 3 mjeseca prije prestanka ugovora o radu za svaku navrsenu godinu rada u slucaju:

- otkaza ovog ugovora, izuzev kad se otkazuje iz razloga uvjetovanih ponasanjem radnika

- odlaska u mirovinu voljom radnika, a najkasnije 2 godine prije zakonskog uvjeta prestanka ugovora o radu

 

 

dakle, pitanje glasi:

imam li ja pravo na tu otpremninu ako ja dajem otkaz?

 

ili se moje davanje otkaza smatra 'sporazumom radnika i poslodavca'?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli kojoj gospodarskoj grani pripada vasa firma, jer samim tim ovisi da li se na tu firmu i vas slucaj primjenjuje kolektivni ugpvor ili ne. Ugovor o radu moze biti u suprotnosti sa kolektivnim ugovorom...

 

Jednostrani raskid radnog odnosa nije sporazumni. Sporazumni raskid dobivate ako napisete molbu za sporazumni raskid te istoj bude udovoljeno ili ako se o tome dogovorite sa poslodavcem. Ako dajete izvanredni otkaz (...) to nije sporazumni raskid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnik kojem poslodavac otkazuje nakon dvije godine neprekidnoga rada, osim ako se otkazuje iz razloga uvjetovanih ponašanjem radnika, ima pravo na otpremninu u iznosu koji se određuje s obzirom na dužinu prethodnoga neprekidnoga trajanja radnog odnosa s tim poslodavcem.

 

Prema tome, ako vi poslodavcu otkazujete ugovor o radu tada nemate pravo na otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija