Jump to content

Alkohol i "nezaustavljanje"


sc00by

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Trebao bih savjet/pomoc.U noci sa petka na subotu(30.06.2012.) oko 4h ujutro,sam zaustavljen

od strane policijskih sluzbenika.Tocnije,vracao sam se iz grada prema predgrađu gdje zivim.

Najednom s nogostupa na cestu ispred mene iskoci policijski sluzbenik sa stop palicom u ruci.

Ja sam ga izbjegnuo,i od straha(jer sam popio koju pivu prije nego sto sam sjeo u automobil)/šoka nisam znao sto da napravim tako sam nastavio voziti dalje.

Nakon cca 500m doslo mi je u glavu to sto sam napravio i zaustavio sam vozilo i sacekao sluzbenike.Pristao sam na puhanje,i napuhao sam 1,31 promila(umanjeno za 0,10 = 1,21 promila).

Dobio sam dvije kazne(uplatnice) od 3000 kn,i jednu od 80kn za troškove prekršajnog postupka,

Zapisnik,2 prekršajna naloga i naredbu o određivanje mjere opreza.

U prekšajnom nalogu u vezi vožnje u alkoholiziranom stanju stoji kazna od 3000kn+oduzimanje vozacke dozvole na 9 mjeseci.A u prekršajnom nalogu za nezaustavljanje na znak policijskog sluzbenika isto 3000kn+6 mjeseci oduzimanja vozacke dozvole.

I uz sve to morao sam ostatak noci i dobar dio drugoga dana provesti u pritvoru(Posebnoj prostoriji u kojoj se ceka prestank djelovanja opojnog sredstava).

 

Uglavnom,mene zanima sto ce se dogoditi ako ja ne uplatim te 3 uplatnice u roku 8 dana od primanja

prekršajnog naloga,I/ili da li postoji mogucnost placanja u ratama?Da li cu dobiti pozv za sud?

Pošto u jednom prekršajnom nalogu stoji oduzimanje vozacke dozvole na 6mj a u drugoj na 9mj,

na koliko mjeseci ja gubim dozvolu,6,9 ili 15mj?

Također mlađi sam vozac,nikad prije nisam bio kažnjavan,još uvijek sam ucenik tako da nemam odkuda ni kako platiti kaznu.Otac mi j bolestan,tako da je na bolovanju uz smanjenu placu,a majka

radi za minimalac,neposjedujem stvari koje su na moje ime.

Bio bih vam stvarno zahvalan na savjetu što dalje napraviti,da li je moguce na osnovu ovoga poslati

Nekakvu žalbu za snićenje kazne?

 

Hvala

 

PS

Citao sam ostale teme sa slicnim problemima,ali nigdje nisam našao odgovore koje tražim.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne poričete prekršaj, ali vam smetaju visine kazni.

 

U roku od 8 dana od primitka prekršajnog naloga napišite dva identična prigovora samo sa različitim brojevima sa gornjeg lijevog kuta kazni, u njima jasno i nedvosmisleno priznajte svoju grešku i priložite dokaze da ste još uvijek učenik, priložite potvrdu iz porezne da nemate imovine, nekakve dokaze o lošim obiteljskim prilikama i sve u dva primjerka predajte na policiji.

 

Sud će spojiti oba postupka i izreči jedinstvenu ne tako visoku kaznu.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora se napraviti u roku od 8 dana.

 

Možete to napisati bilo odakle, pošaljite preporučeno na policiju, naslovite na policijsku postaju koju je upisao policajac ili naziv policijske postaje vidite pečata, a adresu skinite sa interneta.

 

Postoji i mogućnost da to sve netko drugi napiše i ne potpiše, tada su vas dužni pozvati da dođete u policiju u roku od dodatnih 8 dana i potpišete prigovor, to je jedan od načina kupovanja dodatnih 10-tak dana vremena.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos bihh trebao savjet u vezi prigovora.Tj. zanima me da li sam ga dobro napisao.

 

Primjer:

 

Ime i prezime

Ulica i kucni broj

 

 

PREKRŠAJNI SUD

putem Policijske uprave Istarske PPRP Pula

 

 

 

 

Na rješenje broj (broj sa prekšajnog naloga) Policijske uprave Istarska PPRP Pula, postaja

prometne policije ulažem

 

PRIGOVOR

 

 

Poštovani,

 

Protiv mene je pokrenut prekršajni nalog, te sam proglašen krivim jer sam 30.06.2012. ,

u 04:30h iz smjera 119. Brigade u smjeru Zahtiline ulice upravljao osobnim te se na znak stop svjetlosnom tablicom nisam zaustavio vozilo,nego nastavio voziti sljedecih 300m.Razlog tog moga postupka je da je policijski sluzbenik iskocio na cestu i pokusao me zaustaviti svjetlosnom tablicom a ja sam ga zaobišao i nastavio voziti dalje.Nakon cca 300m shvatio sam što sam napravio,i zaustavio sam auto na kolniku.Trenutno sam nezaposlen/student/učenik i nemam stalna primanja,otac mi je bolestan i s obzirom da je na bolovanju plaća mu je vrlo mala,a majka radi za minimalac,te Vas molim ako je ikako

moguće da mi smanjite novčanu kaznu koja iznosi 3000,00 kn (tri tisuće kuna).

Ovo je moj prvi prekršaj te Vas uvjeravam da se neće ponoviti.

Zbog toga Vas molim da mi umanjite kaznu za gore navedeni prekršaj.

 

Sa štovanjem,

 

Ime i prezime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne spominjati "iskakanje" policije jer će sud prigovor shvatiti kao poricanje prekršaja i pozvati policajca na svjedočenje da iskaže da li vas je propisno i kako zaustavljao, a što može rezultirati povećanjem prekršajnog postupka za troškove prijevoza svjedoka.

 

Ne opravdavati svoje protupravne postupke jer je i to nejasan prigovor koji će sud opet shvatiti kao poricanje.

 

Ne miješati kruške i jabuke kako to rade odvjetnici, treba ili napisati "nisam kriv" ili "jesam kriv, neću više".

 

Predati dokaze o tvrdnjama koje vam idu u prilog (bolovanje i minimalac).

 

Neplaćenu pravomoćnu kaznu sud zamjenjuje kaznom zatvora, 300 kuna = 1 dan, minimum 3 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav

 

Zanima me da li je zakonito da policija jos dan danas drzi moju vozacku u postaji?

Znaci oduzeta je 30.06. a danas smo 24.7.

U par navrata sam bio do postaje po nju,ali mi reba neka potvrda da ju podignem.

 

Koga god da sma pitao,normalno ju je podignuo nakon 8 dana od oduzimanja.

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policijski službenik koji vam je oduzeo vozačku dozvolu izdao vam je potvrdu o privremenom oduzimanju iste. U toj potvrdi su navedeni svi potrebni podaci, vrijeme i razlog oduzimanja i slično.

Tu istu potvrdu trebate predočiti prilikom preuzimanja vozačke dozvole. Policija je može uistinu čuvati najduže osam dana.

Ukoliko u roku od 8 dana od dana oduzimanja vozačke dozole, ovlašteni tužitelj (u ovom slučaju policija), ne podnese optužni prijedlog s prijedlogom sudu da produlji primjenu mjere opreza ili ako nakon podnošenja takvoga zahtjeva sud o mjeri opreza ne odluči u daljnjem roku od 3 dana, primijenjena mjera opreza prestaje.

U protivnom vozačka vam može biti zadržana dok za to postoji potreba, a najdulje do pravomoćnosti odluke o prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam kod sebe naredbu o određivanju mjere opreza,koja traje od 30.06. 04i35 do 30.06. 16i35.(mjera opreza:zabrana upravljanja motornim vozilom,uz oduzimanje vozacke dozvole)

 

Znaci ja s tim pairom idem podici vozacku?

I posto sam se zalio na preksajni nalog,meni je zabrana upravljanja "B" kategorijom zapocela odmah isti dan il tek kada dobijem riješenje od suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, evo mene opet.

 

Danas mi je stiglo rješenje sa suda, ali samo za jedan prekršajni nalog, ovaj je rješen 04. studenog 2013 a na kućnu adresu mi je stigao tek danas. Isti dan sam na PU predao dva prigovora za dva prekršajna naloga, tako mislim da bi mi drugo rješenje trebalo stici ubrzo?

 

Imam jedno pitanje što se tiće ovog rješenja.

 

Obrazloženje

 

Pobijanima prekršajnim nalogom PU... od dana 30. lipnja 2012. godine, okrivljenik je proglašen krivim da je pocinio prekrsaj iz čl. 32. st. 4, zakona o sigurnosti prometa na cestama, za koji mu je utvrđena novcana kazna u iznosu od 3.000,00 KN, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 6 mjeseci.

 

Protiv navedenog prekšajnog naloga okrivljenik je pravodobno podnio prigovor zbog izrecene novcane kazne, te predlaze da mu se, iz razloga navedenih u prigovoru isti prihvati.

 

Sukladno odredbi čl. 238. st 11. Prekršajnog zakona ovaj sud prigovor okrivljenika prihvaća i smatra žalbom protiv prekršajnog naloga.

 

Prigovor koji se smatra žalbom je osnovan.

 

...

 

Sud je žalbu okrivljenika prihvatio kao osnovanu i temeljenu čl. 37. Prekršajnog zakona ublažio novcanu kaznu, a i da obzirom u spisu nema podataka da je prekršajno osuđivan. Sud smatra da je i ovako ublažena novcana kazna primjerena i odmjerna tezini pocinjenog prekrsaja, stupnju krivnje, opasnosti djela i svrsi kaznjavanja...

 

Meni iz ovoga nije jasno da li je meni samo novcana kazna ublazena ili također i oduzimanje vozacke dozvole, jer jedino gdje se spominje oduzimanje dozvole je boldano.

pa bih Vas molio ako mi netko može malo vise pojasnit.

 

Hvala i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija