Jump to content

Auto kredit


Bran2605

Preporučene objave

Evo ovako trebam savjet te da li mogu učiniti sljedeće:

 

Kupio sam auto na kredit... nakon 2 god. kak više nisam mogao plačat kredit, ostao bez posla, dao sam auto u oglasnik tko želi auto može ga dobiti al uvjet je nastavak plačanja rate kredita ( ostalo je za otplatiti cca 9000€ a auto nije vrijedio više od 7000€!)

No nebitno na cijenu ide sljedeće... Javio se čovjek da će preuzeti kredit i kod javnog bilježnika sklopili ugovor:

Kupac se obvezuje redovito podmirivati obročne otplate do potpune otplate...

Do potpunog izmirenja kredita kupac raspolaže vozilom na temelju punomoći ( za upravljanje vozilom, i obavljanje registracije vozila!)

Knjižica vozila je u banci!

Ja u svakom trenutku mogu poništiti punomoć kako kod bilježnika tako i u centru za vozila u zg...!

 

Točka koja slijedi je bitna:

U slučaju nepoštivanja preuzetih obveza kupac gubi sva prava iz ovog Ugovora, koji se raskida na njegovu štetu!

 

Pošto nisu uplačene zadnje dvije rate, a sad će i treća doći na naplatu da li ja imam pravo otuđiti auto koji glasi na mene?! I raditi sa njim što me volja? Dakle mioslim platiti zaostale rate i nastaviti plačati, jer sam dobio posao i mogu dalje nastaviti plačati...

Nadalje piše u ugovoru koji je ovjeren kod javnog bilježnika:

Prodavatelj i kupac prihvačaju prava i obveze ovog ugovora, a za slućaj spora nadležan je Općinski građanski sud u Zagrebu!

 

Moje pitanje je da li smijem otuđiti (oteti) vlastiti auto i odvesti ga da mu se promijene sve brave bez znanja kupca (ili skinuti tablice)?

 

Molim pomoć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od banke zatraži potvrdu da nisu uplaćene rate kredita od dana zaključenja ugovora . (ugovor je trebala odobriti i banka)

nakon što dobiješ potvrdu uplati nepodmirena potraživanje (ako nije kasni i banka ne zatraži povrat ostatka duga ,što i sami imate pravo mapraviti ali bez zaračunati kamata od uplate ostatka cijene do ugovorom predviđenog roka za isplatu kredita) .

kupca obavjesti (pismeno i sa povratnicom )o raskidu ugovora zbog neizvršavanja ugovorene obveze.

opozovi punomoč (poništi)

centar za vozila obavjesti o opozivu punomoći .

o opozivu punomoći obavjesti i policiju (pismeno sa povratnicom).

vozilo nesmiješ samovoljno uzeti,mjenjati brave itd.

ali smiješ policiji prijaviti vožnju bez punomoći

a možda i krađu.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija