Jump to content

Brisanje iz sudskog registra


Parsec

Preporučene objave

Pozdrav,

 

U ozujku ove godine na stranici sudskog registra za d.O.o. koji:

- nema zaposlenika,

- nikada nije izdao fakturu,

- koji godisnje rjesava svu papirologiju prema drzavnim institucijama,

se nalazi ova obavjest (koja me ne smeta, neka obrisu firmu iz registra)

 

"Registarski sud je po službenoj dužnosti pokrenuo postupak brisanja iz sudskog registra subjekata upisa iz razloga što isti nisu tri godine po redu postupili po zakonskoj obvezi da objave svoja godišnja financijska izvješća s propisanom dokumentacijom, kada je zakonom propisana obveza objavljivanja tih izvješća te je prema članku 70. stavku 3. Zakona o sudskom registru odlučeno kao u izreci ovog rješenja."

 

Osoba koja se brine o svoj papirologiji tvrdi da firma koja nije izdala niti jednu fakturu nije obavezna objavljivati svoja godisnja fin. izvjesca.

 

1.Zanima me sto mozemo ocekivati, neku kaznu ili ...?

2.Sto nakon ili prije brisanja d.O.o.-a po pitanju racuna u banci (na koji je uplacen temeljni kapital)?

3. Sto sa poreznom ili nekom trecom institucijom treba rjesavati ili to ide automatski po sluzbenoj duznosti?

 

Unapriejd zahvaljujem,

P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, Legalis.

25.10.2011.g. pokrenut je postupak brisanja po službenoj dužnosti po čl. 70 i 13.07.2012.g. stoji objava o brisanju. Obzirom da nisam dobio nikakve informacije niti sam se ažurirao po tim pitanjima do sad, već mi se pružila prilika za jedan dobar poslovni potez, prije koji dan sam otišao po papirologiju u HEP i neugodno se iznenadio kad sam dobio prijepis sudskog registra.

Shodno tomu želio bih uložiti žalbu na sudsku odluku i ako je moguće poništit ju da bih mogao početi poslovati kroz isti subjekt. Zadnje dvije godine nisam bio u mogućnosti iz zdravstvenih razloga baviti se tvrtkom ( oper. koljena, oper. kičme prije 2mj. ) i shodno tomu neću biti u mogućnosti zarađivati kroz dosadašnji način zaposlenja pa mi jedino preostaje ovaj vid privređivanja. Molio bih Vas da mi što prije ako je moguće dostavite primjer žalbe u ovom slučaju.

P.S. tvrtka nije nikada bila aktivna iz privatnih razloga ( rastava )

OBJAVE - tt-11/18957,

Unaprijed zahvaljujem, s poštovanjem

Žajgar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je društvo brisano iz sudskog registra nema više pomoći. Od objave da je pokrenut postupak brisanja proteklo je 6 mjeseci i u tom roku ste trebali reagirati, kako niste društvo je brisano po službenoj dužnosti i više ne postoji. Zakonom je reguliran način objave oglasa i nitko nije bio dužan ni o čemu vas posebno obaviještavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Da ne otvaram ovo, i moju tvrtku su izbrisali. Radila punom parom, ali zbog nepredavanja GFI nestane iz registra. Sad moram priznati kako sam prošao jeftino. Sad što sa papirima od bivše tvrtke. Kako je firma iznenada umrla jel isto kao i sa stvarima od pokojnika. Splaliti. još jedan vid neusklađenosti suda i države. I koga će sada porezna ovrhovit. Mrtavaca. Istina ja nemam dugova, ali što da ih je bilo? Evo prijavio se na Zavod za zapošljavanje i sad će mi davati naknadu za nezaposlenost jer nema krivnje za moj prestanak posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

Znači li to da je isplatljivije čekati tri godine i pustiti sud da sam odradi brisanje nego sam pokretati postupak likvidacije? Ako sud po službenoj dužnosti briše d.O.o., što je s onim oglasima u NN i troškovima JB-a ? Broje li se izjave o neaktivnosti kao izvješće predano u FINA-i? Zna li netko?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

meni je sad nešto nejasno u svemu ovome

znači ako je firma brisana,a bila je dužna,brisani su joj svi dugovi,kao da nikada nije ni postojala???

znači vlasnik može otvoriti novu firmu i nikome ništa???

nije li to malo nepošteno prema onima koji sve plaćaju i trude se ne potonuti :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

a sto se događa sa dugovima tvrtke u tom slučaju???

 

Da li možemo sami pokrenuti zahtjev za brisanjem tvrtke iz sudskog registra ili je dovoljno ne predati GFI-pod u finu??

i da li se ja kao direktor te firme mogu nakon brisanja iz reg. prijaviti na zavod za zapošljavanje??? (TVRTKA JE U BLOKADI 3 GOD. i nema zaposlenih niti izlaznih računa u tom razdoblju)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Ovo i mene zanima, je li tiko dobio odgovor??

 

a sto se događa sa dugovima tvrtke u tom slučaju???

 

Da li možemo sami pokrenuti zahtjev za brisanjem tvrtke iz sudskog registra ili je dovoljno ne predati GFI-pod u finu??

i da li se ja kao direktor te firme mogu nakon brisanja iz reg. prijaviti na zavod za zapošljavanje??? (TVRTKA JE U BLOKADI 3 GOD. i nema zaposlenih niti izlaznih računa u tom razdoblju)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo i mene zanima, je li tiko dobio odgovor??

 

Ukoliko sami idete pokrenuti brisanje tj. likvidacijski postupak to Vas košta cca 10 000 kn, dok Vas ne predavanje GFI-a FINa-i ne košta ništa. Ako ne predate GFI FINA-i tri godine za redom sudski registar briše društvo, sukladno čl. 70. st. 3. Zakona o sudskom registru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
meni je sad nešto nejasno u svemu ovome

znači ako je firma brisana,a bila je dužna,brisani su joj svi dugovi,kao da nikada nije ni postojala???

znači vlasnik može otvoriti novu firmu i nikome ništa???

nije li to malo nepošteno prema onima koji sve plaćaju i trude se ne potonuti :(

 

Poštovani,

 

molim Vas odgovor na gore navdeno pitanje?!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija