Jump to content

članarina turističkoj zajednici


karlo01

Preporučene objave

nikako. Fizičke osobe koje iznajmljuju sobe, apartmane i kuće ostvaruju dohodak od imovine, sukladno odredbi članka 27. stavak 1. Zakona o porezu na dohodak, nisu obveznici plaćanja članarine TZ. Naime, te osobe nisu obrtnici koji se bave djelatnošću pružanja usluga smješataja pa nisu obuhvaćene definicijom obveznika plaćanja članarine navedene u odredbi članka 3. stavak 1. Zakona o članarinama TZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Hvala,naj ljepša.

Mislio sam da krivo tumačim odredbe,ali ako nisam jedini,onda je vjerovatno tako.

Neke zajednice naplačuju na bruto ostvareni prihod od smješaja,ali onda ispada da netko ko ima maksimum od dvadeset ležaja,plača više takse turističkoj zajednici od malog obiteljskog hotela.

 

Ja nisam vise sigurna, dobila pismo od TZ da treba platiti, fizicka sam osoba. Nazvala Poreznu upravu radi pojasnjenja i oni kazu da svi trebaju placati i dostaviti obrazac u Poreznu.? Da li netko ima pravi info.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija