Jump to content

Odvjetničke tarife


vesnaG

Preporučene objave

ako odvjetnik nije u upisan u registar obveznika PDV-a tada je iznos samo 1.000,00 Kuna,

ako ne izda račun tada je 0(bula) kuna

 

Znači, ako mi ne želi dati račun ne moram mu platiti ??? Već sam mu jednom platila sudske troškove i nije mi dao račun, već samo neku potvrdu s kojom sam išla na sud da mi se obustavi ovrha. Mogu li i za taj iznos od prije koji sam mu platila, tražiti račun i specifikaciju troškova.? Sad mu ne mislim platiti onoliko koliko se on sjeti naračunati, već mislim na sud tražiti specifikaciju njegovih troškova. Imam li to pravi tražiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znači da nije upisan u registar obveznika PDV-a zato jer Vam nije izdao račun. Obveza izdavanja računa postoji u oba slučaja, samo ako je u sustavu PDV-a račun će Vam biti veći za 25% iznosa PDV-a.

 

Naravno da ga tražite specifikaciju radnji i račun, to bi trebao dati svejedno. Na sudu možete izvršiti uvid u Vaš predmet, te vidjeti koliki je trošak Vaš odvjetnik zatražio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sad ja moram pitati - zašto Vam je bitno da li je R1 ili R2?

 

burn, bitno mi je jer ne znam koja je razlika između R1 i R2, i bitno mi je da dobijem račun, jer mi je već jednom uzeo 15 000 kuna i nisam dobila račun. Zašto ??? Ako ja od svoje plaće plaćam pdv državi zašto ne bi i on od tih 15.000,00 koje mi je oteo i nije dao ni račun ni specifikaciju i sad bi to opet napravio. E, neće ovaj put. Šta ako mu uplatim na tekući račun, kako se onda naplaćuje pdv ???

burn, ti se pjeniš kao da od tebe tražim račun. Nije li to moje pravo i njegova obveza ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vesna, nemojte mi stavljati riječi u usta a kamoli misli u glavu. Ja se ne pjenim niti zbog puno važnijih stvari negoli je Vaše pitanje, jer pjenjenjem ništa nitko ne rješava, dok s druge strane protupitanjem mogu dobiti informaciju koju iz Vašeg pitanja ne vidim.

 

Inače, ne volim pozivati na red, no u ovom slučaju hoću - kada se ja Vama kulturno obraćam sa Vi, molim Vas da zadržite jednaku razinu odgovoranja. Na ovom forumu ne dozvoljavamo razno razne epitete i načine pisanja koje viđam po drugim forumima.

 

Zašto sam Vam postavila protupitanje? Pa zato jer ako je osoba u sustavu PDV-a mora Vam naplatiti PDV bez obzira je li obveznik izdavanja R1 ili R2 računa, dakle na Vaše primarno pitanje o PDV nema nikakvog utjecaja o kojem računu se radi. Bilo R1, bilo R2 - ako je obveznik PDV - on mora biti iskazan. Jel Vam sad jasno protupitanje?

 

Ne bi se složila s Vama da Vam je itko oteo novce (inače ne volim pretvaranje u žrtvu). Jednostavno ste mogli reći da ne plaćate ništa dok ne dobijete račun i specifikaciju, jednako kao što dobijete i u dućanu. Dakle, niste morali platiti dok niste dobili račun, izabrali ste platiti (uopće ne želim ulaziti u razloge, što Vam je odvjetnik rekao, prijetio i štajaznam koje druge okolnosti) no sigurno ste znali da plaćate bez računa. Razumijem da sada želite istjerati pravdu načistac, ali nemojte raditi žrtvu od sebe.

 

Apsolutno se slažem da je Vaše pravo da pitate, no morate biti spremni odgovoriti i na koje protupitanje da biste dobili kvalitetniji odgovor. Sad kad je ovo rečeno - ovaj put Vam toleriram ovo inputiranje "kao da mene tražite račun", no moram reći da to smatram jako nekulturnim i u krajnju ruku bezobraznim, uzevši u obzir da tražite pomoć. Defanzivan stav u ovakvim situacijama (osobno smatram da je nepotreban u bilo kojoj situaciji) Vam može samo odmoći, pa shvatite ovo kao dobronamjeran savjet. Jer savjetom sam Vam i pristupila, pa ne vidim potrebnim dizanje na zadnje noge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vesna, nemojte mi stavljati riječi u usta a kamoli misli u glavu. Ja se ne pjenim niti zbog puno važnijih stvari negoli je Vaše pitanje, jer pjenjenjem ništa nitko ne rješava, dok s druge strane protupitanjem mogu dobiti informaciju koju iz Vašeg pitanja ne vidim.

 

Inače, ne volim pozivati na red, no u ovom slučaju hoću - kada se ja Vama kulturno obraćam sa Vi, molim Vas da zadržite jednaku razinu odgovoranja. Na ovom forumu ne dozvoljavamo razno razne epitete i načine pisanja koje viđam po drugim forumima.

 

Zašto sam Vam postavila protupitanje? Pa zato jer ako je osoba u sustavu PDV-a mora Vam naplatiti PDV bez obzira je li obveznik izdavanja R1 ili R2 računa, dakle na Vaše primarno pitanje o PDV nema nikakvog utjecaja o kojem računu se radi. Bilo R1, bilo R2 - ako je obveznik PDV - on mora biti iskazan. Jel Vam sad jasno protupitanje?

 

Ne bi se složila s Vama da Vam je itko oteo novce (inače ne volim pretvaranje u žrtvu). Jednostavno ste mogli reći da ne plaćate ništa dok ne dobijete račun i specifikaciju, jednako kao što dobijete i u dućanu. Dakle, niste morali platiti dok niste dobili račun, izabrali ste platiti (uopće ne želim ulaziti u razloge, što Vam je odvjetnik rekao, prijetio i štajaznam koje druge okolnosti) no sigurno ste znali da plaćate bez računa. Razumijem da sada želite istjerati pravdu načistac, ali nemojte raditi žrtvu od sebe.

 

Apsolutno se slažem da je Vaše pravo da pitate, no morate biti spremni odgovoriti i na koje protupitanje da biste dobili kvalitetniji odgovor. Sad kad je ovo rečeno - ovaj put Vam toleriram ovo inputiranje "kao da mene tražite račun", no moram reći da to smatram jako nekulturnim i u krajnju ruku bezobraznim, uzevši u obzir da tražite pomoć. Defanzivan stav u ovakvim situacijama (osobno smatram da je nepotreban u bilo kojoj situaciji) Vam može samo odmoći, pa shvatite ovo kao dobronamjeran savjet. Jer savjetom sam Vam i pristupila, pa ne vidim potrebnim dizanje na zadnje noge.

 

burn, kao prvo oprostite za ono "ti" jer to nije moj stil, al činilo mi se kao da odmah branite tog odvjetnika koji mi je oteo tu lovu. Da, oteo, mogu slobodno reći, jer dva puta naplatiti isti dug i još s kamatama, a ja nisam imala novaca za platiti vještaka ( 3 000 kuna za vještačenje, nije li to bezobrazluk) i zato nisam mogla dokazati da tog duga više nema, znači sirotinja koja nema za platiti sudske troškove, još je treba oguliti da nema ni za kruh. Ne tražim ničije sažalijevanje, ali da sam žrtva suda i tog odvjetnika, koji veze na sudu debelo koristi za svoj i samo svoj đep, to jesam i zato ne dam više ni lipu bez računa.

 

Lijep pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor na pitanje što je s novcem koji mu je uplaćen na tekući račun, trebam li dobiti račun od njega nakon što vidi da mu je novac sjeo na račun ? I može li odvjetnik ovrhovoditelja od mene tražiti namirenje troškova ovrhe, ako je ovrhovoditelj RVI i oslobođen je plaćanja iste, pa stoga taj trošak ni ne postoji jer ovrhovoditelj nije dao ni lipu za ovrhu svom odvjetniku, a sad me traže da im istu platim ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vesna, nema problema za "tikanje", ali me ono zabolo zbog konteksta Vašeg posta, u kojem ste, kako sada navodite, mislili da branim osobu koju niti poznam niti bilo što slično. Ne pada mi na pamet braniti niti rođenog brata dok nemam sve činjenice na vidjelu a kamoli anonimca na temelju posta na forumu. Moj posao zahtijeva od mene objektivnost, odgovaram prema pitanju i postavim protupitanje ako je potrebno radi usmjeravanja odgovora. Pravo nije linearna jednadžba, već zavisi o puno faktora, a neke ste nam tek sada otkrili u zadnjem postu. Npr. troškovi vještačenja nemaju veze sa odvjetnikom već sa sudskim vještacima i sud nalaže njihovo plaćanje stranci koja ga je predložila. Ne znam zašto je vještačenje, možda sam krivo shvatila, to spominjete za dokazivanje da ste platili odvjetniku ili je vještačenje bilo u predmetu koji Vam je on vodio? U svakom slučaju, to god da plati neke troškove u postupku, ako pobijedi u sporu, druga strana mu ih je dužna nadoknaditi.

 

Dalje, spominjete da ste "sirotinja", jako mi je žao da se tako nazivate, odnosno da ste u takvom statusu. No, ovdje bi napomenula da ste se mogli raspitati za besplatnu pravnu pomoć ukoliko zaista jeste "sirotinja" (a što se nadam da niste) pa biste je ukoliko udovoljavate uvjetima, i dobili. Da biste mogli ostvariti svoja prava, morate se raspitati o istima.

 

S ovom rečenicom da ne dajete novce bez računa, valjda Vam je jasno da se slažem, to sam Vam rekla odmah, uz "prijekor" da niste niti trebali plaćati bez računa, a vjerujem da to znate i sami.

 

Vezano na novce uplaćene na tekući, lijepo mu recite da ćete popričati sa poreznom i primanjem novaca bez izdavanja računa, pa ćemo vidjeti koji je odgovor.

 

Da li trebate dobiti računa nakon što ste uplatili na tekući račun? Sad se već vrtimo ukrug - račun ste trebali dobiti PRIJE plaćanja, ali ako Vam ga nije dao, tražite ga da Vam ga da za taj iznos što ste uplatili, ili ćete na poreznu.

 

Ako ste Vi ovršenik, a postoji pravomoćno rješenje o ovrsi u kojem je ovrhovoditelju priznat trošak u tom i tom iznosu - Vi ste ga dužni nadokanaditi. Nije Vaša stvar koliko je ovrhovoditelj zaista platio ili ne svojem odvjetniku, Vi plaćate prema odluci suda (ako je sudska ovrha). Možda Vam to zvuči čudno, no to nekada zna biti i dobra stvar - npr. zamislite da je Vaš ovršenik otišao kod odvjetnika koji je nekakav doktor prava u baš tom području, pa prema tome on ima pravo naplatiti svoje usluge u puno višem iznosu od onog propisanog Tarifom. On plati svom odvjetniku puno novaca, a sud kaže da ima pravo na naknadu samo onih najnižnih prema Tarifi, i Vas obveže na plaćanje njih a ne one basnoslovne cifre koju je Vaš ovršenik platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru Mrs. burn. Na tekući mu je uplaćen dug i trošak ovrhe, onoliko koliko i piše na pravomoćnom rješenju. Da li onda ipak imam pravo na račun za trošak ovrhe + kamate, na osnovu potvrde o uplati preko interneta ? Evo, ovo je zadnje pitanje o računima ... za sad :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija