Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Iva Ivić

financijski leasing (kupovina automobila) - obrt

Preporučene objave

Pozdrav,

moooolim za veliku pomoć. Riječ je o obrtu (dohodaš u sustavu pdv-a) kojem se i po novom zakonu pdv priznaje 100% (taxi) ostali troškovi također vezani uz korištenje osobnog automobila.

Kupljen je osobni automobil na fin.leasing na 3 godine (36mj).

Dobili smo račun od leasing kuće:

vrijednost objekta leasinga: 107.920,00

osno.za pdv: 107.920,00

pdv(25%): 26.980,00

ukupno: 134.900,00

Uplatili smo 40% učešća 53.959,97 kn i za to nismo dobili nikakav dokument niti se igdje spominje na ovom računu koji sam gore navela.

Zanima me: kako knjižim kupovinu tj.taj račun od leasinga, kako vršim amortizaciju, te da li taj dio za učešće također i kako trebam prikazati, i kako ću knjižiti rate kada mi budu dolazile mjesečno??

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Račun knjižite u URA u ukupnom iznosu i zatvarate sa plaćanjima prvo sa ovim učešćem od

53.959,97 kn, a dalje sa mjesečnim otplatama. Na računima ili obavijestima za plaćanje koje

ćete dobivati od Leasing kuće više neće biti iskazan PDV, ali neka Vas to ne zbunjuje, vi ćete

pretporez priznavati u dijelovima mjesečno pri otplati glavnice, a kamata naravno ide u trošak. Amortizaciju obračunavate na vrijednost vozila znači 107.920,00 x 20%, srazmjerno

broju mjeseci.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show