Jump to content

Prijepis vozila


53andrej

Preporučene objave

Poz,trebam savjet,kupio sam vozilo u zg,ja sam iz petrinje,vlasniku je ostavljena knjizica vozila da moze ispuniti ugovor,ovjeriti i poslati mi postom,prometna i polica osiguranja je kod mene,postom sam dobio ugovor,gdje stoji da se tablice ponistavajum,tako da ga ja mogu odjaviti u 53nji,ali problem je u u tome sto knjizice vozila nema,zvao sam ga i tvrdi da je nemoze pronaci,zagubio ju je negdje ali je spreman napraviti sve da se to rijesi,nova ili nesto vec,tko treba ici po novu knjizicu,ja ili vlasnik koji je jos uvijek upisan u nju i sta je sve potrebno,dali ima kakvih komplikacija u vezi toga,hv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

molim vas da mi netko pomogne,jer mi se čini da sam u bezizlaznoj situaciji.moj suprug je prodao automobil prije godinu dana,auto nije prepisano,ali je napravljen kopoprodajni ugovor.dotični gospodin koji je auto kupio učestalo radi prometne prekršaje i parkira gdje god ga volja jer se auto još uvijek vodi na suprugovo ime.kazne stižu na našu adresu i ja uredno pišem prigovore i šaljem kupoprodajni ugovor kao dokaz da automobil njie više od mog supruga,ali nove kaze i dalje stižu i sad stiže poziv za prekršajni sud u Zagrebu.Kako da taj problem riješim zauvijek,molim vas pomagajte jer ni sama više neznam koliko sam žalbi uložila i platila preporučene pošte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte ništa pisati, to prepustite svom suprugu koji je naivno prodao vozilo i problem je rješen zauvjek.

 

Prigovore i dalje teba netko pisati, braniti se kako zna i umije, slijedi borba u ovršnim postupcima, slijedi kazna zbog neodjave vozila, slijedi kazna zbog neplaćenog osiguranja, možda slijedi i regresni zahtjev osiguratelja zbog prouzročenja prometne nesreće neosiguranim vozilom, mogući su posjeti policije u gluho doba noći zbog tko zna čega što se s tim vozilom može napraviti.

 

Treba tražiti od policije da se vozilo odjavi, ali oni su to dužni napraviti tek kad protekne više od jedne godine od isteka prometne dozvole.

 

Taj problem je poznati problem u našoj zajednici, kriminalci znaju da ljudi olako pokupe novce u prodaji vozila i znalački iskoriste njihovu naivnost i lakomislenost.

 

Nema brzog i laganog rješenja tog problema.

 

 

 

Molim prestanite okolo sijati svoje postove, sve sam ih pobrisao osim ovog, izvolite pročitati pravila foruma i pridržavati ih se jer ću vam u protivnom zabraniti pristup, što mi je znatno lakše napraviti nego trčati okolo za vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu, dopustite mi da ovdje pitam jer je slicna tema.

 

Skraćena priča:

prodao sam auto koje je registrirano jos 2 mjeseca, na punomoc, covjek ga je obecao odjaviti sam,dao sam mu i knjizicu i kaze da ga je odjavio i sada ne znam kako provjeriti da li je odjavljen, i zanima me da li punomoc na njegovo ime znači da je on duzan po zakonu odjavit auto, ili ipak ja u slucaju da nije odjavljen, i ako nije, buduci da su kod njega tablice , kako odjaviti auto ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoć molim vas hitno je!

imao sam dogovor sa kupcem za vozilo da ce podignuti vozilo u nedjelju.

napravoi sam koporodajni ugovor u petak i ovjerio ga. kupac se nije pojavio i nije platio niti uzeo vozilo. e sad pitanje. mogu li ja sam raskinuti kupoprodajni ugovor kao prodavatelj ili mi treba i on kao kupac.

pliz pliz pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu, dopustite mi da ovdje pitam jer je slicna tema.

 

Skraćena priča:

prodao sam auto koje je registrirano jos 2 mjeseca, na punomoc, covjek ga je obecao odjaviti sam,dao sam mu i knjizicu i kaze da ga je odjavio i sada ne znam kako provjeriti da li je odjavljen, i zanima me da li punomoc na njegovo ime znači da je on duzan po zakonu odjavit auto, ili ipak ja u slucaju da nije odjavljen, i ako nije, buduci da su kod njega tablice , kako odjaviti auto ?

 

 

Punomoć ne znači ništa, vas ne amnestira od prekršajne odgovornosti.

 

Osobnu iskaznicu u ruke i izvolite u prvu policijsku postaju, tražite podatak da li vam je vozilo registrirano, nema razloga da vam ne pomognu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoć molim vas hitno je!

imao sam dogovor sa kupcem za vozilo da ce podignuti vozilo u nedjelju.

napravoi sam koporodajni ugovor u petak i ovjerio ga. kupac se nije pojavio i nije platio niti uzeo vozilo. e sad pitanje. mogu li ja sam raskinuti kupoprodajni ugovor kao prodavatelj ili mi treba i on kao kupac.

pliz pliz pomozite

 

Odmah u tog bilježnika i tražite da se ugovor poništi.

 

Sve što je ugovoreno može se poništiti za života ugovaratelja.

 

Ubuduće prvo uzmite novce, napravite ugovor, ovjerite ga, posjetite poreznu, odjavite vozilo, otkupite osiguranje i tek onda ga dajte u posjed kupcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija