Jump to content

Korištenje zajedničke parcele


grecko

Preporučene objave

Ukratko, evo u čemu je moj problem.

 

Suvlasnik sam u idealnom dijelu ½ male parcele na kojoj se nalazi voćnjak. Drugi suvlasnik je iznajmio svoj ugostiteljski lokal koji je u blizini naše zajedničke parcele (ne nalazi se na predmetnoj parceli) i dozvolio je najmoprimcu lokala da koristi našu zajedničku parcelu. Najmoprimac je nedugo zatim počeo na parcelu dovlačiti staru kramu i rashodovani inventar. Na taj me način kontinuirano onemogućava u normalnom posjedu i korištenju nekretnine.

 

Imam dva pitanja i molim za odgovor:

 

 

  1. Da li u ovom slučaju imam osnovu za tužbu za smetanje posjeda
  2. Da li je ovaj slučaj u nadležnosti državnog inspektorata jer je u pitanju poslovanje ugostiteljskog objekta

Molim za mišljenje i komentare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasnik moze samostalno raspolagati svojim dijelom,pa tako i iznajmiti trecem licu,ali u granicama omjera svog idealnog dijela u odnosu na cjelinu nekretnine.Ako vas suvlasnicki dio nemoze funkcionisati zbog postupaka treceg lica,onda je ocito da se posjed smeta.Inspektorijat nerjesava pitanja posjeda odnosno vlasnistva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija