Jump to content

izgled prigovora


anonimno

Preporučene objave

Ukoliko nije kasno, evo male pomoći..

Tim više što je većina građana "pravno nepismena" i nije toliko bitno kako prigovor ili žalba izgledaju, ali ipak je drugačije ukoliko to sve skupa što ste naumili reći sudu izgleda lijepo i "pametno" na papiru..Bar zbog dojma..

 

gornji lijevi kut

(vaše ime, prezime,adresa)

na sredini

puni naziv suda kome se obraćate

npr. PREKRŠAJNOM SUDU U

XXXXX

 

I počinjete....

Protiv rješenja prekršajnog suda u xxx broj xxxx od (datum), u zakonskom roku podnosim:

na sredini

PRIGOVOR

 

Gore navedeni rješenjem proglašen sam krivim zbog prekršaja ( navedite kojeg i članak ZOP-a) i osuđen sam na (navedite što).

Protiv ovoga rješenja ulažem slijedeći prigovor.

na sredini

obrazloženje

 

Obrazloženje nije po Zakonu potrebno, ali ukoliko ipak želite osvrnuti se na nešto posebno to onda i učinite. Možete i predložiti svjedoke koji bi mogli potvrditi vaš prigovor u tom pravcu, ili priložite kakvu dokumentaciju kojom bi recimo utjecali na odluku o kazni ako je po Vama neodgovarajuća i sl.

 

Na kraju (desni kut) Vaš potpis.

P.S.

Pazite na rok!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Nikada u prigovoru nemojte navoditi bilo kakva obrazloženja. Možda bi to pravno bilo ispravno, no budući da se prigovorom kupuje vrijeme apsolutne zastare, treba biti što kraći - znači bez obrazloženja. Tijekom postupka je poželjno predlagati što više svjedoka i to iz različitih županija, pa se obično u prijedlogu navodi da se ispitaju zamolbenim putem, itd..... Bitno je kupiti vrijeme!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim za pomoc. Ako navedem svjedoke iz druge (udaljene) zupanije hoce li oni biti pozvani u zupaniju u kojoj se odvija sudjenje ili ce izjavu dati u svojoj zupaniji? I ja bih htio kupiti vrijeme, ali ne bih htio ljudima prouzrociti neugodnosti. Takodjer me zanima sto ako izgubim spor jeli onda ja snosim troskove dovodjenja svjedoka? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija