Jump to content

Nezakonite radnje tijela državne uprave


anonimno

Preporučene objave

Štovani kolege, molim da me uputite na sudsku praksu u pogledu nezakonite radnje tijela državne uprave (gdje se može pronaći) te ukoliko su Vam poznati konkretni primjeri. Jedino što sam uspio jest naći jednu presudu Upravnog suda povodom tužbe sutkinje koja nije imenovana na dužnost. Zanimaju me primjeri nezakonitih radnji državnih službenika i namještenika ukoliko postoje presude, uključujući i naknadu štete. Zahvaljujem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Imate tužbu v. RH, ako je radnjom službene osobe počinjena šteta. Pogledajte na praksi VSRH ima takvih odluka.

 

A ako se radi o nezakonitoj radnji, protiv koje pravna zaštita nije omogućena u drugom postupku(obično povreda temeljnih ljudskih prava) imate u Zakonu o upravnim sporovima odredbe o zaštiti od nezakonite radnje, a mislim da je to sada u nadležnosti općinskih sudova (mijenjalo se a ja nisam baš pratio, bilo je kod županijskih ili je i sada???)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija