Jump to content

Doprinosi obrta i dosadna porezna!


Ledolina

Preporučene objave

NESTO SE DOGADJA!!!

 

Trebam objasnjenje, savjet ili bar potvrdu sumnje!

 

Obrt zatvoren u 3.mj. 2009.

Zadnji doprinosi plaćeni oko 10. mj. 2007.

 

Dolaze mi uplatnice za platiti sve doprinose vec 3 godine, uredno ih zbog nezaposlenosti ignoriram, nadam se zastari za koju ne znam ni kad ni da li nastupa (nisam pravnik i ne pratim vijesti o promjenama zakona - znam da se na bolje ne mogu promijeniti...). Jucer me postar uhvati na prepad (revan je do kraja!) i primim opomenu za podmirenje duga u kojoj stoji da pokrecu ovrsni postupak za 8 dana ako ne podmirim dugovanje. Logicno. Predvidivo. ALI!!! Nesto ne stima u cifri! Otvorim zadnju kovertu sa uplatnicama od porezne i cifre se ne slazu! Evo i kako:

 

Namjena Uplatnica Opomena

Dop. za MO ind. kap. št. 7.233,52 (od toga kam. 445,41) 7.252,08 (k. 2.535,06)

Dop. MO osig. po osn. 23.528,05 (k. 1.447,49) 23.588,36 (k. 8.259,01)

Dop. ZO isto kao MO 23.588,26 (k. 8.258,99)

Dop. ZO zašt. na radu 335,74 (k. 21,08) 336,62 (k. 113,38)

 

 

WTF? Jel to dio usao u zastaru pa je sad presing da se utjera sto je preostalo ili sto?

 

I jos nesto mi nije bas najjasnije - u opomeni pise da je "porez i prirez na dohodak po godisnjoj prijavi" glavnica 0.00 kn, a kamata 62,05 kn, sto je u konacnici dug od 62,05 kn za tu stavku. KAKO?! Pravila matematike ne vrijede ili sto?

 

 

Sto se desilo? Pliz, ne spavam vec danima od nervoze, nista mi nije jasno i sto vise gledam u taj papir, sve sam zbunjenija...

 

Unaprijed hvala na pomoci i savjetima - odgovorima...

 

Zbunjeno - neispavana Ledolina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija