Jump to content

t-com i ovrha


goran__

Preporučene objave

Moja priča je ova.

 

Odjavio sam T-com telefonski prikljucak i presao na Iskon negdje u 9. mjesecu 2010. U t-comu su mi dali uplatnicu na 278 kn koju sam podmirio u 7. 2011. u međuvremenu dobio sam iskon.

Prije tjedan dana blokiran mi je račun temeljem ovrhe od strane t-coma. Zanimljivo je to što nikakvu opomenu pred ovrhu nikad nisam dobio. Ovrhu je pokrenuo 30.6.2011 odvjetnički ured koji više ne postoji i sve je preneseno na neki odvjetnički ured u Osijeku koji je tek sada tu ovrhu sproveo.

 

Zanima me da li imam ikakvo pravo na ponoštavanje ovog ovršnog zahtjeva tj. već ovrhe jer sam traženi iznos ipak platio.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je danas isto tako t-com blokirao račun zbog nekog navodnog duga iz 2008g. Ja zadnjih 4 godine nisam dobila apsolutno nikavi račun, opomenu ili slično. Isto tako nisam niti dobila opomenu pred pokretanje ovrhe niti išta slično!!! Poslala sam mail u T-com da mi dostave račune koje sam navodno dužna- mene zanima da li se može provesti ovrha bez ikakve obavijesti? Ja nemam nikavi odnos sa t-com već od 2007 godine? Ima li netko savjet kome se obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti nisu dostavili nikakav fizicki dokaz o prisilnoj naplati duga,i ako oni tvrde da su slali,onda trazi u uvid broj tvog predmeta,tko ga je radio-la,i redosljed,tko kako i kada,na osnovu cega,neka ti fizicki dokazu,mora biti trag...bez toga ti nista ne mogu,jer oni tebe okrivljuju,oni od tebe traze novce,ne ti od njih...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti nisu dostavili nikakav fizicki dokaz o prisilnoj naplati duga,i ako oni tvrde da su slali,onda trazi u uvid broj tvog predmeta,tko ga je radio-la,i redosljed,tko kako i kada,na osnovu cega,neka ti fizicki dokazu,mora biti trag...bez toga ti nista ne mogu,jer oni tebe okrivljuju,oni od tebe traze novce,ne ti od njih...

 

Vidimo kako ovrhovoditelj ne može ništa ovršeniku a u 2 slučaja su blokirani računi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da je ova tema jako slična mom slučaju.Naime ja sam bio u t.centru i ljepo mi ljudi kazu tamo da imam neki dug iz 2004 godine.I saznam ja preko t comove stranice na fejsu broj neke izrazito neljubazne službenice koja utvrđuje da imam 2 predmeta.Jedan potpuno otplačen iz 2009 godine i ovaj iz 2004 otvoren sa dugom od 330 kuna.I naravno vidi sudske troškove 900 kuna,kamate do otplate glavnice i još čuda neka ali mi nije htjela ništa više reči nego me upučuje na odvjetnički ured Hanžeković i partneri.Več 2 dana pokušavam dobiti ured ali bezuspješno.I sad mene zanima:OBZIROM DA NISAM DOBIVAO NIKAKVE OBAVJESTI,NIKAKVA OVRHA MI NIJE LEGLA NA PLAČU,KAKO JE MOGUČE DA MI SE ODVJETNICI NISU JAVLJALI ILI SJELI NA RAČUN????????KADA NASTUPA APSOLUTNA ZASTARA????????U KOJEM ROKU SE DRUŠTVO MENI DUŽNO JAVITI I DOSTAVITI DOKUMENTACIJU??????????' INAČE BROJ NELJUBAZNE TETE U ZAGREBU JE:01/4916819

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete li mi molim vas pojasniti šta znači "promjena sredstva ovrhe".Dali je to propis kamate ili??????????Dali to vrijedi ako ja nisam na kučnu adresu dobio nikakav dokumenat o ovrsi???

 

Promjena sredstva ovrhe je kada se ovrhovoditelj pokušao naplatiti iz Vaših novčanih primanja (plača, mirovina itd.) i nije se uspio naplatiti i tada radi promjenu sredstva ovrhe na pokretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija