Jump to content

Tele2 ovrha-rješenje i pristojba


penava

Preporučene objave

Prije par mjeseci uključio sam se u raspravu oko ovrha koje Tele2 šalje nakon raskida pretplatničkog odnosa na već plaćene račune za usluge. Temu nažalost ne mogu više pronaći pa otvaram novu.

 

Uglavnom, došlo je rješenje sa suda koji stavlja ovrhu izvan snage. Za to rješenje plaća se sudska pristojba od 100 kuna.

 

Zanima me na koji način mogu tražiti od firme Inkaso.HR (ovrhovoditelja) naknadu za plaćenu sudsku pristojbu + poštansku naknadu (pretpostavljam da treba imati uplatnicu, da ne mogu platiti putem Internet bankarstva), te 2x slanje preporučene pošte (prigovora na ovrhu - čuvam račun, i doznaku koju moram poslati Sudu).

 

Da li da šaljem pismo namjere, ili moram odmah ići sa tužbom za naknadu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupak nije gotov .

tek vas očekuje sudska rasprava i nakon odluke Općinskog suda stranke imaju pravo žalbe županijskom sudu čija odluka je konačna (spor male vrijednosti).

 

na raspravi se pozovi na nedostatak aktivne legitimacije

 

obrati posornost dali će Intaso.HR uz ugovor o otkupu duga dostaviti i uplatnicu koja potvrđuje da je dug doista kupljen (bez uplatnice (fina ,pošta ili neka banka)ugovor o otkupu duga fiktivan te nisu ovlašteni podnositi tužbu(nedostatak aktivne legitimacije)

u svakom slučaju pripremi sve dokaze da je dug plaćen i kopije uplatnica predaj sudu na prvoj raspravi. odluka bi mola biti donešena na istoj raspravi (spor male vrijednosti)

ali ako nemaš uplatnice prouči Zakon o obveznim odnosima,dio koji se odnosi na ugovore i druge zanimljive djelove ili angažiraj odvjetnika.

 

Koje se tražbine mogu prenijeti ugovorom

Članak 80.

(1) Vjerovnik može ugovorom sklopljenim s trećim prenijeti na ovoga svoju tražbinu, osim one čiji je prijenos zabranjen zakonom ili koja je strogo osobne naravi, ili koja se po svojoj naravi protivi prenošenju na drugoga.

(2) Ugovor o ustupanju nema učinak prema dužniku ako su on i vjerovnik ugovorili da ovaj neće moći prenijeti tražbinu na drugoga ili da je neće moći prenijeti bez dužnikova pristanka.

 

Obvezno sklapanje i obvezni sadržaj ugovora

Članak 248.

(2) Odredbe propisa kojima se, djelomično ili u cijelosti, određuje sadržaj ugovora sastavni su dijelovi tih ugovora te ih upotpunjuju ili stupaju na mjesto ugovornih odredbi koje nisu u skladu s njima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije par mjeseci uključio sam se u raspravu oko ovrha koje Tele2 šalje nakon raskida pretplatničkog odnosa na već plaćene račune za usluge. Temu nažalost ne mogu više pronaći pa otvaram novu.

 

Uglavnom, došlo je rješenje sa suda koji stavlja ovrhu izvan snage. Za to rješenje plaća se sudska pristojba od 100 kuna.

 

Zanima me na koji način mogu tražiti od firme Inkaso.HR (ovrhovoditelja) naknadu za plaćenu sudsku pristojbu + poštansku naknadu (pretpostavljam da treba imati uplatnicu, da ne mogu platiti putem Internet bankarstva), te 2x slanje preporučene pošte (prigovora na ovrhu - čuvam račun, i doznaku koju moram poslati Sudu).

 

Da li da šaljem pismo namjere, ili moram odmah ići sa tužbom za naknadu?

 

Imam sličan problem. Prije dva mjeseca dok sam bio na bolničkom liječenju sa mojeg računa je uzeto cca 5.000,00 kuna bez ,mojeg znanja i pristanka.

 

Budući da znam da nikome ništa ne dugujem krenuo sam istražiti što se dogodilo. U matičnoj banci su me otpravili navodom da oni nemaju ništa sa ovrhama i uputili me na FINU. U FINI sam saznao tko je ovršitelj ali sam tu obavijest morao platiti. Uglavnom da ne duljim, sav novac mi je vraćen na račun ali sam se ja "naskakao" i izgubio dva dana a imao sam i neke troškove, poput naknade za provedbu ovrhe koju si je FINA naplatila sa mojeg računa.

 

Imam li ja ikakva prava u svezi nadoknade troškova sa ovrhom, koja je kako se ispostavilo bila zabuna te primio isprike koje meni ne znače ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako... Imam neplaćeno dugovanje za Tele2 u iznosu od 480 kn. Prije 2 tjedna doslo mi je pismo od Inkasa gdje pise kako su oni preuzeli dug i tako to. Buduci da su ostavili kontakt, zvala sam ih da dogovorim placanje u ratama ako je moguce po sto sam student i nemam nikakvih primanja. Tako sam ih nazvala i saznala da su pokrenuli ovrhu od 1200 kn koju moram platit, koja vrijedi 10 godina i cim otvorim bilo kakav racun, blokirat ce ga.

Stvarno sam zbunjena i ne znam sto mi je ciniti, te se nadam da se necu zbog toga morati povlaciti po sudovima. Zbunjena sam jer nisam dobila nikakvu opomenu i da ih igrom slucaja nisam zvala, ne bi ni znala da je pokrenuta ovrha. Gospođa koja je razgovarala samnom spomenula je da taj dug mogu platiti u 4 rate, te da 1. rata iznosi 320 kn i da je potrebno platiti ju do kraja studenog. Zanima me sada, ako platim tu ovrhu u ratama, dali cu se prije toga ili poslije toga morati povlaciti po sudovima i ne znam ti ja sto... ? Zbunjena sam, nemam pojma kako ni zasto pa bih molila bilo kakve informacije koje znate...

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dogovaraš se sa Intasom.HR. ???

ako si primila opomenu (koju nešalju preporučeno pa nemogu dokazati primitak iste,ako ospravaš da si primila opomenu) plati neosporan dug i čekaj rješenje za ovrhu .

na rješenje za ovrhu se obvezno žaliti ( u zakonskom roku od 7 dana po uputi o pravnom lijeku. osporavati potraživanja u cijelosti s obrazloženjem da je dug plaćen.uz žalbu treba dostaviti kopije uplaćenih računa.

u žalbi treba navesti da Intaso.HR nema aktivnu legitiaciju za vođenje spora.

u dokazivanju aktivne legitimacije Intaso.HR treba priložiti ugovor o otkupu duga ali i uplatnicu kojom potvrđuje da je otkupio dug

bez uplatnice koja potvrđuje plaćanje po ugovoru za otkup duga

ugovor je fiktivan. nije ispunjen zakonski uvjet za otkup duga.

 

pošto ne osporavaš dug Tele2, plati dug (koji je puno manji) na račun Tele2 .

navedeno vrijedi ako nisi dobila rješenje za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija